Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

zależy gdzie spojrze  :D ogólnie niby daje 1.68 ale realnie jest 1.7

1306487[/snapback]

Jaką masz maksymalną temperaturę CPU na 1.7v i tych 2.5GHz?

I czym to chłodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie sprawdzic w Everest jaki macie zapis do pamieci przy 230MHZ 3-3-3-8. Bo mi sie wydaje ze mam za malo. I ktore banki pamieci macie obsadzone kosciami? Z tego co wyczytalem z instrukcji obslugi obsadzenie roznych bankow, powoduje rozna prace pamieci.

Ja mam 2x512 dwustronne i teraz sa w banku 1 i banku2 (tych najblizej procesora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie przetestowalem procka mojej siostry i jutro badz w sobote ide go zamienic ze swoim. Jej proc (NewCastle 2800) biega luzno na 280x9 = 2520MHz przy napieciu standardowym (w biosie 1,5v natomiast CPUZ wyswietla 1,52v) i to nie jest ostatnie slowo tego procka. Wyzej nie testowalem, bo nie mialem czasu. W sobote potestuje juz u siebie :) Zanosi sie na przyjemną sztukę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogl bys podac oznaczenia procka? tak z ciekawosci pytam, porownam do mojego

1308231[/snapback]

Oczywiscie, ale dopiero w piątek, lub w sobote. Teraz nie mam dostepu do siostry kompa.

Za to moge podac to co mam teraz:

 

NewCastle 3000

 

ADA3000AEP4AX

LBAZC 0501 GPBW

Z576815A50808

 

Idzie tylko na 10x230 przy 1,5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADA3000AEP4AX

1308431[/snapback]

patrząc na ta końcowke i porownojąc to do TEJ strony dem ma takiego proca Model C (max. 1 CPU) Rev. CG - 0,13µm, ja mam koncowke AP i jest to Model 4 (max. 1 CPU) P-state transition - 0,13µm -hmm jakis "stan przejściowy" ciekawe co to takiego :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na ta końcowke i porownojąc to do  1308550[/snapback]

Jakie masz CPC 1T czy 2T?

Sprawdz czy mozesz ustawic jedno i drugie.

 

Cytat:

"2T timing which provides better system stability is supported in CG or later revision of the AMD Athlon 64 processor. You can select the memory timing in the Genie BIOS Setting submenu (DRAM Configuration) of the bios"

 

Z tego wynika, ze starsze rewizje niz CG nie obsluguja CPC 2T.

Jestem ciekaw jaka rewizje ma proc mojej siory. W kazdym razie obsluguje 2T, gdyz takie wlasnie CPC wyswietla u niej Everest. Swoja droga jej plyta 2T ma ustawione jako default (Gigabyte GA k8NS).

 

Mam nadzieje ze nie jest to rewizja C0, bo z wymiany nici.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na ta DFI założy Thermaltake tower 112?

1309344[/snapback]

A dlaczego akurat to chlodzenie? Wielkie bydle i ciężkie, a AMD64 wcale sie tak bardzo nie grzeją. Ja zamawiam sobie Arcting Coolong Freezer64, jest mniejszy, zgrabniejszy, tanszy i zupelnie wystarcza do Athlona 64.

No chyba, ze juz masz tego TT, to inna sprawa. Powinien wejsc, bo miejsca wokol socketu jest wystarczajaco, o ile zmiesci sie w budzie ;)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz CPC 1T czy 2T?

Sprawdz czy mozesz ustawic jedno i drugie.

 

Cytat:

"2T timing which provides better system stability is supported in CG or later revision of the AMD Athlon 64 processor. You can select the memory timing in the Genie BIOS Setting submenu (DRAM Configuration) of the bios"

 

Z tego wynika, ze starsze rewizje niz CG nie obsluguja CPC 2T.

Jestem ciekaw jaka rewizje ma proc mojej siory. W kazdym razie obsluguje 2T, gdyz takie wlasnie CPC wyswietla u niej Everest. Swoja droga jej plyta 2T ma ustawione jako default (Gigabyte GA k8NS).

 

Mam nadzieje ze nie jest to rewizja C0, bo z wymiany nici.

1308708[/snapback]

niestety mam rewizje C0 i nie mam mozliwosci ustawienia CPC :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mam rewizje C0 i nie mam mozliwosci ustawienia CPC :sad:

1310081[/snapback]

To jakie jest CPC dla rewizji C0? 1T, czy 2T?

 

Mozesz sprawdzic w Everescie:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zalamka <_< <_< <_< <_< Napiecie 1,7 i 2.4 i temp.... 50 st. idle!!!!!! 65 stres!!!!! nie wiem czy plyta tak przeklamuje te odczyty czy co. mam ten najstarszy biso cos 8/27 chyba. chlodze boxem i teraz sie zastanowaim czy nie kupic jakiegos pentagrama. i mam pytanie czy na plyte sie zmiescie pentagram 120cu+. i jeszce ile miesca pentagram 100cu potrzebuje miesca ponad ta obramowke zotla wokol soketa. ludzie powiedzcie cos bo sie zalamuje powoli. 65st przeciez to szok. sprawdzilem palcem na radiatorze to 65 to on raczej nie ma. aha i musial podniesc napiecie na 1.7 bo na 2.4 sie wyklrzaczalo w super pi. i jeszcze lkepiej jest w everescie. everest myli mi temperature zasilacza z procesorem. nie no nie moge :-| :-| :-|

EDIT: Jescze lepiej odkrecilem wszystko proc 2.0ghz i napeicia zwykle i temperatura idle 47st stresu nawet mi sie mierzyc nie chce. meirze temperatury speed fanem. czy to mozliwe zeby plyta tak przeklamywala odczyty.

Edytowane przez myszek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zalamka <_<  <_<  <_<  <_< Napiecie 1,7 i 2.4 i temp.... 50 st. idle!!!!!! 65 stres!!!!! nie wiem czy plyta tak przeklamuje te odczyty czy co. mam ten najstarszy biso cos 8/27 chyba. chlodze boxem i teraz sie zastanowaim czy nie kupic jakiegos pentagrama. i mam pytanie czy na plyte sie zmiescie pentagram 120cu+. i jeszce ile miesca pentagram 100cu potrzebuje miesca ponad ta obramowke zotla wokol soketa. ludzie powiedzcie cos bo sie zalamuje powoli. 65st przeciez to szok. sprawdzilem palcem na radiatorze to 65 to on raczej nie ma. aha i musial podniesc napiecie na 1.7 bo na 2.4 sie wyklrzaczalo w super pi. i jeszcze lkepiej jest w everescie. everest myli mi temperature zasilacza z procesorem. nie no nie moge :-|  :-|  :-|

EDIT: Jescze lepiej odkrecilem wszystko proc 2.0ghz i napeicia zwykle i temperatura idle 47st stresu nawet mi sie mierzyc nie chce. meirze temperatury speed fanem. czy to mozliwe zeby plyta tak przeklamywala odczyty.

1311199[/snapback]

Na oryginalnym biosie tez mialem takie temperatury. Zrob flasha biosu. Proponuje wersje 9/14 na poczatek. Temperatura CPU jest na tym biosie o 10 stopni nizsza i jest raczej prawidlowa - sprawdzalem wlasnymi paluszkami ;)

Wiec nie panikuj tylko zmien bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1311318[/snapback]

Wystarczy ze zmierzysz odleglosc od srodka socketu do krawedzi mobo i juz bedziesz wiedzial. Linijka w dlon i gotowe. Jesli jest wiecej niz 7 cm, to wejdzie bez najmniejszego problemu.

Jednakze ja polecam Ci TEGO coolerka. Jest tanszy i wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla pewnosci, przed flashowaniem zawsze przywracam ustawienia fabryczne biosu (LOAD OPTIMIZED DEFAULTS).

Nie wiem czy bedzie najlepszy (oczywiscie chodzi o bios 9/14), sprawdz tez inne to bedziesz mial pewnosc, ktory jest najodpowiedniejszy dla Twojej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego akurat to chlodzenie? Wielkie bydle i ciężkie, a AMD64 wcale sie tak bardzo nie grzeją. Ja zamawiam sobie 1309940[/snapback]

 

wyszło tak ze zamieniłem się na nowke + dwa wiatraki te takie 3 łopatkowe i nie wiem czy ta płyta DFI pod tą zółta podstawka ma otwory (podstawka je zasłania), bo o ile się orientujesz tego towera 112 mozesz założyć na płyte która jest wyposażona w takie własnie otwory w podstawce. Jakby ktoryś z was mogłby to sprawdzic to byłbym dozgonnie wdzieczny, a druga sprawa to mam clawhammera 3200 i moje pytanie, nie wiecie moze jak on się taktuje na DFI? Moze niech się wypowie ktoś kto ma taki sprzet. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Wyglada na to, ze sa tylko 2 otwory.

 

Nie bardzo rozumiem co znaczy taktuje, ale jesli chodzi o standardowe zegary na jakich bedzie chodzil ten proc, to 2200 MHz (11x200).

 

Zaczyna mnie bardzo irytowac ta plyta. Bardzo czesto zdarza sie, ze podczas botowania wyskakuje komunikat:

NVIDIA RAID IDE ROM BIOS 4.52

Detecting Array...

 

Po czym nastepuje restart i albo komp uruchomi sie normalnie, albo znow ten sam komunikat. Czasami potrafi tak 5 razy pod rząd zrobic.

Nie wiem co jest grane. W biosie mam wylaczony RAID. Mam tylko jeden HDD (IDE), wiec nie rozumiem o co chodzi.

Czy komus z Was zdarzylo sie cos podobnego? I jak sobie z tym poradzic?

Mam bios 9/14.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem: ten komunikat zawsze jest oznaka, ze przesadziles z podkrecaniem pamieci (czasem proca). a mnie wcale nie denerwuje - wole to niz czarny ekran, bo wystarczy po ponownym powstaniu wejsc do biosu i zmniejszyc deczko FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skombinowalem dzis nowego proca:

ADA2800AEP4AX

CBAXC0435MPM

4438796L40083

Ładnie się kreci. Na standardowym napięciu 9x280 i jest stabilny jak skala. Wyzej jeszcze nie probowalem.

 

Pojawil sie jednak pewien problem. I w zwiazku z tym mialbym do Was prosbe. Moglibyscie sprawdzic, czy dziala u Was poprawnie dzielnik pamieci 140, 150, 166 i 183? Bo u mnie niestety nie za bardzo (restarty podczas bootowania).

Dlatego jestem zmuszony do jazdy na dzielniku 133, co daje oszalamiajaca predkosc ramu 180MHz :mur:

Nie jest to wina pamieci, poniewaz sprawdzalem na FSB 230 i dzielniku 200 (1:1) i jest stabilna.

Poprosze o jakies pomysly.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy czasem dzielnika pamięci nie ustawia proc? może twój procek ma jakiś zwalony kontroler pamięci ? jak to wyglądało na poprzednim?

1318041[/snapback]

Tak samo. Winne chyba jednak sa pamieci. Na FSB 200 dzialaja wszystkie dzielniki, dopiero jak podnosze magistrale to przestaja dzialac po kolei od najwyzszego do najnizszego. Mam dwie kosci po 512 MB dwustronne. Dzis bede kombinowal rozne ustawienia tych kosci (pojedynczo rowniez) i zobaczymy. W kazdym razie cos mi sie wydaje ze te pamieci sa jakies trefne. Zapis z Everescie przy 230MHZ 3-3-3-8-1T wynosi tylko 1250. Dla porownania, u mojej siory moje stare pamieci 2x256 (jednostronne) na tych samych timingach, ale na 220MHz maja zapis 1370. Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzielniki dzialaja ok :D bo i tak caly czas jade na 5/6 czyli przy fsb240 to akurat 200 a jak na moje v-daty 333 to 400 jest super :D :D :D a kiedy mialem inny dzielnik i bylo oki.

jak dasz dzienik np 166 i masz timingi na auto to bedzie cas-2.5 ale przeciez dojda te fsb co podkreciles i wtedy bedzie ponad 200 na 2,5 i twoje pamieci moga tego nie wytrzymac. ale jak ustawiasz timingi sam to nie to ale jak masz na auto to moze byc to :D :D w everescie chyab duzo zalezy od timingow bo ja tez musze miec przez pameic v-data timingi 3-3-3-8 i mam cos na zapisie kolo 1100 przy pameiciach na 200.

Edytowane przez myszek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...