Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde.. panowie, nademna ciazy jakas klatwa...

 

Uklad jest szczelny, nigdzie nie ma przeciekow... Ale co z tego skoro zapchala sie nie wiem skad i czym dysza w TZR'rze....

 

Dzisiaj nie mam sily naprawiac, tyle ile sie dzisiaj narobilem....

 

Jutro to sproboje zrobic, dzisiaj nie ma bata, ciezko mi pisac bo mi krwawia dlonie z przepracowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie z kad wy na to kase bierzecie ja mam zastoj egzaminy sie zblizaja radek_marko gdzie ten sklep w bialym prawde mowiac jestem tam częsciej niz w warszawie i moze zrobie zakupy (na swieta wpadnie kasa)

a maja tam rurki 6mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie uruchomic fc... narazie

mam tak wysoki stopien napelnienia ukladu ze mam ledwie -11C na parowniku i zalewa mi freon kompresor ;]

hmmmmm

ciekawe co sie stalo, skoro zostalo juz to uruchomione i nie ma dalszych informacji na temat pracy tego urzadzenia, oraz minelo juz nawet sporo czasu...

OBAWAIAM SIE NAJGORSZEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od kompresora ja mam malego danfossa i jest prawie nieslyszalny a np. kompresor Radka ktory ma przeszlo 400W juz pracuje dosc glosno

poza kompresorem glosnasc pracy FC zalezy tylko od wentylatorow na skraplaczu

 

jak wszystko ladnie zaizolujesz i wszystko bedzie na 200% poprawnie zlozone to moe pracowac 24/7 (tylko trzeba jeszcze zrobic chodzenie kompresora zeby sie nie spalil i jakies zabezpieczenie w razie jego wylaczenia sie zeby proc sie nie spalil)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie z kad wy na to kase bierzecie ja mam zastoj egzaminy sie zblizaja radek_marko gdzie ten sklep w bialym prawde mowiac jestem tam częsciej niz w warszawie i moze zrobie zakupy (na swieta wpadnie kasa) 

a maja tam rurki 6mm

Sklep mieści się na Jaroszówce w piwnicy domku ....Jak chcesz, żeby ci wytłumaczyć zgłoś się do mnie osobiście ...

 

Co do kasy - to w moim przypadku - Się pracuje, to się ma .... ;)

 

A oto szyld sklepu:

Dołączona grafika

 

Tak na marginesie - to studiujesz na polibudzie?? Może mieszkasz w akademiku na Zwierzynieckiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut mozesz powiedziec jak wyglada komfort pracy z fc?

jak glosno pracuje? czy trzeba czegos dogladac? mozna by pracowac z tym 24/7?

 

nie chodzi mi o produkcje profesjonalne typu prometeia oczywiscie

Jak chcesz usłyszeć jak pracuje mój sprzęt to zerknij na filmy ... zamieściłem link ....

 

U mnie sam jest BARDZO GŁOŚNY WENTYLATOR !!! Kompresor po zamontowaniu odpowiedniej obudowy nie byłby w cale taki głośny ... (tak myślę)...

 

Berkut - zakupiłem zawory serwisowe ... Przez weekend nie miałem dostępu do netu, ale dziś wieczorkiem postaram się zapodać zdjęcia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWOJE FILMY JUZ WIDZIALEM I SIE BARDZO ZDZIWILEM.... JAK BYM MIAL MIEC TAKA LODOWKE TO BYM PIL CIEPLE PIWO

Co cię zdziwiło ?? Jak rozumiem chodzi ci HAŁAS ... TO WINA WIATRAKA ...

 

Wiem co zrobię ... odłączę wiatrak i zapodam kolejny film ... albo i nie zapodam .. bo mam włączony do układu filtr ... i jak włączę układ na powietrzu to filtr szlag trafi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf: nie w karzdym u mnie niema w zadnym

ROLF :lol: :lol:

 

chyba chodzilo CI o rurki miedziane

mowa byla o takim lepszym sklepie z CO a nie o sklepie pana Zbyszka

poszukaj tez w sklepach z instalacjami chlodniczymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redek_marko: wielkie thx. nie studiuje koncze gimnazjum dopiero

Raf: nie w karzdym u mnie niema w zadnym

Jeśli szykasz w Białymstoku, to skocz na ul. Zwierzyniecką albo Żurawią ... na 100% dostaniesz.

 

A teraz zdjęcia zaworów serwisowych:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem krotko i tresciwie: <span style="color:red;">[ciach!]</span>nia, nie moge uzywac fc bo nie mam srob do mocowania go ani izolacji gotowej.... zaraz z izolacja cos sproboje zrobic ale nie wiem jak z srobami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem krotko i tresciwie: <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, nie moge uzywac fc bo nie mam srob do mocowania go ani izolacji gotowej.... zaraz z izolacja cos sproboje zrobic ale nie wiem jak z srobami..

a jakie sruby ci potrzebne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eheh ja ostatnio miałem problem ze zwykłymi 4mm w leroyu wogóle nie ma... a w kromecie(taki białostocki sklep pełnny śrubek...) koleś mnei zdenerwował ostatnio... eheh a gumowe podkłądki czy sprężyny eheh gdzie to dostac może ktoś ma pomysł.. na początku wydawąło mi sie to proste ale jak zacząłem pytać to po wytzreszczali oczy... co do podkładek to nie problem to dętka albo uszcelki jakieś

 

a teraz bardziej na temat... berkiut nie myslałeś zeby parownik zaizolować pianka do uszcelniania okien np włożyć to w rure i napuiścić tej pianki tak zeby sie kończyło przy podstawie... będzie ładneij niż ta twoja ostatnia izolacja i napewno nic ci nie podejdzie pod parownik... jedyny minus to to ze będzi eciężko to zdjać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zaizoluje tak jak mowisz to juz nie bedzie mogl latwo wymieniac parownika a znajac Berkuta to bedzie on to modyfikowal jeszcze ze 2 razy :)

 

lepsza jest otulina do ocieplania rur od CO i cieplej wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf rurki rurkami... ale ta ostania izolacja była taśmą w dużym stopniu... co stetyczne nie jest a rurek tam nei założysz... bo nie kształtne... ale no wada tego rozwiazania jest wielka niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie byla sama tasma tylko wlasnie otulina od CO zrobione i owiniete tasma zeby sie nei rozwalilo

 

wiem ze mozna tak zrobic bo sam mam FC i tak walsnie izolowalem (tylko ze ja uzylem szarej tasmy)

 

a to nie musi byc estetyczne to ma dzialac bo watpie czy komus bedzie sie chcialo robic do tego obudowe z szybka

 

Popixs:

mozna kupis srube dl ok 1m cala nagwintowana i pociac ja na odpowiednie kawalki (tylko nie fiem jakie maja rozmiary ale M4 na 100% dostnaiesz bo ja taka kidys kupowalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eheh ja ostatnio miałem problem ze zwykłymi 4mm w leroyu wogóle nie ma... a  w kromecie(taki białostocki sklep pełnny śrubek...) koleś mnei zdenerwował ostatnio... eheh a gumowe podkłądki czy sprężyny eheh gdzie to dostac może ktoś ma pomysł.. na początku wydawąło mi sie to proste ale  jak zacząłem pytać to po wytzreszczali oczy... co do podkładek to nie problem to dętka albo uszcelki jakieś

Jak byłeś w Kromecie i tam nie mają to chyba nie wiele zdziałasz. Możesz jeszcze skoczyć do "Majstra" (np. na Bema). Kup pręt gwintowany tak jak radzi RaF. Ja ostatnio nabyłem fi 8mm ... wiem że mają też fi 6mm, nie wiem czy znajdziesz cieńsze.

 

Ja też wpadłem na pomysł z pianką montarzową jako zabezpieczenie parownika... Ciężko to się odmywa (prawie w cale) - słyszałem taki motyw, że kolesiowi z zemsty wrzucili taką piankę do samochodu - tapicerka i wszelkie zabrudzone elementy do wymiany :(. Także pianką można potraktować parownik .. ale w wersji ostatecznej nie kwalifikującej się do demontarzu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

argh niedlugo bede mial palinik :twisted: narysowalem sobie projekt paronika moze zapodam projekty bedzie przystosowany do pracy poziomo (narazie trwaja beta testy z plastikowymi na wodzie) mam terz projekt izolacji do patownika bedzie przylutowane miedziane pudelko z rorka i zaworkiem tak ze paronik bedze przykryty z 5 stron miedziy paronikiem a solona bedzie 1cm odstepu potem wypapuje z tego powietrze reszte (procek i 6-ta sciana) zaizoluje pewnie sylikonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...