Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

mnie spoko biegaja na fsb 220 2 3 3 11(8-tez)

szkoda tylko ze powyzej 230 juz nawet 3 4 4 11 nic nie daje bo jest niestabilnie... moze to wina mobo....;]]]

1274302[/snapback]

podaj oznaczenia pamiatek jak mozesz ;) Edytowane przez soltys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie spoko biegaja na fsb 220 2 3 3 11(8-tez)

szkoda tylko ze powyzej 230 juz nawet 3 4 4 11 nic nie daje bo jest niestabilnie... moze to wina mobo....;]]]

1274302[/snapback]

a mozesz mi napisac czemu masz 2 3 3 11 ? :-) a nie 8 [;

ja narazie swoje zdazylem przetestowac do 210fsb i 8,3,3,2

cos czuje ze duzo z nich nie wyciagne :/ jak zmiejsze do 7,3,3,2 to niby prime stabilnie chodzi ale komp mi sie raz zresetowal a nie chce mi ise znowu na tych ustawieniach testowac :/ jak dam fsb 225 to przy 8 3 3 2,5 zwiekszone napiecie (na mostku rowniez) wywala sie win....

 

BTW geng napisz mi jezeli mozesz jakie masz wyniki w everescie tych pamieci ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj oznaczenia pamiatek jak mozesz ;)

1280295[/snapback]

Nazwa modułu Hyundai HYMD264 646B8R-D43

WG. everesta :D

 

everest: odczyt 219.5MHz na pamiatkach timingi : 2 3 3 8

3202MB/s :lol:

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, czytałem ten topik i inne ponieważ musze kupić jakieś pamięci , niedrogo a mają sie dać troche podkręcić w przyszłosci.

 

Wiedzę że hyniksy są wporządku ale gdzie je kupić żeby nie okazało się że to akurat nie ten tydzień produkcji albo nie ta seria itp....?

 

 

 

To jest tak :

 

arest HYMD232646B8J-D43

barwkompHYMD232646B8R-D43

siruis HYMD232646B8R-D43

 

tylko jeden sklep ma jakieś inne kości , możecie poradzić które wybrać.

 

W przyszłości mam zamiar dokupić drugą kosć i zapodać Dual bo póki co finanse nie pozwalają na więcej.

A teraz chcaiłbym zapodać powiedzmy 220 i jakieś fajne cyferki w stylu 2.5 3 3 8 - ta się tak na tych pamęciach. ?

 

Mam Bartona 2500 , Abit NF7-s , ti 4200

 

Z waszych wcześniejszych wypowiedzi wnioskuje że rok tem te pamięci były "lepsze " do podkręcania a jak jest teraz?

 

Pozdrawiam Marcin.

 

 

P.S

genghiskhan:

 

a gdzie kupiłeś tą kość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam hynixy o takie właśnie : 

jeżeli brać pod uwagę PROGRAM to mam takie jak w panelu podpisu :) a jak pod uwagę stronkę z której kupiłem to mam takie ;                  HYMD232646B8R-D43    1288492[/snapback]

 

Panowie zdaniem Expertów ustawienie dla p4 to jest jak mamy standardowo ramy np: HYNIXA 3.0-3-3-8 to dla p4 bierzemy 3.0-3-3-6 a dla amd 3.0-3-3-11 bo tak podobno lepiej :) ja i tak i tak usatwialem i nie widzialem rzoncy w testach ale zostalem przy watosci 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI nf3 + a64 + hynix .. :)

fajna zabawa

 

na nf2 moje kosci max 238

 

na a64 250Mhz 2.5-4-3-7-1T 3v

http://members.lycos.co.uk/chaosik/mem/mem.png

http://members.lycos.co.uk/chaosik/mem/mem250.png

 

na 3.2v 260 wywaliło sie kolo ostatniego loopa w SuperPI .. no ale i tak niezle ;]

 

nie mniej na 3.1 255 przeszlo

http://members.lycos.co.uk/chaosik/mem/mem255.png

 

;] takze nie taki zly ten hynix na a64 jak go malują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, czytałem ten topik i inne ponieważ musze kupić jakieś pamięci , niedrogo a mają sie dać troche podkręcić  w przyszłosci.

 

Wiedzę że hyniksy są wporządku ale gdzie je kupić żeby nie okazało się że to akurat nie ten tydzień produkcji albo nie ta seria itp....?

To jest tak :

 

arest      HYMD232646B8J-D43

barwkompHYMD232646B8R-D43

siruis      HYMD232646B8R-D43

 

tylko jeden sklep ma jakieś inne kości , możecie poradzić które wybrać.

 

W przyszłości mam zamiar dokupić drugą kosć i zapodać Dual bo póki co finanse nie pozwalają na więcej.

A teraz chcaiłbym zapodać powiedzmy 220 i jakieś fajne cyferki w stylu 2.5 3 3 8  - ta się tak na tych pamęciach. ?

 

Mam  Bartona 2500 , Abit NF7-s , ti 4200

 

Z waszych wcześniejszych wypowiedzi wnioskuje że rok tem te pamięci były "lepsze " do podkręcania a jak jest teraz?

 

Pozdrawiam Marcin.

P.S

genghiskhan:

 

a gdzie kupiłeś tą kość?

1287928[/snapback]

bo oznaczeniach ktore podales malo mozna wywnioskowac jest to po prostu numer serii produkcji a glownie liczy sie seria samych kosci. Rok temu praktycznie wszedzie dostepny byly kostki z serii BT-D43 ktore rewelacyjnie poddawaly sie o/c z seria DT bywalo juz roznie jedne smigaly tak drugie zupelnie inaczej jednak naogol kazda robila >235mhz w wszystko bylo spx dotoad dopoty hynix nie wypuscil serii CT-D43 ktora jest zupelna porazka czasem ciezko uzyskac 220mhz na memkach o 250 jak w wypadku BT/DT juz nie wspominajac zadko ktora kocha z serii CT leci powyzej 230/235mhz trzeba miec naprawde farta. Jak wiadomo w hynixach zmiana napiecia powyzej 2.8/2.9v nie wiele daje (chociaz rowniez zalezy od kostek) wiec nie ma co sie ludzic ze i >3.0v im pomoze... musisz rozejrzec sie za uzywkami z serii BT (ja ostatnio takowe sprzedalem ;]]] )

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos jakia seria pamiatek? : >

1295533[/snapback]

te od gutexa :)

nie ma znaczenia seria .. te nowe J-D43 sa gorsze niz moje stare R-D43

 

ta j-d43 na nf2 lata ledw 238 a na nf3 lata 250 ... jeszcze moze potestuje moja stara R-D43 .. ona na nf2 latala 246

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci jeszcze ze w miare ladne timingi uzyskalesc jak na takie predkosci :> nie spodziewalem sie az tyle po d43, te kosci mnie zaskakuja za kazdym razem :D pozytywnie oczywiscie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te od gutexa :)

nie ma znaczenia seria .. te nowe J-D43 sa gorsze niz moje stare R-D43

 

ta j-d43 na nf2 lata ledw 238 a na nf3 lata 250 ... jeszcze moze potestuje moja stara R-D43 .. ona na nf2 latala 246

1295940[/snapback]

kufa panowie nie ma znaczenia czy J czy R bo to seria produkcji liczy sie seria memek J-D43 moga byc na kochach BT-D43, DT-43, CT-43 z kolei R-D43 spotkalem sie jedynie z kochami BT-D43 (chociaz nie twierdze ze nie ma ich jesio na DT) reasumujac trzeba lookac na serie memek a nie serie produkcji ze stickera naklejonego na pamieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa panowie nie ma znaczenia czy J czy R bo to seria produkcji liczy sie seria memek J-D43 moga byc na kochach BT-D43, DT-43, CT-43 z kolei R-D43 spotkalem sie jedynie z kochami BT-D43 (chociaz nie twierdze ze nie ma ich jesio na DT) reasumujac trzeba lookac na serie memek a nie serie produkcji ze stickera naklejonego na pamieciach

1296159[/snapback]

ja to wiem i ty to wiesz :)

ale niektorzy szukaja cudów :)

tak jak magiczne batche na axp ..

albo 5i6 cyfra od konca .. az znalazly sie proca gdzie 6 "cyfra" to bylo A :)

 

dodam wam dla ciekawostki ze ta kostka co latala 246 na nf2 to na 2T bez problema chodzila w windzie na 285 ;] ofcoz prime wywalał

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja qpujac swoje hymki kierowalem sie tez opinia innych uzytkownikow no i tym, ze seria ktora posiadam jest zatwierdzona przez Asusa dla mojej mobo jako jedyna :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w malym stopniu na 1 i na 2 ;]]

1297751[/snapback]

 

1 NIE!... nizsze timingi osiagniesz na hynach jedynie przy zmiejszonym..

jedna moja stara latala na 2-3-3-11 na 210 ;]

 

2. tak .. generalnie tu rosnie chodz zdarzaja sie kostki ktore robia max na 2.7v i dalej juz nic nie daje ..

generalnie one nie potrzebuja prądu duzo ... ale zdarzaja sie okazy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 NIE!... nizsze timingi osiagniesz na hynach jedynie przy zmiejszonym..

jedna moja stara latala na 2-3-3-11 na 210 ;]

 

2. tak .. generalnie tu rosnie chodz zdarzaja sie kostki ktore robia max na 2.7v i dalej juz nic nie daje ..

generalnie one nie potrzebuja prądu duzo ... ale zdarzaja sie okazy ;]

1298011[/snapback]

To prawda !!!

Ale na moich hynixach co do pkt.2 to chodzą na 2.6V do FSB 249 Full Stable. Powyżej już 2.7V trzeba im zapakować. Nie wiem kiedy zaczyna mi się kolejna granica, bo narazie nie podjadę wyżej z FSB. Acha CPC ON u mnie nie sprawdza się. Po prostu jak chcę zachować to FSB to 3.0V to dla nich zamało. Oczywiście na lużnych taimingach próbowałem. A przy tym grzeją się strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 NIE!... nizsze timingi osiagniesz na hynach jedynie przy zmiejszonym..

jedna moja stara latala na 2-3-3-11 na 210 ;]

no wiesz u mnie n 2-3-3-11 kostka lata na 220;]]] - ale duzo nie testowalem, jak cos moge zrobic testy;D

na codzien jade na 215 i jest git

 

@ 220 - 2-3-3-11

mam screena z sandry

superpi jednak cos marudzi nawet na 215 nie wiem czego to wina wczesniej chodzilo

jutro pomysle bo dzisiaj juz mi sie spac chce;]

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi szkoda że na kt 600 hynixy nie moga pokazać co potrafia .

Zreszta mam problem ze stabilnością przy fsb 200 1 kostka ramu 1x512mb hynix działa jak dołoże 2 nie działa ale działa przy fsb 166

no i mam wybór albo 1 gb ram i fsb 166 albo fsb 200 i 512 mb.

 

Próbowałem ustawiac pamieci w róznych bankach i nic nie pomogło niewiem co już moge więcje zrobic .

Bios do płyty msi kt 600 mam najnowszy timmingi sa ustawione domyslnie jak zmienie na inne to są problemy ...

 

Ma ktoś z was hynixy na kt 600 ?

widze wszyscy mają ABITA NF 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich kosci chodzila na 250 i CL2 stabilnie dopiero przy 3.4V

Przy wolnych timngach fsb skalowalo sie z napieciem do 3V.

Nie mozna uogolniac, ze hynixy nie lubia wysokich napiec.

1298251[/snapback]

mozna :) bo wieiszoci powyzej 2.8 nic nie daje ;]

aczkolwiek zawsze sie zdarzaja wyjatki

 

pozatym stare hyny lepsiejsze byly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chodzą stabil na 260 przy 2.7V. Powyżej trzeba dać już 2.8V.

 

 

Wiecie gorączka, grypa i te sprawy. Majaczę :) <lol> Człowiek całe życie się uczy.

 

 

Tego postu nie było :)

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...