Skocz do zawartości
Torwald

"lite-mod" Zasilacza Chieftec 360w Df [miniatury]

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos tak ostatnio mnie naszlo z nudow na modding 8) Ale ze moja szlifierka-dremelopodobna-marki-TOYA ostatnio padla pozostalo mi wymyslec cos malego i nie wymagajacego calego zaplecza technicznego.

Padlo na poczciwego Chieftec'a 360W w wersji luksusowej, bo z dwoma wiatrakami :D

 

Wiele razy juz widzialem kable pochowane we wszelkiej masci oslonki. Poczawszy od tasmy samoprzylepnej (:roll:), przez wlasnej roboty "owijki" z pocietych wezy silikonowych, po jakies "firmowe" wynalazki.

 

Ja postanowilem skorzystac ze sprawdzonego schematu: koszulka od linki + koszulki termokurczliwe. Jak sie okazalo wybor byl calkiem trafny :wink:

 

Po wycieczce do sklepu "metalowego" i "elektronika" stalem sie szczesliwym posiadaczem czarnej linki - 3m (srednica 7mm) i koszulki termokurczliwe (srednica ~1,4cm).

Pelnie szczescia dopelnily nozyczki, noz, zapalniczka i maly srubokret (zegarmistrzowski).

 

Mamy narzedzia i materialy, zatem do dziela :twisted:

 

Ofiara dzisiejszego "soft" moda. Firmowo zalozona jest owijka na zasilanie mobo.

 

Dołączona grafika

 

Stary zasilacz, na ktorym testowalem przewlekanie przewodow i zakladanie/zgrzewanie koszulki

 

Dołączona grafika

 

Jak na pierwszy raz wyszlo niezle...

 

Dołączona grafika

 

Teraz juz wiem dlaczego ten Chieftec tyle kosztowal... :lol:

 

Dołączona grafika

 

Niech sobie ludziki z Codegen'ami i innymi wynalazkami zobacza co powinno byc w PSU :mrgreen:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pierwszy kabel byl najciezszy do zrobienia. Strasznie dlugie kable ma ta zasilka...

 

Dołączona grafika

 

Jakos sie trzyma..

 

Dołączona grafika

 

"Troche" mi sie zlacze FDD zapieklo :?

 

Dołączona grafika

 

Przymiarka do otworu w zasilaczu. Zaraz zrobi sie tu tloczno...

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze tylko 2 kable...

 

Dołączona grafika

 

Misson accomplished :P Prawda ze lepiej sie prezentuje niz standardowe kabelki ?

Nie owijalem tego ostatniego kabla, bo go nie uzywam i bedzie schowany za plyta mobo.

 

Dołączona grafika

 

A mowilem ze bedzie tloczno ? Nie pytajcie jak ja to tam upchnalem...

 

Dołączona grafika

 

Lewy bok obudowy - maskowanie kabli

 

Dołączona grafika

 

A tak to wyglada "w praniu"

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I like this :D Mam ta samą zasiłke. Narazie mam wszystko schowane za mobo (była na chama dociskana i przykręcana, prawie by sie blacha pogięła;) ). Bardzo ładnie Ci to wyszło. Musze sie zastanowic nad takim bajerem ale dla kabelków innych niż zasilaczowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi siespodobalo to "owijanie", ze zastanawiam sie, czy kabli od wentylatorow tak nie urzadzic ;]

Linki o srednicy 3mm tez byly, jutro sie przejade i sprawdze czy beda pasowaly...

 

PS. Mam pewien plan co do wentylatorow, jak wszystko wypali, to bedzie to bardzo pozyteczny mod ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda lepsze jest wrogiem dobrego ale imho jest to bardzo ladne i efektowne rozwiazanie

nie wiem czemu firmowo tak nie robia kabli .. tlyko oplotke na atx-a robia ... (i bogu dzieki .. bo w zasilkach w ktorej nie ma tej oplotki to masakreycznie sie kable rozłaza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam torwalda :D

dostalem dzis paczuszke :)

 

Dołączona grafika

 

UPDATE:

u mnie 5:27 na zegarku ..

zaczelem o 0:45 .. ale zrobilem :)

tyle że mnie weszly wszystkie kable spowrotem przez dziurke orginalnie :D

nawet ten czarny plastik zalozylem spowrotem ..

nie zakladalem tam koszulek tylko na koniec all zciagnelem zaciskiem plastikowym wlozylem tam i zacisnelem tym plastikiem który tam byl orginalnie ..

 

jest spoxik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie...

Ale u mnie to bym musial sporo opasek pochlastac, zeby wyjac zasilacz z budy wogole :D

Do tego, tona rozdzielaczy, przedluzaczy, i.t.p.

 

 

P.S.

Potrzebuje info czy w Chieftecu 360W DF na bebechach Sirteca jest regulacja linii napiecia... Jelsi tak, to w ktorym miejscu...

Bardzo prosze o msg na maila, od kogos kto bedzie wiedzial :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje info czy w Chieftecu 360W DF na bebechach Sirteca jest regulacja linii napiecia...

po pierwsze to "czy na sirtecach z naklejka chieftec ..."

a wogole to nie ma .. niestety .. 3.3 mozesz se sensemodem podbic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...