Skocz do zawartości
MATZ

JAKI POLECACIE RAM!

Rekomendowane odpowiedzi

Kingston (miałem Samsungi i nie chciały chodzić na takich ustawieniach jak te Kingstony - no nie wiem może były walnięte :cry: ), a Kingstony są na Winbondach i chulają jak trzeba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston (miałem Samsungi i nie chciały chodzić na takich ustawieniach jak te Kingstony - no nie wiem może były walnięte :cry: ), a Kingstony są na Winbondach i chulają jak trzeba :lol:

To znaczy na ile Ci chulają? Mam takie same (Winbond 6ns), ale nie wiem co się z nich da wyciśąć. Na 200 FSB pójdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair

Corsair albo inaczej OCZ to sie nie opłaca za 100 mniej można mieć samsungi . Mówie o 256MB.
hahaha

Coś bredzisz małpko OCZ to OCZ a Corsair to Corsair.

Zresztą Corsair wiele wiecej wytrzymują od OCZ. Są to jedne z najlepszych pamięci o ile nie najlepsze.(mowa o Corsair)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston (miałem Samsungi i nie chciały chodzić na takich ustawieniach jak te Kingstony - no nie wiem może były walnięte :cry: ), a Kingstony są na Winbondach i chulają jak trzeba :lol:

To znaczy na ile Ci chulają? Mam takie same (Winbond 6ns), ale nie wiem co się z nich da wyciśąć. Na 200 FSB pójdą?
no może źle się wyraziłem (nie miałem na myśli podkręcania tylko maksymalne ustwienia w biosie) po prostu na tych Samsungach nie wstawał mi komp - na najlepszych ustawieniach oczuwiście, a na Winbondach spoko

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair

Corsair albo inaczej OCZ to sie nie opłaca za 100 mniej można mieć samsungi . Mówie o 256MB.
hahaha

Coś bredzisz małpko OCZ to OCZ a Corsair to Corsair.

Zresztą Corsair wiele wiecej wytrzymują od OCZ. Są to jedne z najlepszych pamięci o ile nie najlepsze.(mowa o Corsair)

No to mnie przylapałeś.

Popełnilem straszliwy łąd ide sie powiesić.

Taka plama na moim imieniu ;(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakich Corsairach mówimy. jakieś 3 tygodnie temu zmieniłem samsungi pc2700 na corsair pc3200 cl2 i musze powiedześ pomijajać aspekt materialny że to są inne drzwi. One przy fsb powyżej 200Mhz pracują bez żadnych dziwnych zwisów(tyle, że czipset prawie wybucha :cry: ).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair

Corsair albo inaczej OCZ to sie nie opłaca za 100 mniej można mieć samsungi . Mówie o 256MB.
hahaha

Coś bredzisz małpko OCZ to OCZ a Corsair to Corsair.

Zresztą Corsair wiele wiecej wytrzymują od OCZ. Są to jedne z najlepszych pamięci o ile nie najlepsze.(mowa o Corsair)

Corsair roolez :D wczoraj zapuscilem o 22:00 test CPU stability i zasnałem przez przypadek i dopiero ojciec jak wrocił z nocki na rybach o 6 rano mnie obudził bo słyszał ze komp pracuje żebym wyłaczył ;) i komputer dalej liczył :)))))) a pamiatki chodzą na 420Mhz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geil or jak tam sie to pisze 433 mhz :)

Za te Gaile oddał bym brata, siostere i mame i nawet bym sie nie zawachał :D .

Na ile używasz tych pamiatek i z jakimi timingami ???

Jeżeli chodzi ci o moje corsairy(pewnie chodzi ci o prównanie cl2 do twoich cl2.5 :) )to cię zmartwię, bo ja mam AMD i szyny powyżej 200Mhz są dla mnie z powodu np. braku dzielnika 1/6 mało komfortowe :( . Tak więc u mnie max co moge sprawdzić to 196Mhz przy Trp2T, tras5T,trcd2T, command rate 1T(oczywiście cl2 i bloku wodnym na chipsecie).Więc nawet poza specyfikacje pamięci nie wyszedłem. Sprawdzałem je co prawda pobierznie u kolegi na Abit BD7II, ale na zasadzie: o odpala sie na 220 o jak fajnie :D, ide do domu. Jestem natomiast pewien , że jeżeli wpadnie mi w łapki jakaś płytka pod XP obsługująca 1/6 to zaraz bede katował 200 i więcej :) . Wtedy się odezewe a narazie pochylam głowę w geście pokory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam msi 6590 ultra kt4 i nie wiem jaki mam wlozyc ram (athlon1800+)Myslalem nad oczem co wy na to?

mam ta sama plyte co ty wlasnie wczoraj sobie kupielm kompa :)) proc podobny 1700+ :) i mam kingstony 333mhz na winbondach niestety mialoem do wyboru je albo seitec :) ale sa ok na razie tylko ras-to-cas delay na 2 i cas latency tez na 2 i smigaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geil or jak tam sie to pisze 433 mhz :)

Za te Gaile oddał bym brata, siostere i mame i nawet bym sie nie zawachał :D .

Na ile używasz tych pamiatek i z jakimi timingami ???

Jeżeli chodzi ci o moje corsairy(pewnie chodzi ci o prównanie cl2 do twoich cl2.5 :) )to cię zmartwię, bo ja mam AMD i szyny powyżej 200Mhz są dla mnie z powodu np. braku dzielnika 1/6 mało komfortowe :( . Tak więc u mnie max co moge sprawdzić to 196Mhz przy Trp2T, tras5T,trcd2T, command rate 1T(oczywiście cl2 i bloku wodnym na chipsecie).Więc nawet poza specyfikacje pamięci nie wyszedłem. Sprawdzałem je co prawda pobierznie u kolegi na Abit BD7II, ale na zasadzie: o odpala sie na 220 o jak fajnie :D, ide do domu. Jestem natomiast pewien , że jeżeli wpadnie mi w łapki jakaś płytka pod XP obsługująca 1/6 to zaraz bede katował 200 i więcej :) . Wtedy się odezewe a narazie pochylam głowę w geście pokory.

Dzisiaj je puszczalem na 430Mhz cl2.5 i jest stabilnie ale wiecej moj procek juz nie jest stabilny ;) max ile jest stable to 2,88Ghz pozniej sie jeszcze sporo odpala do 3Ghz ale juz wyskakuje z 3D Mark na pulpit wiec tego nie licze ;) pomimo, iż inne testy spoko przechodzi. Cl2 do 410Mhz doszło na 2,7V a nie chce ich katowac 2,9V bo szkoda takiego slicznego modułu spalic :) dlatego juz CL2.5 a roznica i tak nie jest zbyt wielka. Pozatym zalezy mi zeby procek pracowal na wiecej :) niz ram wykrecac na niewiadomo ile. Teraz mam 2861Mhz procek a pamieci 424Mhz i tak pracuje. Wszystko stabilne i pieknie działające :) na jakis czas wystarczy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam msi 6590 ultra kt4 i nie wiem jaki mam wlozyc ram (athlon1800+)Myslalem nad oczem co wy na to?

mam ta sama plyte co ty wlasnie wczoraj sobie kupielm kompa :)) proc podobny 1700+ :) i mam kingstony 333mhz na winbondach niestety mialoem do wyboru je albo seitec :) ale sa ok na razie tylko ras-to-cas delay na 2 i cas latency tez na 2 i smigaja :)

Ile zapłaciłeś.(ja ok 410zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno,podajcie orientacyjne ceny,lub porownojcie do tego:

OCZ=500zł :)

P.s.

Plyta noby obsluguje ddr 400mhz (kt4)Co wy na to?

I jeszcze jedno wytlumaczcie mi na czym polegaja te timingi.

):

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno,podajcie orientacyjne ceny,lub porownojcie do tego:

OCZ=500zł :)

Pzdr.

Lancer na allegro sprzedawał Ocze 3000 rev 2 (z 4maxa) za 350zł sam też wziąłem podbnież ma jeszcze jedna kość.

a ceny:

Ocz - 500zł (4max)

Samsung Pc2700 - 350zł

Xtreme DDR Pc3200 - dałem 400zł

Nanya 2700 - 310zł

Corsair 3000 cl2 - 594zł

Corsair 3200 Cl2.5 - 594zl czarny radiator.

Twinmos Pc3200 - 500zł

Twinmos Pc2700 - 380zł

Corsair PC2700 - 485zł

wszustkie kosci 256mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...