Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

hmm moze mi sie zle zdaje ale modele 128mb maja 32bity pamieci...

Kaeres - ale jakaś różnica między Palitem GF6200a a innymi jest, w końcu pamięci idą dużo wyżej, ale strata wydajności jest w stosunku do 128bit, pamięci trzeba by wykręcić na 550MHz (1.1GHz ddr) co raczej nie jest możliwe na tych kościach.

 

Black_war - racja, Palit montuje jakieś dziwne kostki DDR2 o wąskiej szynie, zazwyczaj 128MB ma 32bit, 256MB ma 64bit, natomiast testowany obecnie np. na egieldzie GF6600 ma aż 512MB - aż tyle jest potrzebne, by móc uzyskać 128bit, bo na wydajność praktycznie nie wpywa (poza paroma wyjątkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

znalazlem taka karte cena dosyc przystepna tylko nie wiem co to za firma http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80390305 co o tym sadzicie

ten sprzedawca to stary zlodziej i oszust. radki 9550 opisuje jak @ 9600xt 400mhz gpu ram 500mhz. nie mam pytan do takich firm, a ludzie tam kupuja..... a allegro ma to w d... bo juz kilka razy do nich pisalem, szczegolnie jesli chodzi o 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie te demony predkosci... http://allegro.pl/show_item.php?item=81291324

 

Ma ktos cos takiego ? jak tak to do ilu sie kreci cpu ? (bo memy calkiem ladnie, szkoda, ze to nie sa 128b, bo po @ na 800mhz otrzymujemy jakby pamieci 128b 400mhz z tego co kombinuje :] ).

Ciekawe ile ta karta po podkreceniu ma w 3dm2003. Jak ktos ma jakies info to pisac. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie te demony predkosci... http://allegro.pl/show_item.php?item=81291324

 

Ma ktos cos takiego ? jak tak to do ilu sie kreci cpu ? (bo memy calkiem ladnie, szkoda, ze to nie sa 128b, bo po @ na 800mhz otrzymujemy jakby pamieci 128b 400mhz z tego co kombinuje :] ).

Ciekawe ile ta karta po podkreceniu ma w 3dm2003. Jak ktos ma jakies info to pisac. ;]

Nie wydaje Ci sie, ze nawijamy o tym co strone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci sie, ze nawijamy o tym co strone ?

Fakt, przyznam, ze nie czytalem tego topicku, ale nie sadzilem tez, ze na tweaku mozna dyskutowac o takich low-low-endach. ;]

 

edit

 

No i poczytalem o tej karcie i za ta cene juz lepiej brac uzywanego 9550, albo jesli ktos ma pci-x tego gigabyte, co ktos podawal niedawno http://proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+GF+6200+128+PCI (6200 128mb 128bit za 235zl... chyba lepiej nie potrzeba).

 

Poza tym tam myslelem, czy bedzie szybsza od moje karty:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Ale tutaj radek na zegarach 350/500 jest szybszy od gf 400/600. Co prawda w tescie byly inne pamieci, te 2,8ns mozna wykrecic do troche ponad 800mhz a rdzen podciagnac jeszcze o 40mhz, ale i tak ta karta mogle by possac mojemu radziowi. ;] Imo za ta kase na agp tylko 9550, a na pci-x tylko gigabyte z linku wyzej.

 

Kolega rzymo na maksymalnie wykreconym palicie 6200 64b osiagnal niecale 3200ptk. w 3dm03 a pierwszy lepszy 9550 400/500 osiaga 3300 (a takiego radzia mozna jeszcze deczko podgonic vmodami i osiagnac wynik ~4k).

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej karcie?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72515581

 

Mam okazję wyrwać dokładnie taką samą za 110zł i czy warto ? Bo za tę kasę nic lepszego raczej nie kupię.

"Posiada podobne osiągi co wyższy model 6600" a to i tak wierutna bzdura :)

Wow, pamieci 64bit i do tego 6.0ns :)

Bedzie wolniejsza od Ti4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos cos takiego ? jak tak to do ilu sie kreci cpu ? (bo memy calkiem ladnie, szkoda, ze to nie sa 128b, bo po @ na 800mhz otrzymujemy jakby pamieci 128b 400mhz z tego co kombinuje :] ).

Ciekawe ile ta karta po podkreceniu ma w 3dm2003. Jak ktos ma jakies info to pisac. ;]

Ja sie skusilem na takowa....GPU ani drgnie a pamieci lataja na 780MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych sterownikach na ktorych mozna podkrecac rdzen (81.26) sa problemy z odtwarzaniem filmow w 32-bitach, min w formacie mpg. Myslalem ze to wina codecow albo podkrecania, ale po zmianie sterownikow bylo ok.

 

Co do roznicy wydajnosci 64-bit a 128-bit. To chyba nie jest tak ze jak masz 128-bit to masz o 100% wyzsza wydajnosc niz w 64-bit. Bo nie kazda dana miesci sie w 128-bitowym cyklu zegara. Mysle ze to tak jak z pamieciami DDR, niby sie mowi ze maja 2x wieksze taktowanie, a po zmianie SDR na DDR przybylo mi 5% w wydajnosci.

Bardziej liczy sie ile razy dane beda przesylane w ciagu sekundy, a nie ile ich sie moze maksymalnie zmiescic w jednym cyklu zegara.

 

BTW.

Moze ma ktos dwie karty o identycznym chipsecie w dwuch roznych wersjach (64-bit i 128-bit) i moglby sprawdzic dokladnie jaka jest roznica w wydajnosci?

Edytowane przez Borgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na tych sterownikach na ktorych mozna podkrecac rdzen (81.26) sa problemy z odtwarzaniem filmow w 32-bitach, min w formacie mpg. Myslalem ze to wina codecow albo podkrecania, ale po zmianie sterownikow bylo ok.

 

2. Co do roznicy wydajnosci 64-bit a 128-bit. To chyba nie jest tak ze jak masz 128-bit to masz o 100% wyzsza wydajnosc niz w 64-bit. Bo nie kazda dana miesci sie w 128-bitowym cyklu zegara. Mysle ze to tak jak z pamieciami DDR, niby sie mowi ze maja 2x wieksze taktowanie, a po zmianie SDR na DDR przybylo mi 5% w wydajnosci.

Bardziej liczy sie ile razy dane beda przesylane w ciagu sekundy, a nie ile ich sie moze maksymalnie zmiescic w jednym cyklu zegara.

Ad 1

Możesz sprawdzić starsze stery 76.44 ze strony Prolinka: http://www.prolink.pl/sterowniki/tm_driver...eForce%206200A/

 

Ad 2

Przydałby się test, ale np. 200MHz 128bit kontra 400MHz 64bit - teoretycznie powinien być remis, ale coś mi się wydaje że te 64bity byłyby szybszym rozwiązaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj cienko by wypadl wersja 6600gt ma zaledwie 1,5K po OC to tutaj bedzie cienko

znalazlem link na allegro dla ludzi chcacych tania i dobra wersje 6200! http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82624127 pamieci 2,8ns

 

Borgan ja bym sciagnal 77,72 te stery byly i sa nadal dobre warto wyprobowac

 

czy 400hz 64bit pokonaloby 200mhz 128bit odpowiedz jest prosta tak w zasadzie to wszystko nadrabiaja mhz tak samo jak np 6600GT vs. 6800 czyli 128bit vs 256bit pierwsza karta wygrywa wiekszac testow z 6800 (oczywiscie mowa o zwykly,m i niemodowanym) gdyz ma bardzo wysokie taktowanie. wiec wniosek nasuwa sie sam

wiec po co przeplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to tak jak z pamieciami DDR, niby sie mowi ze maja 2x wieksze taktowanie, a po zmianie SDR na DDR przybylo mi 5% w wydajnosci.

Nie sądzisz że trochę przesadziłeś? ;)

Myślę że 128bit to o jakieś 80-90% większa wydajność w stosunku do 64bit, ale to tylko moje przypuszczenia.

Przydałby się jakiś dokładniejszy test 128/64 bit przy tych samych taktach, jak i 2 razy większych na 64bit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robil juz ktos marka06 na 6200 64b ? ;]

Robił :D

 

Sprzęt jak w sygnaturce, czyli niezbyt mocny, wynik to okolice 270 (nie pamiętam dokładnie), proc kawałek ponad 500 (CPU Test).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych sterownikach na ktorych mozna podkrecac rdzen (81.26) sa problemy z odtwarzaniem filmow w 32-bitach, min w formacie mpg. Myslalem ze to wina codecow albo podkrecania, ale po zmianie sterownikow bylo ok.

 

Co do roznicy wydajnosci 64-bit a 128-bit. To chyba nie jest tak ze jak masz 128-bit to masz o 100% wyzsza wydajnosc niz w 64-bit. Bo nie kazda dana miesci sie w 128-bitowym cyklu zegara. Mysle ze to tak jak z pamieciami DDR, niby sie mowi ze maja 2x wieksze taktowanie, a po zmianie SDR na DDR przybylo mi 5% w wydajnosci.

Bardziej liczy sie ile razy dane beda przesylane w ciagu sekundy, a nie ile ich sie moze maksymalnie zmiescic w jednym cyklu zegara.

 

BTW.

Moze ma ktos dwie karty o identycznym chipsecie w dwuch roznych wersjach (64-bit i 128-bit) i moglby sprawdzic dokladnie jaka jest roznica w wydajnosci?

to czemu jest taka roznica w wydajnosci miedzy 128 bit a 256 ?

Karty 8 potokowe z pamiecia 700 mhz ale 256 bit sa szybsze od swoich braci 128 bit dzialajacych z zegarem 1200 i wiecej.

szersza magistrala czesto wykozystuje krzyzowy kontroler pamieci ktory sam inteligentnie

potrafi dzielic dane np 4x 64bit.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, czy dobrze mi sie wydaje ze roznica w cenie jest glownie wina iloscia kontrolerow pamieci?

Inaczej chyba by sie nie bawili w 'marnowanie' DDR2 na slabe GPU.

Edytowane przez Borgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam to krzyżowy kontroler pamieci(Crossbar Memory Controller) pojawił się po raz pierwszy w chipie NV2A dla konsoli Xbox,a następnie pojawił się na rynku PC pod postacią GF3 ,z którego wycięto przy okazji jeden vertex shader.Novum to, pozwalało odpowiednio dostarczać dane do bufora ramki,odpowiednio tzn, nie powodującc zapchania jednego z 2 kanałów co negatywnie odbiłoby się na przesyle tekstur i co za tym idzie wydajności.

Podobnie jest dzisiaj- z tym że kontrolery są już 4 kanałowe(256 bit=4x64)lub nawet 8 w X1800.

W zależności od konkretnego tytułu spadek wydajności może sięgac od kilunastu do kilkudziesięciu %.Po prostu szybki GPU jeżeli nie zostanie "nakarmiony" danymi nie bedzie w stanie renderowac obrazu.Można to sprawdzić spowalniając szybkoć VRAMU o połowę i zostawić podkrecony(lub nie) GPU,spadek wydajności bedzie natychmiast zauważalny.Np. w GF6200 ustawić 500/250 i zobaczyc co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, spojrzcie na ta aukcje:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83226257

 

Jezeli temu wierzyc to jest to chyba atrakcyjna oferta? GF 6200 z mozliwoscia odblokowania do 8 potokow, pamieci 128 Bit 3,6 ns, 24 miesiace gwarancji, cena atrakcyjna i w ogole wszystko pięknie, ale...

Ten sprzedawca chyba nie wzbudza zaufania? 0 komentarzy :|, w dodatku wyskakuje z chyba kuszaca oferta i do tego 20 sztuk? Troche smierdzi mi oszustwem... Skusilbym sie na ta grafe ale cos mi tu nie pasuje i nie ufam temu sprzedawcy...

 

 

Przegladajac sklepy internetowe natknalem sie na oferte sklepu balta.pl

 

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=16300&f=1

 

Leadtek 6200 128 mb 128 bit podobniez wszystkie sie moduja na 6600 za 225 zl z VAT ! Cena chyba bardzo atrakcyjna? Czy nie za bardzo? W innych sklepach ceny tej karty wachaja sie w granicach 380 zł. Nie wiem co o tym myśleć. Kupował ktoś tą karte w tym sklepie balta? Albo czy w ogole ktoś coś kiedyś kuupował w tym sklepie?

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typek z allegro nie jest wiarygodny ze wzg. na 0 komentow, ja bym nie ryzykowal, wole doplacic 100zl niz utopic 300zl.

A to ze sklepu to sie chyba pomylili, tyle to koszuje jakis palit 6200 64bit. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze potanialy - http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,209157,0.html

 

Co do allegro, wyslalem mu maila z pytaniem czy zgodzi sie na odbior osobisty. Ciekawe co napisze ;)

Wow jaka cena oO, jesli naprawde tak spadly, to nie ma co sobie nawet zawracac gitary z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sie dowiedziec osobiscie czy nigdzie nie ma pomylki ani kanta zadnego bo pozniej sie okaze ze kasa wydana w bloto!

6200 to odbra karta tylko trzeba trafic na dobry model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem ta karte i okazalo sie ze to zwykly TDH 64-bit, takze maja blad na tej stronie balty

bede reklamowal

Twardy jestes skoro tak jawny blad, a Ty ryzykowales.

Pewnie maja tez zaznaczone "nie odpowiadamy za pomylki w opisach" - czy cos w tym stylu.

Oczywiscie problemow nie maja prawa robic ale zawsze to strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...