Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

tak w sumie to jedna rzecz mnie ciekawi... na płycie jest miejsce na trzecie gniazdo na wentylator (o dziwo speedfan je widzi) i miejsce na gniazdo P4... czy ktoś ma płytę gdzie są te części wlutowane ??

jak tak to poprosze o jakieś fotki, albo namiary na fotki... sam jestem ciekawy czy dało by rade coś dzięki temu osiągnąć na tej płycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w sumie to jedna rzecz mnie ciekawi... na płycie jest miejsce na trzecie gniazdo na wentylator (o dziwo speedfan je widzi)

jak się przytknie woltomierz w to miejsce na trzecie gniazdo to pokazuje jakies 4,7 i 12 volt :]

 

no i co z tymi kondensatorami? nikt nic nie wie? mam wymienic wszystkie które sie cholernie grzeją po podaniu na cewkę 12V? ;) wymieniajac kondensatory mam kupic o takiej samej pojemnosci ale na napiecie ok 12V, tak? i czy do płyt są jakies spiecjalne kondziołki czy takie najzwyklejsze wystarcza? :) jakby ktos nie zauwazyl to jestem noga z elektroniki :P

 

P.S. po modziku 12V barton 2500+ daje sie bez problemu podkrecic z 1,916 GHz na 2,415 GHz (FSB z 333 na 420), napiecia stabilne nezaleznie od obciazenia 5v=5.05v 12v=11.71v, bez moda przy takim podkreceniu mialem hustawkę od 4,6 do 4,84 V i od 11,9 do 12,6v [zgroza]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem z tą płytą, amianowicie: Mam procesor AMD T-bird 2200+ (1800Mh) niestety na ustawieniach auto w biosie procesor wykrywqany jest jako 1500+ (1350 Mh) Czy to jest wina płyty a może procesor jest walnięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest nowy BIOS Beta 1010.005 :-P :-P datowany na 2006/02/14

 

Własnie zabieram sie za testowanie :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Spedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema... mam tego biosa i powiem tyle.... komp jest bardziej wydajny w testach..... mam mniejsza temp na procku... ine wiem jak to sie stalo :P proc chodzi na 1.7V przy 2200MHz co kiedys bylo niemozliwe... zwieszał sie !! tylko kurcze... jest mały problem..

 

mam semprona 2600+ a po podkreceniu na 2200MHZ pokazuje ze to sempron 2700+ hehe troche walek :P no a tak to jest ok :) jeszcze czasami komp sam sie restartuje... kiedys tak nie bylo..... ;/ i nie wiem co jest ale to zadko

 

co do restartowania biosa to juz nie ma taich problemów:D

 

 

-------------------------

 

a co do tego loga... to wiem mam te programy ale tam nie mozna wybrac swojego loga... ;/ wszystko jest nieaktywne ;/

Edytowane przez masterdomin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee narzekasz ;P

mam tam Atlhona XP 2500+ (barton) i jak proc leci normalnie to pokazuje sempa 2.6+ przy zegarze ~1.86G a jak zegar jest 1.9G to pisze semp 3.0+ , a zegar powyżej 2.0G to już unknown CPU (poza tym, że chyba płyta zapomniała co to athlon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się przytknie woltomierz w to miejsce na trzecie gniazdo to pokazuje jakies 4,7 i 12 volt :]

 

no i co z tymi kondensatorami? nikt nic nie wie? mam wymienic wszystkie które sie cholernie grzeją po podaniu na cewkę 12V? ;) wymieniajac kondensatory mam kupic o takiej samej pojemnosci ale na napiecie ok 12V, tak? i czy do płyt są jakies spiecjalne kondziołki czy takie najzwyklejsze wystarcza? :) jakby ktos nie zauwazyl to jestem noga z elektroniki :P

 

P.S. po modziku 12V barton 2500+ daje sie bez problemu podkrecic z 1,916 GHz na 2,415 GHz (FSB z 333 na 420), napiecia stabilne nezaleznie od obciazenia 5v=5.05v 12v=11.71v, bez moda przy takim podkreceniu mialem hustawkę od 4,6 do 4,84 V i od 11,9 do 12,6v [zgroza]

możesz powiedzieć które konkretnie kondziołki się grzeją :?: te 4 koło cewki czy inne :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do tego nowego biosu , jak mam go wgrac asus update czy czymś innym, bo ściągnięty plik nazywa sie A7V880-ASUS-1010.005 no i ma rozszeżenie 005 .Napiszcie jak wgrywaliście ten bios? może rozszeżenie trzeba zminic i wtedy w AsusUpdate? prosze o pomoc jak go wgraliście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz powiedzieć które konkretnie kondziołki się grzeją :?: te 4 koło cewki czy inne :?:

grzeje sie to wszystko co na załączonym obrazku jest w czerwonej ramce :]

 

post-19696-1140976210_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche dużo tych kondziołków... myślałem, że tylko koło cewki trza wymieniać a nie wszystkie :/

a mosfety :?: gorące czy ciepłe, bo na razie to mam letnie jak sie dotknie... więc chyba bedzie jeszcze trzeba jakieś radiatorki dołożyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mosfety :?:

na mosfetach można jajecznicę smażyć z powodzeniem:/

innym wyjsciem, żeby nie wymieniać kondziołków, było by zmontowanie układziku który by obniżył napięcie z 12V do około 5V tylko jaki układzik to wytrzyma :] bo np. przy procku przekręconym o 400Mhz prąd wpływający na cewkę miał nawet 7 amper - może nawet więcej, nie wiem bo amperomierz odmówił dalszej współpracy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis mi sie udało mnożnik na sempronie odblokowac, narazie poszedł 220x11=2420MHz :D , patrząc na podstawowe 166x9=1500 to wypas, musze chłodzenie zmienic bo temperatura tez skoczyła :angry: , no a co do tego nowego biosu to dalej nie wiem czym go mam wgrac? pomóżcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złe wykrywanie fsb to chyba niedoróbka sprzętowa a nie bios... inaczej już dawno by to imo zrobili

 

no tak tylko jak wytłumaczyć to że na wszystkich wcześniejszych biosach procesor jest wykrywany poprawnie problem jest tylko na tym najnowszym to po prostu źle zrobiony bios

Edytowane przez adammm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko jak wytłumaczyć to że na wszystkich wcześniejszych biosach procesor jest wykrywany poprawnie problem jest tylko na tym najnowszym to po prostu źle zrobiony bios

u mnie na wszyskich jest źle wykrywany...

nawet kiedyś pisałem z supportem asusa... po pytaniu o złe wykrywanie proca urwał sie kontakt :mur:

a poza tym to ja na ich miejscu olałbym semprony pisał jaki to athlon tak naprawde :razz:

a jak ci bardzo zależy to drutmod na fsb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktos zna moda na ustabilizowanie 5V? Jezeli tak to niech zapoda linka :)

2. Czy jest jakis progs ktorym mozna zmienic z poziomu windy fsb i napiecie na proca?

Edytowane przez KRECIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...