Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

CT- to najgorsze kosci jakie moga byc z hynixow :D jak mogles to kupic ? :mur:

 

Patras --> masz MSI dlaczego nie zapodasz chociarz 2.8 na pamieci ?

gdyby 260 w dualu chodzilo na 2.8 to oznaczało by niezłe kosci ;)

1317280[/snapback]

8 Mhz, testowalem przed chwila :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sprawdzic czy jest T1 czy T2?

1319511[/snapback]

w zasadzie kazdy program ktory szczegolowo wyswietla informacje o pamieci. Z takich ogolno dostepnych to everest [LINK].

komputer--->przetaktowanie--->Właściwości mikroukładu płyty głównej--->Command Rate

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMMM

Sprzedalem tego kiedys multum, no ale nie w tym rzecz

 

Jedynym dystrybutorem na Polske jest NTT wiec wszyscy biora z tamta pamiatki - arest wykupuje przewarznie wszystko, wiec wszystkie kosci Hynixa powinny byc takie same, no i w arescie dalej maja blad na stronce ns 7.5 :lol:

 

W sumie nic z tych nowych seri nie testowalem, ale swego czasu najlepiej i najwyrzej chodzily na 2.5-3-4-7 i okolo 3 V

Na DFI lan party spoko n 260 fsb mi chodzily, a Solteku pelna skala 250 fsb, Asusa rozbujalem do 247 fsb, z abitami bylo ruznie - zalerzy od plyty - jedne mobo max 235 inne 250 na tych samych kosciach, no i nienadaja sie do EPOKSA - jest lipa jakich malo max co udalo sie osiagnac na kilku plytach to 320 fsb

 

No i zawsze lepiej sie krecily kosci 512 MB okolo 5 - 10 fsb

 

No i kwestia daty produkcji - dawalo sie odczuc okolo 5-10 fsb w sumie kazdy tydzien latal troche inaczej i kazda kosc, poprosty trzeba je potestowac i koniec albo kupic gdzies testowane ale niewiem kto sie tym na dzis zajmuje, bo mi sie juz niechce <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie na Soltku że tak latają tylko szkoda że jest jeden dystrybutor i to ten nielubiany przez większość sklepów komputerowych bo zarzuca markety kompami :mur: , nic ale chyba sie na nie skuszęchoć ceny nadal spadaja naleb :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się na razie wydrzeć na timingach z podpisu Dual Channel, 240 FSB, jutro spróbuję z biosem CPC ON. Myślicie, że coś da?

PS. Kto mi może podrzucić na maila biosik D10 MantaRays XT??? Będę bardzo wdzięczny.

ttrojan@go2.pl

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się na razie wydrzeć na timingach z podpisu Dual Channel, 240 FSB, jutro spróbuję z biosem CPC ON. Myślicie, że coś da?

PS. Kto mi może podrzucić na maila biosik D10 MantaRays XT??? Będę bardzo wdzięczny.

ttrojan@go2.pl

 

Pozdrawiam.

1321455[/snapback]

przy cpc on osiągniesz na pewno mniejsze fsb, ale za to będzie wydajniej ;)

 

wychodzi na to że moje ct-d43 są niewiele gorsze... :blink:

tylko moje nie chcą wcale chodzić na CPC on (1T) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sprawdzic czy jest T1 czy T2?

1319511[/snapback]

stanowczo odradzam 2T na nf2 ... na a64 nie ma az takich roznic ale na Nforce2 widac koszmar

 

Stale ustawienie:

Procek 2400Mhz

timingi 2.5-3-4-11 Single

grafa default XT

 

2T

9.5x252

3dm: 17977

Spi16m: 18:24.249

 

1T

10.5x228

3dm: 18253

Spi16m: 18:04.967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynix'y jak lubia cl2 to lubia 2-3-3-x (najlepiej 11), taki humor ;)

1310795[/snapback]

 

 

Czasem można mieć szczęście... ja wziąłem 2x256 HYMD232646D8J

 

Na Abicie NF7-S v2.0 i biosie d27_619R2_2T udało mi się puścić na 225 2-2-2-10 2T oczywiście. Ale wtedy potrzebowały 2.9V (rzeczywiste 2.95V)

 

Niżej nie chciało mi się schodzić z napięciem... Wszystko jak najbardziej stabilne, sprawdzone GoldMemory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na HY5DU56822BT - D43 ??

czy to dobre pamieci ??

kupilem 1x512 i na dziendobry poszly na 2.0 3 3 5 bez zmiany napiecia... narazie jeszcze nie krecilem

1322681[/snapback]

a moge wiedziec gdzie i kiedy kupiles?czy to sa te z nowej dostawy z arest.pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi może podrzucić na maila biosik D10 MantaRays XT??? Będę bardzo wdzięczny.

1321455[/snapback]

mogę ci tylko podać link :]

< TU >

 

---

czy napięcie na NB też ma wpływ na to ile można wyciągnąć fsb? [chyba tak co nie?]

Edytowane przez pogano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy napięcie na NB też ma wpływ na to ile można wyciągnąć fsb? [chyba tak co nie?]

1323228[/snapback]

 

TAK ma. U mnie przy 1.7 V idzie max FSB 260 a potem jak dam 1 Wyżej to mam błąd : GENERAL PROTECTION WARNING..... :-|

 

 

Ps. ale od czego są mody B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kardas - kupilem je (a raczej laska mi kupila) wczoraj jak wracala z niemiec w....

proline :] ale nie wiem w ktorym oddziale

- kostki zamontowane sa na kingmaxach 512mb :P

 

ale powiedzcie mi cos o nich bo jak sa w miare dobre, to moze pojade po jeszcze jedne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - to zaraz zabiore sie za podkrecanie, tylko powiedzcie mi jeszcze na jakich timingach mam sie bawic w max fsb - bo nie mam az tyle czasu zeby spedzic caly dzien przed kompem :P

w tej chwili pamieci (stare kingmaxy-z kostkami kingmax i te nowe D-43) chodza na 2.0 3 3 5 standardowe napiecia

a - i jeszcze jedno - za duzo sie nie spodziewajcie, bo mam slabiutki zasilacz :( (300W Feel)

 

czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chase1- sprobuj na 2,5-3-3-11 albo 3-3-3-11, im wyzsze fsb tym mniej na timingach,a ,jak to juz bylo w tym watku kilkadziesiat razy, "hynixy nie lubia niskich timingow"

 

ale i tak nikt ci lepiej nie doradzi, jak ty, sam sobie sprawdzajac je

 

a mozesz podac dokladne oznacznia z kosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych

 

w moje rączki wpadły Hynixy 2x512MB o oznaczeniach HYMD264 646D8J-D43 AA-M 0508...

 

niestety nie sa demonami o/c :sad:

 

jak narazie pracują 235@3-4-4-10 2T @2.9V... przynajmniej stabilnie (sprawdzone w goldmemory)

 

Pamięci zakupione w www.arest.pl...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"niestety nie sa demonami o/c 

jak narazie pracują 235@3-4-4-10 2T @2.9V"

 

bardzo ladnie sie kreca moje sie koncza na 227, jak chcesz wysokich fsb to baw sie tylko 1 koscia a nie dwiema.

1327894[/snapback]

Ładnie się kręcą???

Mam 2x512 Hynix i chodzą na 275 MHz - to raczej jest satysfakcjonujący wynk.

HYMD254546B8J-D43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde - nie porownujcie krecenia tych pamieci miedzy platformami nForce2 a Intel :mur: To nie ma najmniejszego sensu :mur:

 

W sumie lepiej miec 2x512MB @235 i 11-4-3-2,5 niz 256MB @260 i 11-2-2-2...... a tu widze, ze ludzie na nForce chca tego samego w Dualu 2x512 jak i w Singlu 1x256 i najlepiej tyle FSB synchro co na Intelu - to se ne da :-| bo to nie wina pamieci, tylko chipsetu/kontrolera pamieci B)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde - nie porownujcie krecenia tych pamieci miedzy platformami nForce2 a Intel  :mur:  To nie ma najmniejszego sensu  :mur:

 

W sumie lepiej miec 2x512MB @235 i 11-4-3-2,5 niz 256MB @260 i 11-2-2-2...... a tu widze, ze ludzie na nForce chca tego samego w Dualu 2x512 jak i w Singlu 1x256 i najlepiej tyle FSB synchro co na Intelu - to se ne da  :-| bo to nie wina pamieci, tylko chipsetu/kontrolera pamieci  B)

1328058[/snapback]

Hmm, więc po kupowac Hynixy, żeby je kręcić do 235 MHz skoro one potrafią duuuuużo więcej? Lepiej kupić inne kości, które pójdą na 235, ale z lepszymi timingami. Już nie raz tu było powtarzane że Hynixy są do WYSOKIEGO FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, więc po kupowac Hynixy, żeby je kręcić do 235 MHz skoro one potrafią duuuuużo więcej? Lepiej kupić inne kości, które pójdą na 235, ale z lepszymi timingami. Już nie raz tu było powtarzane że Hynixy są do WYSOKIEGO FSB.

1328343[/snapback]

Hynixy poleca na nForce2 o wiele wiecej niz owe 235Mhz (zobacz topis o max stable FSB ale zwroc tez uwage na jakich konfigach pamieci)... W konfigu 2x512MB to nie jest juz takie proste i OC konczy sie o wiele szybciej niz w Single 1x256MB :-|

 

Jak juz pisalem - lepiej miec te 2x512 @235 i 11-3-4-2,5 niz 1x256 @260 i 11-2-2-2... ale tak w ogole to Hynixy nie sa tak chetnie kupowane tylko przez to, ze sie fajnie kreca, ale przede wszystkim, ze maja chyba najlepszy stosunek cena/jakosc/stabilnosc dzialania... a po przesiadce na A64+nForce4 w pelni rozwina skrzydla i beda jak znalazl B)

A Intel to zupelnie inna bajka.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...