Skocz do zawartości
ketjow20

Nie moge podkręcić

Rekomendowane odpowiedzi

Hm podkręciłem Bartona 2500+ na 2800+. FSB ustawiłem na 189, Vcore na 1.725 i Napięcie DDR na 2.8. I co ? Gdy robie 3Dmarka gorzej wychodzi niż ten 2500 :( Co zrobić? Jak dotą najlepiej chodzi na 184 FSB i Vcore 1,675 ale wychodzi 2.03 GHz. Co mi radzicie? Jak go podkręcić? Może daje za duże napiecie? Ale przy mniejszym nawet do BIOSU mi nie chce wejść :( Czekam na Wasze rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak ja mam To poustawiać? Jedyna konfiguracja która sprawnie działa to ta na 2.03 GHz. Kombinuje i próbuje to dalej przestawiać zwiększać napiecia, ale chyba coś mi nie wychodzi. Może osoby z bartkami podają swoje konfiguracje. Jak mam poustawiać FSB i napiecia, aby nie wychodziło coś takiego? "uważaj bo przy FSB 189 - PCI dostaje 37,8 mhz (zamiast 33.3) a AGP 75,6 (zamiast 66,6)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB/PCI/AGP,,, u ciebie nie ma blokady pci/agp i kreca sie razem z fsb, w pewnym momencie przestają wyrabiac kartypci.agp lub np. kontroler dysku

 

kurde ile razy trzeba bedieto jeszcze pisać :P

 

masz dział FAQ na forum,, tam się dokształć i wtedy dalej pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna rzecz

...

5. Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

...

Zmień temat na regulaminowy.

Można to zrobić poprzez edycję pierwszego postu (przycisk Dołączona grafika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już ktoś wpomniał na tej płycie nie pokręcisz wiele

maksymalny dzielnik dla PCI to 5 czyli 166/5=33.3, a dla AGP 2,5 o ile sie nie myle.

Każde wyjście ponad 166 mhz będzie powodowało przetaktowanie AGP/PCI/kontrolera HDD i tym samym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....i karta razem z nim :D

swoją droga to niezłą dopałke dostała 66.6 -> 75 mhz to niczym strzał z podtlenku azotu :twisted:

 

no tam była mała pomyłka ;)

no nie taka mała 5,5 V :twisted: to ponad 4 razy więcej niż dostaje defaultowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Waszym zdaniem o ile moge ją podkręcić przynajmniej spróbować? Bo i tak prawie co po chwilę musze wyjmować CMOS

zmien plyte jak nie amsz odblokowanego mnoznika, jak masz odblokowany to powiedzmy FSB 175 i kombinuj mnoznikiem .... ale najpierw poczytaj FAQ

Jaki masz zasilacz ? bo nie widze w configu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Waszym zdaniem o ile moge ją podkręcić przynajmniej spróbować? Bo i tak prawie co po chwilę musze wyjmować CMOS

Próbować możesz, ale jak uszkodzisz hdd, albo cokolwiek innego to pretensje miej tylko do siebie.

BTW przerabiałem ostatnio kręcenie na tej płycie Bartka 2500 (sprzet kumpa), wogóle u niego było ciekawie bo jak proponowałem że mu złoże pożądnego kompa, to nie bo mu to specjaliści zrobią, no i zrobili - 300W Megashit i przy nominalnym taktowaniu jest 2,9V na lini 3,3V, komp jest stabilny tylko przy fsb 100mhz. Dodam jescze że qmpel jak wchodziłem to na dzień dobry powiedział że ma Bartka 3200, później sie dowiedziałem, że to 2500 (który naprawde pracuje przy 1,2 ghz) i nie bardzo kolega mógł sie pogodzić z tym, że procka nie da podkręcić i chyba mi w to do końca nie uwierzył :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim EpoXie miałem prawie przez 5 miesięcy FSB 185 i procka na 2200MHz i chodziło pięknie, ale to duzo zalezy od grafy czy wytrzyma AGP, no i kart PCI....oczywiscie dysk tez nie lubi zbyt wysokich taktowan PCI wiec powyzej moze byc problemos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim EpoXie miałem prawie przez 5 miesięcy FSB 185 i procka na 2200MHz i chodziło pięknie, ale to duzo zalezy od grafy czy wytrzyma AGP, no i kart PCI....oczywiscie dysk tez nie lubi zbyt wysokich taktowan PCI wiec powyzej moze byc problemos...

Zamin dokupiłem drugą kość ramu (Elixir) to Asus A7v8x-x wstawał przy fsb 200 i był stabilny, ale że coś sie raz udało nie znaczy że jest bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zadawaj takich pytan "na ile ustawic?" bo to bez sensu

co procek to sie inaczej kreci

próbuj - tak jak ktos podpowiedział daj FSB 175 i dalej kręć mnożnikiem

w sumie to d... a nie podkręcanie ale zawsze możesz popróbować

najlapiej by było zmienić płyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Nie przekraczaj fsb 175, bo na dłuższą mete komp (szczegolnie dysk) na tym ucierpi, a najlepiej zostaw 166 (i pewnie sie dziwisz czemu tak mało i dlaczego niektórzy piszą że mają 250, ale jak dłużej posiedziesz w temacie O/C to stwierdzisz że miałem racje)

Vcore ustawa tak żeby temperatura na procku nie przekraczała 50C

Mnożnik do tego dobierz tak żeby to wszystko było stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok NICKY dzięki. Jedno pytanko czy maksymalne Vcore jest bespieczne? A więc umnie 1.75 V. Czy kombinując mnoznikiem i dawając takie napięcie moge spalić coś?

Zmienianie mnożnika jest bezpieczne, zwieksznie Vcore powoduje silne grzanie sie procesora, wiec straj sie żeby temperatura procka nie przkraczała 50C w full load, temperatury możesz oczywiście odczytać spod Wina, polecam SpeedFana albo MBM 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...