Skocz do zawartości
Sir_ice

P4 2.8E @ 3.3GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam serie SL7KA,

ustawiam sobie 14x235, RAM na 424MHz i wszystko smiga na 3.3GHz bez problemu, ale wystarczy ze podniose szyne o 1MHz i komp nie wstaje.... czasem zatnie sie podczas wejscia do biosu, czasem juz ma sie ladowac win ale widze tylko black screen... nie pomaga podniesienie Vcore... nie wiecie co mi wysiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sir_ice - ustawiajac pamieci na 400 ustawiasz je synchronicznie do FSB (1:1) wiec zapodając na proca 240MHz tyle samo idzie na pamieci - sprawdz to byle jakim programem w windowsie np. Everest. Ustaw ram na 333 (lub 320) wtedy będzie działał asynchronicznie z FSB (5:4) i dopiero podkręcaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qpa.....

fsb 240 ram 320 i komp dalej nie wstaje

Pamięci możesz śmiało dać na 400, to nie ich wina skoro chodzą i na 424Mhz. Zwiększ jeszcze napięcie proca, jak i to nie pomoże to albo to szczyt mozliwości procesora albo jednak przydałaby się płyta na chipsecie Intela 875P :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowy do obudowy TRACER TRO-626 jakis zwykly 350W......

 

mysisz ze wysiada juz przy fsb 237mhz?

to "już" to i tak za duzo jak na ten zasilacz - dobrze ze jeszcze zyje :lol:

 

Dobra zasilka to podstawa przy OC - szczegolnie prescotta

 

BTW Coraz bardziej jestem przekonany do zamiany 2.4C na Prescotta 2.8E D0. Jutro prawdopodobnie bede mial w domciu 2 serie SL7E3 oraz SL7KA i zobacze co potrafia te nowe steppingi. Przeorałem kilka forów i z tego co widze to D0 ma nieziemski potencjał OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowy do obudowy TRACER TRO-626 jakis zwykly 350W......

 

mysisz ze wysiada juz przy fsb 237mhz?

 

Jak masz tak slaby zasilacz to obstawiam ze on blokuje mozliwosc dalszego krecenia. Radze rowniez dla zwyklego bezpieczenstwa zmienic go chociaz na Chiefteca 360W DF za 199zl lub 420W za 260zl. To w tej chwili najtansze pozadne zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codeshit jak powiadacie nie taki zły jak go maluja :wink: mam taki w wydaniu na Europe 8) z kabelkiem na LCD :D hahaha Ciągnie konfig poniżej czasami 2 dyski wraz z Geforce 5900xt i jest lux. tani wcale nie był bo kosztował chyba 125zł rok temu model 300xx - polecam,napiecia ma takie :

12V - 12,22

5V - 5,134

3.3 -3,312

 

A co do megabajta to chyba prawda - sąsiadowi tydzien temu padła płyta i dysk przez ww zasilacz (dodam iz komp nie był podkręcany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki polecacie [niedrogi :)] zasilacz do mojego kompa? Widze ze nie obejdzie sie bez tego....

 

Chyba ze moge podlaczyc dwa [mam starego PII] np jeden tylko zasilalby plyte i karte a drugi dysk i reszte....? Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sir_ice próbowałeś obniżyć napięcie na cpu? miałem podobne problemy - wyłączanie się komputera w różnych momentach itp - bo Prescott miał za duże V, dopiero po zejściu do 1.3V uzyskałem pełną stabilność, dziwne ale prawdziwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie mam defaultowe 1.4V obnizyc sie nie da. CPUz pokazuje zazwyczaj 1.375 - 1.410 V

 

Easy Tune 5 pokazuje mi temp w idle 45-46 *C a w stresie do 64-65 *C ale mysle ze jak jutro posmaruje proca Arctic Silver 5 to troche spadnie temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja poluje na D0 od jakiegos czasu i juz mam upatrzona sztuke, ale na razie czekam na XP-120+Panaflo M1A i pozniej po oszacowaniu stanu gotowki podejme decyzje o jego zakupie :wink:

 

Sir_ice - jak masz mozliwosc to spisz z pudla wszystkie dane proca (FPO#, Batch, Packdate i te sprawy) albo fotke lub skan - ciekawy jestem cholernie bo cos mi nie tak z tym zasilaniem D0 - na stronach Intela (w spec finderze) pisze jak byk, ze napiecie def dla 2.8E D0 wynosi:

 

SL7E3 - 1.25V-1.4V

 

o serii SL7KA ani slowa :? a co ciekawe na roznych forach czytam, ze wlasnie ta seria ma napiecie nominalne 1.0V 8O Dlatego tez pytalem Ciebie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...