Skocz do zawartości
Kobrowisko

AN7 "gorszy" od KT3Ultra ???

Rekomendowane odpowiedzi

niewiem , ale abit zaniza chyba vcore o 0.06 - 0.07 przynajmniej u mnie niejest to 1.8V ;)

 

To zawyża czy zaniża? Bo jak wskazania są wyższe od pomiaru miernikiem to znaczy że zawyża a to znaczy że u mnie wszystko w porzadku...(na MSI: 1.5V stable, na AN7 dopiero 1.6V stable...)

 

Do RS:

A kto powiedział że sie sypie?

Przecież w biosie kręce a nie przez mGuru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do otworów to fakt że ich brak  8O :)

pozdrawiam

Że niby jakich otworów brakuje wokół socketu na AN7?? Ja mam cztery. Radzę skończyć z piciem :lol:

Nie wiem jak mglem nie zauwazyc ale z tego co patrze na obrazki z NF7-S i ma otowry :).

Nie wiem jak moglem ich nie zauwazyc podczas montazu ale pewnie przez to ze cieszylem sie ze juz jest(dzin po zamowieniu :) ) i chcialem ja wkoncu podlaczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN7 ma otwory wokol secketu, gorsza od NF7 jest tylko w max fsb, dla sredniego i przecietnego overclockera niema zadnej roznicy. Za to ma poprawione przetworniki analogowe w dzwieku... Wejscie i wyjcie optyczne, no i automatyczna kontrole wentylatorow w biosie :).

Jako ze uGuru jest niedopracowane nie znaczy ze plyta. Wiec jak ktos pisze takie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> o AN7 niech sie zabierze do nauki podkrecania, normalnie biosem :P, a nie jakimis zabawkowymi programikami :).

Oby dwa modele sa swietne i dzialaja jak nalezy, a jak komus sie cos sypie to znaczy ze ma walniety egzemplaz albo nie umie skonfigurowac sprzetu/softu....

peace

SWIETA PRAWDA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do otworów to fakt że ich brak  8O :)

pozdrawiam

Że niby jakich otworów brakuje wokół socketu na AN7?? Ja mam cztery. Radzę skończyć z piciem :lol:
Sorka, mój blad :oops: chyba za duzo piwa :)

Wlasciwie to myslalem o braku otworow wokol SB bo musialem kleic radiator do chipu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN7 ma otwory wokol secketu, gorsza od NF7 jest tylko w max fsb, dla sredniego i przecietnego overclockera niema zadnej roznicy. Za to ma poprawione przetworniki analogowe w dzwieku... Wejscie i wyjcie optyczne, no i automatyczna kontrole wentylatorow w biosie :).

Jako ze uGuru jest niedopracowane nie znaczy ze plyta. Wiec jak ktos pisze takie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> o AN7 niech sie zabierze do nauki podkrecania, normalnie biosem :P, a nie jakimis zabawkowymi programikami :).

Oby dwa modele sa swietne i dzialaja jak nalezy, a jak komus sie cos sypie to znaczy ze ma walniety egzemplaz albo nie umie skonfigurowac sprzetu/softu....

peace

SWIETA PRAWDA !!!
Tak jest! Dac mu wódki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uwaznie koles napisal ze u niego zaniza napiecie o 0.2 V a nie zawyza.

Co do stabilnosci tej plyty to nie mozna sie do niczego przyczepic. U mnie dziala na XP M 1800+ ustawiona w tej chwili na 9.5 x 200 i nic sie nie dzieje. Sproboj przedewszystkim sprawdzic czy masz dobrze zalozony radiator na procu to raz, jesli wyje Ci abit eq to musisz wejsc w settings i suwakiem zmienic zakres alarmow. Dla proca minimalna wartosc to 1000rpm. Sprawdz tez jakie inne parametry wykraczaja poza skale i skoryguj je.

Na swoim abicie na firmowym biosie 1.5 wyciagnalem stabilne 220 fsb przy mnozniku 11,5 i napieciu 1.85 V.

Teraz po zmianie proca na mobila robilem proby tylko z 12x200 i dziala wszystko dobrze.

Do jednego tylko moge sie przyczepic nie dziala mi mnoznik 10 i 10,5

oraz nie znam zadnego programu ktory zastapil by mi tego abit eq. Pewnie dlatego ze zaden nie obsluguje ukladu uGuru.

 

 

 

Pozdro Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Czytaj uwaznie koles napisal ze u niego zaniza napiecie o 0.2 V a nie zawyza.  

Co do stabilnosci tej plyty to nie mozna sie do niczego przyczepic. U mnie dziala na XP M 1800+ ustawiona w tej chwili na 9.5 x 200 i nic sie nie dzieje. Sproboj przedewszystkim sprawdzic czy masz dobrze zalozony radiator na procu to raz, jesli wyje Ci abit eq to musisz wejsc w settings i suwakiem zmienic zakres alarmow. Dla proca minimalna wartosc to 1000rpm. Sprawdz tez jakie inne parametry wykraczaja poza skale i skoryguj je.  

Na swoim abicie na firmowym biosie 1.5 wyciagnalem stabilne 220 fsb przy mnozniku 11,5 i napieciu 1.85 V.  

Teraz po zmianie proca na mobila robilem proby tylko z 12x200 i dziala wszystko dobrze.  

Do jednego tylko moge sie przyczepic nie dziala mi mnoznik 10 i 10,5

oraz nie znam zadnego programu ktory zastapil by mi tego abit eq. Pewnie dlatego ze zaden nie obsluguje ukladu uGuru.

 

 

 

Pozdro Krzysiek

Ok.Zawyża czy zaniża na jedno wychodzi(zależy od której strony spojrzeć :wink: ) Zrozumiałem to jednak tak że jak jego płyta podaje jakieś tam napięcie w biosie, to faktycznie na procku ma niższe o 0.2V (czyli możliwe że ja mam to samo i stąd problemy). Jeśli chodzi o wentyl to zmieniłem oststnio na Pentagrama QC-80AlCU(samego CU nie mogłem dostać :cry: ) no i jak sie spodziewałem nic sie nie zmieniło (oprócz temp. oczywiście :D ).Jeśli chodzi o wycie to dalej mam to samo czyli po włączeniu kompa przez jakąś chwile wyje alarm, a po rozkręceniu sie wentyla podpiętego pod sys alarm sie wyłącza.Zaznaczam jeszcze raz że to nie wentyl na procku(już to sprawdzałem i jestem pewien że to ten z budy).No i ostatnie: nie wiem jak to robicie ale ja w settings mam najmniejszą wartosć 2000 RPM dla wentyli(mimo zmiany biosa na 1.7 i reinstalki mGuru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Czytaj uwaznie koles napisal ze u niego zaniza napiecie o 0.2 V a nie zawyza. 

Co do stabilnosci tej plyty to nie mozna sie do niczego przyczepic. U mnie dziala na XP M 1800+ ustawiona w tej chwili na 9.5 x 200 i nic sie nie dzieje. Sproboj przedewszystkim sprawdzic czy masz dobrze zalozony radiator na procu to raz, jesli wyje Ci abit eq to musisz wejsc w settings i suwakiem zmienic zakres alarmow. Dla proca minimalna wartosc to 1000rpm. Sprawdz tez jakie inne parametry wykraczaja poza skale i skoryguj je. 

Na swoim abicie na firmowym biosie 1.5 wyciagnalem stabilne 220 fsb przy mnozniku 11,5 i napieciu 1.85 V. 

Teraz po zmianie proca na mobila robilem proby tylko z 12x200 i dziala wszystko dobrze. 

Do jednego tylko moge sie przyczepic nie dziala mi mnoznik 10 i 10,5

oraz nie znam zadnego programu ktory zastapil by mi tego abit eq. Pewnie dlatego ze zaden nie obsluguje ukladu uGuru.

 

 

 

Pozdro Krzysiek

mnozniki ci niedziałają bo mas zp[enwie biosa 1.4 na nowszych biosach jest lepiej zreszta oficjalne biosy do wysokiego fsb są do niczego. wejdź tutaj i sciągnij http://underclock.rocks.it/ najlepsszy dla cibie bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy zdoąłsz osiągnąć te 1000rpm ale FanEQ d tego służy mozę obniżyć obroty do poziomu jaki twój wentylator osiagnie na 8 V bo taki zakres ma fanEQ zreszta można to w biosie tez zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...