Skocz do zawartości
piterjazz

Chcialbym wymienic procesor (moze tez pltye) prosze o porade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do was pytanie bo wiem ze tutaj sa ludzie ktorzy najlepiej znaja sie na komputerach.

Chcialbym wymienic procesor. Pracuje na windowsie XP.

Aktualnie mam athlona XP 1700 z plyta MSI KT3V.

Poradzcie mi co moglbym kupic w rozsadnej cenie ( moge rowniez zmienic plyte jesli to konieczne) zebym poczul znaczaca rozniece.

Mam teraz bardzo duzo programow zainstalowanych ktore sa mi potrzebne ktore chodza caly czas i troszeczke wszystko zwalnia.

Moze to ze mam 280 GB dysku tez ma jakies znaczenie nie wiem nie znam sie na tym jesli moglibyscie mi pomoc bylbym wdzieczny.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 2200+ z niego nie wyciśniesz, a to i tak przy wysokim napięciu -> Twój proc będzie jak grzejnik.

Na jakich programach pracujesz? Jeśli jakieś zwykłe biurowe to sprzęcik Ci wystarczy. Diabeł tkwi w dobrej konfiguracji systemu i konserwacji... bo WinXp nie jest wieczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam athlona palomino. Nie mam pojecia troche o kreceniu :)

A ta moja plyta glowna MSI sie do tego nie nadaje ?

Czy ja odczuje jakas roznice jak go podkrece czy wieksza bym poczul gdybym kupil sobie takiego athlona 64 ?

 

pozdrawiam

Co do tego palomino to na tej plycie,jak i na kazdej innej, duzo z niego nie wycisniesz :wink: Nie bedzie widocznych efektow tego podkrecenia :idea: Tak wiec zmien plyte i proca... Co do tego co brac czy AXP czy A64 tego juz nie wiem bo nie wiem ile masz funduszy :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak :) funduszy u nikogo nigdy nie za wiele :) ale chcialbym kupic cos bardzo dobrego (chodzi o konfiguracje plyta i procek ) co bedzie super chodzic i wystarczy mi na jakies 2 lata.

Moze w takim razie lepszym rozwiazaniem byloby kupic tego athlona 64.

Nie chcialbym wydac za plyte i procka wiecej jak 1000 zl. Czy z tym ramem co mam i z nowym procesorem i plyta ktora mam nadzieje mi polecicie fajnie by to chodzilo ?

Czy podkrecanie pamieci da mi cos ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na skomplikowanych programach muzycznych do tego mam zawsze wlaczonego autocada i bardzo duzo innych programow nie wspominam tutaj takich jak kazaa czy emule, udostepniam rowniez polaczenie internetowe z mojego komputera, msn , gg no pelno tego wszystkiego.

 

Moze jest to moj blad ze wszystko jest wlaczone ale musze miec natychmiastowy dostep do tego typu programow.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dokupił najpierw 512 MB ramu (~380 zł) i zobaczył, czy jest poprawa. Jakby nie było znaczącej różnicy, to dokupiłbym athlona 2500+, albo 2600+ (400-450 zł). Przyrost prędkości po wymianie procka powinien być odczuwalny, a zawsze jeszcze można go podkręcić. Eksperymenty z oc na palomino raczej niewiele się zdadzą.

Zmiana proca na athlona 64 nie byłaby prosta, bo chcąc w pełni wykorzystać jego możliwości musiałbyś zmienić również pamięć na ddr 400, a to już byłby znaczący koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje AMD Athlon 64 2800+ i do tego plyte MSI, np. MSI K8N Neo Platinum lub jakas tansza plyte. To kosztuje ok. 1000 zlotych. Problem czy juz masz chlodzenie do tego - to wydatek rzedu 50-150 zlotych.

Zadowolenie gwarantowane z 64 bitow :wink:

Sam kupuje AMD64, w tej chwili szukam jak najtanszych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za tyle porad.

Troche mi sie rozjasnilo,

Sklaniam sie ku athlonowi 64 bity 2800 + mowicie ze roznica bedzie zauwazalna.

Mam mozliwosc wymiany mojego ramu 333 na 400 zatem bym to zrobil.

Jak bede mial taka konfiguracje :

plyts MSI K8N Neo Platinum

procesor athlon 64 bity 2800+

768 ddr ram 400

 

Bedzie mi to wtedy ladnie chodzic ??

bedzie duza roznica pomiedzy tym co napisalem a

Plyta MSI KT3V

athlon 1700+

512 ddr ram 333 bo taki sprzet aktualnie posiadam

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za tyle porad.

Jak bede mial taka konfiguracje :

plyts MSI K8N Neo Platinum

procesor athlon 64 bity 2800+

768 ddr ram 400

 

Bedzie mi to wtedy ladnie chodzic ??

bedzie duza roznica pomiedzy tym co napisalem a

Plyta MSI KT3V

athlon 1700+

512 ddr ram 333 bo taki sprzet aktualnie posiadam

Roznica powinna byc ogromna 8)

Athlony 64 lubia pojedyncze ramy. 768, czyli masz 256+512? Chociaz to nie powinno miec zbyt duzego wplywu jesli nie planujesz podkrecac.

 

Tutaj jest ciekawa recenzja MSI K8N Neo Platinum:

http://www.overclockers.co.nz/ocnz/review....000k8nneopl0105

poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za tyle porad.

Jak bede mial taka konfiguracje :

plyts MSI K8N Neo Platinum

procesor athlon 64 bity 2800+  

768 ddr ram 400  

 

Bedzie mi to wtedy ladnie chodzic ??  

bedzie duza roznica pomiedzy tym co napisalem a  

Plyta MSI KT3V

athlon 1700+

512 ddr ram 333 bo taki sprzet aktualnie posiadam

Roznica powinna byc ogromna 8)

Athlony 64 lubia pojedyncze ramy. 768, czyli masz 256+512? Chociaz to nie powinno miec zbyt duzego wplywu jesli nie planujesz podkrecac.

 

Tutaj jest ciekawa recenzja MSI K8N Neo Platinum:

http://www.overclockers.co.nz/ocnz/review....000k8nneopl0105

poczytaj

Czyli sugerujesz ze najlepiej gdybym mial 256 x 3 ? :)

Moge tak zrobic :)

Gdzie ta plyte tylko dostane :) ?

Chcialbym zeby ta roznica byla widoczna i wszystko chodzilo idealnie :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz wsyzstkich co mi pomagali :)

 

Postanowilem i jutro kupuje :

 

plyts MSI K8N Neo Platinum

procesor athlon 64 bity 3000+

512 ddr ram 400

 

mam pytanie Jeszcze pytanie czy jest jakis bardzo cichy wentylator do tego procesora ?

Myslicie ze bedzie mozna go podkrecic (chodzi o procesor) mysle tutaj ze za rok moze znow byc wolny i wtedy bym go podrasowal :)

Czy wtedy komputer bedzie stabilny :)

Bo kiedys podkrecilem swojego athlona i co jakis czas np co 20 godzin sie resetowal :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobry wybor :wink:

Co do chlodzenia to zalezy ile chcesz przeznaczyc kasy na zakup,jezeli chcesz bardzo wydajne,ciche i bardzo drogie to moze byc to http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...0ACU&kat=&pkat=

Jezeli ma byc bardzo wydajne,ciche i w cenie ok. 100zl to to http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...80CU&kat=&pkat=

Sa to modele miedziane ale mozna dostac modele wykonane z aluminium ktore sa odpowiednio tansze... I jeszcze jedno pamietaj ze do stabilnej pracy krecony procek bedzie potrzebowal dobrego zasilacza :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego niewielkiego doswiadczenia minimum jakie powinienes wydac na zasilacz to 150zl :roll: Np. takiego http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...=XZASCHI3601136 wiem ze cena wyzsza ale mozna dostac taniej :wink: Jezeli masz wiecej kasy to wybor jest duzy :D Pomocna przy wyborze moze okazac sie lektora tego http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=8223 tematu :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...