Skocz do zawartości
legolas

Problem z powłoką antyrefleksyjną

Rekomendowane odpowiedzi

W moim NEC-u FE791SB najwyraźniej w jednym miejcu starła się powłoka, którą chyba jest pokryta lampa kineskopowa. W sumie to nie wiedziałem, że jest jakaś dodatkowa warstwa. Myślałem, że to taki typ szkła.

Jak to się stało nie mam pojęcia. Po prostu pojawiło się. Myślałem, że to zabrudzenie, gdyż tego typu kineskopy są wrażliwe na odciski palców itp. Wycieranie i mycie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu.

 

Stad pytanie: czy jest na to rada? Ktoś się zetknął z tym problemem? Może inne monitory też sprawiały podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na moim starym CTX (mial juz 3 lata) tez tak mialem - caly dół ekranu na wysokos 3 cm i szerokosci calego ekranu mialem tak starty - podejrzewam ze to efekt czyszczenia ekranu plynem do mycia szyb. Z tego co sie zorientowalem nic z tym nie mozna zrobic, tzn; mozna zerwac cala warstwe antyrefleksyjna, ale nie jest to dobre rozwiazanie.

 

Wqrzalo mnie to niesamowicie i zmienilem monitor na ten z konfigu - a CTX teraz stoi u rodzicow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehh - wlasnie jakies 3 dni temu stalo mi sie to samo na tym wlasnie monitorze! Na samym srodku jest rysa dlugosci 5 cm i szerokosci 2mm, a w okolo niej "krzaki". Tez myslalem ze to niedomyty zaciek - puowanko nic nie dalo! Wraz z ojcem stwierdzilismy, ze to powstalo od wewnatrz nie na kinolu tylko na tej pierwszej szybie. Jest tam napylona warstwa metalu spelniajaca role filtra. I ona wlasnie jakims cudem odpada? Widze zatem (po waszych opiniach) ze to chyba przypadlosc tych modeli? :(

 

Teraz mam duzo pracy przy kompie, ale gdzies za tydzien jakde oddac go na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to warstwa antyrefleksowa jest nanoszona na zewnetrzna warstwe kineskopu. Jest to dosc logiczne, bo jej przeznaczeniem jest redukcja odbic powstalych na powierzchni szkla.

 

Jakiekolwiek sa jednak uszkodzenia, to domowymi sposobami ich sie zazwyczaj naprawic nie da. Pozostaje gwarancja lub przyzwyczajenie sie do defektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dowidzenia :cry: Taką odpowiedź dostałem z biura NEC:

 

"Szanowny Panie!

 

W odniesieniu do Pana emaila dotyczącego powłoki antyodblaskowej OptiClear

informujemy co następuje:

 

Powłoka antyodblaskowa OptiClear w monitorach NEC MultiSync jest specjalna

powłoką (składającą się z kilkunastu nanoszonych na siebie różnych warstw),

która eliminuje odbicia świetlne i elektryczność statyczną. Jest delikatną

powłoką nanoszona na szklaną powierzchnię ekranu w procesie produkcji

kineskopu, którą należy czyścić używając odpowiednio delikatnej szmatki, nie

pozostawiającej drobinek materiału czy nitek na powierzchni ekranu, oraz

stosując obojętne środki czyszczące bez zawartości alkoholu.

Stosowany środek czyszczący nie powinien być nigdy nanoszony bezpośrednio na

ekran monitora lecz na szmatkę zwilżoną wodą, która po wykręceniu może być

użyta to przemycia ekranu monitora. Jedną z przyczyn uszkodzeń warstwy

anytodblaskowej mogą być źle dobrane środki czyszczące ze względu na

zawartość składników chemicznych, tj. benzenu, rozpuszczalników, odczyn

kwaśny/zasadowy środka czyszczącego, środki czyszczące z proszkiem ściernym

lub alkoholem, z domieszką antystatyczną oraz z połyskiem (nabłyszczaczem).

 

Inną przyczyną uszkodzeń powłoki antyodblaskowej może być również

uszkodzenie mechaniczne - powłoka może być zadrapana lub starta (np. w

transporcie w źle zapakowanym kartonie), albo przecierana nieodpowiednio

miękką i przystosowaną do tego typu zastosowań ściereczką.

 

Raz uszkodzonej powłoki antyodblaskowej nie da się ponownie zrekonstruować.

 

Za wszystkie powyższe przyczyny NEC/Mitsubishi nie bierze odpowiedzialności

i jest to wyłaczone z gwarancji (&4 pkt. 1 gwarancji)."

 

Qurwa, jak bym wiedział, że ta powłoka nie wytrzyma kilku miesięcy, to bym napewno nie kupił tego szajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, coś boję się, że Ci tego nie przyjmą. Zwalą winę na nieprawidłowe użytkowanie :(

Swoja drogą, to ja czyszczę swój monitor przy użyciu dwóch miękkich chusteczek: najpierw przecieram chusteczką nasączoną zwykłą wodą, a póniej drugą do sucha wycieram. Jak na razie wszystko ładnie się wyciera i nie widać żadnych zmian na warstwie antyrefleksyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NEC-a FE991SB i ten sam problem, porysowana powłoka antyrefleksyjna :( i nie wiem co z tym zrobić!? ale najgorsze jest to że po pojawieniu się tych rys monitor zaczął szaleć!!! Lataja jakieś białe poziome linie na całym kineskopie a obraz skacze tzn. zwęża sie i rozszerza w pionie!!! Mam monitor dopiero 9 miesięcy a tu taka klapa i tyle kasy za niego dałem :( a teraz nie moge go reklamowac!? Czy u was też sie tak dzieje? i piszcie jak coś wymyślicie, a z tym serwisem NEC-a w B-B z tego co słyszałem będzie ciężko... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rysy nic nie mają do tych objawów uszkodzenia monitora. Masz coś nie tak z zespołem odchylania pionowego. Zanieś to do serwisu albo do reklamacji zanim całkiem padnie. Ratuj puki się da, bo się jeszcze w koszty wpędzisz.Te rysy nic nie mają do tych objawów uszkodzenia monitora. Masz coś nie tak z zespołem odchylania pionowego. Zanieś to do serwisu albo do reklamacji zanim całkiem padnie. Ratuj puki się da, bo się jeszcze w koszty wpędzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te same problemy(monitor NEC 991SB , tzn pojawiła mi się pinowa kreska rozmytego obrazu(2mm /3 cm). Wada ta pojawiła się nagle, a nie używałem niczego co by mogło zniszczyć powłokę antyrefleksyjną.(używałem tylko miekkich chusteczek , którymi lekko przecierałem ekran). Stwierdziłem, że nie ma co czekać i oddałem monitor do serwisu. Po tygodniu dzwonie do nich, żeby coś się dowiedzieć , a koleś mi mówi, że to nie podlega gwarancji, gdyż jest to uszkodzenie mechaniczne. Myślałem, że wyjde z siebe jak mi to powiedzia. Nie rozumiem tego, jak to może być moja wina jak na zewnątrz ekranu nie widać żadnego śladu uszkodzenia mechanicznego(tzn.. jakiego kolwiek zadrapania , czy coś w tym stylu)

Nie wiem co teraz zrobić. Napiszcie jak było w waszych przypadkach.

Przeczytałem wyżej ,że jest możliwe, iż jakaś warstwa metalu pełniąca rolę filtra mogła odpaść , czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem: pojawiła mi się pionowa kreska rozmazanego obrazu, jednak jest to problem z tą szybą przed kineskopem, na której niby znajduje się powłoka atyodblaskowa. Koleś z serwisu twierdzi , że to moja wina i nie obejmuje tego gwarancja. Jednak tyle się przygladalem temu i jestem pewien, ze to jest od wewnatrz. Serwisant na to odpowiedzial ze jest to nie mozliwe.(jezeli chodzi o fotke to nie bardzo, bo nie mam cyfraka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na reklamację. A najgorsze jest to, że inni znajomi maja słabsz niby monity LG z podobną powłoką. Myją płynami i zwykłymi ścierkami i nic się nie dzieje.

Wydaje mi się, że jest to błąd technologiczny i powinna to obejmować gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boli mnie to, że to nie moja wina. Jak to może być moja wina, jak to nie jest od zewnątrz. Koleś znowu na to, że to nie możliwe żeby to było od strony kineskopu. (qwa wkurza mnie takie gadanie, Titanic niby był nie zatapialny no i?) Jutro jeszcze raz zadzwonie i się zapytam czy jest pewien na 100%. Bo moim zdaniem powinno być widać jakiekolwiek zarysowanie, przetarcie ,lub rozmazanie od zewnątrz. Tyle się przyglądałem, pod różnymi kątami , na różnych tłach i za cholere nie było nic widać żeby coś było z tym od zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...