Skocz do zawartości
Torwald

Najsilniejsza bomba atomowa kiedykolwiek zbudowana...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bombę atomową, a wodorową. Ładunek antomowy to tylko zapalnik, by odpowiednio rozgrzać atomy wodoru (chyba coś 3 miliony stopni).

Bombę zżucono z bombowca, a sama bomba spadała na b. duzym spadochronie, by załoga bombowca (tłokowego sick! 8O ) mogła spróbować udziec. Udało im się, ale samolot był praktycznie spalony :)

Początkowo chcieli wysadzić 110 MT, ale na skutek zaleceń naukowców zdetonowali "tylko" 62 MT.

 

Z resztą nie stanowi technicznego problemu zbudowanie bomby i 1 milion MT lub wiecej. Bomba wodorowa ( "przekładaniec") to przeżytek. Dużo ciekawszy jest ładunek na antymaterię. Dużo mniejsza, niemożliwie wręcz wydajna, można całe układy planetarne wysadzić 8O

Do działań prewencyjnych na Ziemi najsuteczniejsza jest bomba neutronowa. Najmniej szkód, najlepszy efekt ( najwiecej strat w ludziach) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli wystrzelony zostanie pocisk z glowica jadrowa, to nie osiagnie celu - zostanie wczesniej zniszczony. Chyba ze bedzie wystrzelony z bliskiej odleglosci od celu, a to juz bardzo trudne do zrealizowania (bramki wykrywajace promieniowanie radioaktywne sa praktycznie na kazdym przejsciu granicznym, osatelitach nie wspominajac nawet).

Y jezeli ruskie lub Usa kiedys chcieli by zaczac jatke to by pierwszy atak zostalby przeprowadzony z okretow podwodnych. Takie okrety moga wystarczajaco blisko podplynac by nie bylo czasu na zniszczenie wszystkich lecacych pociskow. Dodatko najwieksze okrety (klasa Los Angeles i Tajfun) przenosza bodajze od 12 po 20 rakiet gotowych do wystrzelenia w silosach z ktorych kazda zawiera po 10 glowic atomowych/wodorowych.... Jedna taka rakieta wystarczy do zniszczenia 10 celow np: miast lezacych w okreslonej od siebie odleglosci. Np wschodnio-polnocne wybrzeze (Nowy York, Waszyngton, Boston i pozostale w granicach okolo bodajze 1000 Km).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tak najmocniejszą bronią będzie antymateria. 1 kg odpowiada 25,000,000,000 kWh energii; 1 gr wystarczyłby jako żródło energii dla średniego miasta na cały dzień. Opracowania naukowe podają energię w kWh ponieważ chcą odwrócić uwagę od jej niszczycielskiej siły i nakierować na wspaniałe źródło energii. Ale 1 kilogram antymaterii zawiera 42.96 megaton nieszczycielskiej energii.

 

No i nie możemy zapominać o naszej wspaniałej Ziemii - Trzecia (1883 r.) erupcja wulkanu Krakatoa 150 megaton. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tak najmocniejszą bronią będzie antymateria. 1 kg odpowiada 25,000,000,000 kWh  energii; 1 gr wystarczyłby jako żródło energii dla średniego miasta na cały dzień. Opracowania naukowe podają energię w kWh ponieważ chcą odwrócić uwagę od jej niszczycielskiej siły i nakierować na wspaniałe źródło energii.  Ale 1 kilogram antymaterii zawiera  42.96 megaton nieszczycielskiej energii.

 

No i nie możemy zapominać o naszej wspaniałej Ziemii - Trzecia (1883 r.) erupcja wulkanu Krakatoa 150 megaton.  8O

@rcube

Nie Los Angeles a Ohio. Los Angeles to okrety mysliwskie.

Oktety rakietowe sa grozne nie daltego ze mogła podpłynac bilsko brzegow ale daltego ze sa nie uchwytne. Samo podpłyniecie bardzo blisko brzegu nic nie daje gdzuz potrzebne byly by rakietu balistyczne o płaskiej trajektorii lotu lub rakiety manewrujace np Tomahawki z ładunkiem nuklearnym.

 

Krawcu co co chodzi z ta antymateria. Sam studiuje fizyke i wiem troszke o antymaterii. Spotkanie np . elektrona z pozytonem skutkuje anichilacja obydwu i wypromieniowaniem kwantu energii ale nie sa to az takie wielkie ilosci o jakich piszesz. Antymateria uzyskiwana jest głownie w akceletarotach czastek i juz otrzymano ok 0.1 grama anty-wodoru ktory jednak szybko sie rozpadł na skutek niedostatecznej prozni. Sam akcelerator stoii do dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akcelerator stoi w Genewie gdzie siedzibę ma CERN i to jego naukowcy otrzymali jako pierwsi antyaterię w tak zwanym Wielkim Zderzaczu Hardonowy (LHC - Large Hardon Collider).Do niedawna nie było możliwe otrzymanie większych ilości, lecz obecnie CERN dokonał przełomu i dzięki nowemu deceleratorowi protonów ilość ta jest znacznie większa niż parę atom. . Ale jeszcze paredziesiąt lat temu nie byliśmy (ludzie) świadomi że polecimy w kosmos, ko,mputer będzie miał każdy i nie będzie on ważył kilku ton itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krawcu głupoty gadasz. Wiesz ze dzwonia, ale nie wiesz, w którym kościele, jak to mowia. Zacznijmy od tego, ze do skonstruowania bomby wykorzystujacej anihilacje potrzebna jest antymateria, której nie mamy i jeszcze długo mieć nie bedziemy (w CERN w ciagu roku wytwarza sie ilośc antymaterii wystarczajacej z trudem do zapalenia 100 watowej żarówki, kosztem ok. 100 mln dolarów - jak wiec widzisz troche by sie to nie opłacało). W Wielkim Zderzaczu Hadronów powiadasz? A to ciekawe, bo zakończenie jego budowy planowane jest na koniec roku 2006. Prawda jest, ze w naukowcy z CERN pierwsi otrzymali antymaterie, ale nie w LHC tylko w znacznie mniejszym, wysłużonym juz akceleratorze. Tak czy siak, antymateria w bombach to jeszcze daleka przyszłość. Zeby bowiem taka bomba miała wieksza sile niz wodorowa, antymaterii musiało by w niej byc kilka kilo, a my mamy obecnie kilka atomow. Do tego dochodzi jeszcze problem jej przechowywania. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale połaczenie antyprotonu i pozytonu w atom antywodoru wymagalo wykorzystania niezwykle zaawansowanej pulapki magnetycznej. Podobna pułapka, tylko znacznie poteżniejsza musiałaby zostać zamontowana w bombie, co wydaje mi sie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle sięwyraziłem że taka bomba już istnieje, ale chodziło mi o podanie mocy jakąby posiadała. Wiem że takie coś wymaga bardzo skomplikowanej pułapki magnetycznej w dodatku z idealną próżnią w środku. Może nie teraz ale w przyszłości (mysle że niedalekiej) uda się wytworzenie i przechowywanie antymaterii i będzie to opłacalne. Może cośźle doczytałem o LHC, ale jeśli 2006 to już całkiem niedaleko :wink: . Programy kosmiczne też pochłaniały setki miliardów $$$ ale w końcu się udało . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. mam filmik z testu cara ma 16mb (1min.45) samej explozji jest ok. 12 sekund . reszta to przygotowania.

 

tu je link do eMula: ed2k://|file|2221_tsar_hydrogen_bomb_57mt.avi|16881664|457D14619585B307238C9CA2218A6E37

|/

 

wgralbym na www ale lycos protestuje :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie działają mi fotki ale tylko to zdjęcie znalazłem

Dołączona grafika

 

dajcie spokój... Ale taka bomba mogła by sie przydac przeciwko tej asteroidzie co to ponoć ma w ziemie uderzyć.... :lol:

 

EDIT:

 

jeszcze troche info http://www.vce.com/tsar.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry... jednak nie wysle na meila bo upload dziala mi tragicznie dzisiaj i siedzialbym do jutra tak kazdemu wysylajac...

zaraz podziele film rarem na 3 czesci co by go lycos przyjal i bedziecie mogli sciagac...

 

update:

doopa... lycos ma jakies problemy dzisiaj :|

Nexer - thx za pomoc w udostepnieniu ;)

zaraz popakuje w pliki po 5mb i wysle do Ciebie :P moze Ty cos zdzialasz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuploadowane... Ssać dowoli :ploom:

 

http://www.nexer.neostrada.pl/files/bomb/t..._bomb.part1.rar

http://www.nexer.neostrada.pl/files/bomb/t..._bomb.part2.rar

http://www.nexer.neostrada.pl/files/bomb/t..._bomb.part3.rar

 

(2x pliki po 6 MB, 1x po 4 MB=16MB/spakowane rarem/dodane dane naprawcze/testowane)

 

:Plóm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkpuje topic - w koncu udalo mi sie sciagnac "Trinity and beyond" !

Naprawde polecam ten film kazdemu kto interesuje sie tym tematem. Swietne archiwalne zdjecia, nie do zdobycia nigdzie indziej.

ciezko dostepny :(

na 4 huby dc++ 3 osoby to mialy :/

i 0 slotow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to brzmi.. zwykła atomówka :lol: skoro taka zwykła to moze ktoś przeprowadzi chociażby obliczenia fizyczne :D i nam tu zaprezentuje...

 

mój wujek z syberii nakręcił przebieg detonacji kamerą VHS.. bo był jednym z rezerowych zapalaczy lontu. NIestety stał niecałe 14 metrów od bomby.. bo takim tylko lontem dysponowali wiec kamera została lekko uszkodzona. :lol:

 

ps.. wiecie ze podczas projektu trinity (chyba o tym nikt nie pisał :)) czyli detonacji pierwszej bomby atomowej... "uczeni" w pismie nie wiedzieli czy czasem reakcjałancuchowa nie rozszerzy się na rozszepienie atomów znajdujących sie w atmosferze? :] Szanse "zapalenia" sie atmosfery oszacowali na 1/3 :lol:... W ostatnej chwili jednak pewien naukowiec od niech mądrzejszy (nazwiska nie powiem.. bo nie pamietam) dokonał przeliczeń i ryzyko to spadło do ułamków procenta... :]

 

ładnie by se chłopcy fajerwerki urządzili :twisted: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to brzmi.. zwykła atomówka :lol: skoro taka zwykła to moze ktoś przeprowadzi chociażby obliczenia fizyczne :D i nam tu zaprezentuje...

 

mój wujek z syberii nakręcił przebieg detonacji kamerą VHS.. bo był jednym z rezerowych zapalaczy lontu. NIestety stał niecałe 14 metrów od bomby.. bo takim tylko lontem dysponowali wiec kamera została lekko uszkodzona. :lol:

 

ps.. wiecie ze podczas projektu trinity (chyba o tym nikt nie pisał :)) czyli detonacji pierwszej bomby atomowej... "uczeni" w pismie nie wiedzieli czy czasem reakcjałancuchowa nie rozszerzy się na rozszepienie atomów znajdujących sie w atmosferze? :] Szanse "zapalenia" sie atmosfery oszacowali na 1/3 :lol:... W ostatnej chwili jednak pewien naukowiec od niech mądrzejszy (nazwiska nie powiem.. bo nie pamietam) dokonał przeliczeń i ryzyko to spadło do ułamków procenta... :]

 

ładnie by se chłopcy fajerwerki urządzili :twisted: :lol:

cos ala animacja z poczatku filmu Armageddon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ala animacja z poczatku filmu Armageddon?

yyy według mnie coś a'la jakbyś odkręcił kurek od gazu poczekał pół godziny i zapalił zapałkę...

 

[OT]

Proszę - snóf graham vel Sawicki vel Erytoperyna(czy jakoś tak) vel (...) vel van_graaham ;]

Swoją drogą jeszcze punkta nie masz zadnego :D Dziwne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ala animacja z poczatku filmu Armageddon?

yyy według mnie coś a'la jakbyś odkręcił kurek od gazu poczekał pół godziny i zapalił zapałkę...

 

[OT]

Proszę - snóf graham vel Sawicki vel Erytoperyna(czy jakoś tak) vel (...) vel van_graaham ;]

Swoją drogą jeszcze punkta nie masz zadnego :D Dziwne ;)

OT

 

Erytropoetyna czyli najzwyczajniejsze w swiecie EPO

zapytaj ktoregokolwiek z kolarzy co to jest:)))

ciekawe czy sie zaczerwieni heheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...