Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

dioda a jak bylo z tymi testami szczelnosci ??

czy to waz serwisowy przeciekal ??

bardzo mnie to interesuje bo nie wiem czy kupic sobie taz taka rurke jak ty czy uzyc serwisowego.

 

ile koszowal waz i ile trwala przesylka ??

 

 

 

ostatnia moja wypowidz dotyczasa calej tej sprzeczki:

 

przeciez nikt nic zlego nie powiedzial o berkucie !!!

wiec nie wiem po co odrazu masa osob wyskoczyla i tylko wprowadzila nerwowa atmoswere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jeszcze raz napiszesz posta tak kalekim jezykiem, to nie bedziesz juz mial okazji do zalozenia nowego topicu o klimie  :evil: 

Kurna, skad wy tak pokopane pomysly bierzecie co do pisowni !?

Naprawdę myślisz, że ginger robi specjalnie błędy z U?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dioda a jak bylo z tymi testami szczelnosci ??

czy to waz serwisowy przeciekal ??

bardzo mnie to interesuje bo nie wiem czy kupic sobie taz taka rurke jak ty czy uzyc serwisowego

Testow nie bylo bo se dalem spokuj, zanim bym to powiozl , i kedy by to zrobili to wiesz, (no i moje lenistwo tez... brak zaufania do nich) intuicja podpowiada mi ze to nieszczelnosc wezy jest tym wypadku problemem. Lepiej postawic na cos co jest juz pewne i sprawdzone, nie budzi cienia watpliowsci. Kupuj waz stalowy bedzie dobrze :), na przesylke czekalem 3 dni, szybka wysylka.

 

dioda ile da(ł/u)eś  :wink:  za ten waz ?

Za metr biora 110 zl brutto ja kupilem 0,5 metra z przelewem i poczta wyszlo mi 70 zl. Propnuje kupic 5mm bo ja wziolem 8mm, dodatkowo jest wyposarzony w ladny pancerzyk - proponuje go zdjac jesli ma isc w izolacje, bedzie bardziej elastyczny. A wogole budowa tego weza to jest prostrza nisz myslalem - rurka stalowa - specjalnie poprazkowana (walcowana ,cosik jak ala harmonijka, nie potrafie tego dokladniej wytlumaczyc, przypomina gwint na zewnatrz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeeeee :lol:

skombinowalem zajebisty program !!!!

jest w nim doslownie wszystko poprostu zajebioza !!!!

pisze od kumpla i przed chwila go wlaczylem

lece do siebie do domu go rozpracowywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to program do wyliczania kapilar i takie tam

 

dioda moim zdaniem to nie ten waz byl przyczyna przeciekow

przeciez logicznie myslec jesli na przewodzie jest napisane ze wytrzymuje 60 barow no to nakretki tez musza byc do tego przystosowane

 

tylko pewnie przydalo by sie uzyc takiej pasty teflonowej a nie tamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalilem proca, i nie mialem jak nowych testow na krotszej kapilarze zrobic. Szkoda ze mam teraz mnoznik blokniety. No ale nic, przynajmniej w wolnym czasie izolacje lepsza zrobilem.

Testy moze w tym tygodniu.

Aha, zauwazylem ze normalnie jak sie chce przelac freon z butli do butli to nie zawsze chce leciec (oczywiscie proznia w pustej butli)

No i wpadlem na pomysl zeby pusta butle zchlodzic zimna woda. Efektem czego bylo zmniejszenie cisnienia skraplania w butli i bezproblemowe napelnienie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fak !!!!

cos sie stalo z plyta i nie moge otworzyc progamu :cry:

jutro wezme go od kumpla bo chyba zostal mu na twardym dysku

 

raven spaliles procka i w ogole sie nie przejoles !!???????????

 

co do tych butli to bardzo dobry pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu bede zamawiał spręzarke SC12C ( http://sklep.asc.waw.pl/produkt_104L267400.html ) spręzarka chodzi na r-22 . Nie wiem jaki do niej wziąśc skraplacz :( . w sklepie proponowali mi 1.9 KW na moje oko to troche zaduzo . Czym mam sie kierować przy wyborze skraplacza, co polecacie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azaz, a czym sie mam przejmowac, klalem tylko pol godziny, zniszczylem troche sprzetu domowego i mi przeszlo, trzeba sie pogodzic z tym. 170zl poszlo w dupe i nic nie moge zrobic.

(oprocz breloczka z proca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ginger78 tyle ile podaje specyfikacja instrukcja :D tu jest to o czym mówiłem "RUSZ SOWIM ŁBEM!" . Raven znam ten ból mam na konecie 5 proców AMD z czego jeden to 1700 DLT3C 0310WPMW :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu bede zamawiał spręzarke SC12C ( http://sklep.asc.waw.pl/produkt_104L267400.html ) spręzarka chodzi na r-22 . Nie wiem jaki do niej wziąśc skraplacz :( . w sklepie proponowali mi 1.9 KW na moje oko to troche zaduzo . Czym mam sie kierować przy wyborze skraplacza, co polecacie   :wink:

Poszukaj sprężarki na 404a - to będzie lepszy freon niż R22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duza będzie róznica miedzy r-22 a 404a ?

Hm.. pozwól, że ci zadam pytanie : przeczytałeś cały temat?

Na ostatnich kilku stronach była wzmianka o tej różnicy

 

Ja myślę, że jak najbardziej warto brać R404a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...