Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy bios

 

!!! USE AT YOUR OWN RISK!!!

!!! USE AT YOUR OWN RISK!!!

 

 

- Indifikation Mobeil AMD Athlon XP-M

- Romsip Bios Tables Cpu Interface 133 & 166 & 200 MHz

-- TaiPan 0.3 [ED]

- L12 mod built-in

- Bpl 3.19 Cpc On (T1)

 

http://forum.hslab.pl/ zapraszam na Abit bios mod Forum

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Merlin. Biosik super :D

FSB 220 MHZ Timingi:2-2-2-11 Everest: Odczyt 3301 Zapis 1328

 

Dla porownania wyniki z poprzedniej edycji Taipana CPC ON

FSB 220 MHZ Timingi:2-2-2-11 Everest: Odczyt 3262 Zapis 1313

 

Maly Update: Niestety mialem przed chwila BSOD :(, ale jeszcze potestuje. Na wczesniejszych wersjach biosow Merlina nic takiego sie nie przydazalo. "Zrzut pamieci..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Merlin zainstalowalem twoj biosik

 

D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04

 

I w sandrze na pamieciech 2,5-3-3-11 mam wyniki --> int 3615 / float 3244. Czyli cudnie cudnie... wszystko na fsb 242 mhz :).

 

Tylko czemu za Chiny nie moge wyjsc ponad 242...??? (tzn bootuje nawet na 265 mhz... ale winda sie nie laduje...

 

Do tego wszystkiego mama pamieci A-data 566 (tccd)... Atjlon XP Mobile 2000+ i narazie zadnych modow... (do tego max stabilnie jak uzyskalem to 2366 na napieciu 1,93v :/.

 

Hm chyba nigdy nie dociagne tego fsb 250 :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly Update: Niestety mialem przed chwila BSOD :(, ale jeszcze potestuje. Na wczesniejszych wersjach biosow Merlina nic takiego sie nie przydazalo. "Zrzut pamieci..."

Potwierdzam - u mnie to samo blue skrin i zrzut pamieci, mam tak na wszystkich modowanych D27 od Merlina. Czyzby cos nie wyszlo :?: A moze to wina petcha :?: Merlin co o tym myslisz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Merlin zainstalowalem twoj biosik  

 

D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04

 

I w sandrze na pamieciech 2,5-3-3-11 mam wyniki --> int 3615 / float 3244. Czyli cudnie cudnie... wszystko na fsb 242 mhz :).

 

Tylko czemu za Chiny nie moge wyjsc ponad 242...??? (tzn bootuje nawet na 265 mhz... ale winda sie nie laduje...

 

Do tego wszystkiego mama pamieci A-data 566 (tccd)... Atjlon XP Mobile 2000+ i narazie zadnych modow... (do tego max stabilnie jak uzyskalem to 2366 na napieciu 1,93v :/.

 

Hm chyba nigdy nie dociagne tego fsb 250 :/.

Mam tą samą przypadłość.

Co prawda windows ładuje się nawet na FSB 250 ale nic nie da się w tedy odpalić (np. 3dm2k1), 242 to ostatnia granica stabilności...a kiedyś wyrabiałem FSB 253 i wbrew temu co wszedzie piszą - udało mi się zrobić 3dmarka 2001 (a wieść głosi, że nie można tego testu zrobić na Abicie z FSb wieszym od 250).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja dzis otrzymalem te nowe A-daty... dzialaja spokojnie... tylko nie wiem w czym mam problem... mysle nad podniesieniem napiecia na mostku polnocnym bo mama max 1,7v :/ i mysle czy to nie za malo... co do pamieci to na v2,6 dzialaja elegancko na 266 jak puszcze asynchronicznie...:). Zreszta to PC 566 wiec loooz.

 

Proc ma taktowanie max okolo 2366 a teraz smiga na 2280 wiec to tez nie powinien byc problem...

 

Jak zmieniem na wiecej niz 241 (wtedy mam fsb 242) to... blue screeny przy ladowaniu.... a przy opcji 260 to nawet nie ma blue screena tylko miga mi kreseczka w lewym gornym rogu... biala na czarnym tle. :/

 

CO WY NA TO...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zrzuty po aplikacji taipana 0.2, pomogło flashowanie całego biosu spod dosa ;)Miałem to samo, pomogło flashowanie całego biosu spod dosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Merlin zainstalowalem twoj biosik  

 

D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04

 

I w sandrze na pamieciech 2,5-3-3-11 mam wyniki --> int 3615 / float 3244. Czyli cudnie cudnie... wszystko na fsb 242 mhz :).

 

Tylko czemu za Chiny nie moge wyjsc ponad 242...??? (tzn bootuje nawet na 265 mhz... ale winda sie nie laduje...

 

Do tego wszystkiego mama pamieci A-data 566 (tccd)... Atjlon XP Mobile 2000+ i narazie zadnych modow... (do tego max stabilnie jak uzyskalem to 2366 na napieciu 1,93v :/.

 

Hm chyba nigdy nie dociagne tego fsb 250 :/.

Apci musisz wylonczyc to pujdzie tez na 265Mhz

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, pomogło flashowanie całego biosu spod dosa ;)Miałem to samo, pomogło flashowanie całego biosu spod dosa ;)

Konkretnie? Zwykły awdflash czy coś innego?

Ja, jak już wiele razy pisałem, tak mam od kiedy wgrałem jeden biosik (któryś discovery) i tak już zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja dzis otrzymalem te nowe A-daty... dzialaja spokojnie... tylko nie wiem w czym mam problem... mysle nad podniesieniem napiecia na mostku polnocnym bo mama max 1,7v :/ i mysle czy to nie za malo... co do pamieci to na v2,6 dzialaja elegancko na 266 jak puszcze asynchronicznie...:). Zreszta to PC 566 wiec loooz.

 

Proc ma taktowanie max okolo 2366 a teraz smiga na 2280 wiec to tez nie powinien byc problem...

 

Jak zmieniem na wiecej niz 241 (wtedy mam fsb 242) to... blue screeny przy ladowaniu.... a przy opcji 260 to nawet nie ma blue screena tylko miga mi kreseczka w lewym gornym rogu... biala na czarnym tle. :/  

 

CO WY NA TO...??

ile dajesz V_Core ??? bo to wyglonda ze masz malo V_Core !!!

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, pomogło flashowanie całego biosu spod dosa ;)Miałem to samo, pomogło flashowanie całego biosu spod dosa ;)

Konkretnie? Zwykły awdflash czy coś innego?

Ja, jak już wiele razy pisałem, tak mam od kiedy wgrałem jeden biosik (któryś discovery) i tak już zostało.

Zwykły, zwykły, ze wszystkimi tymi głupi parametrami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04

 

fsb 242, 3-4-3-11, vdd 1.6V, vdimm 2.7V i jest to max stabilne fsb w goldmemory i najnizsze stabilne timingi na 1 kosci hynixa przy tym fsb. wyniki z aidy: 3592/1270 do tego w goldmemory przepustowosc pamieci 1297.

 

co jest dziwne to to ze na 244 przepustowosc w goldmemory jes 1330 a na 245 tylko 1300, ale i tak niestabilne.

 

 

merlin 1 sprawa w ktorejs zakladce ustawia sie "pci latency clock" i zawsze przestawiam to z 32 na 64, ty masz to domyslnie ale nazywa sie to "agp latency" chyba sie pomyliles w nazwie.

 

 

a wy ktorzy narzekacie na stabilnosc czemu nie testujecie jak pan bog przykazal memtestem albo goldmemory tylko od razu do windy i potem zdziwko ze bluescreen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale od wgrania TaiPana 0.3 winda robis frezzy. piknie sobie plyta i za okolo 30 s winda sie odmaza. Pamiatki testowalem MemTestem 30 min i byly stabline kto wie co jest zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04

 

merlin 1 sprawa w ktorejs zakladce ustawia sie "pci latency clock" i zawsze przestawiam to z 32 na 64, ty masz to domyslnie ale nazywa sie to "agp latency" chyba sie pomyliles w nazwie.

.

 

Prosze cie wes sprawdz tym programmem "Wpcredit" tu masz namiary

 

1) AGP Controller Latency  *************************	PCI Bus#0 Dev#30 Func#0	        0D	- 16  clock : 10	- 32  clock : 20	- 64  clock : 40	- 96  clock : 60	- 128 clock : 80	- 160 clock : A0	- 192 clock : C0	- 224 clock : E0	- 255 clock : FF2) AGP Bus Latency  ******************	PCI Bus#0 Dev#30 Func#0	        1B	- 16  clock : 10	- 32  clock : 20	- 64  clock : 40	- 96  clock : 60	- 128 clock : 80	- 160 clock : A0	- 192 clock : C0	- 224 clock : E0	- 255 clock : FF		3) PCI Latency  *************	PCI Bus#0 Dev#8 Func#0	        1B		- 16  clock : 10	- 32  clock : 20	- 64  clock : 40	- 96  clock : 60	- 128 clock : 80	- 160 clock : A0	- 192 clock : C0	- 224 clock : E0	- 255 clock : FF

H Oda "Wpcredit" dai mi znac jak sie myle !!! bo ja raczej nierobie blenduw a moglo sie zdarzyc !!!

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja lubie biosik 0,2 - mój ulubiony... stabilnie jak skała na 238 na zwykłych hynixach 2x512 :D - Merlin moze bys zrobił jakas optymalizacje na 2x512 hynixow? bo to bardzo tania i popularna kombinacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja dzis otrzymalem te nowe A-daty... dzialaja spokojnie... tylko nie wiem w czym mam problem... mysle nad podniesieniem napiecia na mostku polnocnym bo mama max 1,7v :/ i mysle czy to nie za malo... co do pamieci to na v2,6 dzialaja elegancko na 266 jak puszcze asynchronicznie...:). Zreszta to PC 566 wiec loooz.

 

Proc ma taktowanie max okolo 2366 a teraz smiga na 2280 wiec to tez nie powinien byc problem...

 

Jak zmieniem na wiecej niz 241 (wtedy mam fsb 242) to... blue screeny przy ladowaniu.... a przy opcji 260 to nawet nie ma blue screena tylko miga mi kreseczka w lewym gornym rogu... biala na czarnym tle. :/  

 

CO WY NA TO...??

ile dajesz V_Core ??? bo to wyglonda ze masz malo V_Core !!!

 

by -=Merlin=-

Hej ja mam v Core 1,95 (realnie 1,92v)...

 

To duzo... mi dziala proc na 2380 z takim v core :]

A teraz mam okolo 2280 i jakos pozyzej sie psuje...

 

Ah i jeszcze jedna rzecz....

 

Jakie Apci mam wylaczyc... bo nie rozumie.... Enhanced PCI mam na disable... a wiecej to nie wiem... ale nie wyspany jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zakładka Advanced BIOS Features i tam masz APIC Mode.

Ale to się wiąże z reinstalką Windy XP najczęściej i z używaniem starszych sterków do płyty - 4.XY - Gdzieś o tym pisali szerzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem abitka NF7-S v2.0. i chetnie zmieniłbym w niej bios na jeden z tych by -=Merlin=- problem w tym ze jestem zupełnie zielony, nie wiem jaki biosik by się nadał i jak go wgrać na do płyty:/

może znalazłby się ktoś kto mógłby mi pomóc.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link

eh:/ bardzo chętnie bym go przeczytał jakby był gdzieś do ściągnięcia offline, ponieważ w domku siedze na zwykłym modemiku na impulsy i przeczytanie 47 stron topicu kosztowałoby majatek:/

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Merlin mam pytanko czy ten twój petch daje większe możliwości overclockingu ?? I dlaczego w tych twoich biosach D27 series są blue screeny ?? od czego to zależy bo pamięć ciągła na d26 cpc off bez problemu na 235 fsb a teraz przy 230 są freezy i blue, pamięci mam 2*512 hynix d43 w dualu ! dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Merlin mam pytanko czy ten twój petch daje większe możliwości overclockingu ?? I dlaczego w tych twoich biosach D27 series są blue screeny ?? od czego to zależy bo pamięć ciągła na d26 cpc off bez problemu na 235 fsb a teraz przy 230 są freezy i blue, pamięci mam 2*512 hynix d43 w dualu ! dzięki z góry

Pisałem już co ja robiłem jak mi wyskakiwały bluescreeny po wgraniu d27...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Merlin mam pytanko czy ten twój petch daje większe możliwości overclockingu ?? I dlaczego w tych twoich biosach D27 series są blue screeny ?? od czego to zależy bo pamięć ciągła na d26 cpc off bez problemu na 235 fsb a teraz przy 230 są freezy i blue, pamięci mam 2*512 hynix d43 w dualu ! dzięki z góry

Pisałem już co ja robiłem jak mi wyskakiwały bluescreeny po wgraniu d27...

No zrobilem tak jak pisales. Sflaszowalem caly obszar biosu z pod Dosa..odlaczylem kable od kompa, przestawilem zworke na clera cmos i tak zostawilem na 10 minut. Nastepnie przestawilem tak jakbylo, odpalilem kompa, zaladowalem defaultowe ustawienia, save biosu, reset, i ustawilem bios po swojemu tj do OC i narazie jest dobrze - zobaczy sie co bedzie dalej - aha i petcha tez instalowalem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam NF7, dzisiaj kupilem radeon'a 9550 GB, po wlozeniu do kompa maszynka niestety nie wstawala(bios na plycie glownej D26Taipan C), wlozylem z powrotem mojego GF i komp podniosl sie, wymienilem biosa od plytki glownej na nowego D27Taipan i oddziwo maszynka wstala na moim radeonie, potem wgralem orginalnego biosa od abita D27 i komp juz na radeonie nie wstawal, a na GF wszystko dzialalo. Po kilkudziesieciu minutach kombinowania wreszcie doszedlem dlaczego tak sie dzieje, moj Radeon wstaje tyko wtedy gdy w biosie plyty glownej jest ustawiona funkcja Agp Latency na 64 Clocks(D26Taipan mial 32 cloaks, orginalne biosy abita tez maja 32 cloaks). Tak wiec jestem teraz uwieziony na tylko na tym jednym biosie. Pomozcie, jak moge przed wgraniem innego biosu edytowac go i ustawic mu AGP Latency na 64 cloaks, merlin jak edytowac biosy pod nf7 zebym mogl to ustawic bo na 32 cloaks moja grafa a za nia caly komp nie wstaje. Pomocy!!co zrobic zeby karta wstawala na kazdym biosie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cro - NIESAMOWITE. Tyle czasu kombinowałem z tą płytą aż ją spisałem na straty, aż tu nagle, mój wybawca- Ty ;)

 

Zrobiłem to co pośrednio opisałeś i wysłałeś mnie do topicu o NF7 i...CUD!

Plyta przechodzi 3dmarka 2001 z FSB 250, wcześniej nawet pierwszego testu nie odpalała!

 

WIELKIE Dzięki! :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...