Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Programik o nazwie OmniExtremeEdit Fx 1.5 po załadowaniu biosu mojej karty (BFG 6800Ultra) w ustawieniach 3D widzi standartowe taktowania ale w 2D wyskakuje mi dla core i memory 11264MHZ?????!!!!!! :blink: miał ktos podobny przypadek? co jest? :huh:. Gasto jak uda Ci sie zmnienic napiecie na 1.5 napisz jakiego programu uzyłes i jakie sa tego efekty.

danke sehr

witam, dokładnie to samo miałem, zegar 2D jakieś dziwne liczby hehe, domyślam sie że twoja ultra jest na PCIE, bo moja także, a omni nie rozpoznaje biosów 6800 Ultra PCIE, dlatego takie dziwne rzeczy sie dzieją. Dodatkowo jak byś sie uparł i chciał przerobić ten bios omniextreme, to nawet po ustawieniu biosu i poprawnych zegarów ręcznie i sflaszowaniu grafy, bios bedzie nie rozpoznawalny w riva tunerze, zero info o tym biosie itd. bo wgrasz bios od AGP ;) Omni sobie nie radzi z tym. Pokombinuj najnowszym Nibitorem albo Nvidia bios modificator. ja dziś je sprawdze i jakby co to napisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie przekopuje forum http://www.mvktech.net/index.php?option=co...=34&func=search (troche tego jest) ze ludzie majacy karty 6800U AGP i PCIE maja podobne niespodzianki :mur: . moja ultra lezy na AGP.wiec nie ma szans ze tylko karty na PCIE maja spiecie w omni. druga sprawa ze w nibitorze-> Vendor nie widzi kart BFG! poprostu nie tam ich ale integrity jest green wiec raczej spox.po wejsciu w zakładke Clockrates widzi ładnie fabryczne taktowania ale jak zabieram sie zmiane active performance level i wybieram 2 i 3 to w 3d mam po 300mhz dla core i mem za to w 2d sa fabroczne taktowania :blink: to tyle z błedów w nibitorze jakie wykrylem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, sprawdzałem najnowszego Nibitora 2.6 i kretki, nie poradził sobie. Nvidia Bios Modifier v3.2 tez odpadł, i sobie nie poradział. Zrobiłem recznie pełne 1.4V poprzez Hexeditor, (tak jak w biosach na AGP do 6800) dodałem 3x 8C03 i troche mi to pomogło. Tylko o 5mhz na rdzeniu w góre, a na pamiątkach o 15mhz ;) zawsze coś. Zegarki na mojej ultrze to obecnie 455/1265, temperatura w stresie nie przekracza 60 stopni. Juz mnie strzela, KTO WIE JAK WPROWADZIĆ POPRAWNIE VMOD 1,5v NA 6800 ULTRE PCIE??? Skonczyły mi sie pomysły. Temp mam OK w stresie, więc ukryta moc niepotrzebnie sie marnuje ;) Na luzie mógłbym wprowadzić ten mod 1,5V. HELP ME ;) NIECH KTOŚ NAPISZE JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ. z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to nie wiele w soomie ale dodatkowe mhz nie zaszkodzi...dzis sproboje zmienic na 1.5 na mojej ultrze agp.moze sie uda.obaczymy.postaram sie opisac jak poszło. jeszcze mam pytanie.u mnie pamiec ledwo dochodzi do 1200mhz. nawet w rivie jest ciezko...moze wina zasiłki :enlight420 to juz nie to?...podkrecales mem systemowo czy zmieniales w biosie????najpierf sproboje dac napiecie na agp na maxa i jeszcze bardziej podkrecic.jak sie nie zblize do twoich wynikow grzebie bios karty...najwyzej bede latał za karta pci.

Edytowane przez talib666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to nie wiele w soomie ale dodatkowe mhz nie zaszkodzi...dzis sproboje zmienic na 1.5 na mojej ultrze agp.moze sie uda.obaczymy.postaram sie opisac jak poszło. jeszcze mam pytanie.u mnie pamiec ledwo dochodzi do 1200mhz. nawet w rivie jest ciezko...moze wina zasiłki :enlight420 to juz nie to?...podkrecales mem systemowo czy zmieniales w biosie????najpierf sproboje dac napiecie na agp na maxa i jeszcze bardziej podkrecic.jak sie nie zblize do twoich wynikow grzebie bios karty...najwyzej bede latał za karta pci.

Pamiątki, kręce z pod systemu, progsem który daje winfast do swoich graf, WinFox ;) Mi pamięci latają na 1300 nawet ale mam małe artefakty, więc to sie nie liczy ;) Ja narazie bawiłem sie biosem i podnoszeniem napięcia na gpu, podobno można też zwiększyć jakoś napięcie na pamiątkach w grafie ale nie wiem jak ?? to sie nazywa Vmod mem. Narazie to mi zależy na gpu, szperałem po niekmtórych forach i tam wiara ciągnie podobno na 1,5V do 500Mhz na rdzeniu, ale nikt nie raczy napisać jakim sposobem udaje im sie poprawnie wprowadzić 1,5V :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. CO lepiej byłoby kupić ?? Bo arche ma ofertę w podobnej cenie albo 6800GT (pamięci 2ns) za 840 czy lepiej 6800GS ktory ma mniej potokow i vertexow ale zrdzen o 100Mhz szybszy.....CO byłoby lepsze...??Chyba 6800GT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja. No cóż mam 2 lamerskie pytania. Otóż czy do ściągania filmu z kamery na komputer wystarczy tunerTV czy musze mieć VIVO na karcie ??

 

Planuję zakupić płytę Asus P5RD1-V Deluxe Xpress200+tunerTV z chipsetem ATi (na s775). I tu jest problem. Czy grafika Nvidii (6800GS lub 6800GT-wtedy ASUS) będzie poprawnie na niej chodziła?......a chce i pograć i zrzucać filmy z kamery, dlatego wole się spytać.......pozdro

 

PS. Płyta ma też zintegrowaną kartę graficzną......wolałem napisać jakby co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film z kamery to chyba zgrywa się przez firewire

To zalezy.

Jak kamera jest starsza i nie ma zlacza IEEE-1394 to posiadanie na plycie/k. muzycznej takiego zlacza nic nie da ;). Wtedy potrzebne jest VIVO. Dokladnie to chodzi o to ze jesli kamera jest analogowa a nie cyfrowa to potrzebne jest VIVO. Inaczej sie nie zgra.

Wiec quartzXXI najpier powiedz jaka masz kamere. Jesli cyfrowke to wystarczy IEEE-1394, takie zlacze jest czasem na MOBO(np. na mojej), jest rowniez na kartach muzycznych np. Audigy. Mozna tez kupic zewnetrzny kontroler na PCI cena od 25zl. w gore. + kabel ;)

Jesli kamera jest analogowa to bedziesz potrzebowal karte graf. z vivo lub tuner TV. Kupno grafy z vivo bedzie tansze niz kupno tunera tv.

Potem juz tylko kupic program(lub jesli bedzie dodany do grafy, tunerka itp.) do obrobki video i zaczynac zabawe :)

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mówię następująco. Kamery jeszcze nie mam :D Zakup jest planowany. Szczerze mówiąc na kamerach się nie znam, wiem tylko że na cel mam przeznaczyć w okolicach 1200zł - więc to chyba będzie cyfrówka z wyświetlaczem lcd, na małem kasetki......Poisiadając tę kamerę będę zmuszany do zgrywania filmów z kasetek na komputer a potem na DVD, dlatego pytam się, co muszę posiadać czy musi być vivo na karcie, czy fire-wire czy tuner tv. Mam nadzieje ze fire-wire wystarczy, mam rację ?? Acha noi do tego chyba SB live! 5.1 wystarczy do dźwięku ??

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak planujesz cyfrowke to firewire wystarczy, nie musisz miec karty z VIVO czy tunera TV bo ona laczy sie z kompe wlasnie przez firewire

A jak wyzej pisalem to jest najtanszy sposob bo dodatkowa karta z IEEE-1394 jest tania a to zlacze jest tez dodawane do MOBO i z karami muzycznymi.

5.1 wystarczy, wystarczy tez zwykly kodek na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, chce cyfrówke.....tylko jakby się miała karta 6800gt na plycie gł. z chipsetem Ati ?? :/ Albo co sądzicie o płycie Abit AG8 z 915p ?

 

@edit: A może jednak zostać jeszcze przy AGP ?? Bo wydajnościowo bardziej chyba opłacałoby mi się sprzedaż radka9800pro i kupno 6800ultre za 1100zł :D CO o tym myślicie ??

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecane testy Point Of View 6800XT , miały być trochę wcześniej ale ... nie dałem rady, jutro wkleję jeszcze w 3DMark05

 

O/C 400/900 MHz , rozdzielczosć 1024x768

 

3DMark03 po odblokowaniu 12 potoków 5 Vertex pamięć 425 MHz (850 MHz) rdzeń - 400 MHz

Dołączona grafika

 

 

 

3DMark03 po odblokowaniu 12 potoków 6 Vertex pamięć 425 MHz (850 MHz) rdzeń - 400 MHz

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

3DMark03 po odblokowaniu 16 potoków 5 Vertex pamięć 425 MHz (850 MHz) rdzeń - 400 MHz

Dołączona grafika

 

 

 

3DMark03 po odblokowaniu 16 potoków 6 Vertex pamięć 425 MHz (850 MHz) rdzeń - 400 MHz

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL dobrze, ze nie kupilem tego szita pointa, ja mam na swoim bez problemu na 12/6 po 10,7 tys. pkt :D

zrób cos dla mnie dobrze? przestan spamowac swoją głupotą to forum bo aż żal serducho sciska jak sie ciebie czyta.... jak karta winfasta moze byc wydajniejsza od karty pointa ,kiedy obie są na takich samych zegarach? pomine kwestie timingow bo to w sumie groszowe pkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL dobrze, ze nie kupilem tego szita pointa, ja mam na swoim bez problemu na 12/6 po 10,7 tys. pkt :D

 

PoV ma 10,1 tys. i jest tańszy o grubo ponad 100 zł ? Faktycznie dobrze że kupiłeś Leadtek`a ;)

Prawdziwy z Ciebie "rekin biznesu"

 

Nie wiem ,ale obawiam się że przy chłodzeniu które jest na Leadtek`u karta PoV zostawiłaby Leadtek`a trochę w tyle ...

oczywiście nie mam nic przeciwko Leadtek`owi który jest jak dla mnie jednym z lepszych producentów kart i chwała im za tę masę miedzi którą wsadzili na swoje 6800-ki

 

Inna sprawa to jak już ktoś wspomniał timingi, jutro jak się uda spróbuję wgrać bios od Leadtek`a do PoV i zobaczę co się uda wtedy wycisnąć w testach z tej karty

 

Przy okazji jeszcze jeden test MSI 6800 LE zmodowana na 12/6

 

1954429[/snapback]

na pierwszym screenie zauwazylem takie cos..

Dołączona grafika

 

 

o co biega?

hmmm ... sam jestem ciekaw o co biega .... nie wiem może ktoś zna odpowiedź ja już dziś sprawdzić nie mam siły ....

jutro puszczę jeszcze raz ten test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem, posiadam Leadtek 6800 ultre PCIE która ma na 3d - 1,4V. Moje pytanie brzmi: Czy istnieje sposób na poprawne wprowadzenie napięcia na GPU - 1,5V ?? Programy takie jak NiBiTorv25, emeEditFX.v1.5 sobie z tym nie radzą, znaczy niby zmieniają a tak naprawde nic sie nie dzieje. Bawiłem sie także Hexedytorem, ale nigdzie nie znalazłem sposobu na w prowadzenie poprzez hexa napięcia na 1,5V. Jedyne co znalazłem to materiał jak shexować grafe 6800, ale to wszystko było na agp a nie na PCIE. Jak komuś sie udało poprawnie wprowadzić vmod 1,5V to prosze napisać jak to zrobił. icon_wink2.gif thx za pomoc

 

z ciekawości jeszcze spytam, jak sie robi moda na pamiątki ?? Vmem >? thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arche_ może sprowadzisz do swojego sklepu te 6800ultry na agp8x, bo kosztują tylko 1100zł a u nich kupować to padaka...:D Z resztą może ktoś wejść na stronę komputroniką i swoim innym okiem spojrzećjak byłoby ze zmianą chłodzenia, czy trudno czy nie, bo swoich kołków do mojego 9800pro już nie dostane więc z gwarą koniec, a tego już przy 6800u nie chciałbym ...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to wlasnie chodzi ;)

 

ja równierz szukam sposobu na podniesienie poprawnie napięcie jednak na pamięci !! nikt praktycznie o tym nie pisze, jest to na nv42.

 

proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej przymierzam sie do zakupu 6800 XT zmodowanego do 16 potokow i 6 vertexow na AGP. Dzialalby z tym konfigiem jak w podpisie. Zastanawiam sie tylko czy go to nie bedzie ograniczac:( Wczesniej chcialem kupic 6600 GT Galaxy ultimate lub z zalman i zastanawiam sie co bedzie lepszym zakupem dla tego konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Hej przymierzam sie do zakupu 6800 XT zmodowanego do 16 potokow i 6 vertexow na AGP. Dzialalby z tym konfigiem jak w podpisie. Zastanawiam sie tylko czy go to nie bedzie ograniczac:( Wczesniej chcialem kupic 6600 GT Galaxy ultimate lub z zalman i zastanawiam sie co bedzie lepszym zakupem dla tego konfigu.

nie ale unreal2007 juz cie ograniczy

 

Programik o nazwie OmniExtremeEdit Fx 1.5 po załadowaniu biosu mojej karty (BFG 6800Ultra) w ustawieniach 3D widzi standartowe taktowania ale w 2D wyskakuje mi dla core i memory 11264MHZ?????!!!!!! :blink: miał ktos podobny przypadek? co jest? :huh:. Gasto jak uda Ci sie zmnienic napiecie na 1.5 napisz jakiego programu uzyłes i jakie sa tego efekty.

danke sehr

ten program zwalony troche jest

tylko nbitor nic innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OmniExtreme 1.5 nie nadaje się do kart od 6800 począwszy. Już o tym była rozmowa.

Tylko NiBiToR został dalej kontynuowany - nawet były próby rozwiązania problemów z odmiennością kart ASUSa.

NiBiToR 2.6 wspiera nawet 7800. Omni zatrzymało się na 6200 czy 6600 i ewentualnie 6800NU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6600gt i w fear w rozdzielczości 1024x768 bez problem i zarwań. A więc jest dobrze i strasznie się z tego cieszę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Mam 6600gt i w fear w rozdzielczości 1024x768 bez problem i zarwań. A więc jest dobrze i strasznie się z tego cieszę :lol:

pewnie jeszcze high detail + soft shadows ktore niedzialaja jak wlaczony jest aa zreszta juz widze aa i anizo z ta twoja 6600gt z 128bitowymi pamiatkami a ta gra lubi potoczki

 

ja gram w 1280x960 i twojego 6600gt zjadam na sniadanie

6600 to juz zaczyna byc lowendzik niestety sprzet sie starzeje

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...