Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

adammm brawo, na taka odpowiedz liczylem, no to jeszcze pytanie do Ciebie i foresta kila zbila (czy jak jak to sie odmienia :wink: ), bo reszta chyba jest  out of competition czy da sie jakos ustalic wyzsze FSB niz 227 bo to raczej nie jest ograniczenie chipsetu bo MSI pozwala na zmiany do 280mhz, chociaz i na tamtej plycie ludzie jakos boja sie dac 220...

1289855[/snapback]

 

 

 

mamcar w odpowiedzi na twoje pytanie raczej nie ma na razie możliwości ustawienia większego fsb niż 227MHz bo to jest max jednak jak już ktoś wcześniej pisał to ograniczenie wynika tylko z biosu i może kiedyś doczekamy się tego jak asus wyda nowszy bios umożliwiający ustawienie większego fsb.

Ja z kolei chciałbym się dowiedzieć dlaczego SiSoftware Sandra nie pokazuje mi modelu płyty i częstotliwości pci agp tak na marginesie to mało co mi pokazuje na temat tej płyty

a widzę tutaj że u innych wykrywa wszystko poprawnie czego to może być wina ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORSZCZACHA

masz racje mi sie nawet lepiej krecił proc na kt600 i tez czesto cos składam rozne plyty jedyna płyta z ktora nie miałem problemow to stary soltek na kt133a był nie do zdarcia...

mam pytanie do ciebie jaka płyta wg ciebie jest najlepsza (mozesz dodac tez najgorsza) i najmniej z nia problemow podzielmy to na kategorie kt400, kt600, kt880 i nf2 wiem ze to nie ten topic ale tak proforma

 

adammm

poszukaj everesta tak sie teraz nazywa aida ona juz pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales podnosic wiecej spod windowsa, jakims CPUFSB albo jakims innym programem, bo na bios moge poczekac ale chcialem znac jakies maximum tej plyty a widze ze na wielu tu liczyc nie moge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do everesta to wyjaśnił mi dużo oprócz jak zwykle najważniejszego jaka jest częstotliwość pci i agp a trapi mnie to od samego początku posiadania tej płyty co do zmiany fsb z windowsa to jeszcze tego niestosowałem ale zaraz przetestuje bo sam jestem ciekawy ile wyciągnę z tej płyty i semprona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam asusa a7v880 i zasilacz modecom 350gtf i jak sprawdziłem napiecie 12v no to tak w biosie mam 11,55V, w systemie 12,096, a jak mierzyłem miernikiem na 4 pinowej wtyczce to mam 12,2V. I teraz niewiem które napięcie jest prawidłowe.

I czy może byc taka różnica napięć na tej płycie, bo mi sie wydaje, że to jest za duża różnica, żaden pomiar niepoprawny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORSZCZACHA

masz racje mi sie nawet lepiej krecił proc na kt600 i tez czesto cos składam rozne plyty jedyna płyta z ktora nie miałem problemow to stary soltek na kt133a był nie do zdarcia...

mam pytanie do ciebie jaka płyta wg ciebie jest najlepsza (mozesz dodac tez najgorsza) i najmniej z nia problemow podzielmy to na kategorie kt400, kt600, kt880 i nf2 wiem ze to nie ten topic ale tak proforma

 

adammm

poszukaj everesta tak sie teraz nazywa aida ona juz pokazuje

1290389[/snapback]

Koledzy podali już ci ranking płyt,w sumie tych z najwyższej półki z tym się zgadzam .Aczkolwiek wszystko to kwestia interpretacji ,zastosowanych podzespołów i najważniejszego pytania -DO CZEGO TO MA SŁUŻYĆ.

Zazwyczaj wszyscy kupują PC dla dzieci , do pisania ,oglądania filmów i gier, ale zazwyczaj wykorzystane jest do tego ostatniego , a prawie większość przy zakupie sugeruję się ceną i uważam iż to jest wyznacznik, ale odpowiadając na Twoje pytanie i według mojej opini ustawiam płyty według kolejności od najlepszej :

KT400A -

ABIT , SOLTEK , ASUS, MSI ,EPOX .... już ciężko dostępne

KT600-

ASUS A7V600, MSI KT6V-LSR,EPOX 8KRAI,SOLTEK KT600RL ,ABIT KV7 ,

NF2

DFI LanParty II Ultra B, ABIT NF7-, [wszystkie odmiany tych płyt]ASUS A7N8X-E DELUX,SOLTEK 75FRN2-RL,Microstar K7N2 Delta-2 Platinum

KT880 -ogólnie nie polecam chociaż nęci MSI KT880 i nic nie wiem o ABIT KW7

-jak widać brak w testach płyt GIGABYTE [ mała elastyczność tych płyt,chociaż dużo dodatków].

TO TYLKO MOJA OPINIA i nie wszyscy się z nią zgodzą -dlatego szanuję każde zdanie i opinię.Ja sugeruję się możliwościami ,awaryjnością , stabilnością ,problemami w konfiguracji i jeszcze tam innymi bajerami.

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do blokady pci/agp to się tym nie martwie w końcu mój Xp 1,7+ ruszył na szynie 200 więc pci powinno być w normie. Tylko musiałem zwiekszyć napięcie i tu mam pytanie, ustawiłem 1,75 a pod windą wszystko pokazuje 1,8 jak dam 1,7 to programy raportują 1,7; 1,65 też 1,65 ; teraz nie wiem czy mam 1,75 czy 1,8 moze ktoś sprawdzić u siebie? Temperatura w normie nie przekracza 46 stopni, ale dziwi mnie to wksazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cały czas sempron chodzi na 200 i zworka jest ustawiona na disable czyli Vmax 1,85V a co do odczytów płyty to u mnie everest i inne programy pokazują 1,72V a w biosie mam ustawione na 1,65V

 

Jest jeszcze jakiś porządny program do zmiany fsb z windowsa bo CPUFSB nie ma możliwości zmiany na tej płycie najnowsze jakie obsługuje to na kt600 i wygląda ba to że będe musiał czekać albo na nowy bios albo na lepszą wersje CPUFSB żeby przekroczyć fsb 227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goofy piszesz ze ruszył na 200

pytanie przestawiałes zworke na overclock?

no własnie wskazania tej płyty sa bardzo dziwne....

 

czy komus ruszył proc na 200 bez przestawiania tej zworki?

1291804[/snapback]

Ruszyło bez zmiany zworki, ustawiona standardowo. Procek chodzi na 9*200 (pewnie będzie więcej bo to JIUHB) ale narazie testy szyny bo do tej pory wywalało przy 200 a chciałem synchro z pamiątkami (odczyt z sisoft sandry około 2500 goodram 200 2*256 dual by spd). Tylko ciekawi mnie czy potrzebuje on aż 1,8V. No i udało mi się odpalić speedfana to teraz temperatura bardziej stała niż przy qfan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT880 -ogólnie nie polecam chociaż nęci MSI KT880 i nic nie wiem o ABIT KW7

-jak widać brak w testach płyt GIGABYTE [ mała elastyczność tych płyt,chociaż dużo dodatków].

1291438[/snapback]

 

dzisiaj kupilem MSI na sempronie 2200+ max 10x215 moze poszlo by troche wiecej ale fsb 220 osiagnac nie moge, albo cos zle robie (w co watpie) albo ta plyta to kupaaa

:angry: :angry: :angry: :angry: oooodradzam kazdemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamcar chetnie sprzedam ci asusa jescze potorej roku gwary fbs 220hz na spokojnie.....

(nie myslałes ze moze zasiłka ci nie wyrabia??)

 

ee no u mnie proc nie rusza na 200 bez przestawienia zwory i niewazne jakie napiecie jest aktualnie na vcore....

 

ciekawi mnie czy to tylko na thortonie bo wc zesniej na epoxie na kt600 smigało na 1,65v na 11x200

Edytowane przez Blackshmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jakiś porządny program do zmiany fsb z windowsa bo CPUFSB nie ma możliwości zmiany na tej płycie najnowsze jakie obsługuje to na kt600 i wygląda ba to że będe musiał czekać albo na nowy bios albo na lepszą wersje CPUFSB żeby przekroczyć fsb 227

W cpucool można wybrać układ pll (tak to się chyba nazywa), który jest na tej płycie, ale jakiekolwiek zmiany fsb powodują zwiechę. Chyba jedyne wyjście, żeby mieć fsb większe niż 227MHz to chyba zdrutować procka na fsb 200MHz i użyć podkręcania automatycznego np. o 20%.

Co do pamięci, to dochodzę do wniosku, że programy pokazują co chcą, jeśli chodzi o tą płytę. Po dołożeniu drugiej kości pamięci transfery z i do pamięci spadły, a wynik w 3dmarku lekko podskoczył. Zresztą ja mam tragiczną przepustowość pamięci, a z tego co porównałem wyniki w 3dmarkach to raczej nie odstaję od innych zbliżonych platform.

Ktoś pytał o odczyt napięcia - oczywiście najdokładniejszy jest pomiar miernikiem. Ta płyta ma to do siebie, że w biosie pokazuje jakąś zaniżoną wartość 12V (ta w np. speedfanie jest już bliższa prawdy), poza tym zawyża vcore (zresztą widzę, że u innych też) w moim wypadku o 0,05V w stosunku do ustawionego w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPUFSB i CPUCooL to programy które wyszły spod tej samej firmy wiec nic mi to nie zmienia co do PLL to te programy nie maja jeszcze tego modelu co jest zamontowany na tej płycie i jedyny podobny to ten z asusa kt600 ale niestety nie ten sam dlatego pewnie po zmianie fsb komputer sie wiesza co do modowania na sokecie do fsb 200 to tez już próbowałem ale jakoś mi to nie wychodzi :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz wyrabia na bank bo niby teraz sobie nie moze poradzic z 9*220 a wczesniej radzil sobie z 9*229 i radzi sobie z 10*220 napiecia sprawdzalem i poprawne..

a z ta sprzedaza to po fakcie bo juz nabylem tamta nieszczesna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zloty

ale jezeli ustawisz fsb200 drutmodem to w biosie moze zniknac opocja podkrecenia o 20% - trzeba by sprawdzic

 

mamcar

a ta twoja poprzednia plyta to zasilala procka z 12v czy 5v ?? bo kt8 to ciagnie z 12v

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzisiaj przeprowadziłem test na moim asusie a7v880 miał on na celu sprawdzenie czy naprawdę nie można przekroczyć fsb 227MHz. Pierwsze co zrobiłem to zmodowałem mojego semprona na sokecie do magistrali 200MHz włączyłem komputer który wystartował bez problemu weszłem do biosu no i tu niestety okazało się ze max fsb na manual to nadal 227MHz no ale pozostały funkcje OVERCLOCK 10%, 20%, 30%

jak trudno nie policzyć jeśli bym ustawił 30% to dało by to fsb 260MHz i semprona 2340MHz (raczej nie możliwe do wystartowania dla komputera według mnie) no ale raz się żyje zatwierdziłem ustawienia i czekałem z nie dowierzaniem na włączenie się monitora ku mojemu zdziwieniu wystartował hmmmmm no i tu okazało się że mój sempron to nie 2340MHz jak powinno być tylko 2050MHz które miałem wcześniej na fsb 227 weszłem do biosu ale tam nadal jest ustawione 30% wiec zmniejszyłem na 20% (2160MHz) niestety to też nic nie zmieniło procesor nadal startował jako 2050MHz na fsb 227 próbowałem zmieniać ustawienia w biosie i nic niestety wypada teraz dalej czekać na nowszy bios albo zmienić płyte żeby wyciągnąć więcej

PS: zauważyłem jedną zmianę mianowicie na tym samym vcore i zegarze procesora który miałem wcześniej ustawiony z biosu (fsb 200 1800MHz) temperatura była ok. 4-5 stopnie wyższa niż po modzie co świadczy o tym że lepiej ustawić fsb 200 modem na sokecie niż w biosie

Edytowane przez adammm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie moze jakies pomysly, czemu nie moge osiagnac FSB powyzej 200? konf. taki jak w podpisie, pamiatki leca ladnie 464 mhz asynchro, wiec to nie one zamulaja. teoretycznie wystarczy poscic jedynie proc na nizszym mnozniku, jezeli zegar proca bedzie taki sam jak obecnie to powinien chodzic na takim samym vcore [1.7v] no i poscic pamiatki synchro (w zasadzie nie trzeba nic zmieniac, bo powyzej 200 mhz magistrali same zaczynaja tak dzialac) teoretycznie wsio ladnie, pieknie, ale w praktyce nie jest juz tak kolorowo ;-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adammm

no to mialem racje 8)

 

ktos z was moglby sprawdzic ile potrafi pracowac PLL na tym asusie ,to moze niedlugo wyjdzie nowsza wesja CPUFSB9 i bedzie mozna ciagnac wiecej

ewentualnie jakis modowany bios

troche szkoda ze licznik sie teraz zatrzymuje na fsb227 ,bo to raczej najlepsza plyta na kt880 - Abit wtopil z o/c (brak zmiany mnoznika :lol: ) ,jeszcze nadzieja w Epoxie ,ale ten z koleji do piet nie dorasta wyposazeniem dla asusa

 

Raul

trudno powiedziec dlaczego nie mozesz przekroczyc fsb200 ,moze jakies opcje musisz przestawic ktore maja malo wspolnego z fsb ,ale przeszkadzaja

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co ze nie ma zmiany mnoznika.drutujesz 8x i jedziesz z szyna ile sie da a potem drut mnoznika na tyle ile procek mhz robil;)

problem taki ze nie ma nikogo z ta plyta i to samo epox.jak patrze na plyte glowna to wyposarzenie jest akurat sprawa drugorzedna a liczy max fsb i dobre zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnyboy

wyposazenie bardzo sie liczy ,a najbardziej z wyposazenia to potrzebne mi dziory wokol socketa :D

choc milo miec tez sata i gigabitowa sieciowke (koszt niby 60pln najtansza ,ale skoro asus i msi daja to czemu abit,epox i soltek nie ma :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...