Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim programem mozna zmniejszyc obroty wiatraka naWinfast GF6800? Dolaczony do karty Hardware monitor nie ma takiej opcji :(

 

Dołączona grafika

1244231[/snapback]

Raczej nie zmniejszysz bo wiatrak od wf6800 nie posiada kontroli obrotów.

A bios karty reguluje automatycznie poprzez zmiane nap w zaleznosci od temperatury - o ile sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zdjalem to siteczko nad wentylatorem w moim leadteku i temperatury mi znacznie spadly. Polecam wszystkim posiadaczom A400. Poza tym to sitko szybko zapycha sie kurzem, przynajmniej u mnie.

 

Nie wiem w czym ogladac filmy, ale u mnie po zainstalowaniu sterownikow z serii 7x.xx nie ma wizji w divx`ach :mur: . Instalowalem juz wiele rodzaji i za kazdym razem ciemny ekran. Ogladam filmy w SubEdit Player. Co dziwne w WMP 10 filmy dzialaja :blink: . Nie rozumiem od czego to zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak,

sprzet w podpisie geforceGT

na standardowych ustawieniach mam 10875pkt

a na kreconym ponad 12,5k

nie wiem, moje no-name są na cl3 wiec moze dlatego tak.. a w timedemo w doom3 (1024/ultrahigh/aa4x anizo8x) mam 74fps (351rdzen i 1102pamiec - standardowe taktowania)

w stres tescie w HalfLife2 (bez patchy) full wszystkiego (4xaa i 8xanizo) 1024x768 - 94fps, 1152x864 - 92fps, 1280x1024 - 88fps

w FarCry z HDR 7, woda Ultra High, reszta Very High (aax4 i anizo x8) minimum jakie odnotowałem to 26fps (fakt, tylko przy zadymie itp.)

Dla mnie spoko wyniki..

1241034[/snapback]

Przecież przy włączonym hdr w far :cry: nie działa aa.

 

Panowie, przewalacie tyle sterowników przez swe kompy, może polecicie najlepsze do tej właśnie gry.

Teraz używam 71.20bXG i powiem, że dają radę nawet z hdr.I faktycznie bywają problemy z wyświetlaniem filmów w allplayer.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniach z configu w idlu mam 48*C. A mialem okolo 58-60*C. Nie mowie nawet o tym, ze wczoraj mi sie to sitko calkiem zatkalo i mialem 70*C :wink: .

 

Pinki jakie masz u siebie temp przy takim taktowaniu jak napisales?

Edytowane przez ck_@rL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow 10 stopni mniej, musze jutro sprobowac :) Co dokladnie trzeba tam zdjac? Sama siateczke czy caly ten plastik? Na czym to sie trzyma :)

 

Idle mam 57, stress 67 :) ( max jakie zanotowalem )

Czy moje wyniki w markach sa ok? Martwi mnie 2k1 gdzie mam wynik niemal identyczny jak na R9800 :( We wszystkich testach mniej tylko w Naturce kilkadziesiat fps wiecej :blink:

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz, ciekaw jestem czy u ciebie tez bedzie taka duza zmiana. Ja zjalem tylko to sitko. Przykrecone jest do plastiku dwoma srubkami, prosta sprawa.

 

Co do markow, to nie uzywam. Ale ludzie pisali ze w 2k1 rozbierznosc jest duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do OC :) Czy u was tez tak jest ze po podkreceniu i wyjsciu z trybu 3d do 2d zmienia sie tylko taktowanie rdzenia a pamieci zostaja dalej podkrecone? w 3D mam 400/900 a w 2D robi sie 325/900 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki sproboj moze takiego narzedzia jak EXPERTOOL od gainwarda,

wszystkie 6800 maja tak samo rozwizane regulowanie obrotow wiatraka. Tu masz linka: http://ftp.gainward.com/utility/expertool/expertool_329.zip

http://ftp.gainward.com/utility/expertool/expertool_329.zip' target='_blank'>

 

Konio68 co do regulacji obrotow, bios sam z siebie nic nie moze zrobic, on moze

regulowac napiecia ale nie wykonuje tego eeprom, on tylko decyduje jakie napiecie

podac a chip dopiero steruje fizycznym podawaniem napiecia. Jesli masz

program ktory potrafic sterowac chipem to no problem. Zobaczymy jak bedzie kiedy

pinki stestuje narzedzie od gainwarda.

Greetz

Edytowane przez misobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziala :) Niestety mozna spowolnic tylko do 50% a to za malo jednak domyslnie jest 60% wiec zawsze cos :)

Niestety ASUS SmartDoctor nie dziala, wymaga karty Asusa :(

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie bezglosne systemy chlodzenia. Fajny pod tym wzgledem jest VGA SILENCER... tyle ze na 6800 zazwyczaj jest chlodzenie ktore odpowiada mozliwosciami VS i nie trzeba nic placić . Problemem jest brak odpowiedniego softu ... moze jakis jego mosc by cos takiego naśmigał ? ja narazie prosilem na forum w1zzard-a ( tego od atitool-a ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na R9800 mialem ATi Toola, ATi Tray Tools i teraz brakuje mi tych progsow. Jakie sa ich odpowiedniki pod nV? Widze ze jeszcze nie odpowiedzial :mur:

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zdjalem to siteczko nad wentylatorem w moim leadteku i temperatury mi znacznie spadly. Polecam wszystkim posiadaczom A400. Poza tym to sitko szybko zapycha sie kurzem, przynajmniej u mnie.

 

  Nie wiem w czym ogladac filmy, ale u mnie po zainstalowaniu sterownikow z serii 7x.xx nie ma wizji w divx`ach  :mur: . Instalowalem juz wiele rodzaji i za kazdym razem ciemny ekran. Ogladam filmy w SubEdit Player. Co dziwne w WMP 10 filmy dzialaja  :blink: . Nie rozumiem od czego to zalezy.

1244612[/snapback]

To normalne. Ja wTI4400 leateka też kiedyś posciągałem te sitka bo się ciągle zapychały.

Temperaturka spoko idzie w dół jest tylko may haczyk - żywotnosc wentyla.

Mi w 4400 poleciały po 0.5 roku od zdjęcia sitek z obu.

U mnie z sitkiem jest 53/42 - po 2 tygodniach 59/45 - czyszcze sitko i znowu te 53.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie odnosnie artefaktwo zwiazanych z odblokowywaniem potokow. Czy komus zdarzylo sie widziec je juz po zaladowaniu windy? U mnie cala tapeta pokryla sie siateczka malych punkcikow. Oczywiscie wrocilem do standardowych 12 potokow,ale zastanawiam sie czy arty nie powinny sie pokazac dopiero w 3D?

 

PS

Tez mam tego wyjacego winfasta i zastanawiam sie czy by nie wykopac oryginalnego wentyla i wymienic na inny. Pakowanie 100zl w Silencera mi sie nie usmiecha.

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie odnosnie artefaktwo zwiazanych z odblokowywaniem potokow. Czy komus zdarzylo sie widziec je juz po zaladowaniu windy? U mnie cala tapeta pokryla sie siateczka malych punkcikow. Oczywiscie wrocilem do standardowych 12 potokow,ale zastanawiam sie czy arty nie powinny sie pokazac dopiero w 3D?

 

PS

Tez mam tego wyjacego winfasta i zastanawiam sie czy by nie wykopac oryginalnego wentyla i wymienic na inny. Pakowanie 100zl w Silencera mi sie nie usmiecha.

1245113[/snapback]

w jednym z gainwardow ktore mialem tak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie piszcze ze chlodzenie na gf6800 odpowiada mozliwosciami silencer'owi i nie oplaca sie go kupowac bo to nie prawda. ja na swojej karcie mialem rererencyjne chlodzenie od gt i po wymianie nie dosc ze jest kilka stopni chlodniej to halas generowany przez silencer'a jak dla mnie jet kilka krotnie mniejszy wiec polecam takie rozwiazanie dla osob ktore chca obnizyc halas i nie zamienic kart w grzalke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, mam leadteka 6800gt i radiator tam jest dość pokaznych rozmiarów, raczej nie zmieniłbym tego na nic innego. W przyszłości jedyne co planuje to zamienić wiatraczek na coś większego, np. 80mm papsta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego mozna porownac glosnosc tych nowych Silencerow, glosniejsze od starych VGA SIlencer rev3 na High? Pewnie za miesiac czy dwa zmienie chlodzonko na moim Winfascie :(

 

 

ck_@rL po zdjeciu sitka temperatury sie nie zmienily :mur:

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego mozna porownac glosnosc tych nowych Silencerow, glosniejsze od starych VGA SIlencer rev3 na High? Pewnie za miesiac czy dwa zmienie chlodzonko na moim Winfascie :(

ck_@rL po zdjeciu sitka temperatury sie nie zmienily  :mur:

1245860[/snapback]

Dziwne. Ale u mnie zauwazylem jeszcze jedna rzecz. Teraz pokazuje mi temp w 2d okolo 48. Ale czasami jak uruchamiam system to jest 56 dopiero musze zmienic taktowanie w 2d np z 325 do 350 i temperatura spada. :blink:

Moze sprobuj u siebie zmienic taktowanie i obserwuj temp.

 

Pinki ale nie uzywasz tego expertoola?

U mnie ewidentnie temperatura zmalala. Ale moze to zasluga bardziej kurzu niz sitka ? Niewiem sam juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie kurzu nie bylo :) A co do expertoola to moje obserwacje byly bledne ;) Bez niego jest jednak najciszej, po ustawieniu 50% jest troche glosniej a po wylaczeniu exportoola robi sie najglosniej :D Teraz mam wlasnie 56/40 w idlu.

 

 

Hahaha :lol: Dalem tak jak mowiles 350/700 i temp odrazu zaczely spadac. Obecnie w idle 48/34 i spada dalej :mur: Czy ktos potrafi to wyjasnic?

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z ktorym nie moge sobie poradzic i licze na Wasza pomoc.

 

Moj sprzet:

 

Leadtek Winfast GF6800 GT 256mb

PIV 3ghz

Plyta Abit IC7-max3

 

do tego 2x1024mb ram, 2xhdd 80gb, dvd-rom, nagrywarka dvd

System Win XP SP1

 

I przechodze do problemu.

Mialem wczesniej Radka 9800 i wszystko chodzilo swietnie.

Wczoraj zmienilem grafe na w/w GF6800gt.

Zrobilem format dysku C:, zainstalowalem swierzego win xp.

I moge sie "cieszyc" rozdzielczoscia 640x480 w 4bit palecie kolorow....

Karta graficzna wchodzi z czyms w konflikt.

W Managerze urzadzen/zasobach mam informacje, ze:

"Urzadzenie to nie moze znalezc wystarczajacej ilosci zasobow, ktorych mogloby uzyc.

Jesli chcesz uzywac tego urzadzenia, musisz wylaczyc jedno z pozostalych urzadzen w systemie."

 

Nie mam zadnego pola manewru, np. ze zmiana irq.

Probowalem roznych sterownikow do grafy i plyty.

Wyciagalem tez wszystkie podzespoly z wyjatkiem grafy, 1 hdd, karty sieciowej i dvd-roma.

I w dalszym ciagu to samo...

 

Moze ktos z Was spotkal sie z takim problemem, prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem troche zaniepokojony temperaturami na Winfascie GF6800 :( Wiem ze max moze byc 127 ;) ale i tak mam chyba za duzo? Przy taktowaniu 400/900 i 12/6 max temperatury odczytywane z wykresow RivaTuner Hardware monitor to 56/40 w idle ( 325/700 2D ) i 70/50 w 3D. W obudowie dobra wentylacja, z boku dodatkowy nawiew na karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka all otoz mam bardzo duzy problem komp to Athlon 3200xp, Epox 8RDA3+, 2x512 mb ram, hdd WD160gb , audigy 2 zs, DVD, Radeon 9800 128 mb chief 420W. Otoz po zmianie grafiki na GF6800gt 256mb gry chodza o wiele gorzej niz na radeonie poczawszy od cs source, hl2, NFS undergound 1 , itd jedyny wyjatek stanowi doom3 choc to demo roznica wynosi 9-11 klatek na korzysc GeForca. System przeinstalowany 3 krotnie roznie stery nic nie pomaga;( i z racji tego ze mam obudowe zdjeta po zmianie na gf6800gt slysze dziwny dzwiek dochodzacy od prawdopodobnie zasilacza choc glowy za to nie dam na radku jest ok i podczas przewijania rolka myszki strony ten dzwiek wystepuje. Myslalem ze to moze brak mocy zasilacza odlaczylem dvd audigy procek ustawilem na 2500+ ale nadal to samo... plz help me !

Edytowane przez Fishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie znam rozwiązania do Twojego problemu ale to "piszczenie" napewno nie jest spowodowane brakiem mocy zasilacza!!! Pochodzi ono z karty graficznej a dokladnie z kondensatorow na niej umieszczonych i wiekszosc zwyklych GF6800 od Leadtek-a ma ta dolegliwosc....jak widac na Twoim przykladzie na GF6800GT tez sa te "dziwne dzwieki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...