Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

No jednak Prime mi wywala błędy... ehh :/ Sam już nie wiem czego to wina. na def vcore przy ht 270 jest stabilnie w prime. Mnożnik 8. Czyli 2160ghz. Jak dam 300x7 to jest 2.1ghz czyli mniej, ale prime już wywala w 1 teście :/ Lipa :[. Nie chcę uwierzyć, że to przez DFI. Żeby nie mogła stabilnie >= 300 wyciągnąć. Bo chyba nie wina semprona. Gdybym mógł mnożnik zwiększać to bym się przekonał, takto lipa :/ Próbowałem z HT x2.5 i x3. A może hynixy się gryzą ? ale też mi się w to nie chce uwierzyć. :(

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zara sprawdzę :) co ciekawe mam je w slotach 1 i 2, jak przełoże z 1 do 3 to system nie wstaje :blink:

 

Wynik ze smarka 2001. HT 312 x2.5, mnożnik 8. Stery high quality.

 

Dołączona grafika

 

pozdro.

Hehe DFI TAK MA :P ja mam w slotach 1 i 3 bo jak wloze 1,2 to tez sie sypie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogłby mi jeszcze ktoś napisac jakie działaja mnozniki HT głównie mi chodzi czy działa mnoznik 2.5 albo 2

Qrde prubuje ustawic to HTT 335 i nic nie pomaga dojechałem z napieciem do 1.62v i dalej nic pamieci mam na div100 i mnoznik HT na 2.5 jakbyscie mi mogli napisac co jeszcze moge zrobic moze sa jakies opcje które musze po włączac lub po wyłączac

z góry dzieki za pomoc

Pobaw się max async latency i read preamble.

Widze, że masz dysk sata podłacz go do 3 slotu SATA i reszte slotów powyłaczaj.

 

@ojejku Ten post jest także do Ciebie zrób to co napisałem Kosiarz'owi ;] jeżeli masz dysk sata jak nie to pobaw się tymi tajminagmi. Dla pamięci daj div 100 lub 133...

HTT 300 to dla dfi nic ona się dopiero rozkręca ;)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się max async latency i read preamble.

Widze, że masz dysk sata podłacz go do 3 slotu SATA i reszte slotów powyłaczaj.

 

@ojejku Ten post jest także do Ciebie zrób to co napisałem Kosiarz'owi ;] jeżeli masz dysk sata jak nie to pobaw się tymi tajminagmi. Dla pamięci daj div 100 lub 133...

HTT 300 to dla dfi nic ona się dopiero rozkręca ;)

no masz racje ze HTT300 dla DFI to nic :) Ja u siebie z ciekawosci dalem HTT420 i mnoznik proca x5 i SPI 1M przechodzilo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się max async latency i read preamble.

Widze, że masz dysk sata podłacz go do 3 slotu SATA i reszte slotów powyłaczaj.

 

@ojejku Ten post jest także do Ciebie zrób to co napisałem Kosiarz'owi ;] jeżeli masz dysk sata jak nie to pobaw się tymi tajminagmi. Dla pamięci daj div 100 lub 133...

HTT 300 to dla dfi nic ona się dopiero rozkręca ;)

 

no masz racje ze HTT300 dla DFI to nic :) Ja u siebie z ciekawosci dalem HTT420 i mnoznik proca x5 i SPI 1M przechodzilo :P

Sata mam podpinam pod 3 lub 4 ( 1,2 wyłączone ). Próbowałem z obiema. Ja już nie mam pojęcia o co chodzi :o. Wyjąłem jedną kość dla pewności, mam jedną wpiętą w 1 banku pamięci, dvd przełączyłem do primary bo miałem w secondary kanale. I 280 przeszedł prime 40minut dalej nie czekałem :P. Dzielniki pamięci próbowałem wszystkie :(, te które były w stanie hynixy uciągnąć przy danym HT. Timingami się dużo nie bawiłem. Ale co ciekawe memtest nie wywalał błędów, podczas gdy prime zwisał. HT próbowalem i na x2.5 i x3. No nic spróbuję teraz 290.

 

Takie problemy ehhh :/ myślałem że HTT 300 to tylko formalność ustawienia w biosie :o a tu takie zonki.... Jak mówiłem przy 270x8 chodził stabilnie a 300x7 wywalał przy 1 teście. To mniejszy zegar, więc HT nie wyrabia ? :o przecież dla DFI 300 jak mówicie to normalka.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sata mam podpinam pod 3 lub 4 ( 1,2 wyłączone ). Próbowałem z obiema. Ja już nie mam pojęcia o co chodzi :o. Wyjąłem jedną kość dla pewności, mam jedną wpiętą w 1 banku pamięci, dvd przełączyłem do primary bo miałem w secondary kanale. I 280 przeszedł prime 40minut dalej nie czekałem :P. Dzielniki pamięci próbowałem wszystkie :(, te które były w stanie hynixy uciągnąć przy danym HT. Timingami się dużo nie bawiłem. Ale co ciekawe memtest nie wywalał błędów, podczas gdy prime zwisał. HT próbowalem i na x2.5 i x3. No nic spróbuję teraz 290.

 

Takie problemy ehhh :/ myślałem że HTT 300 to tylko formalność ustawienia w biosie :o a tu takie zonki.... Jak mówiłem przy 270x8 chodził stabilnie a 300x7 wywalał przy 1 teście. To mniejszy zegar, więc HT nie wyrabia ? :o przecież dla DFI 300 jak mówicie to normalka.

 

pozdro.

możliwe, że masz taką trefną sztuke proca ale nie chce mi się w to wierzyć ;) Daj z 1,65V.

 

Jak mówiłem pobaw się opcjami pamieci max async latency i read preamble ;]

HT 1000MHz wytrzymuje bez problemu, najwięcej miałem 1080MHz więcej nie próbowałem ;]

Jaki masz bios ? Jakie tempy na czipsecie ?

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ht 290, proc w ilde 27 stres ~35-6, chipset w idle 28. :(. Bios najnowszy.

 

Jest różnica z pkt. widzienia proca, jeżeli ht jest 300 i mnożnik 7, a ht 270 i mnożnik 8. Bo w drugim przypadku częstotliwość większa a chodzi stabilnie. Pierwszy przypadek nie chodzi stabilnie.

 

Może napisze jakaś osoba co ma hynixy 2x512, w których bankach je obsadziła i jakie timingi.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ht 290, proc w ilde 27 stres ~35-6, chipset w idle 28. :(. Bios najnowszy.

 

Jest różnica z pkt. widzienia proca, jeżeli ht jest 300 i mnożnik 7, a ht 270 i mnożnik 8. Bo w drugim przypadku częstotliwość większa a chodzi stabilnie. Pierwszy przypadek nie chodzi stabilnie.

 

Może napisze jakaś osoba co ma hynixy 2x512, w których bankach je obsadziła i jakie timingi.

 

pozdro.

ja tez tak mam ze jak dam 300x8 to nie mam STABLE prime a jak dam 269x9 to jest STABLE PRIME

a czestotliwosc w przypadku drugim jest wyzsza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam ze jak dam 300x8 to nie mam STABLE prime a jak dam 269x9 to jest STABLE PRIME

a czestotliwosc w przypadku drugim jest wyzsza ...

Tylko, że 9 to ja nie mogę dać :((

 

A może to te hynixy się gryzą ??? bo dziwna sprawa jest. Przy 2 kościach np zwis przy ładowaniu systemu, przy danym HT. A jak mam jedną to system się ładuje. Oczywiście nawet na najmniejszym dzielniku :/ Bo nie chce mi się wierzyć że semp do napięcia 1.55 nie robi ht 300. It's impossible :), przynajmniej tak sobie wmawiam :).

 

Jestem coraz bardziej przekonany że to pamięci. Dałem FSB 250 i synchro. Memtest bez błędów, a w css ujrzałem piękny blueskrin i reset :o. A w innym przypadku jak było asynchro 250, to przeszedł css. Dziwna sprawa.... :[

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że 9 to ja nie mogę dać :((

 

A może to te hynixy się gryzą ??? bo dziwna sprawa jest. Przy 2 kościach np zwis przy ładowaniu systemu, przy danym HT. A jak mam jedną to system się ładuje. Oczywiście nawet na najmniejszym dzielniku :/ Bo nie chce mi się wierzyć że semp do napięcia 1.55 nie robi ht 300. It's impossible :), przynajmniej tak sobie wmawiam :).

 

Jestem coraz bardziej przekonany że to pamięci. Dałem FSB 250 i synchro. Memtest bez błędów, a w css ujrzałem piękny blueskrin i reset :o. A w innym przypadku jak było asynchro 250, to przeszedł css. Dziwna sprawa.... :[

 

pozdro.

zobacz .... DFI dziwne jest , każdy Ci to powie :) Mam zdjętą czapę (usunąłem ją żyletką i oc wzrosło o 100MHz), na mnozniku (x9) dla proca ... Czyli z 256x9 na 269x9 + mniejsza temperatura po zdjeciu czapy :P Przed zdjeciem IHS-u procek mi szedl na 289x8 a po zdjeciu prawie tyle samo na tym mnozniku.. Tak troche OT z ta czapa :P ale do czego dążę ... Mam wiekszy przyrost OC na STANDARDOWYM MNOZNIKU niz na jeden mniejszym (x8)... Moze dlatego ze na mniejszym daje juz wyzsze FSB i proc nie daje rady ... no nie wiem ... puki co nie jestem tez zadowolony bo mowie : jak proc idzie 269x9 to pojdzie i 300x8 bo mniej wiecej maja tyle samo MHz nawet na korzysc tej drugiej opcji bo 300x8 daje 2400MHz zac 269x9 2421 .... Do dzisiaj sie glowie i nie wiem jak osiagnac 300x8 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mam winowajcę moich wyczynów... pamięci. Przy ustawieniach 2T prime przechodzi a 1T nie, przy tym samym vcore. Co ciekawe memtest przy 1T nie wywala błędów. Jest szansa że to pamięci krzaczą.... Ale dobiłem na nich 300x8 stabilnie.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mam winowajcę moich wyczynów... pamięci. Przy ustawieniach 2T prime przechodzi a 1T nie, przy tym samym vcore. Co ciekawe memtest przy 1T nie wywala błędów. Jest szansa że to pamięci krzaczą.... Ale dobiłem na nich 300x8 stabilnie.

 

pozdro.

Memtest jest do bani ;) Potestuj sobie pamiec programem GoldMemory :) On Ci prawde powie czy pamieci dzialaja dobrze czy tez nie :) Jest bardziej czuly niz MemTest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mam winowajcę moich wyczynów... pamięci. Przy ustawieniach 2T prime przechodzi a 1T nie, przy tym samym vcore. Co ciekawe memtest przy 1T nie wywala błędów. Jest szansa że to pamięci krzaczą.... Ale dobiłem na nich 300x8 stabilnie.

 

pozdro.

Niestety okazało się że to jednak nie pamięci :( Byłem wczoraj u Ojejku z Corsairami i to samo było... Chyba masz lipnego proca bro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak źle, 2.4 jest stabilnie jak sakała :) a 2.5 też się uda, tylko z wyższym vcore...

 

pozdro.

Czyli ogólnie to do czego wczoraj doszliśmy tak?:) Kurcze, odezwij się do mnie na tlenie/gg jak będziesz, bo nie wiem co brać, czy sempa 754+jakieś mobo do 300zł, czy sempa 939+mobo asrock dualsata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracajac do chlodzenia chipsetu. Czy to jest godne uwagi?? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84180747

 

Niestety niebieski zalman mi za cholere nie wejdzie :(

głośne cholerstwo ;)

 

a żólty zalman ? lub pentagram XC-80Al ;)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy z Proline wreszcie zadbali, aby w swojej ofercie mieć płyty DFI. Co prawda dostępne są jedynie płyty na s. 939, ale to i tak krok do przodu :)

Pozdrawiam

Ja proponuje iść do tego Pana w proline we Wrocku co najbliżej magazynu ma stanowisko. Nie zdążysz się zapytać go a on już by Ci chciał wpi****. Ten koleś to jest jakiś żart. Klientowi by najchętniej zaje... jak tylko do niego podejdzie. To się nazywa dbanie o klienta. Ci co mieli przyjemność obcować przy kasie z tym gościem to wiedzą o czym mówię.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje iść do tego Pana w proline we Wrocku co najbliżej magazynu ma stanowisko. Nie zdążysz się zapytać go a on już by Ci chciał wpi****. Ten koleś to jest jakiś żart. Klientowi by najchętniej zaje... jak tylko do niego podejdzie. To się nazywa dbanie o klienta. Ci co mieli przyjemność obcować przy kasie z tym gościem to wiedzą o czym mówię.

 

pozdro.

Ja się zaopatruje w katowickim oddziale, ale i tam również zauważyłem nieprawidłowości. Mimo tego, że towar w/g strony internetowej znajduje się na składzie, po przyjeździe do sklepu i wyrażeniu chęci zakupu, okazuje się, że tego towaru aktualnie nie popsiadają. Tłumaczą się brakiem aktualizacji strony, ale błędne informacje są na stronie przez kilka dni. Takich przypadków miałem już kilka. :mur: Ceny mają fajne, ale zaczęli zaniedbywać klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś tym DFi na ostatnich mrozach?

Ja zauważyłem taką dość ciekawą rzezc, mianowicie że to mobo ma coś pokroju cold buga (przynajmniej mój egzemplaz). Ja ostatnio bawilem sie, i se buda stała na parapecie okazalo się że komp nie chce dzialac na v-core powyżej 1,76v przy temp. otoczenia okolo -20*C. <_< Przy ładowaniu windy albo następowal zwis, albo reset, ani razu nie udalo mi sie zaladowac windy, ani xp, ani xp64 ani 2000. Podczas gdy w normalnych tempkach pokojowych spoko dziala na 1,79... troche dziwne... myśle że sekcja zasilania proca sie przyziebia przy niskich tempkach... Miał ktos cos podobnego? <_<

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś tym DFi na ostatnich mrozach?

Ja zauważyłem taką dość ciekawą rzezc, mianowicie że to mobo ma coś pokroju cold buga (przynajmniej mój egzemplaz). Ja ostatnio bawilem sie, i se buda stała na parapecie okazalo się że komp nie chce dzialac na v-core powyżej 1,76v przy temp. otoczenia okolo -20*C. <_< Przy ładowaniu windy albo następowal zwis, albo reset, ani razu nie udalo mi sie zaladowac windy, ani xp, ani xp64 ani 2000. Podczas gdy w normalnych tempkach pokojowych spoko dziala na 1,79... troche dziwne... myśle że sekcja zasilania proca sie przyziebia przy niskich tempkach... Miał ktos cos podobnego? <_<

hmm ja sie bawilem swoja ale nie przy takich mrozach (temp w okolici -15 - -17st) mobo wstawalo bez problemu nawet na 1,8V. Czujniki, procz CPU, pokazywaly wtedy ujemne temp :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio przy okolo -20 na dworze (dokladnie nie wiem) mialem na przocu ustawionym 2784 @ 1,55v -3*C w idle :lol:

 

Na pwmic pokazywalo -16 a na chipsecie -11 :lol: Ładnie to wygląda...

 

Przy okolo -10*C nie mialem jazd z tym v-core... dopiero jak mowie przy okolo -20.

 

edit:

wiesz... moje mobo tez wstawalo bez problemu, ale windy do konca zaladowac nie chcialo...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Bawił się ktoś tym DFi na ostatnich mrozach?

Ja zauważyłem taką dość ciekawą rzezc, mianowicie że to mobo ma coś pokroju cold buga (przynajmniej mój egzemplaz). Ja ostatnio bawilem sie, i se buda stała na parapecie okazalo się że komp nie chce dzialac na v-core powyżej 1,76v przy temp. otoczenia okolo -20*C. <_< Przy ładowaniu windy albo następowal zwis, albo reset, ani razu nie udalo mi sie zaladowac windy, ani xp, ani xp64 ani 2000. Podczas gdy w normalnych tempkach pokojowych spoko dziala na 1,79... troche dziwne... myśle że sekcja zasilania proca sie przyziebia przy niskich tempkach... Miał ktos cos podobnego? <_<

 

bo to proc na pewno, a nie mobo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...