Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy obsadzajac 4 sloty pamieci (na s 939) Hynix 4 X 256 jest szansa na uzyskanie 1T?

i jak wyglada podkrecanie takiej konfiguracji

Mam teraz 2 x 256 i bez problemu mam 250 Mhz

acha te moduly mam jednostronne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy obsadzajac 4 sloty pamieci (na s 939) Hynix 4 X 256 jest szansa na uzyskanie 1T?

i jak wyglada podkrecanie takiej konfiguracji

Mam teraz 2 x 256 i bez problemu mam 250 Mhz

acha te moduly mam jednostronne

Chyba jednak lepiej będzie kupić kolejne dwa moduły 512 MB zamiast 256 MB i wtedy będziesz miał 1.5 GB pamięci i powinno to chodzić w dualu. Oczywiście przy 2T, ale 2T daje spadek w takich programach jak sisoft sandra czy everest, a w pozostałych jest nieodczuwalny. Wkrótce 1GB RAM będzie za mało (do niektórych gier 1GB to już teraz mało). U mnie obecnie przy 2-3-3-6 2T mam w evereście odczyt 5500 MB/s, zapis 2000 MB/s i oczekiwanie 48 ns i to pomimo 2T. Oczywiście pamięci chodzą na 200 MHz. Należy pamiętać, że przy czterech modułach OC znacznie spada - teoretycznie powinna to byc wartość najsłabszego modułu, a w praktyce jest kilka lub kilkanaście MHz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po opiniach w internecie i poniekąd Waszych namowach ( :D ) nabyłem coś takiego:

Hynix D43 1GB DDR 400MHz CL3

naklejka: HYMD512646B8J-D43

kości: HY5DU12822BT-D43

 

Teraz napiszcie mi jak mam sprawdzić jakieś osiągi tych pamięci na moim PC (odczyt/zapis itp.). Czy w ogóle coś "wykręce" z nich więcej biorąc pod uwagę, że mam Socket A i Athlon'a XP (Palomino :( ) ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobilem troche testow

 

Metodyka:

 

podnoszenie czestotliwosci pamieci o jeden MHz, az wywali sie PRIME, obnizka o 2 MHz - test 4 godziny (jeden wieczor) - jezli wywalil by sie przed tym czasem bylo by obnizenie o 2 MHz - nie zdazylo sie . Czasy miedzy zmianami w gore oklo 5 minut - pracujac + PRIME.

Rozumiem, ze 4 godziny przy PRIMIE to zadana gwarancja stabilnosci, lecz wiecej nie mialem czasu.

 

 

Wszystkie przy nastepujacych parametrach:

 

V 2.8

 

tRC 11

tRFC 13

tRCD 3

TRRD 2

tRAS 7

tRP 3

tWR 3

tWR 3

tWTR 2

tWRWT 4

 

 

CL 3 i 2T

 

Koniec to: 233 MHz

SIS: 5550 /5550

 

Z wynikow widac wyraznie, ze pamieci nie lubic CL 3 i 2T. Nie wiem dlaczego, moze to wynika z pozostalych timngow, lecz na stronach Hinixa z PDF, ustawilem wydaje mi sie optymalne dla tych kostek reszte timingow.

 

Mialem na tej plycie kilka pamieci, tak wiec to nie wina magistrali - MAX FSB 315.

 

 

 

CL 2.5 i 2T

Koniec: 242 MHz

SIS: 5724/5733

 

Zwiekszenie o dwa MHz powodowlao natychmiastowy zwiech windy.

 

CL 2,5 i 1T

Koniec: 233MHz

SIS: 6371/6338

 

To chyba najlepsza kombinacja. Nie jest tak zle jak na 2 razy 1 GB, dwustronne :)

 

CL 3 i 1T

Koniec: 231 MHz

SIS: 6301/6225

 

Tez niezle lecz gorzej niz w przy CL 2.5 i 1T

 

 

Pamieci sa chlodne :)

Moze powalcze jesze z Alfa, lecz nie wiem, czy znajde czas. Na maksylanym parametrach odpalalem system takze z biosu i sprawdzalem, czy sa w miare stabilne - probujac cos zwikaszac juz w windzie... niestety to MAX dla tych ramow dla poszczegolnych timingow.

Proc pracowal synchronicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@k2rola

 

Wyniki bardzo zachecające :wink: ,podejrzewam że mogły być lepsze; ze wzrostem częstorliwości należy podnosić tRC do 12-14 tRFCdo 14-16 ew max asyn. latency 8-9ns.

Jeżeli dało by się zrobić zrzut ekranu z wynikami spi32M,cpu-z/cpu,cpu-z/memory,sandra/memory bandwidth to zapraszam z testem do wątku 2x1Gb-testy...;wyniki może uda się dociągnąć do 240MHz (1T, timingi moga być 3-3-3-8) przy zmianie parametrów które wymieniłem powyżej;byłby to wynik wyżej niż przyzwoity. :wink:

 

Jeżeli możesz napisz gdzie kupiłeś i za jaką cenę i ew. dokładne oznaczenie kości. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam 512 Mb KingMax na HYNIX D-43. Chcę dokupić coś do duala. Powinieniem kupić

BT http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...roducts_id/4416

czy raczej DT http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...products_id=642

Czy opłaca się inwestować w BT jeżeli i tak będzie mnie ograniczać stara kość Kingmax?

A może sprzedać tego kingmaxa i kupić dwie BT?

Te kingamxy są dwustronne, ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BarTweak

S64 2600 oem=210zł

EpoX 8kda3i rev3.2=250xł

razem 460zł reszta pasi wiartrak skołować i do przodu hary86 przed chwilą wykręcił s64 2600 na ~2980MHz (wątek o s64) i nie trzeba A64

Ponieważ to watek o Hynixach to do tego hyny masz zdaje się 2x512 BT pasi bardzo:więc do dzieła. :wink:

 

Edit

@nukersss

żadnych półśrodków 2x512 Hynix BT(sry nie zauważyłem masz intela;nie znam sie za bardzo to nie wiem)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i radosc z mhz na pamieciach,bo semp to juz ma z tym problemy niestety :(

 

a oto wyniki moich malych testow

kingmax 1Gb 400Mhz 3-4-4-8 (na hyniksach d43)

prime stable na max 420Mhz, nastepny krok na 430 to juz wysypka po 8-14min :( , ht 287 ,czyli semp 2,8+@2.3ghz

 

ht300-cpu na 2.4ghz i pamieci na 400,ale z timingami 2,5-3-3-7 full prime stable

 

jakby dolozyc drugą kość to imho tym bardziej wyżej juz niepojdzie :(

czekam tylko na vdimm mod'a i wtedy obacze, bo to narazie na 2.7v wiec cieniutko jak na te kostki

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Kingmaxy na hynixach najwięcej wyciągły 520Mhz ale przy 3-4-4-8. Chyba zostawie je sobie i dokupie DT! Z którego sklepu lepiej?

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=231

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?TowarId=12544#

Edytowane przez nukersss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricci - podnioslem te timingi juz wczesniej - po napisaniu maila. Pracowaly pozniej przy CL 2.5 i 1T do 240, ale sie system wysypal - (pewnie przez HHT bo mialem 278 x 4) tak wiec tydzien z testami mam z glowy - dokoncze jak wszystko poinstaluje i podam zrzuty dla jednej optymalnej czestotliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Posiadam obecnie 512mb hynixa w jednej kości i płytę Abit nf7 r2.0, działa mi na fsb 238 ,timingi 2.5 -4 -3 -11 1T 2.8V . Chcę wymienić na 1GB hynixa seria BT w jednej kości, czy będzie mi działać na 1T CR i dobrze się kręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dfi lanparty ultra b od paru dni i jestem mile zaskoczony :) bowiem moje hynixy są skłonne pracować na tej mobo przy 250 2.5 3 3 4 11 przy 1T :) Co na abicie się nie udawało... napewno to nie koniec ich możliwości :D jestem w fazie testów

 

 

ps.

owe ramki są przeznaczone na sprzedarz. polecam

 

 

pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry jak u mnnie odpalic tryb 1T ?

w intelach 1T nazywa się PAT i działa tylko na chipsetach i875 i tylko niektórymi i865, nie wiem jak z podstawką lga 775

 

Zamierzam kupić Hynixy D43 i mam dwa pytania...

1. Czy nie będą sie gryzły z DFI LanParty UT nF3 Ultra-D?

2. 2x 512 czy 1x 1024, jak lepiej?

lepiej 2x512

1. Lepiej się będą kręcić

2. Masz Dual

3. I tak możesz włożyć 2gb pamięci bo wątpie, że będziesz wkładał 4x1gb :)

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. ostatnio składałem kumplowi kompa w ESC i zamówiłem mu Hynixa d43 512 MB. Dość mocno się zdziwiłem, bo przyszłą kość jednostronna, ale co lepsze z jakiejś nowej serii, innej niż BT i DT- niestety już nie pamiętam oznaczeń i nie moge sprawdzić, bo komp już w Belgii.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsaint - dzięki! Twoja wypowiedź zaje8iście dużo wnosi do tematu, dzięki niej wiemy już wszystko o tych kostkach:D ja też kiedyś kupiłem jakieś ramy ale nie wiem jak sie kręcą bo to dla kumpla były:P

 

Z zupełnie innej beczki:

Mam takie pytanko, gdyż zamówiłej już te jednostronne Hynixy z esc (2x512) w przyszłości chce dołożyć jeszcze jedną kostke i zastanawiam się czy ta 3 kostka nie pogorszy mi osiągów oc? Jak tylko przyślą ramy to napisze raport z kręcenia;)

 

Pozdrawiam

Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...