Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytan co do tego moda 12v :)

Poniewaz ciezko jest znlezc kondensatory 16v a 25v sa duzo wieksze :/ pomyslalem ze mozna by bylo podczepic do tej cewki 5v z molexa? przeciez to osobne linie wtyczka ATX i MOLEX :) czy to by nie zalatwilo sprawy? Nie trzeba by wtedy lutowac kondensatorow nowych :)

Przy takiej opcji mozna chyba podlaczyc te 5v bez odlutowywania cewki? Prosto do mobo? Lub podpiac kabel do cewki?

Edytowane przez KRECIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:|

W życiu nie słyszałem o zasilaczu z podwójną linią 5V, a poza tym dzisiaj sie odchodzi od mocnej 5V na korzyść mocnej 12V, coraz częściej podwójnej. Linia 5V w 99.99% zasilaczy jest pojedyncza, niezależnie od tego ile czerwonych kabli wychodzi z zasilacza, zresztą spytaj BENITO

A co do kondziołków, Nowy Elektronik, albo jakiś inny internetowy sklep, gdzie mają inskoindukcyjne kondziołki... (Chociaż w NE są w normalne ceny) Albo allegro, np możesz tego kolesia spytac co to wystawił http://www.allegro.pl/item100762058_1500uf...c_low_esr_.html czy ma takie na 16V. Chociaż 10V porządnej firmy, jak np nichicon, też w ostateczności powinny spokojnie styknąć. Zresztą zawsze warto pytac, bo ludzie czesto nie wystawiaja wszystkiego co mają. Spytaj kumpla "marek_voodoo" na allegro, mówił, że sprowadził pełną piwnice różnych pierdółek z elektroniki, więc może bedzie miał.

Kondziołki z płyty to 1500uF 8x20mm 105*C na mojej czesc nichicona a czesc ost

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to ciekawe dlaczego speedfan pokazuje mi pod obciazeniem 4.56 a w molexie mam 5.04v? to co pokazuje speedfan to prawda bo plyta ledwo ciagnie jak odkrece proca to moge grafe mocniej podkrecic i na odwrot, to co idzie do plyty z zasilacza to musi byc inna linia w przeciwnym razie mialbym na molexie podobne napiecie jak to odczytywane z plyty a tak nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że tylko miernik prawde ci powie o ile jeszcze jest dobry, nie ma wyczerpanej baterii, itd... sprawdz napiecie na obu koncach cewki wzgledem masy i jeszcze jakie masz napiecie na molexie w idle

a co do vcore bios 1.53V speedfan 1.70V a miernik 1.65V i tyle na prawde jest

KRECIO

a przy okazji, bo widze, że masz tylko dysk sata... czy miałeś jakieś problemy z odpalaniem systemu z sata, bo mi jakby komp nie widział bootsektora :/

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle na cewce jest 4.83 w molexie 5.07 pod obciazeniem cewka 4.67 molex 5.02! speedfan idle 4.76 load 4.57-4.6...tak wiec speedfan odczytuje dobrze bo on czyta z chipset-u czyli na koncu ukladu gdzie spadek napiecia jest najwiekszy, przy poczatku ukladu na cewce masz juz duzy spadek napiecia, nie tyle dwie linie napieciowe 5v co spadek napiecia na obwodach plyty powoduje zanizanie napiecia :/ dlatego pytam sie czy mozna tylko dolutowac do cewki kabel 5v i podpiac pod molexa? czy raczej bedzie jakies specie?...zeby system zainstalowac musialem zrobic dyskietke ze sterami bo win2k3 nie chwytal mojego kontrolera w ogole, jak zaladowalem stery szystko bylo ok.

Edytowane przez KRECIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym molexem to mozesz sprobowac, ale jakos watpie, żeby ci to cos dało... imo musialbys miec 40A na 5V to bys cos zdzialal, a sam chipset chodzi na napieciu 1 i troche volta, a nie 5V, raczej by nie przeżył bliskiego spotkania z 5V...

a na zasiłce masz 5V*32A=160W (max)

cpu~65W + radek~50W + mobo~20W = 135W dodaj jeszcze do tego kilkanascie wat na dyski i sam zobaczysz, że i tak nie masz z czego kręcić, bo to są mniej więcej obciążenia na 5V

z 3.3V to tylko ram ciągnie, może troche płyta i jakies karty rozszerzeń...

 

a co do sata... mi nie chodzi o stawianie systemu na sata, tylko czy wogóle wyswietla sie ekran wyboru systemu, bo im w tym momencie komp zawsze "odlatuje" i tylko kursor mi biega po całym ekranie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mierzy... tylko, że to może sie różnic nawet o kilkanaście procent od rzeczywistości... takie czujniki dają... nie oplaca sie dawac dobrych czujników, bo plyty glowne wyszly by za drogo ;)

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznę od przypomnienia mojej konfiguracji:

 

asus a7v880 z fabrycznym biosem 1009

amd athlon xp 3200+ (AXDA3200DKV4E 4139913120356 AQXDA 0410XPAW) (11*200MHz, 1,65V)

wentylator zalman CNPS7000B-Cu + coppershim + pasta arctic silver 5

2*512 ddr 400 cl2.5 kingston w dualu

radeon 9550 sapphire 128mb agpx8 vivo

hdd samsung 250gb sata2 (clipowany zworką na sata)

zasilacz feel 350w pfc

 

procesor startuje na fsb 400, czyli 11*200 = 2200MHz ale działa niestabilnie. jak tylko go

czymś dociąże, potrafi się zawiesić. nie jest to regułą, no ale tak się dzieje.

 

na początku podejrzewałem pamięći kingstona, z racji tego, że są to moduły cl2.5, oficjalnie nie wymienione w dokumentacji do płyty głównej w sekcji qualified vendor ddr 400 list.

 

odpaliłem test pamięci w programie GoldMemory i przy ustawieniach 11*200 otrzymałem dość sporo błędów już po pierwszym przebiegu (timingi pamięci w biosie ustawione na auto)

 

przestawiłem fsb na 166 MHz (DDR 333) i na takich ustawieniach (11*166 = Athlon XP 2500+)

znowu zapuściłem benchmark w GoldMemory. ku mojemu zdziwieniu na takich ustawieniach system działa super stabilnie, a GoldMemory nie pokazuje żadnych błędów.

 

idąc dalej tym tropem pomyślałem, że skoro pamięci nie są na liście dedykowanych modułów dla mojej płyty głownej, to kupię pamięci oficjalnie testowane przez asusa.

wybór padł na 2*512 Infineon DDR400 CL3. na tych pamięciach znowu sytuacja się powtarza. tym razem przy ustawieniach cpu 11*200 mam troszkę więcej błędów niż na kingstonach i analogicznie na fsb 166 system działa idealnie (0 błędów w GoldMemory).

 

sprawdzałem dalej... ściągnąłem najnowyszy bios do płyty głównej z lutego 2006 (1010.05 beta) i po przeflashowaniu nic to niedało.

podwyższanie napięcia vcore, ddr, agp nic nie dało.

 

aby wykluczyć zasilacz odłączyłem dysk twardy oraz nagrywarkę dvd, wyjąłem także jedna kostkę ramu.

 

testowałem pod GoldMemory na 512mb ddr400 11*200 i znowu zero sukcesu - błędy.

przekładałem moduły w różnych konfiguracjach do slotów i też nic to nie dało.

 

procesor ma odblokowany mnożnik (?), więc uruchamiłem dla testu na 13.5*166=2241MHz i sprzęt zachowuje się tak:

po zapisaniu wartości mnożnika 13.5 do biosu i ustawieniu fsb na 166 komp sie już nie podnosi po restarcie. trzeba go włączyć i wyłączyć - wtedy wstaje z takimi wartościami (2241).

test pod GoldMemory przechodzi ok, system stabilny.

 

dzisiaj obejrze sobie tego procka dokładniej, czy to aby jest oryginalny AMD Athlon 3200+ a nie modowany mobile albo jakiś sempron. szukając na necie rozwiązania mojego problemu natknąłem się na wiele wątków mówiących o tym, że procki te były podrabiane (przecinane mostki, podrabiane tabliczki znamionowe).

 

np zobaczcie tutaj:

http://forums.amd.com/index.php?showtopic=75264

 

albo tutaj (podobny problem do mojego)

http://forums.amd.com/index.php?showtopic=77784

 

i inne tematy o Athlonie XP 3200+ na tym forum.

 

macie jakieś rozsądne pomysły co jest nie tak?

 

ewentualnie jak ktoś posiada takiego procka proszę opisać swoją konfigurację.

 

help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznę od przypomnienia mojej konfiguracji:

 

idąc dalej tym tropem pomyślałem, że skoro pamięci nie są na liście dedykowanych modułów dla mojej płyty głownej, to kupię pamięci oficjalnie testowane przez asusa.

wybór padł na 2*512 Infineon DDR400 CL3. na tych pamięciach znowu sytuacja się powtarza. tym razem przy ustawieniach cpu 11*200 mam troszkę więcej błędów niż na kingstonach i analogicznie na fsb 166 system działa idealnie (0 błędów w GoldMemory).

Poza nazwa pamieci istotna jest jeszcze nazwa kostek na pamieci.

Mysle ze problem tkwi w pamieciach (Mam plyte Soltek na KT880 z mobilem 2600+ fabrycznie 15*133)

pamietam ze aktualizacja bios poprawiajaca kompatybilnosc pamieci z moja plyta zmieniala

domyslne timings, dlatego sugeruje ustawienie 11*200 z mniej wyzylowanymi timings.

 

Procesor mozesz sprawdzic najnowszym CrystalCPUID (radzi sobie nawet z dokladnym rozpoznaniem mojego XP-M)

Mozna przy pomocy tego programu zmieniac mnoznik.

Soltek pozwala na ustawienie mnoznika od x5 do 12,5 i przyczyna tkwi w mobo ze powyzej 12,5 nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do tej pieprz.. płyty da rade sciagnac nanjowszy bios? Przez asus update nie idzie.. jest tylko 1009 na stronie to samo. A idzcie wy z ta dziadowska firma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tym jeb***** asusem

jakis czas temu padly mi potry PS/2 i musialem kupic klawe i mysze na usbi teraz mam problem z dostaniem sie do biosu.

 

Czy jest jakas mozliwosc dostac sie do biosu przy pomocy klawy na usb ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problemik z tą płytką, grzeje mi się jeden scalak, jak komputer pracuje i dotknę go palcem to po chwili bardzo parzy!

Ten układ co się grzeje to jest tutaj:

To jest ten układziki obok 20 pinowego wtyku zasilacza, akurat naprzeciwko tego wtyku, miedzy slotami pamięci, taki prostokątny duży, jest tam tylko jeden taki, nie zaznaczyłem na zdjęciu.

 

 

http://www.unitycorp.co.jp/images/im-produ.../a7v880-big.jpg

 

Nakleiłem na niego radiator, możecie sprawdzić u siebie czy wam też się grzeje? I za co może on odpowiadać? Wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przedstawić mój taki dość nie typowy problem.

 

Mój sprzęt to: K7v880 bios w versji 009 , Athlon 2000+ ,kingston 2x256 Dual 400Mhz, geforce 4mx440 z tv-out.

 

Dość dużo czasu zajeło mi by dojść do tego co jest przyczyną, jednak nie moge znaleść satysfakcjonującego mnie rozwiązania.

 

Kiedy podłączam tv do karty graficznej przy normalnych ustawieniach procesora tj fsb 133 obraz na telewizorze podczas ruchu kursorem myszy zaczyna mieć zakłucenia, są to czarne poziome paski, to samo następuje podczas oglądania filmów.

Zauważyłem jednak pewną zależność, po zresetowaniu biosu płyty głównej tj odpala na fsb 100 obraz na tv jest taki jak trzeba. Jest natomiast dość uciążliwe przechodzenie do biosu i zmienianie fsb w celu obejrzenia filmu. Wszystkie inne ustawienia jak pamięci mam na auto. Próbowałem nieco je zmieniać ale to nic nie dawało.

 

Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem to prosze o pomoc. Kiedyś ten problem nie występował natomiat nie za bardzo wiem co od tej pory zrobiłem takiego że pojawiło się to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może ktos mi wypisać w skrócie zalety i wady tej płyty bo nie chce mi się czyutac wszystkich stron...jak ona się sprawuje..etc...czy warto eraz kupic...pytam gdyż mam obecnie płyte 8kra2i od epoxa....na kt600...jakas mała modernizacja by sie przydała....waham się czy nie dołozyc parę złotych i nie kupić juz czegos na s939...ale o tym pózniej,

Mój config:

Epox 8kra2i

Duron 1400 Mhz @ Athlon 2200 ddr400

geil 512, kingston 256 2.5;3;3;8

dysk sata 80GB

dvd

audigy sb160

radek 9550 @9600

flop:P

tyle..czekam na opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedzieć co to oznacza jeżeli instaluje paczkę sterowników VIA4v1 (Version - 5.10a), lub starszą na przykład Version - 4.43 i podczas restartu pokazuje się czarny ekran i windowsXP się nie ładuje, dodam że płyta ma BIOS 10.10 beta.

Podczas instalacji windy wszystko przebiegało dobrze, jako że via nie chce się wgrać zainstalowałem detonatory od grafiki i jest dobrze, nie wiem o co chodzi

 

 

http://support.asus.com/download/download....mp;model=A7V880 via - ta via też nie wchodzi

 

http://www.viaarena.com/default.aspx?PageI...&CatID=1070 te dwie też nie

 

 

 

edit

zrobiłem

a wystarczyło wyjąć pena z USB, zobaczyłem przez zupełny przypadek, dodam że siedziałem nad tym 3 godziny i myślałem że płyta sie powaliła,

Człowiek całe zycie sie uczy

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tez ktos tak ma ze RAm ustawiony na 400 mhz dziala nie stabilnie a ustawiony na 266mhz dziala stabilnie? Mi sie tak dzieje i nie wiem co zrobic... moze ktos pomoc mi?

 

Edit:

Czy wersja 1010.005 BIOS-u dziala stabilnie? Bo nie wiem czy zainstalowac czy zostac przy wersji 1009.001?

Edytowane przez Skwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dawno mnie tu nie było xD Ja się nadal męczę z tym Asusem od 3 lat. Mogę smiało stwierdzić, że ta płyta jest raczej kiepska. Słaby potencjał OC, często gubi ustawienia biosu. Mógł bym narzekać dłużej, ale po co. Jaki jest obecnie najnowszy bios w ogole? mam 10.05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton 3200+

Asus A7V880 KT800

Kingston 2x512 DDR Dual

 

Po wymianie procesora Athlon XP 2200+ na Bartona 3200+ komputer zatrzymuje sie na ekranie powitalnym.

Po wielokrotnych probach - jeden raz udalo sie wejsc do BIOSU, jednak po restarcie znowu system sie zatrzymuje.

Plyta wykrywa procesor jako Sempron 1100.

Jest wgrany BIOS 1010.005 beta.

 

Po powrocie do Athlona 2200 system pracuje normalnie.

 

Uzylem Athlona 2200 by ustawic w BIOSIE parametry procesora 3200+.

Probowalem AUTO, jak i recznego ustawienia na 11x200.

Po zapisaniu ustawien, podmianie procesora z 2200 na 3200 i wlaczeniu kompa - znowu widze ekran powitalny z wykrytym procesorem Sempron 1100. Niewazne co w BIOSie ustawie - efekt zawsze identyczny.

 

Ma ktos jakies pomysly?

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnych testach i przygodach :)

Opiszę więc co i jak...

 

Clear CMOS zrobilem około 10 razy.

Po resecie CMOSu procesor jest wykrywany jako Sempron 1.1 Gh.

Udało się "wejść" parę razy do BIOSu - ale tylko kilka razy (i tylko na procesorze 1.1 Gh!!!).

Średnio co 15ty restart nie było "zwisu" na ekranie powitalnym i wtedy można było wejść do BIOSu.

 

Siedziałem więc i pstrykałem resetem i po 15tym restarcie się udawało.

Wtedy wybierałem różne ustawienia proca - a to na AUTO, a to manualnie (11x200).

Probowałem też na szynie 166 i 133. Zwiększyłem napięcie do 1.7V.

Po restarcie zawsze był "zwis" z ekranem powitalnym.

Nie udało się wejść do BIOSu na ustawieniach innych niż 1.1 Gh.

 

2 razy udało się przejść dalej niż do BIOSU!

Tego dokonałem od razu po resecie CMOSU, czyli na procku 1.1 Gh

Jednak kiedy już mi sie wydawało, że odpali się Windows, to płyta wywalała komunikat:

"Overclocking or Memory Failure". Tak było 2 razy.

Windowsa nie zobaczyłem więc ani razu.

 

Zasilacz mam Chiefteca 450tkę, używany rok czasu - więc zasilacza raczej nie podejrzewam.

Zresztą odłączałem zbędne urządzenia, kontrolery, karty aby pobór mocy był niższy.

RAM też jest dobry, bo na Athlonie 2200+ działa baz problemu.

 

Wiem, że płyta jest nieco "narowista", ale do tej pory zawsze udawało mi się ją "przechytrzyć".

 

Niestety nie mam żadnego kumpla z płyta SocketA, aby sprawdzić procesor na innej płycie.

 

Nie wiem, czy jeszcze mozna coś zrobić - czy uznać procesor za uszkodzony ?

Edytowane przez galaxian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...