Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie dzielniki dzialaja ok :D bo i tak caly czas jade na 5/6 czyli przy fsb240 to akurat 200 a jak na moje v-daty 333 to 400 jest super :D  :D  :D a kiedy mialem inny dzielnik i bylo oki.

jak dasz dzienik np 166 i masz timingi na auto to  bedzie cas-2.5  ale przeciez dojda te fsb co podkreciles i wtedy bedzie ponad 200 na 2,5 i twoje pamieci moga tego nie wytrzymac. ale jak ustawiasz timingi sam to nie to ale jak masz na auto to moze byc to :D  :D w everescie chyab duzo zalezy od timingow bo ja tez musze miec przez pameic v-data timingi 3-3-3-8 i mam cos na zapisie kolo 1100 przy pameiciach na 200.

1318775[/snapback]

Sprawdzilem. Przy FSB 240, dzielnik 166 jeszcze dziala (wlasnie teraz z niego pisze). Niestety przy 280MHz juz nie. Timingi mam ustawione recznie (3-3-3-8 ), lub nawet 3-4-4-8 ).

Czyzby pamieci nie wyrabialy?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy fsb 240 i 5/6 to przeciez tylko 200. a 280 i 5/6 to ok 230 wiez efektywnie to 460 wiec moga nie wyrabiac. :D  :D ja sie ciesze ze moje 333 kreca sie na 400 :D  :D

1318808[/snapback]

Sprawdzilem dalej. Przy FSB 250 i dzielniku 166 juz komp nie wstaje. Windows sie laduje, ale kiedy ma ukazac sie okno logowania nastepuje restart.

Przy FSB 280MHz natomiast zaraz podczas bootowania pokazuje sie komunikat Detecting Array... i nastepuje restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...przeciez to tylko 208 czyli 416.. nawet moje elixir tyle znosza. najlepiej jakbys skombinawal jakies pamieci ktore wiesz ze robia chociaz 230 i wtedy bedziesz wiedzial ze to pamieci. moze daj jeszcze wieksze napiecie na kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...przeciez to tylko 208 czyli 416.. nawet moje elixir tyle znosza. najlepiej jakbys skombinawal jakies pamieci ktore wiesz ze robia chociaz 230 i wtedy bedziesz wiedzial ze to pamieci. moze daj jeszcze wieksze napiecie na kostki.

1319025[/snapback]

Wiesz, te pamieci przy dzielniku 1:1 to pracuja nawet przy 250MHz (3-4-4-10-1T).

Przy 270MHZ sa rowniez stabilne, ale przy 2T.

 

http://img54.exs.cx/img54/2137/spi18rz.jpg

 

Niestety powyzej 270MHz (2T) nic nie jest w stanie ich zmusic do pracy. Ani wydluzanie timingow, ani podnoszenia napiecia, ani jedno i drugie naraz.

 

Brak mi juz pomyslow.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zyzio

Na Gigabyte GA K8NS jest ta sama sytuacja.

 

@ Cyganos King

Oczywiscie, ze NIE.

 

Musialbym sprawdzic na innych pamieciach (najlepiej jakichs dobrych - tylko skad takie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>) i wtedy bede wiedzial, co jest przyczyna takiego stanu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty przypadkiem nie za duzo oczekujesz po tych pamieciach?? Przeciez 270 to az 540!! To chyba niezle. jak chcesz wiecej to juz chyba pozostaje zmiana pameici :D  :D

1320410[/snapback]

Ja absolutnie nie chce wiecej. Zadowole sie nawet 230MHz :) , ale na dzielniku 183, 166, lub 150.

Najlepiej tak:

 

Dołączona grafika

 

Niestety nie chce tak dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak.. zapomnielem ... tak szczerze mowiac to jest bardzo dziwne. ja bym raczej obstawial pamiec ale nie jestem pewien. mowiles ze nie masz skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pameici. moze amsz kogos znajomego w sklepie jakims komputerowym to by ci moze pozyczyl na godzinke. albo sie znajomych popytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra gdzies wczesniej pisal, ze komunikat Detecting Array... pojawia sie jak sie za ostro ustawi pamieci. Wychodzi na to, ze mam za ostro pamieci ustawione, gdyz zawsze pokazuje mi sie ten komunikat. Moze powinienem recznie ustawic wszystkie timingi, a nie tylko Tcl, Trcd, Tras, Trp? Tylko na jakie? Spisalem je z A64 Tweakera, ale on nie podaje wszystkich timingow, brakuje mi 3 timingow (tych 3 ostatnich na dole w biosie).

Generalny wniosek jest taki:

Pamieci pracuja poprawnie na kazdym dzielniku, pod warunkiem, iz nie przekraczają wartosci nominalnej - 200MHz (lub troche ponizej). Wyjątkiem jest dzielnik 1:1. Na nim pamiątki chodzą 250MHz - 1T i 270MHz - 2T

Najprostszym rozwiazaniem bylo by zakupienie pamieci 566, lub 600 i puszczenie ich na dzielniku 1:1. Tyle, ze to jest najdrozsze rozwiazanie i nie wchodzi absolutnie w rachubę. A miało być tak pięknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer taki jak w opisie zasilany przez CHIEFTECA zachowuje się dziwnie

czy to po OC czy nominalnie i tak mam ten sam problem Jak odpalę prime 95 i zrobię mu test to gdy uruchomię ponownie kompa to ten nie odpala - Monitor nie załącza tak jak bym miał za mocno podkrecony komputer a mam nominalnie. Muszę odłączyć zasilanie i podłączyć i jest ok . Próbowałem juz róznych sposobów Wiem jedno ze chipset u mnie się bardzo mocno grzeje Czy możecie mi coś poradzić zeby i nominalnie i po minimalnym oc komp zawsze bootował ?? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokladnie nazywa sie zintegrowana z tą plytka karta muzyczna? Szukam do niej jakichs sterownikow, bo te z pakietu nForce sa do bani i dzwiek jest okrpony.

Najlepiej jakbyscie podali link do dobrych sterow.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przyszly do mnie 2x256 hyperX 3200A i po malych testach udalo mi sie osiagnac 250MHz 2-3-2-7 3.2V jak na CH-5 to chyba niezle nie?

 

aha i mam do was male pytanie czy ktos z was uzywal moze napiecia >2.9 na pamiatkach przez dluzszy okres czasu?

na zagranicznym forum przeczytalem ze koles na 2.9V leci przez 11 miechow i wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer taki jak w opisie zasilany przez CHIEFTECA zachowuje się dziwnie

czy to po OC czy nominalnie i tak mam ten sam problem Jak odpalę prime 95 i zrobię mu test to gdy uruchomię ponownie kompa to ten nie odpala - Monitor nie załącza tak jak bym miał za mocno podkrecony komputer a mam nominalnie. Muszę odłączyć zasilanie i podłączyć i jest ok . Próbowałem juz róznych sposobów Wiem jedno ze chipset u mnie się bardzo mocno grzeje Czy możecie mi coś poradzić zeby i nominalnie i po minimalnym oc komp zawsze bootował ?? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przyszly do mnie 2x256 hyperX 3200A i po malych testach udalo mi sie osiagnac 250MHz 2-3-2-7 3.2V jak na CH-5 to chyba niezle nie?

 

aha i mam do was male pytanie czy ktos z was uzywal moze napiecia >2.9 na pamiatkach przez dluzszy okres czasu?

na zagranicznym forum przeczytalem ze koles na 2.9V leci przez 11 miechow i wszystko ok

1324215[/snapback]

2.9 V ? lol..... ja tam prawie non top na 3.3 ciagne ;], sa ludzie ktorzy brykaja na 3.6 na 24/7 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś moze pomysł, jak załozyć blok Orbital 03 na tą mobo ?

1335366[/snapback]

Wywiercic dwa otwory w pleksi?

Dołączona grafika

Oczywiscie obowiązkowo zdjąć koszyczek.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś moze pomysł, jak załozyć blok Orbital 03 na tą mobo ?

1335366[/snapback]

Rozstaw ma być 90mm, więc na wywiercenie to raczej nie wystarczy tej pleksy. W sumie to raczej na pewno nie wystarczy.

 

Ja mam wprawdzie Crstala, ale top niemal taki sam. Dorobiłem "skrzydełka" z blachy aluminiowej, jakiś skrawek akurat miałem.

Crystal na DFI

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja nie mam w biosie tej opcji CPC, gdzie ja znalesc a moze to wina procesora?

 

mam też problem bo nie wiem jak to cholerstwo ustawić, mam pamieci OCZ Platinium EL DDR400, i robie taki myk przy 225mhz:

 

Dram Frequency Set(Mhz)= 200(Mhz)(1/01)

Cas Latency Control(tCL)= 2

RAS# to CAS# delay(tRCD)= 3

Min RAS# active timing(tRAS)=11

Row Precharge timing(tRP)= 3

Row Cycle Time(tRC)= 9

Row Refresh cyc time(tRFC)= auto

Row to Row Delay(also called Ras to Ras delay)(tRRD)=00

Write Recovery Time(tWR)= 2

Write to read Delay(tWTR)= 1

Read to Write delay(tRTW)=1

Refresh Period(tREF)=3120

Write CAS# Latency(tWCL)= 1

_____________________________________________

DQS skew Contro= Increase Skew

DQS Skew Value= 43

DRAM Drive Strength= Level 1(or Level 2 for some condigurations)

Max Asynce lantency=7ns

Read Preamble time=5ns

Idle Cycle Limit= 016

Dynamic Counter= Enable

R/W Queue Bypass=16x

Bypass Max= 07x

32 byte Granulation=Disable(8burst)

 

jak ustawie wiecej jak 230fsb to komp sie resetuje, napiecie na proca 1.45 i do 1.55 dawałem i to samo, mnoznik x10, HTTx4, napiecie na pamieci 3.2V, na mostek 1,7V, kombinowałem na wszystkie mozliwe sposoby i coś mi nie wychodzi, moze ty Yotomeczek bedziesz wiedzial o co chodzi i jak to ustawić, prosze o pomoc :)

Edytowane przez Zyzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja nie mam w biosie tej opcji CPC, gdzie ja znalesc a moze to wina procesora?

 

1336235[/snapback]

CPC jest dostępne tylko od rewizji procesorow CG. Jesli masz starszy, to niestety nie zmienisz CPC.

Sprawdz w CPU-Z i sie dowiesz jaka masz rewizje:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cos takiego:

Dołączona grafika

1337536[/snapback]

A wiec masz rewizje C0. Zatem kontroler pamieci wbudowany w Twoj procesor nie obsluguje CPC = 2T. Dlatego tez w biosie nie znajdziesz tej opcji.

 

HTT daj na 3x, Pamieci ustaw na dzielnik 100 (2:1), mnoznik daj na 6 i nie powinno byc problemu, zeby plyta poszla na 300MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Rozstaw ma być 90mm, więc na wywiercenie to raczej nie wystarczy tej pleksy. W sumie to raczej na pewno nie wystarczy.

 

Ja mam wprawdzie Crstala, ale top niemal taki sam. Dorobiłem "skrzydełka" z blachy aluminiowej, jakiś skrawek akurat miałem.

1335798[/snapback]

lepiej zrobic takie skrzydełka połączone w jedno (takie zapinki na A64 sprzedaję np. Mate) dwie, nawet jesli skręcone mogą zawieść, więc lepiej zrób jedną

 

zyzio -Co do lawhammera to mało ich było na CG . ogólnie C0 gorzej się kręci co z niego max wyycisnąłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zrobic takie skrzydełka połączone w jedno (takie zapinki na A64 sprzedaję np. Mate) dwie, nawet jesli skręcone mogą zawieść, więc lepiej zrób jedną

Wiem co sprzedaje Mate, wiem też że "lepiej", ale czy warto się za to pociąć...

 

1. Co tam ma zawodzić, przeciaż skrzydełka te nie mają za zadanie przenościć nie wiadomo jakich napięć i naprężeń. Jak ktoś po łepkach robi to owszem, ale moje prowizorki są często lepsze, solidniejsze niż nie jedne "wersje finalne" innych. Skromny jestem, co ;)

 

2. Jak coś robie, to pomysłów mam zazwyczaj kilka, żadko się coś z przypadku bierze. A myślisz, że nie myślałem o takiej jednej w całości (takie zapinki na A64 sprzedaję np. x4pro).

 

3. Czas naglił (jechałem do wampira sprawdzać czy WC coś da na jego sprzęcie, ale Crystal trochę za słaby się już okazał do 2.8GHz Winchetera), a i materiału specjalnie za wiele nie miałem. Te skrzydełka zrobiłem z jakiegoś skrawka blachy aluminiowej (4mm). Na pół, po 3 otwory, pół godziny tego nie robiłem.

 

4. Koszta i czas. Jak powyżej pisałem, pół godziny roboty. Może 50gr materiały kosztowały (skrawek alu + komplet 4 śróbek z podkładkami i nakrętkami).

 

Skrzydełka są teraz u wampira, w zasadzie są jego włąsnością i tworzą komplet z blokiem od kyńka (Prison, zwykły, tyle, że z większą ilością pinów, bo się kyniek zapędził ;) )

 

Sobie zapewne zrobie kolejny komplet takich. Albo zrobie top nowy do Crystala, taki "s754/939 ready", bo ten coś pękać zaczyna.

 

Myślałem, że prędzej się do węży "od dolnopłuka" ktoś przyczepi. Ograniczają przepływ całkiem nieźle ;)

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.. startowałęm z nowymi topicami .. na niejeden temat a właściwie mogłem do was zapukać.. tzn mam DFI LanParty UT 250Gb :D no i w sumei fajna płytka .. hehe co tu dużo mówić.. jedynie co to nurtuje mnie jedno.. jak podłącze nowy sprzecior typu sieciówka lub dysk lub coś innego lub odłącze to pierwsze uruchomienie mam ciche tzn komp nie uruchamia się monitor nie wstaje a cdromem coś rzuca.. dopiero wyłączenie i włączenie ponowne daje efekt tzn wszystko uruchamia siętak jak powinno BIOS sięzgłazsa itd.. ;D ktoś już tu pisał na ten temat.. ale odpowiedzi nie było ..

 

druag rzecz to do Was dowiedziałem się że detecing array to zbyt mocno podkręcone pamięci.. hehe no być może .. bo właśnie coś takiego u mnie występuję czkolwiek bardzo rzadko :D (być może to właśnie to powoduje ten start dziwny gdy jest nowy sprzęt)

 

jeżeli ktoś wie co to może byc ;D to proszę o pomoc ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.. startowałęm z nowymi topicami .. na niejeden temat a właściwie mogłem do was zapukać.. tzn mam DFI LanParty UT 250Gb :D no i w sumei fajna płytka .. hehe co tu dużo mówić.. jedynie co to nurtuje mnie jedno.. jak podłącze nowy sprzecior typu sieciówka lub dysk lub coś innego lub odłącze to pierwsze uruchomienie mam ciche tzn komp nie uruchamia się monitor nie wstaje a cdromem coś rzuca.. dopiero wyłączenie i włączenie ponowne daje efekt tzn wszystko uruchamia siętak jak powinno BIOS sięzgłazsa itd.. ;D ktoś już tu pisał na ten temat.. ale odpowiedzi nie było ..

 

druag rzecz to do Was dowiedziałem się że detecing array to zbyt mocno podkręcone pamięci.. hehe no być może .. bo właśnie coś takiego u mnie występuję czkolwiek bardzo rzadko :D (być może to właśnie to powoduje ten start dziwny gdy jest nowy sprzęt)

 

jeżeli ktoś wie co to może byc ;D to proszę o pomoc ;D

1351817[/snapback]

ja wiem kolego :) dettecting array to np: moze wyskakiwać jak przekorczysz za duża szybkość HTT np: standardowo chodzi na x4 czyli 800MHz i jak dojdziesz do 1000MHz to mozesz miec taki obraz DETECTING ARRAY , 2 sprawa dettecting array moze byc jak masz FSB 245 np ustawione i zmniejszysz na 240 :) juz tak coś jest na tych DFI :D a z tymi nie odpaleniami kompa (nie mart wie też tak miałem) Przerzuć RAM na 3 slot i dysk na SATA 3 i problem zniknie :D Pozdro i wesołych świąt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję CI ślisznie :D pamiętam jeszcze na starszej płycie Abit BH6 kiedyś też miałem problem związany z RAM ale innej natury tzn miałem kość 100 mhz i kość 133 DIMM .. w banku 1 i 2 te kości nie działały ze sobą a w bankach 2 i 3 kości śmigają do dziś :D czemu to nie wiem i nie wnikam grunt że działa .. widać kolejność włożenia kości odgrywa tu dużą rolę.. no nic dziękuję jeszcze raz I RÓNIEŻ WESOŁYCH ŚWIĄT. :D POZDRAWIAM SERDECZNIE. :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprzęt jak w podpisie.

Ustawienia:

CPU/FSB: 6x

HTT/FSB: 3x

Pamięci na 7/10 żeby nie było że to one.

I co? I wyżej FSB 240 winda nie wstaje. Ja rozumiem gdyby to był jakiś AsRock czy nawet MSI, ale na tej płycie to jest po prostu kpina.

W związku z tym pytanie: Czy taki stan rzeczy może być podstawą reklamowania płyty? W końcu to jest płyta do ostrego OC, a nie jakiś AsRock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...