Skocz do zawartości
Darius

Już są semprony!

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze!!!! taniutkie jak barsz te semprony tylko gdzie jest haczyk skoro sempron 2200+ jest tańszy o 30 zeta od antka 2000. I na jaką podstawkę są te semprony na 3? ale podobno cieńko z oc tych procków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semptrony do 3000 są na socket A, ale moim zdaniem niema sie czym zachwycać, przecież to poprostu Bartony :), ale cena kusi :). Ciekawe czy mają odblokowane mnożniki??, a może jakiś modzik na odblokowanie mnożnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semptrony do 3000 są na socket A, ale moim zdaniem niema sie czym zachwycać, przecież to poprostu Bartony :), ale cena kusi :). Ciekawe czy mają odblokowane mnożniki??, a może jakiś modzik na odblokowanie mnożnika.

one nie sa na jjadrze barton ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempron bedzie na 939 tylko ze bedzie mial obcieta technologie wykonywania rozkazow 64 bitowcyh :)

Aha , bedzie czyli go jeszcze nie ma :lol: (wiedzialem , ze sie nie myle:P)

 

W sumie juz ten na s 754 juz nie ma tych rozkazow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to poprostu Bartony :), .

keee ??? jak na rdzeniu bartka to czemu 256 cache :wink: chyba jednak te semprony to nic innego jak t-bredy(no chyba ze ja sie myle :oops: ) tylko pod nazwa sempron na nizszym mnozniku i duzym fsb :)

 

UPDATE: jak sie chce to sie znajdzie semprony to wlasnie t-bredy :)

no chyba ze sie w komputroniku pokielbasilo :) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dysponuje skromnym budzetem 800zl i chce zmienic sprzet z wysluzonego PIII 800@900MHz FSB133 na cos ze stajni AMD. Juz w zasadzie zadecydowalem: Epox 8RDA3I + Duron 1600 + 256MB DDR400 Twinmosa CL2.5 + za reszte wentyl (prawdopodobnie Spire Falcon Rock II A3000+).

 

 

Ale... Pojawil sie Sempron (2200+) i mnie zaciekawil. Bo:

- 2.2 GHz

- FSB 333 MHz

- cache L2=256 kb

- 20 zl drozszy od Durona 1.6 .

 

I teraz pytanie: brac Semprona czy Durona? Wiadomo na 100%, ze Duron sie dobrze kreci (przeciez mozna go zmodzic na Athlona). O Sempronie nie wiadomo na temat OC nic. Sempron ma FSB333 - Duron ma 266. Sempron mnoznik 9x, Duron 12x - czyli zmiana czestotliwosci FSB daje lepsze rezultaty na korzysc Durona.

 

 

Prosze wiec o opinie - "oplaca sie" czy nie?

Moim skromnym badz co badz zdaniem chyba wezme Durona - przynajmniej wiem, co z niego wyciagne.

 

Pozdrawiam

StempeL.

 

 

P.S. Czy zasilacz noname 250W wystarczy? Na PIII napiecia:

- 12V: 12.07V real

- 5V: 4.93V

- 3.3V: 3.32V

- 2.5V: 2.49V

- VCore (1.7): 1.72V real.

No ale to na PIII, Solteku 65DVB, 256 RAMu (133@150). Do tego: 2 x Barracuda 120GB 8MB cache, CDRW, DVD-ROM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sempron ma więcej cache a kręci się pewnie całkiem podobnie. Chociaż ze względu na mnożnik do kręcenia musi mieć lepsze pamięci (FSB 200 i wyżej).

2200+ to NIE JEST 2200MHz.

Zasiłka da radę. Pytanie tylko czy padnie od razu czy po paru miesiącach. Właśnie wymieniałem w jednym kompie spaloną 250W po takiej modernizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to poprostu Bartony :), .

keee ??? jak na rdzeniu bartka to czemu 256 cache :wink: chyba jednak te semprony to nic innego jak t-bredy(no chyba ze ja sie myle :oops: ) tylko pod nazwa sempron na nizszym mnozniku i duzym fsb :)

 

UPDATE: jak sie chce to sie znajdzie semprony to wlasnie t-bredy :)

no chyba ze sie w komputroniku pokielbasilo :)http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13150

Mnie sie wydaje że to raczej Thortony - czyl obciete Bartony :). W każdym bądź razie chyba już przesadzili w PR, 1500Mhz i 2200+ no to już moim zdaniem przegiecie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to poprostu Bartony :), .

keee ??? jak na rdzeniu bartka to czemu 256 cache :wink: chyba jednak te semprony to nic innego jak t-bredy(no chyba ze ja sie myle :oops: ) tylko pod nazwa sempron na nizszym mnozniku i duzym fsb :)

 

UPDATE: jak sie chce to sie znajdzie semprony to wlasnie t-bredy :)

no chyba ze sie w komputroniku pokielbasilo :)http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13150

Mnie sie wydaje że to raczej Thortony - czyl obciete Bartony :). W każdym bądź razie chyba już przesadzili w PR, 1500Mhz i 2200+ no to już moim zdaniem przegiecie :).
t-bredy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis aukcji z sempronami 2300+ z allegro:

 

wydajność procesora:2 200 MHz :?: :?: :?:

częstotliwość taktowania procesora:1 583 MHz

częstotliwość taktowania magistrali:333 MHz

mnożnik:4,5 x :lol:

 

Sprzedający wartość mnożnika obliczył prawdopodobnie w/g "wzoru":

1583MHz / 333MHz :D :D :D . Wprawdzie wychodzi 4.75 ale widać zaokrąglił w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego proca ale po przeczytanie kilku testow musze przyznac ze Amd chyba po raz pierwszy robi ludzi w konia-to sa zwyczajne t-bredy+fsb 333. Przez to ze te proce wyszly juz cena bartonow podniosla sie (np 2500+ box o 50zl)-amd dodalo nazwe nowa -Sempron 2600+ za ok 390 zl za taka sama cene mozna kupic Bartona 2500+ z takim samym fsb 333 ale z 512 kb i z wiecej MHz wiec to bedzie oczywiscte ze jest gdzies o wiele wiele lepszy.......Ludzie zlejcie Semprony a kupcie Bartony poki cene jeszcze bardziej nie podskcoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sempron ma więcej cache a kręci się pewnie całkiem podobnie. Chociaż ze względu na mnożnik do kręcenia musi mieć lepsze pamięci (FSB 200 i wyżej).

2200+ to NIE JEST 2200MHz.

Zasiłka da radę. Pytanie tylko czy padnie od razu czy po paru miesiącach. Właśnie wymieniałem w jednym kompie spaloną 250W po takiej modernizacji...

Ze zasilacz padnie to wiem, tylko nie wiem czy od razu czy moze pozniej. Generalnie sadze, ze jesli nie bede OC to powinien wytrzymac - z drugiej jednak strony raczej nie bede mogl oprzec sie pokusie :-). Zwlaszcza, jesli kupie Semprona (ciagle sie waham).

 

 

Pamiatki kupie na razie DDR400, wiec o FSB > 200 MHz raczej moge zapomniec - wiec Semprona puszcze max. pewnie 9 x 200 MHz.

No nie wiem - POMOZCIE wybrac :-)).

 

 

OT: zwykle Kingstone CL3 czy zwykle Twinmosy CL2.5? Mowa o 256MB.

 

 

Pozdro

StempeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwolniejsze semprony mają dobre ceny, natomiast te szybsze są całkowicie nieopłacalne w porównaniu do bartonów. Jest jednak pewien haczyk. Jeżeli mnożnik jest zablokowany, to mocniejsze oc będzie bardzo utrudnione przez pamięci. Może się okazać, że zestaw sempron + dobre ramy (które wyciągają co najmniej 220-230MHz) jest po prostu za drogi. Chociaż z drugiej strony zestaw na sempronie 2200+ (po oc fsb 200MHz) będzie lepszy niż zestaw na duronie 1600 (po oc fsb 166MHz), za to niewiele droższy, przynajmniej moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semp 2500 + poszedł bez problemu na szynie 200 mhz - w sumie prawie 2100 mhz. Płyta Gigabyte 7n400L - napięcie procka + 5% w stosunku do standardu. Na nie kręconym Radku 9600 Pro (Gigabyte) 3400 pkt w 3DM 2003. Temperatura w granicach 55 stopni - chłodzenie to Pentagram Freezone QC-92 Cu. Pamiątki Twinmosy 3200 512 mb. Potencjalnie można coś spoko jeszcze z niego wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...