Skocz do zawartości
figer

A dlaczego nie tak?

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

Wywalilem zasilke na zewnatrz, bo mi brakowalo miejsca nad procem.

Moim zdaniem eliminuje to jedno ze zrodel ciepla w sprzecie i wysysa cieplo z okolic procka.

Wiecej fotek na http://www.figer.neostrada.pl

 

Co o tym sadzicie? :D

 

Zdjęcie obudowy

 

Mam nadzieje, ze nie zdrap Dołączona grafika bo to premiera :wink:

 

edit:

zdjęcie zostało zmienione na linka z powodu jego szerokości (REGULAMIN max 650 pixeli :!: ).

romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem, zeby wsadzic mobo do lodowki turystycznej, ale czekam na wyprzedaze po sezonie w hipermarketach, tam zasilka tez bedzie na zewnatrz, wiec to byla taka mala przymiarka :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki sam problem jak Ty i wyciagnąłem PSU z budy tylko go jeszcze nie przymocowalem od zewnatrz i sobie lezy na półce, zastanawialem sie jak go umocowac. Macie jakies pomysly na przymocowanie PSU na zewnątrz budy ? bo sposób figer`a mi nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S!nY, nie obraz sie, bo moja konstrukca jest w ogole harcore, ale twoj sprzet dzieki swojemu czarnemu matowi, okienkom i tej nadbudowce wyglada troche jak kominek z szybka ;)

Ale pomysl jest niezly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki sam problem jak Ty i wyciagnąłem PSU z budy tylko go jeszcze nie przymocowalem od zewnatrz i sobie lezy na półce, zastanawialem sie jak go umocowac. Macie jakies pomysly na przymocowanie PSU na zewnątrz budy ? bo sposób figer`a mi nie odpowiada.

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=62168&start=90

 

tu masz linka do moda mojej budy i zasilacza na zewnatrz...ja tak to rozwiazalem..moze bedzie dla ciebie pomocne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podoba mi się bo ja lubię mody użytkowe a nie świecidełka, futerka itp

Ale jest jedno ale - burdel masz w tej obudowie. Poukładałbyś jakoś kabelki, pospinał lub poowijał czymś i byłoby ładniej (p... esteta ze mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podoba mi się bo ja lubię mody użytkowe a nie świecidełka, futerka itp

Ale jest jedno ale - burdel masz w tej obudowie. Poukładałbyś jakoś kabelki, pospinał lub poowijał czymś i byłoby ładniej (p... esteta ze mnie)

Co do bordelu to masz racje :( , moze jakies rurki plastikowe poukladam i wymienie tasmy na okragle, ale to po wyplacie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kabelki poowijałem taśmą (najlepsza to 3m temflex ale taka za 2pln z elektronicznego sklepu też się sprawdza). Wygląda to całkiem zgrabnie, nic się nie odkleja, a do wyboru jest kilka kolorów: czarny, czerwony, żółty, zielony i biały (te ostatnie rzadziej). Jak nie ma kasy to możesz sam zrobić okrągłe (dokładnie to w przekroju jest kwadracik) kable ide. Wystarczy rozdzielić kabel ide, powiedzmy co 4 żyły, i owinąć taśmą. Niezbędne narzędzia to paznokcie lub coś co je zastąpi :) Do kompletu mógłbyś jeszcze wyłożyć środek jakimś absorbującym materiałem - nie zaponij o froncie (ja pociąłem karimatę kupioną w NOMI za 5pln - do spania na ziemi to się nie nadaje ale budę wycisza premium). W wyłożonej obudowie można położyć twardziela na dnie i będzie ciszej. Powywalaj te wentyle bo pewnie strasznie wyją (zwłaszcza ten na dole - pewnie przysłania bo blacha z wywierconymi otworami) i zaoszczędzone środki zainwestuj w noiseblocker S2 albo inny porządny sprzęt (są o połowę tańsze ale nie tak ciche)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tulip, jakbym calkiem kasy nie mial to bym mial 486 na ECSie :wink:

A tak serio, to na procu mam wlasnie noiseblockera s2, Ten zalman co go widac na fotce daje wiatru z boku obudowy na pamieci grafy tylko w czasie gry w Farcraya, a normalnie przez FanMate'a jest zwolniony na maxa i go nie slychac, a wiatrak na dole to bardzo cichy Cooler Master z dioda termiczna wsadzona w okolice dyskow twardych i zaczyna sie krecic dopiero jak jest upal w budzie.

Generalnie najglosniejsza czescia jest teraz Seagete.

Z kablami jest pieprznik, ale jak zamykam obudowe to wciskam je w wolne miejsce na dysk 5,25 i nic nie stoi na przeszkodzie w poprawnej cyrkulacji - no ale nie jest to estetyczne - to fakt :oops:

Czy moglbys dac jakiegos linka, albo wyslac mailem fotki jak wyciszyles przod obudowy i tyl - pchales cos miedzy karty?

Widzial ktos w necie jakis opis takich wyciszen?

Dajcie linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z linkiem to będzie problem bo to moja inwencja a z fotkami jescze większy bo nie mam cyfrówki ale postaram się dokładnie wszystko opisać.

Potrzebny jest ostry nóż - najlepiej taki z odłamywanymi ostrzami i taśma dwustronna.

Wykręcasz dyski i napędy i wyciągasz płytę główną (jakby nóż się osunał to lepiej żeby na nic nie trafił) oraz zdejmujesz przedni panel budy.

Metoda zależy od tego czy masz zacięcie inżynierskie czy niebardzo. Dla osób z zacięciem zaleca się wykonanie pomiarów, szablonów, obliczenie błędu pomiarowego, tolerancji materiału na ściskanie itp. Dla normalnych tylko ucinanie na mniejwięcej większych kawałków i przycinanie na budzie. Najlepiej jak wszystko siedzi ciasno. :wink:

Miejsca nakładania muszą być odtłuszczone - naklejamy w kilku miejscach taśmę dwustronną i przyklejamy całą połać do obudowy po czym wycinamy odpowiednie otwory (dyski i kabelki włącznika i diodek i dziura dla wiatraczka).

od środka budy naklejamy wedle uznania, powiedzmy do 3 warstw (ja mam 1 ale jak ktoś chce więcej to nic nie stoi na przeszkodzie) i znowu wycinamy wszystkie otwory.

Z tyłu naklejamy od wewnątrz ale już w mniejszych kawałkach. Na każdy śledź osobno ale z 1 kawałka ciętego wzdłóż tak, żeby nie było szpar, a zdjęcie 1 śledzia nie zrywało izolacji ze wszystkich.

Można jeszcze wyłożyć zasilacz ale tak, żeby nie pozasłaniać kratek.

Nic między karty nie wchodzi. Jeśli wyłożysz spód obudowy (to raczej niewiele wycisza) to będziesz mógł ukryć pod tym jakieś kabelki np od PCspeakera albo ten zdaje się od Gameportu.

Generalnie kieruj się zdrowym rozsądkiem, własną inwencją i nie myśl szablonowo - wizyty w marketach budowlanych pozwalają odkryć nowe zastosowania dla wielu rzeczy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

figer, twoje rozwiazanie ma jedna wade, zasilacz jest montowany w tym miejscy po to aby robic przeciag w obudowie a nie po to aby podnosic temperaturke, a nwet jesli po jego wyjeciu spadla Ci temperatura to pewnie tylko dlatego ze masz cos nie tak z cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę.

Powietrze jest standardowo zasysane po prawej stronie (patrząc od frontu) zasilacza i przeciska się więdzy masywnym radiatorem cpu i obudową zasilacza tak, że rzeczywista powierzchnia przepływu powietrza jest dosyć niewielka. Umieszczenie zasilacza tak jak to zrobił figer pozwala na całkowite wykorzystanie powierzchni otworu wlotowego zasilacza i ograniczenie zawirowań co efektywnie poprawia cyrkulację i w efekcie obniża temperaturę (podczas przepływu laminarnego powietrze osiąga większą prędkość niż podczas przepływu turbulentnego - stąd poprawione chłodzenie.

Koniec wykładu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowca :lol:

 

piotrek_zet ------> Chcialem zauwazyc, ze zasilacz jest zainstalowany otworem zasysajacym w kierunku radiatora/proca - wiec oznacza to, ze dalej zasysa cieple powietrze i wywala je poza bude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A ja się nie zgodzę.

Powietrze jest standardowo zasysane po prawej stronie (patrząc od frontu) zasilacza i przeciska się więdzy masywnym radiatorem cpu i obudową zasilacza tak, że rzeczywista powierzchnia przepływu powietrza jest dosyć niewielka. Umieszczenie zasilacza tak jak to zrobił figer pozwala na całkowite wykorzystanie powierzchni otworu wlotowego zasilacza i ograniczenie zawirowań co efektywnie poprawia cyrkulację i w efekcie obniża temperaturę (podczas przepływu laminarnego powietrze osiąga większą prędkość niż podczas przepływu turbulentnego - stąd poprawione chłodzenie.

Koniec wykładu Wink"

 

 

 

tulip lepszego wyjasnienia nie znam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

figer o ile ci temp spadla po tym modzie ?

Wiesz...

Zrobilem to, bo mi miejsca na duzy radiator w budzie zabraklo. Zasilacz mial miejsce nad procesorem i moglem zastosowac tylko niski cooler. Bylo glosno i cieplo.

 

Teraz w stresie na diodzie mam max 56 stopni, a bywalo wiecej jak 60!

No i jest cicho - a to uwazam za podstawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...