Skocz do zawartości
SoboL_13

Athlon 64 3000+, 3200+ na s939 !!!

Rekomendowane odpowiedzi

cena 3200+ to ok. 208$ a 3000+ to 174$

 

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...order=0&thold=0

 

... nie wiesz ze procesory w 90nano sa tansze w produkcji ?? Dodatkowo tak nisko taktowane procesory nie byly wczesniej dotepne na s939 przez co platforma byla tylko dla wybranych ($$$) a teraz juz mozna o tym myslec... o to chodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

cena 3200+ to ok. 208$ a 3000+ to 174$  

 

Dokładniej 173$

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...order=0&thold=0

 

... nie wiesz ze procesory w 90nano sa tansze w produkcji ?? Dodatkowo tak nisko taktowane procesory nie byly wczesniej dotepne na s939 przez co platforma byla tylko dla wybranych ($$$) a teraz juz mozna o tym myslec... o to chodzi!

Wiec jak 13 listopada wyjdzie 4000+ i FX55 to wogóle ceny polecą w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak 13 listopada wyjdzie 4000+ i FX55 to wogóle ceny polecą w dół

niesadze bo to by bylo nie oplacalne dla amd. po co wypuszczac nowe procki i sprzedawac taniej inne tez 64. bez sensu. imo ceny nadal sie utrzymaja.

 

dla mnie data kiedy sie przesiade na a64 to wakacje 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sect0r NIE zgodze sie z Toba..

 

Jezeli AMD patrzy co jest dla nich oplacalne, to opusci ceny (ilosc sie liczy - przeciez to ich taktyka) ! Zreszta zawsze tak robi (podobnie jak intel) gdy wypusci nowy model procesora - cena najdrozszego jest zawsze na okreslonym pulapie (w AMD - FXy a w intelu ostanio P4EE ) a cena starszych oraz nizej markowanych spadaja ... potwierdzeniem tego moze byc wycofywanie FXow - gdy wyszedl 53, "usunieto" 51, to samo bedzie przy 55. Idac dalej tym tropem: FX55 przejmie cene FX53 + niewielka nadwyzka (w koncu nowosc ;) ) a my jako uzytkownik dostniemy FX53 pod nazwa zwyklego Athlona 64 (4000+) w tanszej cenie ...

 

Ale sie rozpedzilem troche za bardzo, bo chodzi nam o te najtansze... ja licze na wydania Athlona 64 na socket 939 w stylu Xp 1700+ lub Bartka-M - mowa o mozliwosci OC oczywiscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idac dalej tym tropem: FX55 przejmie cene FX53 + niewielka nadwyzka (w koncu nowosc ;) ) a my jako uzytkownik dostniemy FX53 pod nazwa zwyklego Athlona 64  (4000+) w tanszej cenie .

Roznie bywa z ta ich polityka cenowa ....

Wszedl sempron 2800+ i jege cena jest wyzsza od (juz raczej niedostepnych) axp 2400+ (oba te same GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie mam nadziei na szybką obniżke s939 w koncu po to stworzyli te dwie platformy 754 ma wejsc do zwyklego klienta (budget) a 939 high end nie widze sensu gdyby amd nagle obnizylo cene ukladów 939 co by zrobili z wszystkimi prockami na 754 ja obstawiam że cena zejdzie jak zaprzestana produkcji prockow na ten socket.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Socket 939 nie ma byc high-end tylko mainstream, a 754 ma być low-end i na tą drugą będą też wychodzić A XP.

High end to jest 940, a nawet proffecional, a 939 jest jak Socket T intela.

No to jak myślisz że cena zejdzie jak zaprzestaną produkcji na 754 to se poczekasz.... rok albo i dłużej. :)

A jak wejdzie FX55 i 4000+ to ceny ich będą= obecnym cenom FX53 i 3800+, a 3500+ spadnie do 200-250$, 3200+ do 190-200$, a 3000+ do 160$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pisze im maila czy mi wyślą do Polski- a jak nie to zrobie to przez znajomych z USA

 

No to du*a. Mają tam zastrzeżenie- No international/Canadian shipments.

Więc najpierw wysyłka do NY, a potem do mnie- to se poczekam ze 2 tygodnie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej- nie wysyłają za granicę USA. Ale jak masz tam rodzinę/ znajomych to daj im sałate, zamów na ich adres i niech ci wyślą- na oko jakieś 10$ ale ubezpieczona wysylka to ze 20-30$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazajcie byscie sie nie ugotowali na tych nowych Amdkach, wlasnie szukam linka (gdzies mi sie zapodzial :evil: )- byl tam test 3500+ 0.13vs 0.09 Jesli dobrze pamietam to w stresie 0.09 mial prawie 65 C na dobrym wentylu, Wiec w poczatkowej fazie produkcji moze sie okazac ze beda piecyki niczym Prescotty.

Osobiscie wolalbym 0.13 s754 3200 + plyta na via/nf4 z obsluga PCI-E*16, tylko nie wiadomo czy PCI*16 bedzie dostepne na tym S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych polecam:

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...artid=63&page=1

 

a co do mobo to moze poczekac na nforca4 ?? ma wyjsc niebawem...

O widze ze kolega mnie uprzedzil, ja niestety nie dokopalem sie do mojego linka ( zreszta notabene bylo to na jakims chinskim serwisie)

Tak czy inaczej 0.09 grzeja sie mocniej, no ale nie jest jeszcze tragicznie. W tym artykule jak widze i 47/s 59. U Chinoli bylo na 3500 i 32/ s 65. No ale na dobry wentylu np. Thermalright XP-120 ( w wersji na amd, jesli juz teraz nie mozna go zalozyc od razu- nie wiem)+jakis super cichy wentyl 120mm i podejrzewam ze w najwiekszym katowaniu temp. zajdzie do ok 52 C

PS. W tych testach wszystkie amdeki maja steppind D, podobno w nastepnym ma byc juz lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych polecam:

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...artid=63&page=1

a co do mobo to moze poczekac na nforca4 ?? ma wyjsc niebawem...

Nie wiem o co wam chodzi- z tego co wyczytałem tempy nie są złe:

"We decided to test out the Athlon 64 3000+ with the stock AVC cooler with a copper base and aluminum fins. This is the one you currently get with boxed Athlon 64s. "

47/59*C na zwykłym hamskim coolerze boxowym to źle? Zresztą w tym linku z dzikiego napisali, że są chłodniejsze niż te 130nm.

Na czeskim serwisie uzyskali 46/57*C też na shitowatym colerku- i jeszcze wam źle- dowód:

http://www.svethardware.cz/art_doc-26F4878...1B006A1928.html

Presscot grzeje sie 2x tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o podkręcalności A64 @ 0,09 um toczy się tutaj: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=92728

Stay tuned :D

Żeby nie było że nic nie wprowadzam do tematu - są skrajne opinie - jedni mówią że nie ma różnicy w podkręcalności, drudzy z kolei mówią że jest. Nie przekonamy się o tym, dopóki sami nie dorwiemy tych proców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...