Skocz do zawartości
DarQo

Problem z monitorem -> HELP!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witka 8)

 

Mam takie pytanie.

Ostatnio kupilem nowy monitor bo poprzedni zzielenial mi tzn. na rogach starego monitora pojawily sie dziwne "plamy" ktore zmienialy mi kolor wyswietlanego obrazu. Np. jak mialem calkowicie niebieska tapete to na rogach mialem czerwone, zielone (i wogule cala palete barw) plamy. Co dziwne w centralnym obszarze wyswietlanego obrazu, wszystkie kolory byly wporzadku.

Ale problem jest w tym ze nowy monitor mam dopiero miesiac, a juz powoli zaczyna doganiac swojego staruszka :(.

Mam odksztalcenia obrazu, z lewej strony kolory sa troche ciemniejsze, a z prawej sa wporzadku ale obraz jest wyraznie scisniety.

 

Co to moze byc... :?: :?: :?:

Poradzcie cos bo ja juz niewiem co jest grane :roll:

 

PS. Sterowniki do monitora zainstalowalem poprawnie. I niemam zadnych spadkow napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze sprobuj rozmagnesowac, jak kupilem wujaszkowi monitor to mial zielony kolor w rogach zamiast niebieskiego,rozmagnesowalem i bylo OK, a moze masz cso w poblizu monitora co powoduje jego namagnesowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie pomyslalem o tym.

Akurat wlasnie po lewej stronie stoi mikro-wierza w odleglosci ok. 0.5 metra. Zaraz po prawej blisko jest podelko z dyskietkami, a nieco dalej drukarka. Pod monitorem zasilacz.

Niewiem czy to wszystko ma jakies znaczenie co do tych pol magnetycznych.

Na razie szukam w instrukcji jak rozmagnesowac ten monitor (o ile jest to mozliwe dla mojego samsunga SM795MB).

BTW. Czy to na dluzsza mete nie spowoduje uszkodzenia monitora?

Czy to tak bezpiecznie rozmagnesowywac go co miesiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wyłącz monitor wtyczką z sieci na conajmniej 1 godz. Po drugie przed ponownym włączeniem monitor ustaw z dala od innych żródeł zakłóceń elektromagnetycznych(zasilacz,wieża,itp - pudełko z dyskietkami może oczywiście pozostać).Włącz i popatrz.Po trzecie włącz stary monitor przy odsuniętych badziewiach i sprawdż.Idę o zakład że obraz będzie OK.

Oczywiście jeżeli masz fcję rozmagnesowania to ją użyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...