Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do posiadaczy radeonów mających zainstalowanego tego petcha - jakich sterowników używacie?

 

Na razie sprawdziłem dwa różne, ale od herculesa (może one sa jakieś dziwne...), ale nie chce kolejnych sprawdzać na ślepo tylko już zacząć normalnie używac kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto inne sterki walnąć??? Ja pamiętam, że sterowniki Asusa do ich V8420 (mojego GF4 Ti) bardzo często miały gorsze osiągi od nVidiowskich, a i sprawiały nieraz problemy z wyświetlaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hamil może Ci pomogę. Petch włącza LargeSystemCache. Znalazłem informację, że na kartach ATI mogą być problemy (źwródło NET i CacheManXP 1.1).

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory Management

 

To jest ścieżka rejestru - tam po prawej stronie 5 od góry po zainstalowaniu Petcha musisz z wartości 1 zrobić 0.

Mam nadzieję, że to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy radeonów mających zainstalowanego tego petcha - jakich sterowników używacie?

 

Na razie sprawdziłem dwa różne, ale od herculesa (może one sa jakieś dziwne...), ale nie chce kolejnych sprawdzać na ślepo tylko już zacząć normalnie używac kompa.

Ja mam Radeona i mam tego petcha ale nei mam problemow :wink: ... jade na ostatnich Catalystach 4.12 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy radeonów mających zainstalowanego tego petcha - jakich sterowników używacie?

 

Na razie sprawdziłem dwa różne, ale od herculesa (może one sa jakieś dziwne...), ale nie chce kolejnych sprawdzać na ślepo tylko już zacząć normalnie używac kompa.

Ja mam Radeona i mam tego petcha ale nei mam problemow :wink: ... jade na ostatnich Catalystach 4.12 8)

Potwierdzam, petch+radeon 9550XT+catalysty 4.12 i zadnych problemow....nawet w 3dmarku01 300pkt wiecej :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam chciałbym wiedziec :D

Hej ho to sprawdz w sandrze.... przyCPU test jest napisane "Performance rating" - PRxxxx (estimated) ;]

 

Choc to tak do konca nie daje wyopbrazenia... ale z ciekawosci bym zobaczyl :].

 

Ps... od dzis zabieram sie za biosy by -=Merlin=-, bo wkoncu mam swojego NF7. Narazie na biosie firmowym (nawet nie wiem jaki)... idzie cos slabo moj XP-M 2000+.

 

11*216 = 2376(w sumie to 2378) przy napieciu 1,93v na zalmanie qc80 Cu 1900RPM...

 

Hmmm... Temp do 60 St... Najgorsze jest to ze mam jakies badziewiarskie TwinMoS'y TWISTERY co chodza tylko na 216 MHZ (Single) 2,5 3 3 11. NAJGORZEJ. Musze gdzies dorwac 256MB ramu HYNIX D43 (ma ktos moze na sprzedaz?)

 

A tak ps to mam pytanie co do temp mostka polnocnego (v1,7)... czy temperatura MAX 40 St jest ok?? Czy troche za wysoko :].

 

NO i to wszystko narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hamil może Ci pomogę. Petch włącza LargeSystemCache. Znalazłem informację, że na kartach ATI mogą być problemy (źwródło NET i CacheManXP 1.1).

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory Management

 

To jest ścieżka rejestru - tam po prawej stronie 5 od góry po zainstalowaniu Petcha musisz z wartości 1 zrobić 0.

Mam nadzieję, że to wystarczy.

Dzięki, ale zamiast takich kombinacji, wystarczyło po prostu zianstalować normalne sterowniki do karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam chciałbym wiedziec :D

 

Ps... od dzis zabieram sie za biosy by -=Merlin=-, bo wkoncu mam swojego NF7. Narazie na biosie firmowym (nawet nie wiem jaki)... idzie cos slabo moj XP-M 2000+.

 

11*216 = 2376(w sumie to 2378) przy napieciu 1,93v na zalmanie qc80 Cu 1900RPM...

 

Hmmm... Temp do 60 St... Najgorsze jest to ze mam jakies badziewiarskie TwinMoS'y TWISTERY co chodza tylko na 216 MHZ (Single) 2,5 3 3 11. NAJGORZEJ. Musze gdzies dorwac 256MB ramu HYNIX D43 (ma ktos moze na sprzedaz?)

 

.

To moze byc spowodowane brakiem moda L12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam chciałbym wiedziec :D

 

Ps... od dzis zabieram sie za biosy by -=Merlin=-, bo wkoncu mam swojego NF7. Narazie na biosie firmowym (nawet nie wiem jaki)... idzie cos slabo moj XP-M 2000+.

 

11*216 = 2376(w sumie to 2378) przy napieciu 1,93v na zalmanie qc80 Cu 1900RPM...

 

Hmmm... Temp do 60 St... Najgorsze jest to ze mam jakies badziewiarskie TwinMoS'y TWISTERY co chodza tylko na 216 MHZ (Single) 2,5 3 3 11. NAJGORZEJ. Musze gdzies dorwac 256MB ramu HYNIX D43 (ma ktos moze na sprzedaz?)

 

.

To moze byc spowodowane brakiem moda L12.

hej ho... Sprobuje tego L12 Moda... ale za jakis tydzien bo... dostane wtedy Nowa Paste termoprzewodzaca i wyszlifuje radiator :).

 

 

 

A na dzis powiem tak ze zainstalowalem D27_TaiPan_0.2_EB_ED_Bpl_3.19_16.12.04 (CPC on) na Abicie NF7 v2.0 i jestem mile zaskoczony. Co prawda FSB pozostało tak samo (te moje TwinMOSy sa jakies badziewiarskie). ALe jak podskoczyla wydajnosc pamieci w porownaniu z firmowym. Mniam.

 

Mam nadzieje ze ten mod w czyms pomoze :). To moze wkoncu pokonam Barierę 2500 mhz :). W sumie to juz moge ją pokonać ale stabilnie wysokie napięcie jak na air cooling (bo 2,05v) - w sumei i tak troche plyta zaniza bo jest okolo v2 :]. Ale t i tak duzo :).

 

Mowia "nadzieja matka glupich" no ale... trzba sprobowac wszystkiego :).

 

PS. Czy to mozliwe zeby Te Twistery chodzily tak badziewiarsko i to na v2,9 (2,95 real).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UnloadDLL

DisableExecutivePaging

IoPageLockLimit

LargeSystemCache

SecondLevelDataCache

PrefetchParameter

MenuShowDelay

NoLowDiskSpaceChecks

AutoReboot

BarricadedFolders

EnableBalloonTips

 

Podałeś to, ale nie podałeś jakie parametry teraz mają te wartości 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym CPC ON i CPC OFF :?: Jesli zapodam biosa z CPC OFF to jest mozliwosc ze moje pamiatki 2x256 pojda na wyzsze fsb :?:

Jaka jest roznica w wydajnosci dla pamiatek na tym samym fsb z command rate 1T i 2T :?: Duza jest strata :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tego sie nie da wlaczyc w biosie ... roznica jest kilku procent zapewne nie zbyt wielka ale dla 2x256 cpc on wiec Ciebie raczej to nie dotyczy wedlug mnie lepsze mniejsze fsb a odpowiednia wydajnosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na orginalnym BIOS'ie. Włącz, zrób test, wyłącz, zrób test i będziesz wszystko wiedział 8)

yhy tylko ze tej opcji nie ma w biosie. Uzyskuje sie ja wgrywajac modowany bios z opcja CPC ON lu CPC OFF....

Prosze jeszcze o wypowiedzi czy przy mojej konfiguracji(podpis) bios z CPC OFF pomoze w wiekszym OC pamiatek :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...