Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Janio to nie NF4 i Hynixy się zrą ( przeciez kontroler memek jest w CPU ) tylko cos CPU -> Mem .

 

moje Hynie wstaja no problemo na 250 a sa z cienkiej serii TP.. ( no jak zapodam im 3.7V ale to szczegoł ;) )

 

Ale na mam NF3..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janio to nie NF4 i Hynixy się zrą ( przeciez kontroler memek jest w CPU ) tylko cos CPU -> Mem .

 

moje Hynie wstaja no problemo na 250 a sa z cienkiej serii TP.. ( no jak zapodam im 3.7V ale to szczegoł ;) )

 

Ale na mam NF3..

No to to wiem, ale pomyślałem, że skoro DFI LP miało takie problemy z hyńkami, to może ma to coś wspólnego z całą platformą na NF4. Ale pokombinowałem trochę z MaxAsyncLatency i ReadPreamble, no i udało mi się je dobić do 255 clockgenem na dzielniku 200, kiedy nastąpił reset :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HYMD512646A8J --chip--> Hynix xx-D43

HYMD512646CP8J --chip--> Hynix CTP-D43

HYMD512646B8R-D43 PQ --chip--> Hynix BT-D43

czy te d43-jki sie roznia od siebie duzo ?

 

Gdzie zdobyc D43 ? bo dopiero dzis sie obudzilem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z hynixami na DFI LP, aktualnie mam je na asusie A8N32-SLI DLX, i max na jakich wstają, to okolice 235 mhz, a według poprzedniego właściciela, powinny luźno smigać 270 :/ Ustawiam Dzielnik 200, procek na niski mnożnik, timingi rzędu 3-3-3-8 2t, no i klapa :/ Nie zabotują nawet na 250 :/ Z napięciami też kombinuje we wszystkie strony i nic, zero :mur: Czy może ktoś światły powiedzieć czy nf4 i hynixy to naprawdę taka porażka?

Tak jest to problem D43 i NF4 ;]

Miałem Hynie BT-D43. Na NF3 latały w dualu 260Mhz 2,5-3-3-7 1T 2.8v bez problemu. Na DFI LP [nf4] max to 230 2,5-3-3-8 2t :mur: Także jest to jakiś konflikt z tymi pamięciami i NF4.

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to problem D43 i NF4 ;]

Miałem Hynie BT-D43. Na NF3 latały w dualu 260Mhz 2,5-3-3-7 1T 2.8v bez problemu. Na DFI LP [nf4] max to 230 2,5-3-3-8 2t :mur: Także jest to jakiś konflikt z tymi pamięciami i NF4.

Jak już wyżej Kwazor wspomniał, jest to raczej sprawa samego kontrolera zintegrowanego z procesorem, niż chipsetu. Max co udało mi się pocisnąć, zrobiłem screena i nastąpił reset :P

 

http://img54.imageshack.us/img54/6913/271jpegmw6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Jak już wyżej Kwazor wspomniał, jest to raczej sprawa samego kontrolera zintegrowanego z procesorem, niż chipsetu. Max co udało mi się pocisnąć, zrobiłem screena i nastąpił reset :P

 

http://img54.imageshack.us/img54/6913/271jpegmw6.jpg

Ty no to prawie jak moje kingstony :razz: Tylko te 2T... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej Kwazor wspomniał, jest to raczej sprawa samego kontrolera zintegrowanego z procesorem, niż chipsetu. Max co udało mi się pocisnąć, zrobiłem screena i nastąpił reset :P

 

http://img54.imageshack.us/img54/6913/271jpegmw6.jpg

Hmm czyli wszystkie proce na 939 mają kontroler który nie pasuje D43 ? Miałem wcześniej Venica i memki się kręciły tak samo jak na San Diego. Potem je sprzedałem, nowy właściciel też miał NF4 i SD i też mu tak słabo latały. Za to na NF3 i 865PE śmigają pięknie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Oto mój skromny wynik:

 

 

http://img259.imageshack.us/img259/277/schowek01az8.jpg

 

 

Na CR 1T za nic nie chce się komputer uruchomić. Nie pomaga poluźnianie timingów. Napięcie podniesione o 0,2v od standardu.

 

Nie mam pomysłów już, aby poprawić ich wydajność, ktoś jest chętny do pomocy ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstala chyba jakis mit wokol tego mistycznego command rate 1T.

 

Przeczytajcie to:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=327-4

Podsumowanie

Znaczenie włączonego Command Rate wywyższanego na forach internetowych jest zdecydowanie przesadzone. Owszem w wynikach pamięci odbija się ono znacząco, jednak w prawdziwych zastosowaniach różnice są na poziomie średnio 1 do 3%, co naszym zdaniem jest bardzo małą różnicą.

 

Należy pamiętać, że jeśli pamięci ustawimy na 2T to najczęściej będą mogły one pracować nawet o 10 MHz wyżej, co przy analogicznym wzroście częstotliwości procesora da nam wyższą wydajność.

Edytowane przez bekriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Oto mój skromny wynik:

2535717[/snapback]

Powstala chyba jakis mit wokol tego mistycznego command rate 1T.

 

Przeczytajcie to:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=327-4

Bo mają chłopaki rację, do normalnego użytkowania komputera, 1T nie jest konieczne, ale przy jakimś mocniejszym OC i przy super pi, 1T jest na wagę złota :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bekriss Czytałem ten artykuł już wcześniej i nie do końca się nim zgodzę, bo przy ekstremalnym podkręcaniu podzespołów liczy się nawet te 3%. Takie jest moje zdanie.

 

@janio Pokombinuję jeszcze coś z tymi timingami, bo napięcia już więcej nie podniosę na swojej płycie, poza tym nie wiem czy coś by to dało z tymi pamięciami.

 

Myślałem, że może jeszcze tu się da coś pogrzebać:

 

http://img116.imageshack.us/img116/5619/schowek01ak6.jpg

 

Niestety musiałem zrezygnować z CL 2,5 ponieważ mimo iż przeszło Pi, to komputer się zawiesił w grze. :( Na CL 3 wszystko działa stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bekriss Czytałem ten artykuł już wcześniej i nie do końca się nim zgodzę, bo przy ekstremalnym podkręcaniu podzespołów liczy się nawet te 3%. Takie jest moje zdanie.

 

@janio Pokombinuję jeszcze coś z tymi timingami, bo napięcia już więcej nie podniosę na swojej płycie, poza tym nie wiem czy coś by to dało z tymi pamięciami.

 

Myślałem, że może jeszcze tu się da coś pogrzebać:

 

http://img116.imageshack.us/img116/5619/schowek01ak6.jpg

 

Niestety musiałem zrezygnować z CL 2,5 ponieważ mimo iż przeszło Pi, to komputer się zawiesił w grze. :( Na CL 3 wszystko działa stabilnie.

TRP spróbuj na 5 i Read Preamble na 5.0 ns. Próbka 4M nie jest żadnym wyznacznikiem stabilności ;) Zapuść ortosa Blend Test, jak pochodzi z 6 godzin to powinno być OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

dokładnie SPi to żadna stabilność... i coś oszukujecie z tym gryzieniem się z nf4, ja mam dfi infinity na nf4x i wszystko ok jest, ba moje b8j-d43 lecą 276 a gorsze b8r-d43 na 500 i jest fajnie :) full stable... ;)

 

edit: wszystkie to 256 i jednostronne... planuję zmianę na dfi lp na 939 i wsadzenia tych 2 parek hynixów do tego :)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie SPi to żadna stabilność... i coś oszukujecie z tym gryzieniem się z nf4, ja mam dfi infinity na nf4x i wszystko ok jest, ba moje b8j-d43 lecą 276 a gorsze b8r-d43 na 500 i jest fajnie :) full stable... ;)

 

edit: wszystkie to 256 i jednostronne... planuję zmianę na dfi lp na 939 i wsadzenia tych 2 parek hynixów do tego :)

IMO kwestia przypadku z tą niekompatybilnością, ale nie da się ukryć, że wiele osób ma problemy na NF4&D43. Dużo zależy też od kontrolera jaki się trafi w procku. Ja mam SanDiego E4 i 2x512 BT-D43 jednostronne i jadę na 200 MHz 3-4-4-8-2T, nie chce mi się walczyć o więcej, bo wiem, że nie warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś informacje na temat czy lepiej będą działały na mojej płycie pamięci 4x512 na kościach Hynix d43 czy 2x1gb (dokładniej te). Zależy mi na podkręceniu pamiątek do 250 mhz przy timingach co najmniej 3-3-3-9-2,5.

 

Macie jakieś informacje na temat czy lepiej będą działały na mojej płycie pamięci 4x512 na kościach Hynix d43 czy 2x1gb (dokładniej te). Zależy mi na podkręceniu pamiątek do 250 mhz przy timingach co najmniej 3-3-3-9-2,5.

 

Albo - być może - lepszym zakupem byłyby te pamięci?

Samsung DDR 1GB PC400 CL3

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

kurczę, zapomniałem o tym temacie, chyba trzeba będzie z powrotem ustawić przypomnienie o nowych odp ;)

 

pamięci w kostakch 1gb teoretycznie gorzej się kręcą(ale to nie jest zasada), ale dla kontrolera lepiej jeżeli masz 2 kostki a nie 4 i jest to lepsze do oc. Generalnie lepiej jakieś konkretnie idące 2x1gb niż 4x512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No raczej dual na tym chodził nie będzie... (tzn może działać ale raczej nie), oc też może zmaleć ale chodzić powinny bez problemów, jeżeli wszystkie są dwustronne to może kontroler przestawić je na 333 i to tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były i jeszcze do niedawna ten Allegroweicz sprzedawał 1GB BT-D43 za cenę 229zł na gwarancji 12 miesięcy. Popytaj u niego.

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6584005

 

Zastanawiam się czy jest sens zakładać radiator na te pamięci, które mam w podpisie, bo niby są dosyć mocno podkręcone i mają podniesione napięcia, to w sumie w stresie są ledwo ciepłe. Ciekaw jestem jak jest u innych użytkowników i czy mimo wszystko nic im nie zaszkodzi?

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko :)

posiadam obecnie jedna 512mb kość dwustronną hynixa d43, teraz zastanawiam sie nad mozlwioscia zwiekszania ilosci ram o 2gie 512mb i teraz pytanie: Kupic jednostronną czy dwustronna kość? czy to bez roznicy jak się łączy kości?moja plytka to GA K8NS i semp 2500+ 64bitowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odswiezanie tak starego tematu ale zastanawiam sie nad kupnem tych Hynixow i z tego co widze na allegro sa tam tylko BT i DT, nie widze wogole kosci z oznaczeniami takie jak sa podane kilka postow wyzej - takie kosci tez beda dobre do OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie póściłem moje B8J-D43 w asynchro i poleciały na 582MHZ xD Co prawda timingami się nie bawiłem i są słabe [2.5-5-5-92T] ale to i tak potwierdza, że te pamięci rox! (a mają już 3 lata). (płyta A7V888 i TBred 2600 @ 2200MHz 199x11 @ 1,75V) Pamiątki na standardowym napięciu.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj przepraszam, źle spojrzałem, 535MHz efektywnie, ale poszły by i te 580, jak by płyta pozwoliła.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie moje pytanie sprzed kilku miesięcy :P

 

Witam, mam pytanko icon_smile3.gif

posiadam obecnie jedna 512mb kość dwustronną hynixa d43, teraz zastanawiam sie nad mozlwioscia zwiekszania ilosci ram o 2gie 512mb i teraz pytanie: Kupic jednostronną czy dwustronna kość? czy to bez roznicy jak się łączy kości?moja plytka to GA K8NS i semp 2500+ 64bitowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...