Skocz do zawartości
Rosio

dobre, stare mobo czy nienajlepsze nowe?

Rekomendowane odpowiedzi

brat prosil mnie o zlozenie kompa i zastanawoiam sie nad mobo do 330pln i nie wiem czy wziac cos na kt266a (np asus czy msi obie za 330pln) czy moze ecs na kt333 za 290pln 8O

 

sorrki ze tak monotematycznie ale naprawde nie wiem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie cos starshego na kt 266a, ja teraz tez mam zamiar qpic cos takiego (msi kt266 pro2)

popieram Przedmówcę

 

ale ja kupuję Gigabyte GA-7VTXH+ bo ma karte sieciową (ale nie wiem czy dobrze czynię)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brat prosil mnie o zlozenie kompa i zastanawoiam sie nad mobo do 330pln i nie wiem czy wziac cos na kt266a (np asus czy msi obie za 330pln) czy moze ecs na kt333 za 290pln 8O 

 

sorrki ze tak monotematycznie ale naprawde nie wiem :oops:

To zależy. ECS jest dobry, bo bardzo wydajny i na ten model jakoś nikt nie chce narzekać. Nie ma jednak za wiele opcji do OC. Owszem napięcie i mnożnik można zmieniać na procku, a dostępne FSB to tylko 140,150,166, ale ta ostatnia opcja jest najciekawsza, bo ten ECS ma dzielnik 1/5. Niedługo sprawdzę tą magistralę, jeśli będzie działać to daje spore nadzieje na obsługę przyszłych procków z FSB166 (Barton).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. ECS jest dobry, bo bardzo wydajny i na ten model jakoś nikt nie chce narzekać. Nie ma jednak za wiele opcji do OC. Owszem napięcie i mnożnik można zmieniać na procku, a dostępne FSB to tylko 140,150,166, ale ta ostatnia opcja jest najciekawsza, bo ten ECS ma dzielnik 1/5. Niedługo sprawdzę tą magistralę, jeśli będzie działać to daje spore nadzieje na obsługę przyszłych procków z FSB166 (Barton).

braciszek nie zna sie na o/c, po prostu ma to byc dobra mobo i chyba zdecyduje sie na kt266a bo mozna jeszcze sdramy wlozyc a one sa tansze ale jeszcze pokombinuje :P

 

BTW radek7500 za 270pln czy gf4mx440 za 330pln :oops: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braciszek nie zna sie na o/c, po prostu ma to byc dobra mobo i chyba zdecyduje sie na kt266a bo mozna jeszcze sdramy wlozyc a one sa tansze ale jeszcze pokombinuje  :P 

 

BTW radek7500 za 270pln czy gf4mx440 za 330pln :oops:  :?:

LOL życzę powodzenia z tymi SDRAMami na KT266A tylko uważajcie nie zniszcie płyty :wink:

 

Zależy jaki Radek jeśłi na SDR to lepiej GF4 ale jeśli na DDR to się można zastanowić (jest tańszy ale troche wolniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braciszek nie zna sie na o/c, po prostu ma to byc dobra mobo i chyba zdecyduje sie na kt266a bo mozna jeszcze sdramy wlozyc a one sa tansze ale jeszcze pokombinuje  :P 

 

BTW radek7500 za 270pln czy gf4mx440 za 330pln :oops:  :?:

LOL życzę powodzenia z tymi SDRAMami na KT266A tylko uważajcie nie zniszcie płyty :wink:

 

Zależy jaki Radek jeśłi na SDR to lepiej GF4 ale jeśli na DDR to się można zastanowić (jest tańszy ale troche wolniejszy).

Radeon 7500 jest tylko na DDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zdecydowalem:

 

proc duron 1200

mobo msi na kt266a

grafa gf4mx 440 64ddr

hdd barak 40GB/7200obr

dvd pioneer

monitor samsung 753dfx

ram 128ddr266

 

do tego klawiatura,mysz i cooler titan i to wszystko za 2500 (ograniczenie do tej kwoty); co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL życzę powodzenia z tymi SDRAMami na KT266A tylko uważajcie nie zniszcie płyty :wink:

 

Najpierw zbierz nieco wiadomosci a potem komentuj...dobrze?Niby dlaczego do plyty na kt266a nie mozna wlozyc sdramow?

PROCOMP MERCURY KOBKT266AFSX SOCKET-A (SOUND,SDR/DDR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL życzę powodzenia z tymi SDRAMami na KT266A tylko uważajcie nie zniszcie płyty :wink: 

 

Najpierw zbierz nieco wiadomosci a potem komentuj...dobrze?Niby dlaczego do plyty na kt266a nie mozna wlozyc sdramow?

PROCOMP MERCURY KOBKT266AFSX SOCKET-A (SOUND,SDR/DDR)

Dlatego że 99.99% płyt na nim ma tylko DDR, w dalszym ciągu życzę powodzenia z MSI (gdyż o tej płycie pisał Rosio)

 

PS. Ten MERCURY to pewnie jakiś dziwny wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zdecydowalem:

 

proc    duron 1200 

mobo  msi na kt266a

grafa      gf4mx 440 64ddr

hdd        barak 40GB/7200obr

dvd        pioneer

monitor  samsung 753dfx

ram    128ddr266

 

do tego klawiatura,mysz i cooler titan i to wszystko za 2500 (ograniczenie do tej kwoty); co wy na to??

Bardzo ładny konfig ale ja bym dorzucił jeszcze przynajmniej drugie 128MB RAM, uważam że 256MB to dziś minimum nawet to prostych zastosowań, niewspominając o grach i bardziej zaawansowanych programach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe ja bym wziol Płyte ASUSA jest lepsza do OC i ma 3 facowe zasilanie w przeciwienstwie do MSI no i zabezpieczenie przed spaleniem CPu C.O.P

zastanawialem sie tez nad tym asusem jest w takiej samej cenie co msi hmm ale sam nie wiem, jutro pojde zamawiac zestaw to na miejscu obczaje co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny konfig ale ja bym dorzucił jeszcze przynajmniej drugie 128MB RAM, uważam że 256MB to dziś minimum nawet to prostych zastosowań, niewspominając o grach i bardziej zaawansowanych programach.

wiem, wiem ale sam rozumiesz kasa; jak brejdaka namowie na dodatkowe 100pln to moze wtedy wezmie sie 256MB a moze zamiast durona 1200>>>>antka 1600+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny konfig ale ja bym dorzucił jeszcze przynajmniej drugie 128MB RAM, uważam że 256MB to dziś minimum nawet to prostych zastosowań, niewspominając o grach i bardziej zaawansowanych programach.

Nie zgodze sie.. 256 DDR powinno byc spox!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1

oczwiscie ze epox bylby lepsze ale jak nie zauwazyles to napisalem ze ma byc to mobo do 300 paru pln

po 2

brejdak juz wczoraj kupil msi kt266a i antka 1700+ i grafe 2mx 400 :cry: ale moze ja wymienic jak mu nie bedzie pasowac na mx440 (co z pewnoscia sie szybko stania :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...