Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

GB

 

a jakie napiecie

 

bo moje jak schladzam na abicie to na razie chodzą stabilnie z timingami jak twoej, tyle ze na 245

 

napiecie 2.8

 

jakbym dał 2.9 doszedłbym do 250?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GB

 

a jakie napiecie

 

bo moje jak schladzam na abicie to na razie chodzą stabilnie z timingami jak twoej, tyle ze na 245

 

napiecie 2.8

 

jakbym dał 2.9 doszedłbym do 250?

1253853[/snapback]

A jaki masz biosik, ze ci na 245 smigaja te pamieci :?: To w Dualu jak rozumiem :?:

W pelni stabilne to jest :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w dualu lataja lepiej niz w singlu bo jedna kosc jest felerna i daje rade tylko w osobnym slocie wiec zeby byl singiel to musi byc w polaczonych i tam nic nie idzie juz:/

 

dziwi mnie tylko to ze na 227 2T mam w goldmemory przepustowosc 1380 czyli lepsza niz na 1 kosci fsb 240 1T a w aidzie wyniki o 300 gorsze:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@[hS.4f] Logan: Ja tez tak mam ze w dualu mi pamiatki lepiej ida niz w single (2x512). Moj Abit po prostu nie lubi single'a. A pamiatki testowalem kazda osobna w kazdym slocie i szly tak samo. Cos musi byc w tym ze Abit zaleca obsadzanie pamiatek zaczynajac od slotu najdalej od socketa.

Edytowane przez tomboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe inno pytanko: chcę kupić Hynixy D43 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41303938; nie wykupcie wszystkich :) ), ale nie zależy mi na wysokich FSB (max 180), bo mam KT400 i wraz ze zwiększaniem FSB podnosi się AGP i PCI. Zresztą to wiecie! ;) Zależy mi bardziej na np. bardzo niskich timingach rzędu CL=2-2-2-5-1T-R2R (przypominam FSB 180). Napięcie nie gra roli: może być 2,5-3,0. Czy jest możliwe ustawienie niskich timingów kosztem "spokojnego" FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI! Już się doczytałem na forach odpowiedzi! Za tem mam inne pytanieL: jeśli HynixyD43 są dobre do wysokich FSB, ale niskich timingów nie lubią to co polecacie dla FSB około 180 (więc nic ponad 200), pamięci DDR400 i żeby dobre timingi uzyskiwały? Np. CL=2-2-2-5-1T-R2R. (no może nie aż tak dobrze :P). Nie mam Duala, więc zależy mi na jednej kości 512MB DDR400 za w miarę dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@[hS.4f] Logan: Ja tez tak mam ze w dualu mi pamiatki lepiej ida niz w single (2x512). Moj Abit po prostu nie lubi single'a. A pamiatki testowalem kazda osobna w kazdym slocie i szly tak samo. Cos musi byc w tym ze Abit zaleca obsadzanie pamiatek zaczynajac od slotu najdalej od socketa.

1255179[/snapback]

coś drogo ta pamiec jakieś 3 dni temu na Allegro kupiłem za 250 zł kostke watpie zeby udało ci sie ustawic timingi na 2-2-2-5 przy FSB 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taki wynik:

260mhz 3-4-4-11 2T -bo mnie szczerze mówiąc nie zadawala.Na tych samych ustawieniach z tym że 1T wyniki w everescie mam sporo lepsze i nawet prime chula ale podczas dłuższej gry (obecnie DOOM)albo zawiecha albo wywala mnie do windy :( Przy 2T problem znika no ale wyniki też sporo słabższe....No ale może zadużo wymagam od kostek w kategori cenowej noname :)??Chce poznać waszą opinię...

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, moje hynix'y ida na 225 cl2-3-3-11 wiec nie ktore lubia niskie timingi, a plyta to epox 8rda+ z ktora tez ponoc sie gryza hehehe a teraz mam pytanko, bo posiadam dwie takie kosci, 2 x 256dobre moim zdaniem, i chcial bym kupic jedna 512 i boje sie ze ona mi zanizy wyniki w OC, co polecacie przy tym problemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, moje hynix'y ida na 225 cl2-3-3-11 wiec nie ktore lubia niskie timingi, a plyta to epox 8rda+ z ktora tez ponoc sie gryza hehehe a teraz mam pytanko, bo posiadam dwie takie kosci, 2 x 256dobre moim zdaniem, i chcial bym kupic jedna 512 i boje sie ze ona mi zanizy wyniki w OC, co polecacie przy tym problemie?

1255618[/snapback]

Moja sugestia-rada :arrow: Komfort posiadania 1GB RAMu jest na tyle duzy, ze nie bedziesz sie przejmowal timingami tak bardzo jak wczesniej majac 512MB ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK.Ten wynik to oczywiście w dualu-to mnie trochę pociesza :)

 

Dimek a twoje timingi to rozumiem że przy 230mhz??No i 1 czy 2 T??Zapodaj jak możesz wyniki z everesta bo jeśli okarzą się lepszę też moje na tyle puszczę....

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęsliwy posiadacz (bo kupilem okazyjnie) Geili Value 2x256 w dualu, rozkminilem ze moge je opchnąc i zaopatrzyć sie w hynixy d43, i z kalkulacji oraz wszelkich znaków na niebie i ziemi wynika ze jeszcze bym na tym jakieś grosze zarobił....hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK.Ten wynik to oczywiście w dualu-to mnie trochę pociesza :)

 

Dimek a twoje timingi to rozumiem że przy 230mhz??No i 1 czy 2 T??Zapodaj jak możesz wyniki z everesta bo jeśli okarzą się lepszę też moje na tyle puszczę....

1256040[/snapback]

Bios Trats D27_EDc18 CPC ON z ustawieniami:

FSB :arrow: 230

Mnoznik :arrow: x11,5

CPU :arrow: 2650 @2,0V

Timingi RAM :arrow: 11-4-3-2,5cl DC @2,8V

 

Nie mam zadnej wersji Everesta (i nie chce mi sie sciagac ;-) ) ale z Sandry 2005SP1 wynik to: 3436/3229 (93/87% Bandwidtch Efficency)

MemTst86+ testowany 5,5h i 0 bledow

3DMark 2003 / CPU Score w 3DMark 2003 (grafa bez OC): 5400 / 884

SuperPi 32MB: 34:48

 

Link do screena tutaj

 

Ale aktualnie na tym samym biosie przyjalem nowa koncepcje - Min Voltage & Min RPM - jestem w trakcie poszukiwan ustawien B)

Na razie jade:

CPU :arrow: 200x13=2600 @1,9V

RAM :arrow: 11-3-3-2cl DC @2,6V

Vdd :arrow: 1,5V

Vagp :arrow: 1,5V

 

Sandra 2005SP1: 2972/2861 (93/89%)

3DMark 2003 / CPU Mark w 3DMark 2003 (grafa bez OC): 5369 / 842

SuperPi 32MB: przeszlo spokojnie, ale qrde nie zapisalem wyniku :-|

 

 

@mayk :arrow: a jakas konkluzja twojej wypowiedzi :?: czy to po prostu twoje luzne mysli :?: :blink: hmmmmm...

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos bedzie wiedział Problem tkwi w tym ze moje Hynixy 2x512 na cl2 pracuja troche niestabilnie tzn po rozgrzaniu podczas Prime95 potrafia sie zawiesic tzn jak sa zimne i zapuszczam Prime95 zrobi sie ok 17 testow prime zatzrymuje sie gdy szybko wcisne zeby znowu robił zrobi ok 10 testow Natomiast pzry otwartym oknie to moze robic i robic... i teraz pytanie czy coś pomoże zakup radiatorków na pamieci czy to tylko zbedny badziew

 

Pamieci chodza w Dualu 3, 2 slot na 2.9V i Cl2 skubane grzeją sie ze mozna sie poparzyc po dłuższym przytrzymaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przy jakim fsb cl 2? u mnie nawet na 166 nie działaja a np. na 190 smigaja ze az miło :) dziwne ale jednak, oczywiscie wszystko przy właczaonej opcji performance bo przy nie właczonej to cl 2 na 166 działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odpalam goldmemory to wyskakuje mi komunikat can't run XMS driver detected Mem testowi jakos nie chce mi sie do konca wierzyc choć robi go i robi ...

 

Logan wspomniałes zebym sobie dał spokój z Primem95 dlaczego, co on jest zły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,sprzęt jak w podpisie,lecz z takiego fsb zrezygnowałem jak po przejściu jednej pętli memtestu dotknołem kości pamięci,aż oparzyć się idzie!,przy prędkości ramu 500mhz 2.8v,czy to jest bezpieczne dla pamięci?,czy może podkręcić ją tylko po dokupieniu radiatorów?,boje się zeby jej nie spalić bo naprawde jest dobra,na max idzie na 520mhz przy 3-4-4-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,sprzęt jak w podpisie,lecz z takiego fsb zrezygnowałem jak po przejściu jednej pętli memtestu dotknołem kości pamięci,aż oparzyć się idzie!,przy prędkości ramu 500mhz 2.8v,czy to jest bezpieczne dla pamięci?,czy może podkręcić ją tylko po dokupieniu radiatorów?,boje się zeby jej nie spalić bo naprawde jest dobra,na max idzie na 520mhz przy 3-4-4-11

1257691[/snapback]

ciezko spalic memki tymbardziej hynixy ktore mialy tendencje do wysokich temp. Jednak mimo wszystko przy takichj czestotliwosciach zdaloby sie zaopatrzyc w jakies radiatorki i dobra wentylacje budy lepiej gdynie ma niespodzianek ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,sprzęt jak w podpisie,lecz z takiego fsb zrezygnowałem jak po przejściu jednej pętli memtestu dotknołem kości pamięci,aż oparzyć się idzie!,przy prędkości ramu 500mhz 2.8v,czy to jest bezpieczne dla pamięci?,czy może podkręcić ją tylko po dokupieniu radiatorów?,boje się zeby jej nie spalić bo naprawde jest dobra,na max idzie na 520mhz przy 3-4-4-11

1257691[/snapback]

to az dziwne, moje nie parzyły hmm ale memek raczej nie spalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co myslec o tym prime95 Memtesta zostawiłem na noc i nie ma błędów a Prime wywala

1259050[/snapback]

Prime glownie testuje procesor, a memtest testuje przedwszystkim RAM.

Do testowania pamieci szczegolnie polecam goldmemory 6.64.

Ja osobiscie go uzywam ze wzgledu na wykrywalnosc bledow, jest poprostu najostrzejszy, moim zdaniem memetest mozna o kant dupeczki rozbic, np u mnie na 240FSb nie wykrywal bojenej petli ani jednego bledu a windows nie wstawal. <LOL>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia-rada  :arrow:  Komfort posiadania 1GB RAMu jest na tyle duzy, ze nie bedziesz sie przejmowal timingami tak bardzo jak wczesniej majac 512MB ;-)

1255642[/snapback]

hehe, dzieki ale mi naprawde szkoda tak dobrych egzemplarzy :sad: jak cos to szukac takich kosci jak ja mam czy jakis innych oznaczen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:SpIrIt:. ale to już nie D43-pewnie też nieźle się kręcą -no ale start masz z 166 a nie 200mhz.

 

Mam pytanie-czy ktoś na D43 jedzie na command rate 1 jeśli tak to przy ilu mhz??Ja po dłuższych testach odpuściłem sobie i stwierdziłem że w grę wchodzi tylko 2T.Poniżej 250mhz nie mam zamiaru schodzić a nawet przy tylu się sypie (na 2T jadę obecnie na 267mhz)Jestem ciekaw ponieważ 1T-250MHZ jest wydajniejszy od 2T-267MHZ ....

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że lepsze pamięci u mnie nie pójdą... a biosów do SL-85DR2-C, nie sposób znaleźć w necie :sad:

 

Te pamięci i tak tylko tymczasowo, aby wszystko działało jak należy (mam problemy z kością 512 Samsunga...) Planuję wymianę komputera za jakieś pół roku... bo denerwuje mnie ta płyta głowna i jej małe możliwości O/C :cool:

 

Także jedyne rozwiązanie, to jakieś tanie, i w miarę dobre kości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...