Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zamiaru - masz ładne D43 ja na swoich tak max robiłem 270. Jeżeli walniesz mi tego screena jeszcze raz z obliczonym chocby 16-32 Kb! (i z kompa) - zwracam honor.

 

Post poprawiłem.

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru - masz ładne D43 ja na swoich tak max robiłem 270. Jeżeli walniesz mi tego screena jeszcze raz z obliczonym chocby 16-32 Kb! (i z kompa) - zwracam honor.

 

Post poprawiłem.

Niczego nie walnę, to jest maksimum na powietrzu na tej kostce. Wynik uważam za nieprzeciętny.

 

Nie rozumiem też dlaczego zawsze ktoś kto daje jakiś lepszy wynik odrazu jest inwigilowany. Zazdrość, zawiść? Napisałem, że w tym przypadku nie ma szansy na przeliczenie próbki. Maksymalna walidacja to bodajże 313MHz. Wiesz ile musiałem się napracować, aby choćby zrobić zdjęcie?

 

Rozumiem też krytykę, ale konstruktywną.

 

Na tym kończę, nie zamierzam się nikomu tłumaczyć. Tylko winny to czyni. Do kogo dotarło to, co napisałem to dobrze i chwała mu za to, a do kogo nie, to trudno.

Edytowane przez Nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze troche pocisnałem z moich hynixow

 

wyniki robione przy 2.85v :wink: co sadzicie o wyniczku? :lol:

a pozostałe timingi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA narazie

Dołączona grafika

V.=3.0 zaraz walcze dalej ;)

 

EDIT: Osiągnąłem stabilnie 280 jaki masz trfc ?? to ddr 626 to na 3.0 ??

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle jedziecie z tymi Hynixami :-P fajne wyniki :)

i co z tego teraz nie zrobisz wrażania dobrym wynikiem w ddr <_< szkoda ze tak masowo ludzie przechodzą na ddr2 ale takie życie ;) a tak btw to może jakiś moder posprzątał by ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno się dziwić temu, że ludzie wybierają wydajniejsze rozwiązania

wydajniejsze? przecież dopiero ddr2 800 4-4-4-12 dorównuje wydajności ddr 400 2-2-2-5 i tak będzie trochę stratne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajniejsze? przecież dopiero ddr2 800 4-4-4-12 dorównuje wydajności ddr 400 2-2-2-5 i tak będzie trochę stratne :)

przepustowość zdecydowanie większa DDR800, a timingi DDR2 są coraz niższe - nawet DDR800 3-3-3-x. No i nie zapominajmy, że do najnowoczesniejszch procesorów DDR1 juz nie użyjemy (lub bedzie to mocno problematyczne jak w przypadku core 2 duo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepustowość zdecydowanie większa DDR800, a timingi DDR2 są coraz niższe - nawet DDR800 3-3-3-x. No i nie zapominajmy, że do najnowoczesniejszch procesorów DDR1 juz nie użyjemy (lub bedzie to mocno problematyczne jak w przypadku core 2 duo).

no tak wiadomo mi chodziło o same pamięci a reszta to wiadomo ;) a takie timingi bynajmniej nie są powszechne :P

dobra koniec OT

 

Już tylko 2 osoby na tym forum mają d43 ? :blink: @Nethaker możesz podać alphy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam kość 1GB pamięci Hynix działającą na 260MHz 2,5-3-3-6 1T przy 2,7V (na Abicie NF7-S 2.0, BIOS TicTaca). Myślę, że można by z nich wyciągnać więcej. Oznaczenie na pamięciach HYMD512646B8J-D43 AA-A.

 

Mam z nimi problem na Asrocku Sata2, nie chcą za bardzo współpracowac - problem opisałem szerzej tu: LINK, macie pojęcie o co tu może chodzić?

 

Postanowiłem je sprzedac, jeśli ktos jest zainteresowany zapraszam na PW albo do działu "Sprzedam".

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ewidentnie się nie lubią (mobo z RAM’em). U mnie nie działają inne dzielniki niż 166 :D i nie mogę wyjść poza 220MHz przy CL2,5 - na NF7-S v.2.0 chodziły na 270MHz (przy CL2,5) a nawet więcej :). A CL 3.0 nie działa - tzn. komp nie startuje niezależnie od timingów i HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem.

Asus a8n-sli i 2x512 hynix

Jak na Abicie kości mi śmigały 500-520MHz tak teraz lipa;/ tylko 220(440MHz) i to na dzielniku 333, bo żaden inny w dół (266 i 200) mi nie chodzi!!! Vcore 3,0V

 

Stąd moje pytanie, bo mam bios w wersji 12 a jest już 14, czy zmiana biosu może rozwiązać problem z obslugą niższych dzielników?(czy jest to już 'uwarunkowanie' płyty?) Bo mam Venice robiącego nawet 2,8Ghz ale przez te pamięci moge dać jedynie ~2,5Ghz;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal1435

witam posiadam takie pamieci i mam pytanko ;) platforma ktora posiadam to K7 i ogranicza mnie w kreceniu moj Barton 2500 kiepskiej seri ktory idzie do 3200 na 1,969V :/ plyta ktora posiadam to Abit AN7 uGuru... i moje pytanie jak krecic zeby byc zadowolonym ;) co zrobic krok po kroku bym prosil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie bedziesz zadowolony :D, bo nForce2 lubi pamięć puszczoną z FSB synchronicznie

hynixy znane są z tego(raczej większość z nich) ze nie lubią dzielników pamięci i CL3(na nforce2 przynajmniej, bo miałem Abit NF7-S i to sie sprawdzało, chyba ze to mobo nie lubiło dzielników:D)

więc jeżeli puścisz pamięc szybciej niż FSB poprzez odpowiedni dzielnik to i tak troche tracisz na wydajności

pozostaje Ci pozostać z tym co masz albo zmienić proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa hynixy nie lubią CL3 ?? :lol: innych dzielnków? :blink: mi i tym których znam co mają hynixy nic takiego się nie sprawdza!! <_<

 

co do asusa to tylko zmiana biosa... nie widze innej opcji :P może twoje hynixy nie lubią a64? bo niektórzy mięli problemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa hynixy nie lubią CL3 ?? :lol: innych dzielnków? :blink: mi i tym których znam co mają hynixy nic takiego się nie sprawdza!! <_<

 

co do asusa to tylko zmiana biosa... nie widze innej opcji :P może twoje hynixy nie lubią a64? bo niektórzy mięli problemy ;)

CL3 i dzielniki odnosiły się do Abita NF7-S :D

a teraz powiem tak, mam(miałem) 2x512MB Hynix jednostronne jak pisalem wyżej i dzielnik 266 na Asus a8n-sli nie idzie;/

ale zamieniłem się z kumplem co ma 2x512MB hynix ale dwustronne i idzie wszystko każdy dzielnik (266 tez) i kostki robią 246MHz na cl2,5 wiec nie jest źle

jednym słowem cuda sie dzieja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL3 i dzielniki odnosiły się do Abita NF7-S :D

a teraz powiem tak, mam(miałem) 2x512MB Hynix jednostronne jak pisalem wyżej i dzielnik 266 na Asus a8n-sli nie idzie;/

ale zamieniłem się z kumplem co ma 2x512MB hynix ale dwustronne i idzie wszystko każdy dzielnik (266 tez) i kostki robią 246MHz na cl2,5 wiec nie jest źle

jednym słowem cuda sie dzieja :D

z tego co widze to na 939 z hynixami sa problemy a tak w ogole to te pamieci co ja mam sa teoretycznie dobre do oc(seria itp?) i jak sprawdzic czy sa dwustronne czy jedno???

i tak na marginesie jesli ktos sie chce zmianic za jakies inne pamieci (oprocz good ramow) to mile widzane ;) ja posiadam 2x256 DC fajnie by bylo dostac 1x512 ale to nie jest powiedziane ze uparlem sie juz na 1x512:)

Pole Wartość

Właściwości modułu pamięci

Nazwa modułu Hyundai HYMD232 646B8R-D43

Numer seryjny Brak

Data produkcji Tydzień 35 / 2004

Rozmiar modułu 256 MB (1 rank, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC3200 (200 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 2.5

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

 

Taktowanie pamięci

@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 133 MHz 2.0-2-2-6 (CL-RCD-RP-RAS)

Edytowane przez fannoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno/Dwustronne ? :lol: Wyciągasz kostkę z kompa i oglądasz czy po obu stronach są kości pamięci ... (takie czarne prostokąty z oznaczeniami) Jak tak to masz dwustronne pamięci, jak nie to jednostronne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to na 939 z hynixami sa problemy a tak w ogole to te pamieci co ja mam sa teoretycznie dobre do oc(seria itp?) i jak sprawdzic czy sa dwustronne czy jedno???

 

z tego co widze to na 939 z hynixami sa problemy a tak w ogole to te pamieci co ja mam sa teoretycznie dobre do oc(seria itp?) i jak sprawdzic czy sa dwustronne czy jedno???

nie ma dobre do OC, bo różnie sie kręca na nforce2,3,4 ;/

moje hynie na Abicie nf7-s chodziły 512Mhz a na asusie nforce4 tylko niecałe 440mhz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma dobre do OC, bo różnie sie kręca na nforce2,3,4 ;/

moje hynie na Abicie nf7-s chodziły 512Mhz a na asusie nforce4 tylko niecałe 440mhz :D

a moje mniej leciały na nf2 a lepiej na 4... poprostu kwestia umiejętności i kombinowania bo nie wierze ze tam więcej leciały a teraz mniej! moze alphy złe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje mniej leciały na nf2 a lepiej na 4... poprostu kwestia umiejętności i kombinowania bo nie wierze ze tam więcej leciały a teraz mniej! moze alphy złe?

no nie wiem czy to kwestia umiejętności, na Abicie NF7-S sprawdzałem jedno i dwustronne Hynixy, jednostronne poszły w granicach 510-520MHz a dwustronne tylko około 450MHz(choć zauważyłem, że dwustronne lepiej sobie radziły z CL2) a na Asusie A8N-SLI jest na odwrót. Sprawdzałem Hynixa (dwustronnego) Prime(test mem) i poszło 250MHz, czyli 500MHz, dokładnego max nie szukam, bo do proca wystarczy mi 'jedynie' 246MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam takie pamieci i mam pytanko ;) platforma ktora posiadam to K7 i ogranicza mnie w kreceniu moj Barton 2500 kiepskiej seri ktory idzie do 3200 na 1,969V :/ plyta ktora posiadam to Abit AN7 uGuru... i moje pytanie jak krecic zeby byc zadowolonym ;) co zrobic krok po kroku bym prosil ;)

 

Pozwol, ze cos od siebie zasugeruje. Jesli masz wiecej niz 512 Mb, nie wazne czy w singlu czy w dualu zmien bios na taki z CPC 2T, procek niekoniecznie musi byc taki slaby, po prostu firmowe biosy byly kiepskie, zobaczysz jak bedzie latal po zmianie biosu, czyli 11x200 i S&M albo stressPrime. Nastepnie mnoznik na 8 i lecisz na 2-3-3-7 z fsb sprawdzając co 5 Mhz Mem testem. Nastepnie przy max fsb/stabilnosci puszczasz sobie superPi 1Mb lub Sandre, zmiana timingow na 2,5-3-3-8 i heja to samo. Sprawdzsz czy memki toleruja cl3: 3-3-3-9. Moje mobe skonczylo sie w okolicach FSB250 podniesienie napiecia z 1,65 do 1,75 na SB dalo 2 Mhz wiecej. Mozesz tez zobaczyc czy podnoszenie napiecia na mem cos daje, u mnie pomagalo (lataly na 3v). Oglonie kupa roboty i zabawy, ale jak potestujesz pare biosow to poznasz swoje mobo jak wlasna kieszen. na poczatek polecam bios de8cpc2t. jak nie znajdziesz odezwij sie na pw, biosow do tego mobo mam 13 Mb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znam się na Ram'ie i musze zapytać :)

 

Czy te ramy są w miare dobre ? czy lepiej się ich pozbyć ?

 

http://lopik.ovh.org/ram.html

 

PS. A to że tam pisze "Sprzedam" to sam jeszcze nie wiem, bo nie wiem jakie bym mógł kupić.

 

Dzięki z Góry za opinie o ramie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...