Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

@Pinki zaluwazyl problem ktory sie uniego robi niestabilnosc systemu przy 3dmark allbo w Games

 

ja niechcialem uwierzyc w to ze mogom byc te problemy , wina jest moja optimizacia byla na mojch ramach w inym kierunku to byl blond

 

w registraci Cpu Interface znalslem register <span style="color:red;">ORT: <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span></span> mi poswala u stabilizowac 2-2-2 i 3DMark

 

bedzie nowy bios

 

D26 2.0.04 Discovery ???

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pinki zaluwazyl problem ktory sie uniego robi  niestabilnosc systemu przy  3dmark  allbo w Games 

 

by -=Merlin=-

Nie 3Dmark i gry tylko ogolnie :P Nawet na pulpicie podczas pisania czegos na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystam kompa do pracy i nie moge pozwolic sobie na utrate danych ...

 

Wiekszość ludzi ma ramy klasy Winbond CH5, TwinMOS, Kongston, Hynix. Które na ostro lubią przeważnie

CL2 tRCD=3 tRP=2 tRAS=11 tCMD=1T.

 

popróbój Merlin pod tym kątem też.

 

mam nadzieje że wiecej freeeeeeeeezów systemu nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogl by ktos test zrobi Sisoft D26 BLACK-MANTARAY L12 

 

alle 2-3-3-11

Dołączona grafika

 

200x11 CPC ON

WoW

 

to jest dobre prosze o takie teste lepiej moge analizowac

 

Pinki WoW staram sie zrobic jak najlepiej zebys sie znowu nie jakal jak stara baba *lol*

 

by -=Merlin=-

 

@mavers

 

masz ty tel to podaj mi pm !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin czy ty jestes po<span style="color:red;">[ciach!]</span>y? Zwrocilem uwage na blad w twoich biosach ktorego ty nie widziales i zaraz wyskakujesz z "jakal jak stara baba"? Rob te swoje biosiki, moze wkoncu ci jeden wyjdzie! Ucz sie od TicTaca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin czy ty jestes <font color="#FF0000">[ciach!]</font>? Zwrocilem uwage na blad w twoich biosach ktorego ty nie widziales i zaraz wyskakujesz z "jakal jak stara baba"? Rob te swoje biosiki, moze wkoncu ci jeden wyjdzie! Ucz sie od TicTaca!

problem jest ten ze tictac uzywa mojom tabele goscu

 

a druga zecz na tic tac biose niepojedziesz 260 stabilnie nieda sie namojm da sie natych ramach

Corsair Xl

OCZ

 

tic tac robie bios pod ine ramy tylko dlatego ze ma sam tylko 256 Infineon

 

 

te problemy stabilnosc kup sobie ramy OCZ pc4400 albo PC4600 i zobaczysz 276Mhz i niema problemuw stabilnie

 

allbo kup sobie bh5 daj mu 3.4 V i tez niebedziesz mial problemuw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem temat i wgralem bios D26 BLACK-MANTARAY L12. Mam 1 kostke 512 Hynix d43 i abitanf7-s. Na plycie bez modow max stabilne fsb to 218... Po wgraniu tego biosa moj proc nadal jest wykrywany z fsb 133 :( Dodam ze mam thortona z o odblokowanym cashem i dziala bez zarzutu jako barton. Czytalem ze jakies problemu z modem L12 przy thortonach i moze dlatego bios nic nie pomogl w kwestii fsb?

I 2 pytanie. Czy oplaca sie przeintsalowywac winde aby ustawic ACPI na Disabled? tzn czy da mi to przyrost tylko mhz czy tez fsb?

Moze radzicie jakis inny bios pod 1 kostke hynixow single? zgaduje ze z cpc on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin czy ty jestes <font color="#FF0000">[ciach!]</font>? Zwrocilem uwage na blad w twoich biosach ktorego ty nie widziales i zaraz wyskakujesz z "jakal jak stara baba"? Rob te swoje biosiki, moze wkoncu ci jeden wyjdzie! Ucz sie od TicTaca!

problem jest ten ze tictac uzywa mojom tabele goscu

 

a druga zecz na tic tac biose niepojedziesz 260 stabilnie nieda sie namojm da sie natych ramach

Corsair Xl

OCZ

 

tic tac robie bios pod ine ramy tylko dlatego ze ma sam tylko 256 Infineon

 

 

te problemy stabilnosc kup sobie ramy OCZ pc4400 albo PC4600 i zobaczysz 276Mhz i niema problemuw stabilnie

 

allbo kup sobie bh5 daj mu 3.4 V i tez niebedziesz mial problemuw

Merlin a wiesz jak dlugo ABIT NF7 pociagnie na wysokim FSB? Na Tweak ludzie puszczali na 250 i plyty popadaly po jakims czasie!

 

Przeczytalem temat i wgralem bios D26 BLACK-MANTARAY L12. Mam 1 kostke 512 Hynix d43 i abitanf7-s. Na plycie bez modow max stabilne fsb to 218... Po wgraniu tego biosa moj proc nadal jest wykrywany z fsb 133 :( Dodam ze mam thortona z o odblokowanym cashem i dziala bez zarzutu jako barton. Czytalem ze jakies problemu z modem L12 przy thortonach i moze dlatego bios nic nie pomogl w kwestii fsb?

L12 dziala, nie bedzie mial domyslnie FSB166 ale przekroczysz bez problemu granice ~215MHz tak jak ja :) 240Mhz to nie problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D26-BlackMantaray-L12 - nie mrozi systemu przy FSB200 i wyżej.

 

D26_ver.2.0.03_Seed_Fire_0.2_15.09.04 - mrozi czasem system przy FSB200 i wyżej.

 

Tak wyszło przy użyciu naprzemiennym kilku aplikacji naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mavers my to wiemy od dawna ;) Merlin juz tez :D Tak wogule to co sadzisz o Mantaray? :) Testowales moze marki bo jakby troche mniej... :( W biosie masz moze dziwne napiecia pamieci do wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D26-BlackMantaray-L12 - nie mrozi systemu przy FSB200 i wyżej.

 

D26_ver.2.0.03_Seed_Fire_0.2_15.09.04 - mrozi czasem system przy FSB200 i wyżej.

 

Tak wyszło przy użyciu naprzemiennym kilku aplikacji naraz.

 

A jak z OC na biosie Tictaca ?? Czy L12 mod działa ??

 

 

Ponownie D26 oryginal na szczycie.

Nie dziwne skoro testujesz na 4ry biosy 2 z CPC OFF. Gdybyś wrzucił wszystkie 4ry z CPC ON to było by porównanie a tak to można tylko zestawic 2 x 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obu z CPC ON

D26-BlackMantaray-L12 i

D26_ver.2.0.03_Seed_Fire_0.2_15.09.04

 

max dla mych ramów to FSB222 na CL2 3-2-11-1T (innych nie uznaje)

 

soft mod L12 działa b. dobrze.

 

Wczesniej tictac nie miał i max było FSB215MHz na CL2 3-2-11-1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Witam!!

PO przeczytaniu waszych postów że macie stabilne np.240 lub 250 fsb postanowiłem że może także wgrałbym sobie taki bios od Merlina.Niestety w ty topicu jestem kompletnie zielony i nie wiem kompletnie ktory bios powinnieniem zassac.Mam oczywiście abita Nf7-s V.2.0 aktualnie z biosem 27 orginalnym.A teraz jeszcze pytanka:

1.Czy te bisoy od Merlina mogę flashować przez Flash Menu od Abita?

2.CZy te biosy są bezpieczne,czy po ich wgraniu nie siadzie mi płyta?

3.Czy któryś z biosów obsługuje już Semprony,bo aktualnie mam Semprona 2600@11x215@1.9v na WC i czy nie będzie z Sempronami(wiem że w zasadzie jest to Athlon T-bred B ale może dla biosu jest jakaś różnica) problemów na tych biosach?

4.I czy jesli nie mam zrobionych modów na płycie te mody coś mi dadzą?

5.Co zrobić jak flash biosu sie nie uda???

6.CZy uda mi sie wgrać nowy bios jesli flash nie wyjdzie i plyta nie bedzie mi sie uruchamiala?

 

Jeszcze tak nie dawno miałem athlona 2600+ T-Bred B(12.5x166),odblokowany mnoznik-prawdopodobnie jeden z lepiej podkrecajacych sie takich egzemplarzy na swiecie gdyz na standartwym biosie(25 bodajze) szedł na 11x243@1.7v ale niestety coś sie zrąbało i procek nie wstał już pewnego dnia:(

 

Bardzo proszę o radę w tej sprawie i proszę sie nie denerwować że pytam o wszystko was w poście a nie czytałem poprzednich postów dokładnie ale poprostu ktoś musi mi bezpośrednio wytłumaczyc który bios jest dobry bo sam kompletnie nie wiem.

POzdro All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownanie biosow na zyczenie Maversa, wzbogacone o D26 BLACK-MANTARAY CPC- OFF, CPC - ON

 

Nf7D26 Oryginal 19-08-2004

Testy wykonane na Fsb200x11 Vcpu 1.65V Timingi cl=2.5,tRCD=3,tRP=3,tRAS=11Vdim2.6V. Alfa timingi- oryg. od Abita, CPC-OFF.

 

EVEREST : ODCZYT / ZAPIS

3014 / 1156

 

SANDRA Memory BANDWITH Benchmarck : INT / FLOAT

2982 / 2787

 

3DMarck 2001:

19183

 

1. Nf7D26 Oryginal 19-08-2004 VS D26ver.2.0.01C 12-31 08-09-04 -=Merlin=-

2.Plyta AbitNF7-SLrev2.0 sprzetowy L12

3.Procesor: AMD AXP Mobile2500 AXMA2500FKT4C AQYHA 0351RPMW

4. OCZ DDR PC-4400 / 550MHz / Performance Series /Dual Channel CL3-4-4-8 - 2.8V

5.Windows XP Profesional Wersja 2002 SP1

6.Kontroler pamieci nVidia 3.3.8

 

Miałem ochote katowac tego 3DM2001, az będzie na szczycie , ale nie tak się umówiliśmy, lecz mysle ze to wlasnie blad pomiarowy , i dla mnie w tej chwili wśród biosow krolem jest: D26 BLACK-MANTARAY L12 Comand Per Comand Enabled, szkoda tylko ze on nie jest dla mnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D26_ver.2.0.02_Speed_Fire_0.1_15.09.04

mam parę uwag do tego biosu:

1. po flashowaniu, load defaults -- i płyta nie wstaje :) - default optimal timings daje u mnie CL2, a na CL 2 pamięci chodzą mi jedynie do 266MHz :(

2. płyta "gorzej" się zachowuje na nim (niż na D26) przy podkręcaniu - 3dmark2001se zamiast wyjść do pulpitu --- reset :( ,

granica taktowania pamięci ta sama co na D26

3. Żal mi części opcji z oficjalnego D26 :(

 

a jeśli chodzi o porównanie to będzie update po dalszych flashowaniach,

narazie:

 

Sandra Standard 2004.SP2:

200x9:

2992 MB/s (94%)

2697 MB/s (84%)

200x11:

3019 MB/s (94%)

2766 MB/s (86%)

 

AIDA 3.93:

200x9

3001 MB/s

1105 MB/s

200x11

2855 MB/s

1129 MB/s

 

SuperPI 2M:

200x9:

2:01

200x11:

1:44 +1

 

3dmark2001se

200x9:

12550 (+/-)5

200x11:

13320 (+/-)10

 

Programy w tle: nil, zipp, nada :)

 

1. D26_ver.2.0.02_Speed_Fire_0.1_15.09.04

2. NF7-S v2 bez modów

3. AXMA2500FKT4C AQYHA 0351RPMW(9x200 lub 11x200)

4. Kongston Value :? Single 1x333Mhz SPD:2.5-3-3-7@400@2,64V@2,5-3-3-11

5. WinXP sp1

6. pakiet 4.27 ( 3.3.8 )

CPU interface enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Witam!!

1.Czy te bisoy od Merlina mogę flashować przez Flash Menu od Abita?

jak najbardziej

"]

2.CZy te biosy są bezpieczne,czy po ich wgraniu nie siadzie mi płyta?

jak sobie poustawiasz po flashu dobrze, to nie siądzie

 

"]

3.Czy któryś z biosów obsługuje już Semprony,bo aktualnie mam  

wszystkie oparte na d26 obsługują Semprony

 

"]

4.I czy jesli nie mam zrobionych modów na płycie te mody coś mi dadzą?

tak - software L12 MOd =wyższe FSB

 

"]

5.Co zrobić jak flash biosu sie nie uda???

do serwisu, z jakąś dobrą bajką :) / hotflash / inne - poczytaj - szukajka "kompendium NF7"

"]

6.CZy uda mi sie wgrać nowy bios jesli flash nie wyjdzie i plyta nie bedzie mi sie uruchamiala?

jak wyżej - poczytaj konpendium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to moze nie na temat bo nie ten topic ;) ale starego juz mi sie niechce szukac jest jakas roznica w wydajnosci pomiedzy d25 vs d26 :?:

thx

ps narazie test 10x223 dual i dziala a podobno > 222 10 juz nie dziala na oryginalnych biosach :?: wydajnosc w miare sandra 3400/3150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej nowej stronie umiesciłem wyniki podkręcania proca na zmodyfikowanych biosach (TicTac i Merlin). Oprócz zestawienia max fsb, które udało mi się osiągnąć, są też testy Aidy i Sandry. Każdy test z Aidy był przeprowadzany trzy razy i brałem średnią arytmetyczną, natomiast test z Sandry był przeprowadzany tylko dwa razy.

 

Ranking biosów i fsb

 

Jesli mielibyście jakieś zastrzeżenia lub prośby to piszcie - postaram się pomóc. Na posty będe mógł odpowiedzieć dopiero w poniedziałek - wyjeżdżam na weekend :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym uczsetnikiem forum....przepraszam za błedy jakie bede popełniał. Mam pytanie do Merlina i jego biosów......zaktualizowalem bios do wersji D 26 firee ON. Moja płyta to Abit NF7 V.2.0 . Co sie ukazało po aktualizacji biosu mam problem z dual ddr to znaczy na standordowych usatwieniach proca tz FSB 166 komp startuje idealnie ale w momencie gdy dam FSb 200 i zapisuje zmiany w biosie mam wielki pisk z kompa ...probowałem nawet z opóźnieniem pamieci do 333 i zonk to samo prosze o pomoc bo nie wiem co sie stało HELP!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...