Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Ehe... napewno... proc z powodu zimna nie chcial wyzszych napiec... niedorzeczne...

Ostatnio MASELL skarzyl sie na COLD BUGI ... wiec zapytaj sie go jak to jest ... czego to wina i wogole :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio MASELL skarzyl sie na COLD BUGI ... wiec zapytaj sie go jak to jest ... czego to wina i wogole :) Pozdro

Cold bug na procu to przy za niskiej tempce sie pojawia, no ale chyba nie zdaza sie takie coś ze przy pewnej temperaturze proc pracuje okej na 1,76 a na 1,78 juz nic nie chce zrobic... Ja jestm przekonany że to nie wina proca... a pozatym kilka *C na plusie (na 1,78 to w biosie pokazywal 5-6*C) to raczej coldbug nie powinien się ujawiac... wiec to raczej wina mobo... Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz... moje mobo tez wstawalo bez problemu, ale windy do konca zaladowac nie chcialo...

winda sie ladowala i superPI 16mb przechodzilo, no ale u mnie bylo troche mniej niz te 20st ponizej zera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Cold bug na procu to przy za niskiej tempce sie pojawia, no ale chyba nie zdaza sie takie coś ze przy pewnej temperaturze proc pracuje okej na 1,76 a na 1,78 juz nic nie chce zrobic... Ja jestm przekonany że to nie wina proca... a pozatym kilka *C na plusie (na 1,78 to w biosie pokazywal 5-6*C) to raczej coldbug nie powinien się ujawiac... wiec to raczej wina mobo...

ColdBug nie musi być poniżej zera ...

Ehe... napewno... proc z powodu zimna nie chcial wyzszych napiec... niedorzeczne...

widać że nie masz pojęcia co to jest coldBUG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Od około tygodnia czasu mój komp ma dziwną tendencję do resetów. Resety występują podczas podpinania skanera, bądż słuchawek do portu USB (nie za każdym razem, ale dość często). Kolejnym niepokojącym objawem jest to, że wywala mi gierki i pojawia się się komunikat o błędzie aplikacji i jej zamknięciu. Wcześniej wszystko było w normie. Myślałem, że to wina systemu, ale po reinstalce jest identycznie. Podpinałem inny zasilacz, ale nic to nie zmieniło. Wynikało by z tego, że jest to wina płyty głównej, bo pamięć oraz kartę grafiki sprawdzałem i jest ok. Wiem, że nForce3 gryzie się z kartami NV serii 6xxx, ale na radeonie 9550 jest to samo. Wszystkie temperatury mam w normie, a obudowa jest dobrze wentylowana. Ciekawy jestem Waszych opinii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Od około tygodnia czasu mój komp ma dziwną tendencję do resetów. Resety występują podczas podpinania skanera, bądż słuchawek do portu USB (nie za każdym razem, ale dość często). Kolejnym niepokojącym objawem jest to, że wywala mi gierki i pojawia się się komunikat o błędzie aplikacji i jej zamknięciu. Wcześniej wszystko było w normie. Myślałem, że to wina systemu, ale po reinstalce jest identycznie. Podpinałem inny zasilacz, ale nic to nie zmieniło. Wynikało by z tego, że jest to wina płyty głównej, bo pamięć oraz kartę grafiki sprawdzałem i jest ok. Wiem, że nForce3 gryzie się z kartami NV serii 6xxx, ale na radeonie 9550 jest to samo. Wszystkie temperatury mam w normie, a obudowa jest dobrze wentylowana. Ciekawy jestem Waszych opinii.

 

Pozdrawiam

Hm...ja sie moge wypowiedziec o DFI LP UT nF3 + Leadtek A6600GT TDH 128MB AGP (czyli taki jak Twoj)

Mialem problemy ze zwisamy w 3D :) Pomoglo przestawienie czestotliwosci AGP na 67MHz :) Zauwazylem ze tez zwisy sie pojawialy gdy mialem w tle wlaczony program SpeedFAN ktory monitorowal mi napiecia lacznie z temperaturami (w tym z temp. karty graficznej) i on tez powodowal zwisy.Prawda jest wiec ze niektore porgramy monitorujace temperature na kartach GF6xxx moga powodowac prblemy :P

Ja uzywam SMATRGUARDIANa do monitoringu napiec i temp. i wszystko jest OK.Jak chce miec monitoring temperatur na karcie grafiki to uzywam do tego RivaTuner'a i tez wszystko chodzi jak zloto :P

 

Co do resetow to moze jak podpinasz cos pod USB to sie robi zwarcie i sie komp resetuje :) Ja mialem jakis dziwne zwarcie kiedys...takie ze jak zamykalem boczna scianke obudowy to iskra przeskakiwala i czesem od tego mi sie komp restartowal :lol: Pogrzebalem w budzie...poruszylem kabelki...podociskalem wtyczki i juz tego nie mam :P

 

Hm...moj zasilacz to Chieftek 360W PFC z jednym wentylem...mam juz go ze 2 lata albo i lepiej i jak narazie daje rady bo napiecia trzyma jak nalezy :) a CPU mam podkrecony do 2680MHz vcore 1.65V i karte grafiki tylko troszke @525/1025MHz ;) W budzie mam jeszcze 2xHDD,CD-RW,DVD-RW,i dwa wentylki 80x80 podpiete do plyty glownej :P i 1GB RAM :P

 

BTW...jakie masz temperaturki idle i stress na swojej karcie na tym Zalmanie ??? (podaj tez taktowanie karty jakbys mogl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę faktycznie sprawdzić, czy nie mam gdzieś jakiegoś zwarcia, bo jak podłączałem dziś pamięć USB to zauważyłem przeskok iskry :blink:

@Klosiak, moje temperaturki przy taktowaniach 594/1026: idle- 41stC, stress- 57stC. Temperatury sprawdzane w RT (thermalldiode.dll)

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Dzwonilem do serwisu DFI pod Warszawą i powiedzieli mi, że resety sprzętu przy podłączaniu urządzeń do portu USB na obudowie to normalna sprawa. Resety nie powinny występować przy podpięciu do portu USB na płycie głównej.

Sprawdziłem i faktycznie przy podpinaniu do USB na płycie, nie odnotowałem ani jednego resetu.

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem pamięć Patriot SPD1G400KH 2X 512MB i nie kości nie chcą działać razem. Gdy włożę obie pamięci to na standartowych ustawieniach występują dziwne restarty i wyskakują blędy w memteście. Natomiast gdy używam pojedynczej kości to wszystko jest ok. Pojedyńcze kości chodzą bez problemu na 486MHz i w memteście i prime 95 nie występują błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem pamięć Patriot SPD1G400KH 2X 512MB i nie kości nie chcą działać razem. Gdy włożę obie pamięci to na standartowych ustawieniach występują dziwne restarty i wyskakują blędy w memteście. Natomiast gdy używam pojedynczej kości to wszystko jest ok. Pojedyńcze kości chodzą bez problemu na 486MHz i w memteście i prime 95 nie występują błędy.

jaki proc ? jaki bios ? spróbuj wyłączyć bank interleaving w opcjach pamieci może coś pomoże...

Resetowałeś bios ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki proc ? jaki bios ? spróbuj wyłączyć bank interleaving w opcjach pamieci może coś pomoże...

Resetowałeś bios ?

Procek Althon 64 2800+ @2450MHz 1,60v bios jak dobrze pamiętam to 623

@ojejku zmieniałem banki pamięci próbowałem w 1 i 2 oraz 1 i 3

@wspac tak, pamięci dwustronne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek Althon 64 2800+ @2450MHz 1,60v bios jak dobrze pamiętam to 623

@ojejku zmieniałem banki pamięci próbowałem w 1 i 2 oraz 1 i 3

@wspac tak, pamięci dwustronne

 

wiesz, 754 czesto ma problem z dwoma koscmi dwustronnymi

najczesciej daje rade zeby pracowaly na 400ddr ale z podkrecania nici, a czasem jest gorzej

jak wepniesz 3 kosci to juz masakra bedzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy PENTAGRAM FREEZONE NXC-100 Cu lub 80 Cu bedzie pasował do płytki-czy nie bedzie coś przeszkadzało-jakiś kondensator, bo według mnie to nie. Bo mam zamiar któryś kupić.

Z óry dzikuje za pomoc.

powinien wejsc chociaż może być problem z kondziołkami w sekcji zasilającej proca ;) nie wiem do jakiich rozamiarów jest zwęzony przy dole...ale weź Freezera64 Pro :D ;)

 

BTW w mojej mobo zaczęly kondziołki psyczeć jakos starsznie...

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek Althon 64 2800+ @2450MHz 1,60v bios jak dobrze pamiętam to 623

@ojejku zmieniałem banki pamięci próbowałem w 1 i 2 oraz 1 i 3

@wspac tak, pamięci dwustronne

Wydaje mi sie,ze mobo jest czula na alphy(raczej bios u mnie 623),ktore nalezy zdefiniowac recznie do konkretnych kosci. :lol: U mnie pracuja najlepiej w slocie 1 i 2.Musisz poeksperymentowc z alphami w okolicach stabilnosci memek i obserwowac jak sie zachowuja przy zmianie alph. :wink:

wiesz, 754 czesto ma problem z dwoma koscmi dwustronnymi

najczesciej daje rade zeby pracowaly na 400ddr ale z podkrecania nici, a czasem jest gorzej

jak wepniesz 3 kosci to juz masakra bedzie....

Nie jest tak zle u mnie ida do 270MHz,gdzie te same kosci potrafia w dualu zrobic 300MHz,(patrz moj test memek klik na crucial w sygnaturce) :wink: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzowie ...

moze ktos mi udzieli w miare dokladnej informacji jaki jest rozstaw otworow na nf3 w tym mobo ?

no i moze wlasnie od czego zaczac spotkanie z ta mobo ?

- zmiana chlodzenia na mostku

- jakis radiator na mosie od ramow

cos jeszcze ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzowie ...

moze ktos mi udzieli w miare dokladnej informacji jaki jest rozstaw otworow na nf3 w tym mobo ?

no i moze wlasnie od czego zaczac spotkanie z ta mobo ?

- zmiana chlodzenia na mostku

- jakis radiator na mosie od ramow

cos jeszcze ?

nie wiem jaki jest rozstaw nie chce m się wyciągać kompa z buda żeby mierzyc :P przy nastepnym oc (może we wtorek) zmierze :)

Chłodzenie na nF3 obowiązkowo trzeba zmienić - zalman zółty ;)

mosfety nie obowiązkowo chyba, że chcesz ciągle jechać na dużym Vcore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz cuba na NB od miska i pasuje ci normlanie ?? bo kumpel sie przesiadął własnie z socket A na na ta własnie DFI i bloczek mu wszedł bez problemu :D :D

a i jesli dalej potrzebujez tego rozstawu to zaraz akurat bede sciagał radiator z chipsetu to ci podam

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadzaczy tego mobo. Właśnie montuje chłodznie - zwykły BOX AMD i aż mnie ciarki przechodzą jak widze wyginający się laminat po dociśnięciu chłodznia tą wajchą. Czy to normalne ? Jeśli ktoś może to niech sprawdzi czy u niego też tak sie wygina płyta. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tylu chyba jest odpowiedni palstik ktory ma zapobiec uszkodzeniu mobo przy czyms takim, zreszta laminatu nie zlamiesz kiedys probowalem ;] co najwyzej pojawia sie zimne luty ;]

 

btw dzisiaj dostalem mobo bloczek na nf7 pasuje, tylko troche ten wspomniany wczesniej kondesator przeszkadzal ale kawalek pilnika i po krzyku :) w poniedzialek skladam sprzeta :) i zbrojenie mobo czesc dalszy ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...