Skocz do zawartości
MaKaR

Splinter Cell: Chaos Theory

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samej gry to niewiele sie rozni od pandory i podstawki, pare nieznacznych zmian typu ulepszone AI, uzbrojenie (shotguna chyba w demku nie ma), dodatkowy tryb widzenia zaznaczajacy fale elektromagnetyczne, dodatkowe opcje dot. otwierania drzwi ( z kopa albo po cichu :-P ), pare nowych ruchów, ciosów itd. Bardzo podobają mi się ciosy nożem, dużo skuteczniejsze niż cios z łokcia :-P Jeśli przez przypadek zauważył nas strażnik jak sie skradaliśmy (np. walnął piorun oświetlając nas na ten ułamek sekundy) nie trzeba quickloadować, wystarczy szybko rozchlastać draniowi gardło :D W demku jest też nowy trailer przedstawiający tryb versus (mp) i przydatne tutoriale dot. uzbrojenia,ciosów,ruchów i taktyk. Misja jest bardzo krótka, przeszedłem w 48 minut. Gra na szczęście nie jest tak liniowa jak poprzednie części, są zadania dodatkowe i nie trzeba ukończyć wszystkich żeby przejść misję. Można je wykonywać na różne sposoby, albo po cichu albo napieprzając z guna ;]Pod koniec wyświetlają się statsy pokazujące które zadania wykonaliśmy, a które nie do końca :-P Na ich podstawie obliczany jest success rate misji. Ja za pierwszym razem nie wykonałem dwóch zadań (nie zdążyłem uratować gościa jak go torturowali ;p) wiec ide przechodzic jeszcze raz :wink: To mi sie podoba, twórcy wyeliminowali największą wadę tej gry, właśnie tą przesadną liniowość. Nie moge sie doczekać fulla :razz:

 

P.S

 

6800GT ledwo wyciąga tego HDR'a, na 1280x1024 full detail, anizo8x bez fsaa z wlaczonym hdrem i soft shadowami schodziło czasem do 15 fps :wink: Mam nadzieję, że jeszcze zoptymalizują te gierę :razz:

Edytowane przez Elbios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa....będzie się cieło i to mocno chyba :(...ale co tam :). Mam głupie pytanie...czy jak NIE mam GF serii 6 to mogę zapomnieć o HDR czy może da się jakoś to włączyć na innych kartach (wiecie, jakoś softwareowo.....pewnie nie ale co tam...kto pyta, nie błądzi ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, shader model 3.0 jest tylko na geforce'ach 6. Nawet jeśli udałoby ci sie jakoś to włączyć to zapewniam cię że 5600 nie pociągnie tego trybu. Poza tym, poprawa grafiki na HDR nie jest warta tych kilkudziesięciu fps :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko wymiata, grafa miażdży, oczekiwanie na pełną wersję wzrasta o 1000000% ! :D

Poprzednicy dokładnie opisali zmiany w grze i graficzne bajery, ja ograniczę się do zaprezentowania kilku screenshotów.

Dodam jeszcze, że twórcy gry doszli do słusznego wniosku, że skoro 99% gry przechodzi się z noktowizorem na oczach, to cały ciężar bajeranckiej grafiki należy przerzucić właśnie na ten tryb. Jak pomyśleli tak zrobili. A wyszło to fenomenalnie ! Grając w demko, cały czas zatrzymywałem się w miejscu i strzelałem screeny, masakra ale oczy robią wysiadkę po jakimś czasie :D

Oczywiście grafa w normalnym trybie też robi ogromne wrażenie (zwłaszcza w trybie HDR i max detalach), a kropelki deszczu odbijające się od skafandra Fishera, to mistrzostwo świata. Szkoda tylko że do HDR'a trzeba mieć procek 64-bitowy i minimum 1024DDR, oczywiście jeżeli przeszkadza nam skakanie z 40 do 15 klatek. U mnie nawet raz klatki spadły do zera i komputer się zrestartował :D W SM 1.1 chodzi płynniutko i również wygląda extra, choć SM 3.0 rzeczywiście jest lepszy i widać różnicę, choć z początku jej nie widziałem. Ale będę chyba grał w SM 1.1 bo wolę mieć stały i wysoki fps.

 

screen 01

screen 02

screen 03

screen 04

screen 05

screen 06

screen 07

screen 08

screen 09

 

I jeszcze krótkie podsumowanie w punktach:

 

NA PLUS:

 

-Grafa

-Muza

-Nowe możliwości jak np. bicie ręką i krojenie nożem :D

-Statystyki po każdej misji

-Dużo lepsza, świetna sztuczna inteligencja przeciwników

 

NA MINUS:

 

Brak minusów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wydajcie to demko normalnie bo sie doczekać nie mogę :):):):)....ale 590 Mega to chyba bede w 2 tygodnie ściągał:(...słaby net mam a do tego nie mam aż tyle czsu żeby przy kompie siedzieć. Ciekawe ile będzie leveli. Mam nadzieję że duuuużo i że grać się będzie dłuuugo. I na czym oni tą gre wydadzą.....jak demko z JEDNYM levelem zajmuje 590 mega to sory ale chyba DVD to jedyna opcja :). BTW: jak na razie w dziedzinie "która gra zajmuje więcej mega" pałeczkę lidera trzyma MGS2....Dwuwarstwowe DVD wypakowane po brzegi, prawie 8GB (chyba że jest coś co zajmuje więcej ;) ). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd oni wytrzasneli to demo  <_<

1286999[/snapback]

Z tego co wiem, demko wyszło na zachodzie jako "exlusive" w magazynie o grach "PCGamer" czy jakoś tak, na szcęście dobrzy ludzie umieścili je od razu w internecie :D

 

Kurde, wydajcie to demko normalnie bo sie doczekać nie mogę :):):):)....ale 590 Mega to chyba bede w 2 tygodnie ściągał:(...słaby net mam a do tego nie mam aż tyle czsu żeby przy kompie siedzieć. Ciekawe ile będzie leveli. Mam nadzieję że duuuużo i że grać się będzie dłuuugo. I na czym oni tą gre wydadzą.....jak demko z JEDNYM levelem zajmuje 590 mega to sory ale chyba DVD to jedyna opcja :). BTW: jak na razie w dziedzinie "która gra zajmuje więcej mega" pałeczkę lidera trzyma MGS2....Dwuwarstwowe DVD wypakowane po brzegi, prawie 8GB (chyba że jest coś co zajmuje więcej ;) ). Pozdro.

1287080[/snapback]

Zgadza się, gra wyjdzie na DVD ale pamiętaj że takie demko to przedewszystkim silnik gry oraz jeden level, sam level nie zajmuje aż tyle miejsca, więc gra to będzie silnik + dużo leveli. Ale i tak pewnie zajmie ze 3 GB. A MGS2 chyba nic już nie pobije. A wogóle ta gra na PC to sama gra + potężny emulator Xboxa i to on pewnie tyle zajmuje :lol:

 

no a co z 2.0 ? :blink:

 

hehe i nie wiem jak u was ale u mnie brak na niebie tego ksiezyca co daje takie ladne cienie  :D

1287221[/snapback]

Z tego co wiem, PS 2.0 to była porażka (przynajmniej na kartach nvidia) bo chyba niczym się nie różnił od poczicwego PS 1.1 a miał kolosalne wymagania i nie dało się normalnie grać na FX'ach. A Splinter Cell jest nvidio-pozytywny, więc pewnie olali PS 2.0 bo na 1.1 gra też wygląda extra i chodzi bardzo płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jeszcze tego nie ma na http??  :blink:  :?  :-|  :angry:

1287421[/snapback]

Bo to exluzywne demko dla użytkowników Torrenta i czytelników PCGamera :lol:

A mówiąc serio, jak bardzo ci zależy to coś wykombinujesz. Ja naprzykład akuratm mam zablokowane ściąganie z p2p w domu (przekroczony limit miesięczny) więc z początku byłem wściekły ale poszedłem do kuzyna który ma neta i kazałem mu to demko natychmiast ściągnąć :D No i ściągnął szybko i mam. Na pewno masz kogoś w rodzinie z internetem albo kumpla w kafejce. Coś wymyślisz, a demko oficjalnie pojawi się pewnie niedługo, chociaż w "readme" jest napisane "March 2005" więc może dopiero w marcu dadzą na stronkę i serwery ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Prosze panstwa - ta gra to nowy krol w grach.Jesli z jakichs wzgledow ta czesc ktos uzna za fatalna to naprawde nie macie gustu :blink: Szkoda,ze w demie nie mozna wlaczyc shader mode 2.0 (w fullu bedzie mozna z tego co wiem i bedzie mialo w miare rozsadne wymagania [dla kart ATI :)] Jesli tak wyglada z shaderami 1.1 to sobie nie wyobrazam z lepszymi.Graficzka takie D3 czy Riddicka spada przy tej grze na niziny a w dodatq jeszcze ten kilmat.Jak ten tytul wyjdzie to nie ma mnie przez tydzien w domq.W dodatq-demko przyzwoitej dlugosci.Dla mnie ocena 10/10. Naprawde panowie - Pandora Tomorrow to przy tym maly benek.Co do plynnosci to gralem na high (wlacznie z cieniami ale bez HDR bo sie nie da :( ) w 1024 AAx1 Anizo X2 i mialem caly czas ok 25-30 fpsow.Polecam goraco

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No demko fajne pogralem chwile ,ale nie wiem jak wy ,ja na CAT5.1 mam czkawke jak ide (taka zaba efekt) jak mam 70FPS prawie nie widoczne ,ale zazwyczaj mam 25-35 (wszystko max i Aniso x8). Aha no i gra uruchamia mi sie tylko w oknie. Nie wiem co z tym zrobic. Tez macie takie problemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

No demko fajne pogralem chwile ,ale nie wiem jak wy ,ja na CAT5.1 mam czkawke jak ide (taka zaba efekt) jak mam 70FPS prawie nie widoczne ,ale zazwyczaj mam 25-35 (wszystko max i Aniso x8). Aha no i gra uruchamia mi sie tylko w oknie. Nie wiem co z tym zrobic. Tez macie takie problemy??

1289333[/snapback]

Ustaw defaultowe ustawienia grafiki a powinienes uruchomic w full screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

hehe a gdzie jest ten księzyc co tak ladnie wszystko rozswietla  :-P ?

1289460[/snapback]

Masz za małę wymagania sprzetowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ludzie dobrej woli mogliby (jak mają taką możliwość) zapodać screeny z kilku miejsc przy renderingu w SM 1.1 i w 3.0 abyśmy mieli porównanie jaka jest tak naprawdę różnica. Nie mówię tu o HDR bo to już inna bajka. Byłoby miło. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw defaultowe ustawienia grafiki a powinienes uruchomic w full screen

1289364[/snapback]

No to tez nie pomaga ,ale gierke juz przeszedlem. Troche denerwuje fakt ,ze jak sie zbije lampe i jest cholernie ciemno to kolesie przylatuja bez zadnych noktowizorow i cie od razu zabijaja (gralem na hardzie).

 

Update: Dla tych co moga miec z tym rowniez problemy. Trzeba uruchomic gre w 60Hz i bedzie dzialac full screen...

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie grałemw demmko przeszedłem tylko tutoriala test zostawiam na potem ;], poiwem tak już kocham 3 cześc ;], grałem w 1024 iwszytko na normal i mi sie nie zacinało raz sie zacieło ale ktoś mi coś na gg napisał pewnie dlatego ;], tylko mam problem z odświeżaniem jest cały czas 60 hz ;/ , windows 2003 server jak to naprawić bede wdzieczny ;]

 

ps. no to czekamy do 31 marca na premiere ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem dzis jeszcze raz w nowego SC zeby sprawdzic to 60Hz i rzeczywiscie dziala i do tego super plynniutko. Wczesniej nie dosc ze chodzilo o wiele wolniej to juz pisalem wyzej co dodatkowo mialem. Czekamy ,czekamy ,bo po demie narobilem sobie chrapki... ciekawe co w miedzy czasie Pariah pokaze...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

własnie grałemw  demmko przeszedłem tylko tutoriala test zostawiam na potem ;], poiwem tak już kocham 3 cześc ;], grałem w 1024 iwszytko na normal i mi sie nie zacinało raz sie zacieło ale ktoś mi coś na gg napisał pewnie dlatego ;], tylko mam problem z odświeżaniem jest cały czas 60 hz ;/ , windows 2003 server jak to naprawić bede wdzieczny ;]

 

ps. no to czekamy do 31 marca na premiere ;]

1290120[/snapback]

Skad wiesz,ze 31?? Jest napisane ,ze w marcu ale nie wiadomo ktorego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie grałemw  demmko przeszedłem tylko tutoriala test zostawiam na potem ;], poiwem tak już kocham 3 cześc ;], grałem w 1024 iwszytko na normal i mi sie nie zacinało raz sie zacieło ale ktoś mi coś na gg napisał pewnie dlatego ;], tylko mam problem z odświeżaniem jest cały czas 60 hz ;/ , windows 2003 server jak to naprawić bede wdzieczny ;]

 

ps. no to czekamy do 31 marca na premiere ;]

1290120[/snapback]

np. soft RefreshLock/RefreshForce(Reforce)

demko się juz u kumpla ciagnie,z niecierpliwością czekam :)

oj gf4 4200 dostanie po tyłku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogralem troche i musze przyznac ze hdr zrobil na mnie bardzo duze wrazenie, wyglada duzo lepiej niz w fc i hl2. tyle tylko ze sporo spada wydajnosc. nie moge juz sie doczekac full'a oj bedzie sie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...