Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 2 moduły 256 mb Geil PC3200 CL2, czy według was warto sprzedać je i kupić 2x512 Hynixa? Czy odczuje dużą różnice zmieniając kości z CL2 na hynixa CL3? Jeszcze jedno - Czemu jest taka różnica cenowa - na allegro Hynixy kosztują 460 Zł (ktoś wcześniej podał link), a na ESC 390 ZŁ ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

@mach82

Chyba 7 razy tansze masz na mysli bo znam sie z typami (zapytaj mozne nawet arche skad je ma moze Ci powie) co rozne rzeczy sprowadzali i tam w korei sie juz tego po prostu nie kupuje bo tam juz sa coraz nowsze kompy - screena sobie poszukaj jakies 8 stron wczesniej bo mi sie nie chce robic screena zebys uwierzyl w moje pamiatki.

 

@tomek66 te hynixy z allegro są super bo to sa legenadarne hynixy na kosciach BT, ktore i bardzo dobrze sie podkrecaja nawet w Dual Channel.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po podkręceniu te moduły będą chodziły lepiej jak zwykłe 2x512 CL2 ?

Opłaca się je brać biorąc pod uwage inne pamięci w tej cenie?

Sorry za to pytanie ale jestem kompletnie ciemny w sprawach OC. :D

Edytowane przez tomekk6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82

Chyba 7 razy tansze masz na mysli bo znam sie z typami (zapytaj mozne nawet arche skad je ma moze Ci powie) co rozne rzeczy sprowadzali i tam w korei sie juz tego po prostu nie kupuje bo tam juz sa coraz nowsze kompy

tja, w latające słonie to ja nie wierzę. DDR się w korei nie kupuje? Wszyscy przeszli na S775 i nikt już kompów na Socket A/939/478/754 nie używa? :lol:

- screena sobie poszukaj jakies 8 stron wczesniej bo mi sie nie chce robic screena zebys uwierzyl w moje pamiatki.

nie ma twojego screena z 220 MHz 2-2-2-6, przeszukałem spory kawał. Więc ? Może urazysz mnie linkiem, bo jakoś nie widzę stosownego screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ten typ co sprowadził ramy z korei mówił, ze tam sie juz takich nie kupuje, a nie, ze sie nie kupuje ogolnie DDR ;]

Nie chce mi sie robic jeszcze raz screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje maja nie BT-D43 tylko jakies tam inne oznaczenie juz nie pamietam i w dualu przy timingach 11-4-4-2.5 wymiekaja juz przy 240...

 

 

Co nie zmienia faktu , ze ja tez nie wierze w te twoje 22 i 6-2-2-2 , poprostu hynixy znane sa z tego ze potrafia wysoko na Mhz dojsc ale timingi zawsze mialy zrabane... Do tego jeszcze z tego co pamietam to na forum sa moze 2-3 osoby ktorym te pamiatki robily Cl2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No to lipa jak nie wierzycie, ja sie tym przejmowal nie bede, aczkolwiek muszę powiedzieć, ze był to wynik niestabilny lecz screena dałem rade zrobic. :D

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa jak nie wierzycie, ja sie tym przejmowal nie bede, aczkolwiek muszę powiedzieć, ze był to wynik niestabilny lecz screena dałem rade zrobic. :D

1602536[/snapback]

Etam, ściema. Najpierw mówisz, że screen był wcześniej podawany, a wcale tak nie było. Teraz screena też nie chcesz zapodać. Dlaczego? Bo 2-2-2-6 220 Mhz dla hyniksa jest rzeczą niewykonalną.

 

Jako ciekawostke wrzucę obrazek prezentujący pewną ciekawostkę (screena zrobiłem przed chwilą na moim kompie, i to wcale nie z pomocą photoshopa czy innego painta):

Dołączona grafika

 

Fajnie by było mieć takie henki :razz: Szkoda tylko, że u mnie tyle nie idą, ale gdybym miał płytkę dającą wyższe napięcia na memki, to bym zawalczył o ~290 MHz w memteście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Etam, ściema. Najpierw mówisz, że screen był wcześniej podawany, a wcale tak nie było. Teraz screena też nie chcesz zapodać. Dlaczego? Bo 2-2-2-6 220 Mhz dla hyniksa jest rzeczą niewykonalną.

OKA LUDZIE JESTEM CUDOTWÓRCĄ ! DOKONAŁEM RZECZY NIEWYKONALNEJ !

 

Dołączona grafika

 

@mach82 ten text jest do Ciebie - jak tam wara? chyba obwisła? A moze czoło zmarszczone ? :D Ahahahahahah :D Dokonałem rzeczy niewykonalnej :D

Nie mam pytań do niektórych ludzi :D

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

2T (niestety Socket A posiadam), napiecie 2,9V zapodałem zeby sie nie pieprzyc, hmm sadze, ze około 230MHz przy takich timingach bym wyciągnął, ale to jest w sumie SOCKET A

Nie wierzysz mi ? ;-)

! LINK DO WALIDIACJI ! ZAPRASZAM ;-)

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82 ten text jest do Ciebie - jak tam wara? chyba obwisła? A moze czoło zmarszczone ? :D Ahahahahahah :D Dokonałem rzeczy niewykonalnej :D

Nie mam pytań do niektórych ludzi :D

1603085[/snapback]

Fajnie, tylko skąd mam wiedziec, że te timingi są uzyskane na Hyniksach D43? Ja mogę uruchomić winbondy na 240 MHz 2-2-2-5 i dać takie same screeny jak ty i mogę powiedzieć że to hyniksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

On to ma problemy nie ? "Błogosławieni Ci, którzy nie widzieli, lecz Ci..."

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82 nie przesadzaj, naprawdę wierzysz że Bart trzyma w szufladzie Winbondy aby w razie czego szybk podmienić i szpanować wykręconymi Hynixami?

 

@Bart17 czy te ustawienia RAMu są RockStable? Super PI 16M/32M liczyłeś na tekich ustawieniach?

Bo ja tez se moge ustawić moje kingmaxy na hynixach BT-D43 na 220MHz; 2 2 2 6 i nawet winda mi się załaduje i se screeny porobie i CPU-Z zweryfikuje, ale o stabilności nie ma mowy bo nawet 1M SuperPI nie może zacząć liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina, że ktoś nie wierzy :mur:

1603213[/snapback]

nie bij głową o mur, tylko pokaż screeny gdzie będzie wszystko jasne. Bo tak się zastanawiam dlaczego masz manufacturer jako noname. U mnie jest Hyundai Electronix, więc mam rawo dochodzić dlaczego jest tak a nie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82 nie przesadzaj, naprawdę wierzysz że Bart trzyma w szufladzie Winbondy aby w razie czego szybk podmienić i szpanować wykręconymi Hynixami?

Zobacz jaki jest manufacturer w validation: NONAME, a powinno byc Hyundai electronics, więc jest jeszcze jedna prawa do wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Nie wiem czego... mam zmodowany bios, na innym pokazywało zdaje się, aha czy Wy cos nie przesadzacie ?

Nie robiłem Super Pi testu, ale juz siedze ze 3h na tych ustawieniach no i grałem we FlatOut, ogladalem film i planuje nastepny ogladnac.

Nie mam czasu SuperPi robic w koncu 32MB to u mnie około 40 minut.

 

U mnie jest Hyundai electronics wiec cos krecisz chlopcze :>

1603224[/snapback]

No krece procka i pamiec przeciez kazdy widzi :D

A tak na serio to myslicie tak jak kolega wyzej pisał, ze sobie trzymam pamieci w szufladzie i wyciagam je zeby cos udowodnic machowi ?

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego... mam zmodowany bios,

Modowany bios nie ma tu nic do rzeczy, bo jak ma zmienić coś co jest zapisane w SPD pamięci? Nie da się. Powinno być Hyundai Electronics a nie noname.

aha czy Wy cos nie przesadzacie ?

na pewno nie. Wystarczy tylko zapodać stosowne screeny i nie będzie problemu. Czemu robisz takie problemy. Jaki to problem wrzucić 3 screeny z CPU-z i jeden z sisoft sandry bądź z everesta? przecież to minuta roboty. Więc?

ale juz siedze ze 3h na tych ustawieniach

no to raz dwa zapodaj screeny

No krece procka i pamiec przeciez kazdy widzi

tylko pytanie pozostaje jakie to pamięci, bo tego nadal nie wiem, a chciałbym się dowiedziać

A tak na serio to myslicie tak jak kolega wyzej pisał, ze sobie trzymam pamieci w szufladzie i wyciagam je zeby cos udowodnic machowi ?

ja myślę że aby uciąć wszelkie spekulacje przydałoby się abyś przedstawił stosowne screeny i będze po sprawie a wtedy stwierdzę, że masz świetne kostki, bo moje przy 2-2-2-x ne wstają (prrzynajmniej na 2.6V). Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

moze to przez te volty?

Spokojnie screeny juz byly...

Slot 1 Manufacturer : Hyundai Electronics vs Slot 1 Manufacturer : Noname Nie mowie, ze to jest rock stable, ale jak na razie nic sie nie dzieje, a ja sie musze nastawic na to i owo aby robic screena, obcinac, publikowac, pisac etc. po prostu nie chce mi sie B)

PAMIĘCI TO HYNIX BT D43!

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laminat też jest Hynixa czy tylko kostki?

Moze to jakaś podróba? :D

 

 

A screeny Barta są na 45 stronie ale przy cl 2.5 i FSB 240 więc nie wiem czy te miał na myśli pisząc że screeny juz były.

Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to przez te volty?

jakie znowu volty? czy ty myślisz, że jak dasz 2.9 zamiast 2.6V, to zmeni się producent pamięci?

Spokojnie screeny juz byly...

na jednym ekranie mają być CPU-Z zakładka memory i SPD - tego nadal nie ma.

Slot 1 Manufacturer : Hyundai Electronics vs Slot 1 Manufacturer : Noname

no właśnie - takie coś mi wygląda na przekręt

nastawic na to i owo aby robic screena, obcinac, publikowac, pisac etc. po prostu nie chce mi sie B)

po prostu brak mi słów - dasz te screeny o które się dopominam, czy nie, bo to już robi się nużące. Ja już bym dawno te screeny wrzucił kilkadziesiąt razy, a ty tego nie chcesz zrobić. Dlaczego? Niech forumowicze sami wyciągną wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie mysl tyle, mowie, ze po normalnej pracy net+gg+muza po 10 minutach krzaki, ale sprobuje 2-2-2-11 przy 2,9 V.

1532137[/snapback]

 

No dzieki koledze samm-ur wszedlem sobie na 45 strone i co widze ? :lol:

 

Ladne bajki Bart opowiadasz . Wczesniej pisales ze mogles max 10min pracowac a teraz juz 3h pracujesz ? :lol:

 

Bajkopisarzom mowimy stanowcze NIE !

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze sie wtrace bo tak sobie czytam ten temacik o tych hynixach bo zastanawiam sie nad ich kupnem, ale juz nie moglem wytrzymac... :wink:

 

Spokojnie screeny juz byly...

1603284[/snapback]

Moim zdaniem zamiast prowadzic bezproduktywna rozmowe zapodal bys te screeny i byloby wszystko w porzadku a tak robisz tylko smrod wokol siebie... :wink: Jednak niektorzy chca byc w centrum zainteresowan. :D

Sorki za OT.

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te hynixy z arche(BT-jednostronne) mam na razie tylko jedna kostke i testuje na starym kompie-memtest na 256MHz-tutaj fotka ze SPI16M@250

to dobry wynik ?

 

Dołączona grafika

 

memtst

http://img374.imageshack.us/img374/6453/pict05201tq.jpg

cpu-z

http://img374.imageshack.us/img374/6586/cpuzhynix5tt.jpg

Edytowane przez mars77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie, ciekawe czy w dualu tez tak chodza ;) Niech ktos da dla porownania swoje wyniki z Everesta przy taktowaniach okolo 250-260 i lepszych timingach niz ja, jestem ciekaw ile trace :( Oczywiscie Prime stable <_<

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hmm no nie mam pojęcia czemu nie pokazuje, ze to są hynix :-/

przeciez liczy się kosc co mnie laminat interesi :-/

przeciez jest link do walidiacji tam jest wszystko w czym macie problem?

tamta niestabilnosc byla wynikiem niestabilnego procka teraz jest stabilny

zachowujecie sie jak dzieci.... zazdroscicie mi, ze mam takie pamieci czy co ? :-/

 

Slot 1 : 512MB (PC3200)

Slot 1 Manufacturer : Noname

Slot 2 : 512MB (PC3200)

Slot 2 Manufacturer : Noname

 

Nie mam pojecia dlaczego tak jest moze to jakis laminat lipny, a kosci hynix bt

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...