Skocz do zawartości
postal1

chieftec 420 - zmiana wentyli

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie prozaiczne pytanie ale za cholere nie wiem jak znaleźć odpowiedź..

czy wentyle w 402-302 DF są wlutowane w płytkę czy są na 3pin ?

mam u siebie takiego delikwenta i planuje zmienić na papsty ale mam plombę gwar. na kancie i raczej ją zdejme tak, że sie ją da założyć spowrotem ale nie chce na próżno skrobać jeżeli będzie trzeba lutować - wtedy w razie co to serwis sie raczej połapie co i jak wiec lipka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze mi sie chronicznie łapy trzęsą i raczej sie o to martwie ;) jak juz nie wytrzymam to i tak to zrobie bo w sumie to i tak magiczna akcja z tym szefem - kupilem go jako 360W i taki widnieje na gwarancji - tylko sticker sie zgadza z nr na karcie gwar. wiec serce mnie boli jak mam go dotykac

btw - za zasiłke nową w sklepie dałem 200pln :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przymierzam sie do zmiany wentyli w moim szefie 420W na papsty 12db, dziwna sprawa z tym zasilaczem - tydzień temu założyłem sobie WC i na początku zasiłka chodziła cicho, a teraz wyje jak głupi i jest najgłośniejszym elementem kompa :angry: najlepsze jest to że za czasów volcano 7+ byłem przekonany, że ten chieftec jest bezgłośny :D

 

A co do 3pin - ta zasiłka ma dodatkowy kabelek do sprawdzania obrotów, więc myśle że jeden z dwóch wentyli ma na bank trzy kabelki puszczone.

 

A jak z chłodzeniem tego cuda? puszczenie wentyli na 6~7V wystarczy? Robił ktoś już takiego moda?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

mam tą 420-stkę od 2 dni i dzisiaj usłyszałem (mam otwarty desktop 1m ode mnie) ,że co jakis czas coś w nim syczy ,skwierczy.... odgłos podobny do zwarcia .....boję się że mi wybuchnie...... za co ja dalem 230zl ?(podrożał)

 

najgorsze jest to że moze to nie szkodliwe ale dla mnie bardzo denerwujące

 

co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chiefteca 420W DF. Chciałbym wymienić w nim wentyle na jakieś cichsze.

 

Jakie polecacie? Papsty? Jakieś inne?

 

Te wentylatory w zasilaczu mają wymiary 80x80?

1213533[/snapback]

Tylni to 80x80x25mm, górny 80x80x15mm - ale 25 też pasować będzie.

Wrzuć dwa 8412GL i styknie, a będzie ciut ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

mam  tą 420-stkę od 2 dni i dzisiaj usłyszałem (mam otwarty desktop 1m ode mnie) ,że co jakis czas coś w nim syczy ,skwierczy.... odgłos podobny do zwarcia .....boję się że mi wybuchnie...... za co ja dalem 230zl ?(podrożał)

1504641[/snapback]

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=138561

wybuchnie ... albo nie wybuchnie ;) taka loteria w wykonaniu firmy Chieftec :P

 

(niektórzy klienci mówili mi że przed wybuchem ich zasilacz "parę razy skwierczał jakby coś się smażyło, ale tylko przez chwilę")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

o kur...de

 

co ja kupiłem......... :(

 

czy siedzę obok żywej bomby?

 

jak zasilacz padnie to wszystko inne też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mały 15 jest na 2 zasilany, najlepiej kupic 80-tke i go zamontowac na zewnatrz, niestety u mnie nie pasowalo tak, bo wystaja mi kondensatory z płyty :/

ten drugi jest niestety przylutowany chyba na 6-7 kabelkow

odbiera sygnał z termistora gdzies z pcb, zasilanie swoje i byc moze zabezpieczenie przed wlaczeniem jak zdechnie

:mur:

ja nie mialem sticerow wiec chcialem sobie zmienic, ale nic z tego nie wyszlo

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 ma 4 kabelki, napiecie, 2 masy i odczyt obrotow. ja tam sobie zasilke raczej chwale trzymala mobila na 2.3V stabilnie. chociaz kupowalem ja rok temu i ma jedna linie 12V. znaczy mial bo zostal utopiony przezemnie ale byc moze tomahawk go naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...