Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Bez niego system mi się zamraża na pare sekund do chwile :| Udałosię zainstalować najnowszą wersje ze strony nvidii i działa odziwo, ale zmieniłem także kabel i port więc nie wiem co było nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa upgrade'owalem BIOSA z NF3LD504.exe na NF3LD623.exe i po powrocie na NF3LD504.exe

mozliwosci o/c mojego sempa spadly do max FSB 280 powyzej leci jak z nut... i nic nie pomaga

 

Spotkal sie ktos z takim przypadkiem ? (DFI tak nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam na przyszlosc czytanie instrukcji do flashowania biosow mozna sie dowiedziec wiele ciekawych rzeczy ;) nawet chyba tps'a robila taka akcje cala Polska czyta insturkcje ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Linoge - doprowadziles do tego ze prawie poczulem sie jak 'dziecko neo'...

 

Dołączona grafika

 

A tu maly powrot do zycia :) niestety niestabilnie, ale zawsze to 2,7GHz z 1,4

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze 1,45 w cpu-z, czyli 1,47-1,5V w realu na procu.

 

Edit:

Aha, sorx, dopiero teraz zjarzylem ze to 1,4 to nie napiecie tylko standardowe taktowaie :lol:

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Linoge - doprowadziles do tego ze prawie poczulem sie jak 'dziecko neo'...

to tylko taki zart nie chcialem Cie w zaden sposob urazic :), a wyniku powyzej moge tylko pomarzyc ;)

 

Ja tam widze 1,45 w cpu-z, czyli 1,47-1,5V w realu na procu.

w realu ? to tylko miernik drogi kolego ta plyta tez magicznie pokazuje napiecia :) i tutaj lezka sie kreci w oku ah to nF7 wiecznie zywe :) Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w realu ? to tylko miernik drogi kolego ta plyta tez magicznie pokazuje napiecia :) i tutaj lezka sie kreci w oku ah to nF7 wiecznie zywe :)

Miałem to mobo 8 miesiecy i je dosc intensywnie uzywalem, wiem co pokazuje w cpu-z a co w tym momencie pokazuje multimetr :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy ma szczescie wylosowac dobry przetwornik ac ;) wbrew pozorom mierzenie napiecia z dokladnosci do o.o1V nie jest prosta sprawa i zalezy od wielu czynnikow np temperatura ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo jest dosc powtarzalne, znaczy znajomy ma jeszcze 2 sztuki kupowane 3 i 6 miechow po mojej i jest dokladnie tak samo... :)

 

To nie jakis GB gdzie kazda mobo dziala inaczej...

 

A pozatym sprawdzaie odczytywania napiecia w cpu-z to troszkie paranoja :lol: Nigdy dobrze nie odczytuje, na tym dfi dobrze czyta SG.

 

A co do zaleznosci odzczytu V od temp. to tak jest w teorii, taka jest właściwość materiałów alwe jest to minimalna różnica w naszym zakresie temperatur...

 

Aha, wracając do V w cpu-z... u mnie odczyty były takie same zarówno w temp otozenia równej +25 st.C jak i w -20-kilka st.C ;)

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Ja tam widze 1,45 w cpu-z, czyli 1,47-1,5V w realu na procu[...]

 

[...]A pozatym sprawdzaie odczytywania napiecia w cpu-z to troszkie paranoja[...]

W biosie cep dostal 1,5V napiecia, cpu-z i smartguardian pokazywal tak jak napisal hary86 i na dobra sprawe niczym nie mozna sie sugerowac dopoki sie czegos nie zmierzy sick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to mobo obsluguje ncq ?

 

edit:

moze sie komus przyda :)

Nvidia NF3 Chipset does 'not' support NCQ so the board

cannot support NCQ.

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zastanawiam się nad kupnem tej płyty przyczytalem polowe tamatu i wiem ze mostek mocno się grzeje i niebieskiego zalmana wejdzie on tam mam jeszcze chlodzenie od r x700 tylko dość głośne jest wiec bardziej jestem nastawiony na tego zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkijm troche odkopie temat bo szlag mnie zaraz chwyci :mur: :mur:

 

CO może byc powodem tego żę jak ustawie HTT Powyżej 315 to po wykryciu dysku pojawia mi sie komunikat :

Nvidia Raid IDE ROM Bios 4.52

 

Detecting Arrey....

 

Po tym komunikacie nastepuje reset i znowy dochodzi do tego komunikatu i znowu reset :mur: :mur:

Dodam że to nie wina pamieci bo strzymuja znacznie wiecej niż wychodzi po ustawieniu, mnoznik HTx3,div166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkijm troche odkopie temat bo szlag mnie zaraz chwyci :mur: :mur:

 

CO może byc powodem tego żę jak ustawie HTT Powyżej 315 to po wykryciu dysku pojawia mi sie komunikat :

Nvidia Raid IDE ROM Bios 4.52

 

Detecting Arrey....

 

Po tym komunikacie nastepuje reset i znowy dochodzi do tego komunikatu i znowu reset :mur: :mur:

Dodam że to nie wina pamieci bo strzymuja znacznie wiecej niż wychodzi po ustawieniu, mnoznik HTx3,div166

To wina pamieci a konkretnie tego ze masz 2 kostki...Ja tez tak mialem powyzej HTT 300...Wyjmij jedna kosc i spobuj wtedy powinno pojsc

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Obecnie mam zainstalowane na DFI LP UT nF3 250GB 2x512MB GEiL Value (2.5-3-3-6@200MHz).Procek (Sempron64 2800+) sobie chodzi na 2.6GHz co daje na pamieciach ~216MHz (2.5-3-3-8-1T) przy dzielniku 133.Wszystko smiga stabilnie i bezproblemowo.Zastanawiam sie nad kupnem jeszcze jednej kostki GEiL Value 512MB (2.5-3-3-6@200MHz) do tego konfigu i sie zastanawiam czy przez przypadek obsadzenie 3 slotu pamieci nie pogorszy mi OC i nie bedzie skutkowalo niestabilna praca kompa ??? Mial ktos obsadzone 3 sloty na DFI LP UT nF3 250GB prze kostki 512MB PC3200 ??? Jak sie zachowuje wtedy plyta glowna ???

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Obecnie mam zainstalowane na DFI LP UT nF3 250GB 2x512MB GEiL Value (2.5-3-3-6@200MHz).Procek (Sempron64 2800+) sobie chodzi na 2.6GHz co daje na pamieciach ~216MHz (2.5-3-3-8-1T) przy dzielniku 133.Wszystko smiga stabilnie i bezproblemowo.Zastanawiam sie nad kupnem jeszcze jednej kostki GEiL Value 512MB (2.5-3-3-6@200MHz) do tego konfigu i sie zastanawiam czy przez przypadek obsadzenie 3 slotu pamieci nie pogorszy mi OC i nie bedzie skutkowalo niestabilna praca kompa ??? Mial ktos obsadzone 3 sloty na DFI LP UT nF3 250GB prze kostki 512MB PC3200 ??? Jak sie zachowuje wtedy plyta glowna ???

Pozdrawiam!

U mnie komp nie odpalal na 3 kostkach dwustronnych o pojemnosci 512MB kazda

Mam zamiar kupic 2x1GB wlasnie pod te plyte.... Co polecacie?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno już mnie nie było w tym wątku, ale niestety musze do niego powrócić. Kupiłem ostatnio dysk na SATA i postawiłem na nim system. Cos mnie podkusiło i zmieniłem w biosie wszystkie opcje na def. ( procek wykręcony z 1,4 na 2,3 GHz, system postawiony był na dysku ATA) Teraz niestety nie jestem wstanie podkręcić swojego procka nawet o 2 MHz, bo system nie chce się botować z dysku SATA. Co robie nie tak? O jakiej ważnej opcji zapomniałem? Z góry za szybka odpowiedź :mur:

 

dysk: WD Caviar 320 GB SATAII 16MB

 

----------

edit: Tak to jest jak sie nie używa opcji szukaj, wystarczyło poszukać i juz mam rozwiązanie :/, przepraszam za klopot

Edytowane przez Andiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba mająca problem z "detecting array"

 

Problem występuje powyżej htt 315 (po kombinowaniu z alphami daje rade do 320). HT 2,5 dałem ale to nie pomogło. ht 2 to za mało chyba i wtedy też sie pc nie odapala. Div jest ustawione na 100 (innych też próbowałem)

Timingi wszystkie ręcznie ustawione, DQS skew mode ustawione na decrese, kombinowanie z max a. latency i read preamble prawie nic nie daje. Pamięci wiem że mogą więcej, do ok 500MHz działają. Już nie mam pomysłów co może być jeszcze nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...