Skocz do zawartości
tulip

Overclocking: Radeon 9200se

Rekomendowane odpowiedzi

po przerobce na mobile procek nie idzie wiecej niz na 2333 ale i tak poprawilem troszke wynik teraz jest juz 7168 :) http://service.futuremark.com/compare?2k1=8226808 Robilem test w marku03 i wyszlo mi 1077 wiec wydaje mi sie ze calkim niezle jak na SE. w wings of fury mialem 72.8fps. postaram sie osiagnac 7200 ale zeby bylo wiecej to juz peltierkiem bede sie bawil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Z wentylem niema już co konkurować i wnosze o oficjalne koronowanie jego karty jako najlepszego r9200se (napewno w polsce, a może i na świecie)

 

wyszedł nowy ati tray tools są dodatkowe timingi zakładka nr.3 trzeba potestować... podaje link http://www.radeon2.ru/atitray/

 

zerobiłem pierwsze testy i wyniki są rewelacyjne czyli w lobby low detail przyrost z 92,5 do 103,1 przewiduje że i ja przebije 7k !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober zeby przekroczyc 7k trzeba w lobby low miec okolo 110fps. ostatnio udalo mi sie ustawic magistrale 200 dla cpu i widac wyrazny skok w szczegolnosci w nature(27.7) tylko inne testy mi jakos teraz kuleja ;/ qrcze jak wam wychodza te zmiany timingow jak ja cos zaczynam ruszac to mi sie strasznie sypie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas sprawdzić Radeonka 9200SE kuzynka u mnie - u niego na ECS K7s5A (A1700+) wykręca 6095pkt w 3dm2001se (Karta 320@490 - Hynixy 5ns - chłodzenie pasywne na gpu, da się wiatraczek to pójdzie więcej :D ) - chyba dobrze dovoltowane są te pamiątki :D Myśle że przy moim procu do 7k dobije bez problema (jak bedzie trzeba to go na 3.2 GHz puszczę :D ) Czas pobić ten rekordzik Dj wentyla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się DJ Ventyl pobiłem twój wyniczek :D całe 7403 punkty w 3dmark2001se. Musiałem deko proca zakręcić ale poszło bez problema :D a tutaj dowód na poparcie moich słów... :D To teraz znowu macie co pobijać. Aha no i sama karta kręcona na 340@500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8233348

narazie mnie na wiecej nie stac :( i w tej chili trzeba uznac wyzszosc pichu(gratulacje). chociaz moja karta chodzila na 330/522 a procka mam prawie o 1GHz wolniejszego w dodatku bez duala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak gratuluje wysokiego wyniku - Podejrzewam że mamy jedne z najwyższych wyników na orbie w klasie 9200SE :D Tak na marginesie - jak zmienie chłodzenie na procu i pobawię się timingami to powinno pęknąć 7600 -7800pkt. Ale narazie zostanie tak... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh kozaki... niektórzy na zwykłym 9200 tyle nie wyciąga :D

Ze względu na moją słabą zasiłkę, więcej w MHz chyba nie pociągnę, ale interesują mnie timingi... Trochę je pozmieniałem i dało to sporo w wydajności, ale zmieniałem tylko te, w których były podane same liczby. Mam pytanie, czy zmienialiści pozycje, przy których jest np. CL +3, albo CL -1 ???? co to, jak to itd.. niech ktoś wytłumaczy..

Albo co to jest: SDRAM mode register 110 0010 0100 0000 Tą liczbę można też zmienić, ale nie mam pojęcia, jakie dać wartości, czy można coś z tym zrobić? czy to coś daje na wydajności??

Jeśli ktoś wie coś więcej w sprawie timingów niech pisze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam saphire radeona 9200se na pamiatkach elixira 128 6ns... nie zmienialem nic chlodzenia[standart radiator] i mam 200/166@250/230 ale jeszcze bede robil wiecej ale jak zaloze chlodzenie... moj sprzet to syf i to straszny [płyta biostar p4sda na sis645DX celeron 2.4GHz (133x18) do tego 256DDR 266...] btw prosze o brak komentazy na temat sprzetu... [to prezent na gwiazkde z zeszlego roku- starszy kupil w mediamarkcie... n/c]

 

zmienilem timingi identycznie jak bylo w opisie :] i korzystalem z ati tray tools

 

3dmark wlaczany byl przy wlaczonym necie, antywirusie ,gadu gadu itp. wiec moze moglo by byc pare pkt wiecej mimo to wyniki to :

 

3763... o co chodzi czemu tak sie stalo... czy to za duzo wykrecone ?? wydaje mi sie ze jak by bylo za duzo to bym mial artefakty a nie malo fps...

 

 

 

link do wyniku po kreceniu http://service.futuremark.com/servlet/Inde...ojectId=8240560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i juz wiem co zrobilem zle... :] zapomnialem o timingach za drugim razem... po za tym zauwazylem ze 230 na pamieciach to chyba za duzo bo sie grzeje... ale nic sie nie dzieje i jest stabilnie wiec zmniejszylem na 250/230 i na nizszych timingach niz tulip w swoim opracowaniu [oprucz pierwszej zakladki tam nie moge nic robic bo mam artefakty :P] mam uwaga.... 4112

 

 

link do wyniku zeby nie bylo ze z palca wyssane :] :

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8240845

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mickey - wyłącz antyaliasing i przestaw wszystkie sówaki na high performance. Powinno trochę pomóc.

 

Moje pamięci nie ida wyżej jak 190 bez artefaktów (ja ich nie widzę ale tak twierdzi artifact scanner wbudowany w ati tray tools) ale rdzeń spokojnie na 330 (zmienione chłodzenie). Mamy prawie identyczne karty, tylko moja ma pamięci samsung'a.

 

To chyba wyjaśnia różnice w wynikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo i poszlo na 4216 :] dzieki to itak sporo jak na taki syfiasty procesor... [wiecie moze jak go nakrecic na fsb o jakies mniejsze wartosci?? bo w biosie mam od razu ze 100 na 133 czyli mi wychodzi 3.2GHZ i odziwo nawet sie odpala ale jak rzuce 3dmarka to oczywiscie jest reset kompa] a powyzej +1.7v boje sie isc na standartowym chlodzeniu bo to juz hardcore... btw mam niezly zasilacz bo standart sie spalil i na gwarancji dali chieftec 360 :] co moge z tym zrobic /??/ czy da sie software zmienic fsb ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego na ten temat szukaj w dziale Platforma Intel i nie będziemy go zaśmiecać, nie?

 

Tak niestety jest w 3dMarku2001, że wynik zależy również w dużej mierze od procka i ramu, także wszelkie podkręcanie tego i owego podniesie wasze wyniki w 3dM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mickey ja mam praktycznie identyczny sprzęt tylko że mam celka 2,8 :lol: :lol:

też tani komp z supermarketu. No i wyciągnołem 4650. Mam pytanie

pokręcenie tego celka powiedzmy do 3,5-3,7 dało by coś ?

oczywiscie ze dalo by - podkrec to sam sie przekonasz. ale krecic trzeba grafike z tego co wiem to spokojnie powinna isc do 300MHz(GPU)

 

tulip masz racje, nie bedziemy zaśmiecać, a jaki jest rekord na 3d2003 ?

bo ja na standardowych ustawieniach wyciagnołem 750.

Wydje mi sie ze 1100, ja wyciagnolem 1077 ale to jeszcze za czasow bicia 7k w 2001 i mysle ze ja i pichu spokojnie go przekroczymy. 750 - jak na standardowe ustawienia to swietny wyniczek ja robie ok 600pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem panowie!...

 

Kręce ją RadLinkerem... i robie 200/166@218/218 to chyba nie dużo i kurdem gram i po jakimś czasie (2 minut) ustawienia spowrotem wracają do normalności! :( CZEMU? Mam na GPU radiator i WIATRAK od procka 5500RPM duzY (większy niż radiator:P)... no i kurcze co jest. To jest GIGABYTE 9200SE 128mb/64bit. Co z tym zrobić? To dla mnie ważne bo 166 dla pamięci to mało. Chciałbym chociaż 200mhz dla pamięci... ale też wraca do 166... mimo to że kostki są chłodne.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xelo Radeon 9000 64DDR (128bit) i to tez syf. W podkręcanie boje sie bawić choć mam radiatory na pamięciach i chłodzenie z Radeona 9700. W 3Dmarku2001 wyciąga 6790 pkt.

 

Mój sprzęt:

Athlon XP 2000+

pamięć: 512DDR PC3200

płyta: MSI KT4V KT400

grafa: Xelo Radek 9000 64DDR

dżwięk: SB Live! 5.1

HDD: Barracuda 40GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xelo Radeon 9000 64DDR (128bit) i to tez syf. W podkręcanie boje sie bawić choć mam radiatory na pamięciach i chłodzenie z Radeona 9700. W 3Dmarku2001 wyciąga 6790 pkt.

 

Mój sprzęt:

Athlon XP 2000+

pamięć: 512DDR PC3200

płyta: MSI KT4V KT400

grafa: Xelo Radek 9000 64DDR

dżwięk: SB Live! 5.1

HDD: Barracuda 40GB

Nie zasmiecajcie tego topiku innymi kartami. On dotyczy radka 9200se i chcialbym zeby tak pozostalo jeszcze dojdzie do tego ze przyjdzie jakis lamer i powie ze ma 7k na r9700pro. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...