Skocz do zawartości
Gość Confi_old

jaka kupic obudowe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Confi_old

hej wszystkim, mam prosbe poniewaz nie wiem jaka kupic obudowe do kompa, zasilke juz mam wiec pozostaje mi buda ! mam na to całe 200zl i nie mam pojecia jaka firma i jaka buda w sklepie doradzili mi abym kupil ta:

 

http://www.tracer.pl/ramka.php?strona=opis...45&id_kat=01043

 

prosze niech mi ktos szybko odp. bo jutro o 10 rano musze dac im znac co maja mi zamontowac :) pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszczedz sobie nerwow i nie bierz tracera - wez jakiegos z tanszych Modecomow.

 

Przyklady:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11965

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11968

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11972

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3500

 

lepsze, ladniejsze, madrzej zaprojektowane. Przeciez ten tracer co ci polecili to niedosyc ze brzydki jak noc, to jeszcze zrobiony jest z puszki po konserwie rybnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

eh kazdy mądry ale nikt nie powie konkretnie co jak i dlaczego i nie da mi innych propozycji ! prosze pomozcie mam czas do 10 rano :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Avalon Alien i musze przyznać że jest nieźle zaprojektowana i wykonana, chociaż wentylator to mógłby być lepszy, no ale za te cene nie spodziewajmy sie cudów. W każdym razie każdy kto wchodzi do mnie do pokoju ma opad szczeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego - bo tracer to obudowy produkowane jak najtanszym kosztem, majace jak najdziwniejszy wyglad co by przyciagnac duzo klientow i nie majace nic wspolnego z dobra cyrkulacja powietrza a do tego jak to w tanich produktach bywa robione z cienkiej blachy, gnacej sie na wszystkie mozliwe strony. Mozesz nam wierzyc - ja kupowalem niedawno kompa i obudowe jak i reszte komponentow wybieralem 2 miesiace (az mi wszystkie northwoody ludzie wykupili - buuuuu), przeczytalem chyba z tone testow, opinii, recenzji i wiem co gadam, jak i reszta ludzi tutaj. Mozesz byc pewien ze jak na Tweaku mowia ze nie masz brac Tracera, to nie masz brac i juz. - ale to twoje pieniadze i zrobisz co chcesz.

 

PS: Wyglad obudowy nie jest najwazniejszy - to tylko dodatek. A juz ta szybka jest najmniej potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecoma bez zasiłki spokojnie kupisz poniżej 200.

Napewno to lepszy wybór niż ten Tracer ale tez nie najlepszy, blacha nie za gruba i sie dość łatwo gnie.

Natomiast co do przepływu powietrza - mam Modecoma (jeszcze) - temp. w budzie to 28-31 stopni więc nie jest źle.

Na Twoim miejscu dołożyłbym 100 i kupił Midi Tower chiefteca bez zasiłki, będzie większy i lepszy. Napewno wtedy nie będziesz żałował wydanych pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram - sam mam tracera, bo na droższą mnie nie stać :(

Ale myśle poważnie o chieftecu...

 

Przedtem miałem Modecom - białe pudło 2 wentylatorki z prockiem po OC mogłem spokojnie zamknąć obudowe...

Teraz mam Tracer Davinci i za cholery nie moge (kombinowałem w wiatrakami... ze hooo...) bo temp. powyżej 60C wychodzi...

 

Jak tylko wpadnie jakiś grosz zamawiam Chiefteca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

jednak kupiłem tego tracera:

 

http://www.tracer.pl/ramka.php?strona=opis...45&id_kat=01043

 

 

moje zdanie jest takie:

 

Obudowa ta do najlepszych nienalezy, mialem 200zl aby kupic bude bez zasiłki wybralem ta ze wzgledu na wyglad i opinie mojego kumpla ktory ja ma i zachwala, niektorzy z Was maja racje ze nie jest ona wykonana extra ale nie jest to moim zdaniem gowno, ladny wyglad, i swietnie chlodzi (a o to mi chodzilo) w obudowei znajduje sie jeden potezny wentyl na przodzie, do tego na plexie z boku jest dodatkowy ktory leci na procka. Dokupilem jeszcze taki sam i wmontowalem z tylu obudowy a pod nim wymontowalem z mojego bylego Tracera (od procka) Wentyl i takze go przykrecilem. Na procku mam Thermaltaka, procz tego na Epoxie jest wentyl i ostatni wentyl to na grafice znajduje sie Radiator Zalmana i do przyczepiony wentyl Zalmana. Temperatury mam takie:

 

Procek 35

Płyta 32/33

 

i niech mi ktos powie ze to nie chłodzi ?? :) a juz gralem robilem testy 3d smarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak kupiłem tego tracera:

 

mialem 200zl aby kupic bude bez zasiłki

nie mow mi ze dalej za TO 200 pln :shock: dla mnie 100 pln w porywach a i tak tyle za taka bude bym nie dal gdybys sie troche pokrecil i dorzucil pare groszy moglbys miec chiefteca Dragona MIDI/BIG blacha 1mm masywna budwa swietne rozwiazania montazu urzadzen 5,25 3,25 chlodzenia hdd jak i wentylacji calej budy... no ale kazdy robi jak uwaza :]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak kupiłem tego tracera:

 

http://www.tracer.pl/ramka.php?strona=opis...45&id_kat=01043 

 

 

moje zdanie jest takie:

 

Obudowa ta do najlepszych nienalezy, mialem 200zl aby kupic bude bez zasiłki wybralem ta ze wzgledu na wyglad i opinie mojego kumpla ktory ja ma i zachwala, niektorzy z Was maja racje ze nie jest ona wykonana extra ale nie jest to moim zdaniem qpa, ladny wyglad, i swietnie chlodzi (a o to mi chodzilo) w obudowei znajduje sie jeden potezny wentyl na przodzie, do tego na plexie z boku jest dodatkowy ktory leci na procka. Dokupilem jeszcze taki sam i wmontowalem z tylu obudowy a pod nim wymontowalem z mojego bylego Tracera (od procka) Wentyl i takze go przykrecilem. Na procku mam Thermaltaka, procz tego na Epoxie jest wentyl i ostatni wentyl to na grafice znajduje sie Radiator Zalmana i do przyczepiony wentyl Zalmana. Temperatury mam takie:

 

Procek 35

Płyta 32/33 

 

i niech mi ktos powie ze to nie chłodzi ?? :) a juz gralem robilem testy 3d smarki :)

W sumie do takiej budy się szykuje !! Mam już połowe kasy w kapsie :)

 

Jednak nie z tracera a AeroCool

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

Lagier nie chcialo mi sie krecic a wiem ze napewno znalazlbym cos.. za to dalem dokladnie 196zł wiem ze duzo ale napawde nie szukalem taniej, tylko jak najszybciej zeby miec kompa w chacie, chyba wiesz jak to jest jeden dzien bez kompa :D Naprawde dla mnie dobry wybor zobaczymy po dluzszym czasie moze zmienie zdanie bo jak narazie do tej pory mam Banana na ustach :)

 

 

 

Quam szczerze mowiac nie widze roznicy jesli chodzi o obrazki :) no ale firma inna, ciekaw jestem ile kosztuje itp itd czym sie roznia :) jednakze polecam ten typ obudowy ze wzgldu na dobre chlodzenie !

Zdjalem wentyle i temp wzrosla wiec wszystki gites i mam 35stopni procka co jestem w szoku bo na Tracerze mialem 50 :D Tracer do wentyli nie ma podejcia ale moim zdaniem do obudow w miare staraja sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quam szczerze mowiac nie widze roznicy jesli chodzi o obrazki :) no ale firma inna, ciekaw jestem ile kosztuje itp itd czym sie roznia :) jednakze polecam ten typ obudowy ze wzgldu na dobre chlodzenie !

Zdjalem wentyle i temp wzrosla wiec wszystki gites i mam 35stopni procka co jestem w szoku bo na Tracerze mialem 50 :D Tracer do wentyli nie ma podejcia ale moim zdaniem do obudow w miare staraja sie :)

Pełna nazwa - 'AeroCool AeroEngine Jr BLACK'

Kosztuje 449zł różni się jakością matriałów i wykonania oraz dbałością o

Sczegóły . . .

 

Materiał: stal SECC

 

Opis wnętrza:

10 slotów na urządzenia:

- 4 x urządzenia zewnętrzne 5.25"

- 2 x urządzenia zewnętrzne 3.5"

- 6 x urządzenia wewnętrzne 3.5"

 

Zintegrowane chłodzenie:

- przód: 1 x wentylator 120x120x20mm ? podświetlany 4 niebieskimi diodami LED

- tył : 1 x wentylator 120x120x25mm ? podświetlany 4 niebieskimi diodami LED

- bok: 1 x wentylator 80x80x25mm ? podświetlany 4 niebieskimi diodami LED

 

Złącza:

2 x złącze USB 2.0

1 x wejście jack na mikrofon

1 x wejście jack na słuchawki

1 x złącze cyfrowe IEEE 1394 firewire

 

Nocna fotka

Nocna fotka 2

Nocna fotka 3

 

Robi wrażenie :)

Z doświadczenia wiem ( i z tego co starsza ględzi ) że "za porządne rzeczy trzeba zapłacić :)

 

EDIT : zmieniłem obrazki na linki bo za duże są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

jesli chodzi o te fotki noca to mam tak samo a nawet lepiej bo mam wiecej wentlyow :) jedynie rozni sie ta obudowa tym ze jest lepiej zrobiona z lepszego "materialu" :D pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jakoś do szczegółów zacząłem ogromną wartość przywiązywać...

 

Montowałem 3 kompy z obudową Tracer Davinci - na każdym sobie pociołem palce... przy zakładaniu tylnej płytki do wyjść USB, PS2 i innych z tyłu kompa, ta w obudowie nie pasowała...

 

Po prostu krawędzie nie były wykonane jak trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czym Wy sie tak podniecacie mnie tam ta buda przypomina glosnik od jakiejs "supernowoczesnej" wierzy z supermarketu :? chociaz w sumie to kwestia gustu :]] ale podzielam zdanie Quama szczegoly doceniasz dopiero gdy masz bude z wyzszej polki naprawde nie ma co porownywac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...