Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do posiadzaczy tego mobo. Właśnie montuje chłodznie - zwykły BOX AMD i aż mnie ciarki przechodzą jak widze wyginający się laminat po dociśnięciu chłodznia tą wajchą. Czy to normalne ? Jeśli ktoś może to niech sprawdzi czy u niego też tak sie wygina płyta. Z góry dziękuje.

tja u mnie jest/było tak samo ;) musisz to robić na czymś płaskim i w miarę twardym ;) Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialby sie was zapytac czemu nie moge podkrecic mojego proca.Nie mam juz zielonego pojecia.Na plycie zmienilem chlodzenie chipsetu i jest on ledwo cieply.Ale do rzeczy:procek to sempron3000+(SDA3000AI02BA CBBID 0501),pamieci kingston(na kosciach samsunga uccc)2x512.Zasilacz jak w podpisie.Pamieci ida mi stabilnie 234 1T 3-3-3-8 2.7v(wiecej nie probowalem), sa w slotach 1i2.Proc na fsb 250 i dzielniku pamieci na 166 Ht x3 napiecie podniesione do 1.5v nic.Nawet winda nie wstaje.Proca kupilem od goscia u ktorego chodzil ponoc na 2700(300x9 1.525v)a u mnie nic :mur: .Juz sam nie wiem co mam pozmieniac zeby chodzil.Temp ma w normie.Macie jakies sugestie?Z gory dzieku za odpowiedz.

 

P.S.Wersja biosu NF3LD504

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci mam jednostronne tak na marginesie :) sprobuje ale jak nie da rady to co wtedy??

Memki nie beda chodzily synchro z procem jak mu walne fsb300 :) wiec chce tylko jakos tego proca podciagnac przynajmniej do 2500Mhz :-P

 

Wlasnie jest ustawione fsb250 ht x3 pamieci na dzielniku 166(3-3-3-8 2.7v) napiecie proca 1.425.Pamieci maja taktowanie wg. cpu-z i clockgena 204Mhz wiec nie ma prawa nie isc z winy pamieci.Niestety jak wlacze mu superPi 1M to od razu jest blad "NO EXACT IN ROUND" :mur: WTF????

Napiecie chipsetu 1.6v.Temp. wg SmartGuardiana cpu 23, PWMIC 31, System 30.

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialby sie was zapytac czemu nie moge podkrecic mojego proca.Nie mam juz zielonego pojecia.Na plycie zmienilem chlodzenie chipsetu i jest on ledwo cieply.Ale do rzeczy:procek to sempron3000+(SDA3000AI02BA CBBID 0501),pamieci kingston(na kosciach samsunga uccc)2x512.Zasilacz jak w podpisie.Pamieci ida mi stabilnie 234 1T 3-3-3-8 2.7v(wiecej nie probowalem), sa w slotach 1i2.Proc na fsb 250 i dzielniku pamieci na 166 Ht x3 napiecie podniesione do 1.5v nic.Nawet winda nie wstaje.Proca kupilem od goscia u ktorego chodzil ponoc na 2700(300x9 1.525v)a u mnie nic :mur: .Juz sam nie wiem co mam pozmieniac zeby chodzil.Temp ma w normie.Macie jakies sugestie?Z gory dzieku za odpowiedz.

 

P.S.Wersja biosu NF3LD504

Takie prozaiczne pytanie, ustawiłeś HT x3? Jeśli tak, to może wina fatalnej serii procka :cry: .

 

EDIT: Oooo, nie zauważyłem, że było napisane Htx3 :), tak jak mówi @Dejot "pobaw się max async latency i read preamble", a jeśli to nie pomoże, to być może trafił Ci się denny procek, a facet od którego zakupiłes zrobił Cię po prostu w jajo.

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie prozaiczne pytanie, ustawiłeś HT x3? Jeśli tak, to może wina fatalnej serii procka :cry: .

Proc na fsb 250 i dzielniku pamieci na 166 Ht x3 napiecie podniesione do 1.5v nic.

;) zresztą HTT 250 i HT x4 spokojnie wytrzyma ;) bo to tylko 1000MHz na Ht a mobo wytrzymuje spokojnie ponad 1k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie teraz to zostalem zabity...Ustawienia jak wyzej ale napiecie podnioslem do 1.525(!!!!) i przy prime po 19sek sie sypie :mur: :mur: :mur: Niech mi ktos powie co jest nie tak??

P.S.Max Asynchronic Latency 9ns i Read Preamble na 7.5ns

 

@andrzej_ka jak mnie gosc w jajo zrobil to do niego pojade i mu wyniose TV z domu :) ale powaznie to ta seria ponoc dobrze sie kreci

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie teraz to zostalem zabity...Ustawienia jak wyzej ale napiecie podnioslem do 1.525(!!!!) i przy prime po 19sek sie sypie :mur: :mur: :mur: Niech mi ktos powie co jest nie tak??

P.S.Max Asynchronic Latency 9ns i Read Preamble na 7.5ns

 

@andrzej_ka jak mnie gosc w jajo zrobil to do niego pojade i mu wyniose TV z domu :) ale powaznie to ta seria ponoc dobrze sie kreci

daj 1,55V imemki na 133 sprawdź wtedy... jak przejdzie to znaczy, że raczej zrobił Cie w balona ;) Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj 1,55V imemki na 133 sprawdź wtedy... jak przejdzie to znaczy, że raczej zrobił Cie w balona ;)

Zrobilem jak mowisz napiecie w biosie na 1.55v dzielnik na 133 (3-3-3-8 2.7v) i prime chodzil 25sek i prrrrryyyykkk....

Wiec o co moze chodzic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też u siebie mam problem z podkręcaniem. Mam oczywiście to mobo & Semprona 64 2800+ rewizja E6. Pamięci TwinMOS 2x256MB (narazie pamięci jeszcze nie kręciłem). Jak narazie bez problemu proc poszdł na HTT 270MHz i napięciu (myślę że na zapas) 1.45V. Komp normalnie wstaje. Kilka testów w Everest, Sandrze oraz SuperPI 1M (nie testowałem w Prime). Dalej zaczynają się schody. Puszczam proca na HTT 280MHz i po logo biosu komp się restartuje. 290MHz tak samo. Podwyższyłem napięcie VCore stopniowo aż do 1.55V i dalej tak samo. Następnie obniżyłem napięcie do 1.45V i zapodałem HTT na 300MHz. Przechodzi logo i następnie nie resetuje się tylko miga na dole ekranu coś takiego _ . Komp nie reaguje i można tak czekać i czekać - jedynie reset, a po tym już ekran się nie chce włączyć tylko komp co 3 sek sie resetuje (tylko po tym jak miga _ ). Dzielnikiem pamięci operuje zawsze tak żeby jej częstotliwość wynosiła 190-200MHz czyli raczej nie jest to wina pamiątek. Mnożnik szyny HT też ustawiam prawidłowo. Myślę że takiego Semprona stać na więcej niż 2100MHz. Nie po to zmieniałem platformę z Socket A żeby mieć taką samą wydajność. Po zakupieniu płyty BIOS był w wersji 2005-05-04. Niepoprawnie identyfikował proca więc zaktualizowałem do najnowszego dostępnego na stronie DFI - 2005-06-23. Nie testowałem możliwości OC na starszym BIOS'ie. Może to w nim leży wina ? Czy może zapodać większe napięcie na chipset? Najbardziej dziwi mnie to że proc tak nagle na danym taktowaniu staje i nawet winda się nie uruchomi. Może spróbować zapuścić go na jeszcze większe HTT ? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bhaal

daj 1,6V i sprawdź alej..monitoruj temperatury... i spróbuj z jedna kostką pamięci...

 

@Mr Smith

Jaki masz dysk ? SATA ?

 

Na 1.6v i przy dzielniku 133 (3-3-3-8 2.7v) jak na razie prime stable(chodzi 8min).Temp proca wg smartguardiana 39,pwmic 36,system 31.Jak tak dalej pojdzie to zeby miec to 2700Mhz to chyba bede musial freon kupic bo bede musial tak go voltowac :mur:

 

Chodzil stabilnie 30min wiec go wylaczylm...sprobuje wyzej pojechac z fsb i przestawie dzielnik na 166...dam znac jak cos

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z jedną kością. Zapodałem HTT 290MHz i najpierw był czarny ekran, reset a póżniej winda jakoś się uruchomiła. Chciałem włączyć opere a tu restart. Wygląda na to że proc jest głodny voltów :sad: . Jak podkręcałem jeszcze wcześniej to najpierw poszedł na HTT 220 a nie chciał iść na HTT 240 bo wyskakiwał komunikat RAID IDE Detecting... Zapodałem mu HTT 260 i poszedł bez problemu.

Testowałem jeszcze dalej z tą jedną kością i to wyniki:

 

HTT 290 - opisane wyżej

HTT 300 - komunikat RAID

HTT 310 - komunikat RAID

HTT 320 - komunikat RAID lub Boot from CD

HTT 330 - miga _ i za chwile restart

HTT 340 - komunikat RAID

 

Testowałem na VCore od 1.45V - 1.55V i jest to samo. Napięcie na chipset zmieniłem też na 1.7V i nic.

I teraz pytanie. Testować dalej HTT? Zmienić BIOS? Voltować proca? Czy może zmienić coś jeszcze w ustawieniach IDE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wywala raid to znaczy, ze są złe ustawienia pamięci ;) albo przetaktowane albo brak zabaw z alphami ;)

Więc pobaw się timingami max async latency i read preamble... a także wyłacz bank interleaving ;)

Albo daj dzielnik memek na 100/133 to wtedy wykluczysz pamięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus] blada... :mur: Ustawilem mu fsb 260 dzielnik 166(3-3-3-8 2.7v) ht x3 napiecie proca 1.6v i prime nie chodzil nawet 5sek... :mur: Podnioslem napiecie chipsetu na 1.7v i windows po wlaczeniu super pi 1m przywital mnie pieknym blue screenem :mur: Juz nie widzopcji zeby ten proc poszedl na to 2700Mhz co ten gosc mowil... No chyba ze macie jakies jeszcze sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolega mial wczesniej problemy z raidem to na chipset zapodal 1.8 i dopiero wtedy pomoglo :| probowales ?

Nie przy takim HT...ja przy HTT 360 nie zwiększałem napięcia na chipsecie ;)

 

 

@bhaal

przykro mi to mówić ale chyba zostałeś wyrolowany :(...

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sprzedal ci proca ktory 2.7 robi przy otwartym oknie w 20stopniowy mroz.proc jest krotko mowiac dupiaty.

:angry: Czyli krotko mowiac musze sie do niego przejechac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mimo wszystko bedzie ci chcial na swoim sprzecie udowodnic ze procek te 2.7 zrobi to wez swoje pamieci w celu ich eliminacji - wtedy zostanie tylko plyta.

Ale jak ustawie pamieci asynchronicznie to tak czy siak powinien zlapac te 2700Mhz jezeli pamieci beda sprawdzone i na danej czestotliwosci nie beda sprawialy problemow...Moje chodza na 234 1t przy 2.7.Jezeli ustawilbym je wyzej to rozumiem ze moga sprawiac problemy ale jezeli przy taktowaniu pamieci 204 komp sie resetuje to chyba nie wina pamieci.No chyba ze sie myle to prosze o wyprowadzenie mnie z bledu.

P.S.Temu gosciowi robil 2700MHz na napieci 1.525v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ustawie pamieci asynchronicznie to tak czy siak powinien zlapac te 2700Mhz jezeli pamieci beda sprawdzone i na danej czestotliwosci nie beda sprawialy problemow...Moje chodza na 234 1t przy 2.7.Jezeli ustawilbym je wyzej to rozumiem ze moga sprawiac problemy ale jezeli przy taktowaniu pamieci 204 komp sie resetuje to chyba nie wina pamieci.No chyba ze sie myle to prosze o wyprowadzenie mnie z bledu.

P.S.Temu gosciowi robil 2700MHz na napieci 1.525v

może być tak, że pamiątki się gryzą z mobo...tak jak było to w moim przypadku, po wymiane pamięci dopiero zaczęło ładnie smigac..wcześniej nie dało rady z pamięciami polecieć wyżej jak 170MHz :/ co blokowało proca.. Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być tak, że pamiątki się gryzą z mobo...tak jak było to w moim przypadku, po wymiane pamięci dopiero zaczęło ładnie smigac..wcześniej nie dało rady z pamięciami polecieć wyżej jak 170MHz :/ co blokowało proca..

Wlasnie kumpel zjechal do akademika wiec pozucze jego pamieci OCZ VX Gold series i zobaczymy wtedy jak bedzie chodzilo.Dam znac jak potestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...