Skocz do zawartości
Rubo

Winfast 6800GT - zawód...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pare dni temu zmienilem swojego radeona 9200 SE ;) na Winfasta 6800GT no i jestem lekko zawiedziony jego wydajnoscia.

 

Przypuszczam ze to wina konfiguracji mojego kompa lub/i konfiguracji systemu. Stad prosba do Was o sugestie co moze byc nie tak.

 

Moj konfig to :

 

P4 2.8 HT

512MB Kingston 400

zasilacz NeoTec 420

dysk Samsung 160gb

 

+ fdd, dvd, nagrywarka ale to chyba malo wazne....

 

Objawy slabego dzialania sa takie ze np...

 

- 3d mark 2003 - 7318 pkt - nie smiac sie :lol: dla mnie to zalosny wynik szczegolnie po tym co pisza we wszystkich recenzjach.

 

- farcry - chodzi znosnie - od biedy da sie grac przypuszczam ze po dolozeniu 512-tki byloby juz plynnie w najwyzszych rozdzielczosciach.

 

- doom3 - 1024x768 ultra high gra dziala tak sobie - czesto zatrzymuje sie w miejscu cos doczytujac - tez pewnie sprawa pamieci...

 

Najbardziej mnie zdziwil ten wynik 3dmarka. W testach tej karty na podobnym konfigu bylo duzo wiecej pkt

 

Aha zainstalowane mam stery 61.77 i directx 9.0c

 

Dzieki za jakies sugestie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wynik z 3dsmarka załosny ja na wyklym 6800 reszta z podpisu miałem ponad 8k doomik smigał w 1024 detale vhigh i AAx4 bez przycinek ,stery te same co ty ( mało tego ze sys mam ujuz od hmm z połroku i wcesniej mialem nanim radk 9700 min )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie robiłes format? stawiales na nowo system?

Postaw na nowo winde:)

Chyba ze masz powlanczane jakies aa i anzio

Co do far cry i doom3 to przycinki mogą byc spowodowane ramem:) a raczej jego małą iloscią i pomoze tylko dodatkowe 256/512mb:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Leadteka GF6800, Prescott 3.2, 2x512 Dual TwinMos ddr400 cl.2.5, samsung SATA 160 GB, reszta malo wazna i w 3dmark 2003 mialem 8774 punkty, takze to chyba nie jest wina karty graficznej - ja obstawialbym malo pamieci.

 

PS. A te stery tez mialem zainstalowane, ale natychmiast zainstalowalem te z plytki leadteka bo na tych najnowszych komp zaczal zyc wlasnym zyciem - nie wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo77 w 3dmark03 256ramu juz styknie i jakis duzych roznic nie bedzie w wydajnosci chyba ze tak jak ty masz duala to troche wiecej pkt mozesz miec co innego w doom3 albo far cry tam przycinki są spowodowane małą iloscią ramu bo 512 to napewno zamalo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Leadteka GF6800, Prescott 3.2, 2x512 Dual TwinMos ddr400 cl.2.5, samsung SATA 160 GB, reszta malo wazna i w 3dmark 2003 mialem 8774 punkty, takze to chyba nie jest wina karty graficznej - ja obstawialbym malo pamieci.

 

PS. A te stery tez mialem zainstalowane, ale natychmiast zainstalowalem te z plytki leadteka bo na tych najnowszych komp zaczal zyc wlasnym zyciem - nie wiem dlaczego

tylko że kolega Rubo ma 6800GT a ta karta powinna mieć dużo więcej punktów niż 7300 ja na niekręconym 6800 12 potoków mam bez kręcenia 8600 po podkręceniu do 10350pkt, ja te słabe wyniki bym obstawiał pozostałościami sterowników po Ati najlepiej postawić system na czysto i wtedy sprawdzić jeszcze raz 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zalosny temat - jak mozna mniemac na podstawie zasyfionej windy i wyniku w 3dsmarku ze 6800gt jest zalosnie slabe.... n/c :lol:

Mialem nawet nie czytac wypowiedzi ale na szczescie zrobilem to bo bym sie po Tobie powtorzyl :D

 

Zaraz bedzie temat. Ale ten GT to wypasss !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zalosny temat - jak mozna mniemac na podstawie zasyfionej windy i wyniku w 3dsmarku ze 6800gt jest zalosnie slabe.... n/c :lol:

Nie skumales o co chodzi i sie denerwujesz. Chodzi mi o to ze wiem jaki potencjal ma 6800gt a zalosne to jest dla mnie dzialanie tej karty w danej chwili u mnie. W tym sensie zalosne. Nie chodzilo mi o karte jako taka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam All ty rob szybko formata i wtedy sie chwal ja powinienem miec Leadtek 6800 GT w czwartek :P chociaz juz zamowilem w piatek ;/ moze ktos mi napisze mam bartona 2,5 podkreconego do 2,8 czy starczy procek ?? czy za slaby na ta karte ;/ :P pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...