Skocz do zawartości
Conrados

Problem ze zamiana dyskow z mester na slave

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze zmiana dyskow z master na slave i na odwrot.

 

Oto chodzi, ze dokupilem dysk 80 GB, a starszy chcialbym wstawic w kieszen - chcialbym,zeby byl slave.

 

na kazdym mam zainstalowany system Win XP. Kiedy zamieniam zworke w dysku 80GB na master a tamten odlaczam to system nie chce sie bootowac. Pomozcie mi !!! Ale w taki sposob, abym na nowo nie musial przeinstalowywac systemow.

 

Z GORY WIELKIE DZIEKI ZA POMOC !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ustawienia dysku poprzez zworki:

SL - Slave

MA - Master

CS - ??(nie wiem :D)masz ustawienia dysku poprzez zworki:

SL - Slave

MA - Master

CS - ??(nie wiem :D)masz ustawienia dysku poprzez zworki:

SL - Slave

MA - Master

CS - ??(nie wiem :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twardym dysku masz 3 ustawienia:

- MASTER - dysk na którym komputer najpierw szuka BOOT-a

- SLAVE - przeciwieństo MASTER

- CS - Cable Select. Który dysk jest jaki to zależy od podłączenia do kabelka.

 

Dołączona grafika

 

Spróbuj w WD nigdzie nie wkładać tej zworki. A w Seagate ustaw jako SLAVE.

 

PS> Ten rysunek pokazuje jak jest w WD800LB. Zazwyczaj jak co ustawić jest opisane na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu spece sami [ ... ]

Siebie też dolicz do "speców".

 

Każdy dysk ma oprócz zworek jeszcze MBR i partycje (aktywną?)

Nawet jeśli system był instalowany na obu dyskach, to aktywną partycję ma zapewne tylko ten który pracował jako "Primary Master".

o ile dobrze zrozumialem (nawet konfigu nie podal), to problem w tym, ze dysk z aktywna partycja z master stal sie slave, a w biosie dalej bootuje master, przeciez to gdzie jest aktywna partycja nie ma nic do tego, przynajmniej ja u siebie w biosie moge bootowac zarowno primary master, primary slave, jak i secondary master/slave, niewazne jak podlacze dysk z aktywna partycja, moge tez bootwac z kotrolera serial ata, itd., czy to wazne gdzie jest aktywna partycja, on mial ja na master i tak bylo w biosie, zmienil aktywna na slave to musi to przestawic w biosie i bedzie dzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk co teraz jest masterem - Segate (20GB)

Dodatkowy WD Caviar jest slave, a wlasnie chce go przelaczyc na master.

witam

mialem podobny problem, dowiedzialem sie pozniej ze caviary nie lubia byc podpiete z czym kolwiek na jednej tasmie:) po dokupieniu drugiej problme zniknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dowiedzialem sie pozniej ze caviary nie lubia byc podpiete z czym kolwiek na jednej tasmie:) po dokupieniu drugiej problme zniknal.

Tak, ale można też podpinać na jednej. Ja mam właśnie takiego Caviara i podłączałem Seagate'a 8GB i inne dyski też. Trzeba było się trochę ze zworkami pobawić, ale chodziło poprawnie. Jak ktoś nie chce się grzebać w tym, to faktycznie chyba lepiej podłączyć drugi dysk pod drugą taśmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze zrozumialem (nawet konfigu nie podal), to problem w tym, ze dysk z aktywna partycja z master stal sie slave, [ ... ] zmienil aktywna na slave to musi to przestawic w biosie i bedzie dzialalo

Kiedy zamieniam zworke w dysku 80GB na master a tamten odlaczam to system nie chce sie bootowac.

faktycznie, nie chcialo mi sie wczytywac, czyli miales racje, bez aktywnej partycji nic nie zdziala :) zastosuj sie do rad @ tasmy nie maja tu nic do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...