Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie drut moda mam zrobionego na 200MHz wcześniej miałem bios 1.009 i zaraz po uruchomieniu procesor był widziany jako 2600 (200x9=1800MHz) teraz na tych samych ustawieniach wykrywa go jako 2200 normalnie pokopane troche. No ale nie zapeszając jak na razie koniec z resetem biosu

Edytowane przez adammm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki dok, co do nowego biosu to zeczywiście jest troche dziwny u mnie pisze sempron 2400+ ,a na wcześniejszym miałem 2800+ , ale przynajmniej temperatura spadła o 2 stopnie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos miał problemy ze startowaniem systemu z dysku SATA :?:

Kupiłem Seagate ST3160812AS 160GB SATA2, zworka na SATA1, dysk chodzi, ale nie statruje... Tzn jak komp sie odpala z tego dysku to zamiast ładnie sie pokazac startujcy system, to tylko kursor zaczyna biegać na dole ekranu i nic sie nie dzieje... A próbowałem xp na tym instalować, ktos wie w czym problem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się tej płycie dzisiaj i tak... sterownik vcore jest ten sam co w tej płycie, do której na twaeku jest opis do moda 5V@12V. Mosfety, są na 30V i 85A. A co do blokady AGP to koło pamięci jest kostka ICS93733CF (więc to chyba od niej zależy max fsb), a przy AGP jest ICS94228BF. Więc mamy, że chipset blokady nie ma, ale są 2 kostki ISC którymi steruje bios... problem chyba w tym, że bios albo źle je obsługuje, albo blokada jest, ale programy odczytują wszytko z tej kostki co jest dla proca, i daltego wydaje sie, że blokady nie ma. Przydało by się zmierzyć częstotliwość clocka jaka leci na pci i agp przy niestandardowym fsb, inaczej nigdy sie nie dowiemy jak to jest na tej plycie... Bo jak blokady nie ma to radek 9550 z 500MHz na rdzeniu chodzi mi stabilnie na agp=80MHz... Ja jakoś w to za bardzo nie wierze, że on dawałby tak rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... to prawda temp spadła mi tez na CPU :) teraz w IDLU na WhisperRocku IV mam 34C :) wiec bosko :) (radiator jest wyszlifowany i wypolerowany na lustro + arctic silver V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dok zmieniłem kondziołki na 16V, 12V na cewke i przy niekręconym bartonie 2500+ nic nie wydaje mi się cieplejsze niż wcześniej :)

 

a poza tym z tym kondensatoami to ze stacją lutowniczą mordęga straszna :( pól dnia zajęło mi wylutowywanie... że już nie wspomne, że chyba bezołowiowo robili tą płyte, bo dopiero przy 300*C coś zaczynało się topić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poza tym z tym kondensatoami to ze stacją lutowniczą mordęga straszna :( pól dnia zajęło mi wylutowywanie... że już nie wspomne, że chyba bezołowiowo robili tą płyte, bo dopiero przy 300*C coś zaczynało się topić

masakra :( właśnie dlatego nie zabierałem się nawet za te kondziołki :/ nie dam rady sam ich wymienić, braki w sprzęcie i umiejętnościach :] ledwo co cewkę przylutowałem spowrotem do płyty ;) napisz za jakiś czas jak się płyta sprawuje po tym zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś miał taki problem z płytą:

 

1) przy załączonej w biosie funkcji Smart Q-fan po przekroczeniu wartości temperatury dla której wentylator ma chodzić z maksymalna predkości obrotową następuje zawieszenie kompa (mój wentylator to Pentagram Freezone QVC-120 Cu+ zasilacz Tagan 580W)

(dodatkowo wartość obrotów wentylatora wskazywana w biosie szaleje np 3600, 3600 ...... 1900... 3600, 3600 obr/min)

 

2) czy przy zworce V-core over-voltage ustawionej na Enabled (czyli zakres 1.75 ~ 1.95V) te wartości są widoczne w Biosie bo u mnie dalej są 1.65 ~ 1.85V

 

Dzieki zw wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz stary bios, bo jeszcze w wersji 1007 ma jakieś poprawki do q-fan. Podłącz jeszcze pentagrama bezpośrednio bez kontrolera obrotów. U mnie chodzi na q-80alcu i niemam żadnych resetów, po przekroczeniu 49C zwieksza obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam pentagrama tyle ze na grafe ... XC-80AlCu... i podkpięty pod płyte działa normlanie :) mam bios 1010.005 BETA :)

 

p.s na tej wersji juz nie ma restartów biosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kroku, ile tych kondziołków wymieniłeś? i które? (zaznacz na obrazku jak ja ;) ) pamiętasz ich parametry? (wolałbym uniknąć niepotrzebnego wyjmowania płyty, żeby to sprawdzić, zwłaszcza że ostatnio nie mogłem się doczytać :) ) I czy komp nadal się sprawuje dobrze? Znalazłem chętnego do wymienienia mi kondensatorów, także wdzięczny był bym za te informacje :) Zwłaszcza, ze nie chciałbym niczego spieprzyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory takie jak były... tzn niskoindukcyjne/do pracy impulsowej/do płyt głównych... różnie to nazywają... 2051494[/snapback]

Zwłaszcza, ze nie chciałbym niczego spieprzyc :)
w tym cały urok elektroniki... składasz coś, a potem konkursik: "wstanie czy nie wstanie" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I że niektóre płyty mają cewkę wlutowaną na odwrót, jak ta: http://www.ixbt.com/mainboard/images/via-k...7v880-board.jpg to 12V podłączasz do nóżki, która jest bliżej brzegu płyty, w przeciwnym razie wywalisz cewke poza obwód, co dla przetwornicy zbyt miłe nie będzie ;)

No to w szoku jestem, bo ja podpiąłem 12V pod tą łatwiej dostępną nóżkę, akurat tak się składało że była bliżej krawędzi, nazwij to intuicją albo głupotą :> ale skoro działało to chyba dobrze podpiąłem, co? :> Dzięki za info :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

restarty na AGP x 8 przy grafie saphire radeon 9800 pro po przestawieniu na x 4 nie ma problemu chodzi jak ta lala

 

na 9600 pro nie było problemu chodziło na x 8 bios 1010 ver 04

czy zmiana na 05 beta pomoże czy nie warto się bawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dok

tak w sumie, to ta nóżka dalej od brzegu jest połączona elektrycznie z kondensatorami... co zresztą widać na laminacie... jakbyś ją wylutował i dał na nią +12V to zwarłbyś +5V z +12V... dobry zasilasz sie wtedy po prostu nie włączy... jak bedzie shit to zobaszysz (w postaci wypaleń) jak lecą linie zasilnia na pycie :lol:

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kroku, mam problem ze zdobyciem 16V 1500mikroF, jedyne dostępne niskoindukcyjne mam 25V 1500mikroF, jako że się nie znam zapytuję - czym grozi zastosowanie kondziołków 25V ? Edytowane przez dok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie... sprawdź se suwmiarką czy czymś jaki obwód mają firmowe kondziołki... max to bedzie 1mm średnicy więcej... tak jak te na 16V właśnie... ale nie jest powiedziane, że na 25V bedą grubsze... a jak nie ma, to zamów w nowym elektroniku (może gdzieś niedaleko ciebie mają sklep) albo pocztą... no albo allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzienks chłopaki :] wymiarowo są OK, nie powinno być problemów, a jeśli chodzi o zamówienie przez internet to za przesyłkę zapłaciłbym drugie tyle co za kondensatory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem bios w plycie na 1010.005 wer. beta i musze powiedziec ze jestem pozytywnie zaskoczony. O ile wczesniej byly problemy bo samoczynnie kasowaly sie ustawienia biosu to teraz ta usterka przybrala inny ksztalt - jesli juz jest problem z biosem to nie pyta sie czy uruchomic komp, czy wejsc do biosu, ale automatycznie szuka cd badz dyskietki, wystarczy ze zrestartuje komputer i bez problemu uruchamia sie system nie tracaac zadnych ustawien biosa. Wedlug mnie to juz znaczaca poprawa, nie trzeba sie juz meczyc z ustawianiem biosa. Szkoda ze blokada pci/agp nie dziala. Najwiekszy zawod na tej plycie. Nici z krecenia sempa 1,5 na 2 ghz szkoda reszty sprzetu (szczegolnie dysku). Widze ze niektorzy maja problem z radeonami i plyta....u mnie nie ma problemow. R95550 wspolpracuje bezproblemowo (agp x8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznę od podania konfiguracji:

 

asus a7v880 z fabrycznym biosem 1009

amd athlon xp 3200+ (AXDA3200DKV4E 4139913120356 AQXDA 0410XPAW) (11*200MHz, 1,65V)

wentylator zalman CNPS7000B-Cu + coppershim + pasta arctic silver 5

2*512 ddr 400 cl2.5 kingston w dualu

radeon 9550 sapphire 128mb agpx8 vivo

hdd samsung 250gb sata2 (clipowany zworką na sata)

zasilacz feel 350w pfc

 

nie mam z tym sprzętem żadnych problemów poza jednym, który mnie irytuje.

napięcie nominalne procesora to wg oznaczeń AMD na procku wynosi 1,65V.

jeśli ustawię w biosie vcore na auto bądź też na sztywno dam 1,65, wtedy w biosie pokazuje mi,

że faktyczne napięcie vcore wynosi ok. 1,635V (chyba troszke mało ?)

przy takich ustawieniach wszystko śmiga, na tym chłodzeniu temp. max w stresie to ok. 48 stopni),

lecz przy dłuższym katowaniu procka, np kompresja filmu dvd->xvid pod autogk komputer zawiesza się po około godzinie pracy przy max obciążeniu.

dodam, że speedfan pod windowsem pokazuje w przypadku vcore 1,65V zdeklarowanego 1,71V (w biosie 1,635V)

 

aby uzyskać stabilną pracę musiałem podnieść w biosie vcore do 1,7V. w tym przypadku w biosie odczytuje 1,675V, natomiast w speedfanie pod windowsem 1,78V. przy takich ustawieniach sprzęcior pracuje stabilnie jak skała, lecz z racji tego, że zwiększyłem vcore wzrasta mi temperatura procesora do około 50 stopni max w stresie.

 

pytam was więc dlaczego płyta podaje zbyt niskie vcore (co wynika z odczytów w biosie) i dlaczego odczyty w speedfanie są przekłamane (a może prawdziwe, a bios przekłamuje ?).

 

nie jest normalne to, że procek o nominalnym vcore 1,65V musi chodzić na 1,70V. nie spotkałem się jeszcze z takimi praktykami na innych modelach płyt. niepotrzebnie wzrasta przecież temperatura rdzenia.

 

a może mam coś nie tak z zasilaczem ? zamieszczam link do screena z speedfana (ustawienia: vcore:1,65V)

 

poradźcie mi coś proszę...

 

http://img488.imageshack.us/my.php?image=bench8ii.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie traktuj poważnie odczytów ze speedafana, z biosu plyty, rowniez asusa probe, są to dane bardzo niemiarodajne. wartości te traktuj jako poglądowe bo z rzeczywistością mają mało wspólnego. i jeżeli masz różnice między tymi programami, wynika to wyłącznie z niskiej jakości czujnika na płycie. pewnośc daje dobry miernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę to pod uwagę, że coś przekłamuje (albo bios albo speedfan), ale przecież jest jasne jak słońce, że:

 

AXDA3200DKV4E

 

K - vcore 1,65V

 

to dlaczego na vcore 1,65V (takie zasilanie wybieram z opcji w biosie) mam po godzinie zwisy ?

 

jak przestawie na 1,70V to super stabilny, ale +2 stopnie więcej.

 

czy mam rozumieć, że w przypadku asusa

 

1,7=1,65

1,75=1,7

 

itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak na auto? najlepiej tak ustaw i zobacz jak bedzie. proc bedzie bral tyle pradu ile bedzie potrzebowal, a jak beda zwisy to ustaw na wiecej i sie nie martw tymi 2 stopniami w gore.

o tym jak jest na auto napisałem 2 posty wyżej. jest tak samo jak na manualnym 1.65V.

 

rozwiązaniem problemu w moim przypadku okazało się przełączenie pamięci w biosie z trybu dual channel do single channel.

co prawda spadła mi prędkość pamięci z 2800mb/s (co jak na dual channel jest wynikiem bardzo słabym) na 2600mb/s (to już porażka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyty Asus a7v880 podąłczyłem zestaw głośników 5+1 i teraz mam problem gdzie podłączyć mikrofon? Pod wejsciami aux i cd nie działa bo nie ma tam zasilania. Na płycie koło tych wejść są jakieś zworki i obok nich opisane MIC2 ale nie wiem jak to podłączyć. Zna ktoś jakąś metodę ? Bo teraz wygląda to tak, że jak chcę pogadać przez skype to muszę kompa zresetować (bo płyta tego wyaga przy przełączaniu z 5.1 na 2 głośniki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front Panel Audio... poszukaj na googlach, trzeba sie podpiąć pod odpowiednie 3 piny koło tych zworek, opis pinów jest w instrukcji, a w ustawieniach dźwięku wybrać Mic2.

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...