Skocz do zawartości
berkut

Polska Kaskada - Ogromne Zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

Zebraliscie o zalozenie tego na procesor:

 

Dołączona grafika

 

Podczas pracy:

 

Dołączona grafika

 

 

Kaskada kolo kompa:

 

Dołączona grafika

 

I temp jaka mialem:

 

Dołączona grafika

 

W podsumowaniu tamtej czesci eksperymentow:

 

-Za malo CO2

-Za duzo innych gazow (argon- musze uzywac mieszanke spawalnicza)

-Za malo R22/R290

-Nie ma dobrej izolacji (to jest tak oczywiste na zdjeciach, az RAZI! jej brak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak z oc przy -70??

jak cos to oni maja spory wybor gazow(pewnie znasz ;) ) www.linde-gaz.pl np CO2 medyczny

 

jeszcze tak z czystej ciekawosci po co ci dwa monitorki?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie, chcesz zejść do -160 C i czy ma byc to chwilowe (powiedzmy 1h po cos tam sie wyczerpie) czy stałe i bedziesz mógł bezproblemu zrobić sobie wakacje wyjechać do Florydy a kompa z -160 C zostawić na miesiąć mamie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielostopniowa kaskada.

 

Teoretycznie mam czesci na taka ale w praktyce nie mam etylenu.

 

Juz pisalem o o/c. 4ghz poszlo. Na wiecej potrzebuje zmodyfikowac plyte bo to "jedyne" 334mhz fsb. 220mhz na pamieciach.

 

I kaskada nie trzyma jeszcze temp. Nie ma dosc CO2. Nie ma izolacji. Nie ma filtra dobrego. Nie ma kilku czesci potrzebnych. Caly ten test byl przeprowadzony na wariata by pokazac ze dziala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielostopniowa kaskada.

 

Teoretycznie mam czesci na taka ale w praktyce nie mam etylenu.

 

Juz pisalem o o/c. 4ghz poszlo. Na wiecej potrzebuje zmodyfikowac plyte bo to "jedyne" 334mhz fsb. 220mhz na pamieciach.  

 

I kaskada nie trzyma jeszcze temp. Nie ma dosc CO2. Nie ma izolacji. Nie ma filtra dobrego. Nie ma kilku czesci potrzebnych. Caly ten test byl przeprowadzony na wariata by pokazac ze dziala :P

Plytke chyba poznaje. Czyzby moj koffany AI7?

 

OT: Czy zeby osiagnac takie FSB trzeba bylo jakis zmodowac plyte? Na razie mam problem z dobiciem do 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujme to tak: wystepuja drobne problemy techniczne ;P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

EKhm.... no rozumiem ze izolacja slaba ale to cholerstwo mi PLYTE PRZEMROZILO DO MOSFETOW ! A z izolacja bedzie tylko mocniej mrozic. Potwierdza to moja teorie ze mam za malo mhz ktore grzaly by to wszystko...

 

Kupilem dzis 5kg butle z CO2. Fajnie ze mam go tak duzo, moge eksperymentowac. Musialem takze zmienic separator oleju stary bo mi znowu pierdzielnnol. Nowy jest fajny bo dziala automatycznie ale.... gdy jest wyzsze cisnienie na tloczeniu to przepuszcza duzo gazu i mi uklad nie schodzi do podcisnien ladnie. Musze popracowac nad tym.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a później na forum będzie żeby się nawet nie pokazywał z temperaturami mierzonymi kawałkiem druta. Tutaj chodzi bardziej o WIARYGODNOŚĆ niż precyzję pomiarów, a ten sprzęt cieszy się pewną renomą i producent gwarantuje że jak pokaże -100 to znaczy że faktycznie jest -100. Więc jak Berkut pokaże że ma na tym termometrze rekord świata to raczej nikt tego kwestionował nie będzie, natomiast jak wyleci z tekstem że kawałek druta pokazał mu jakąś temperaturę to po prostu zostanie wyśmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a później na forum będzie żeby się nawet nie pokazywał z temperaturami mierzonymi kawałkiem druta. Tutaj chodzi bardziej o WIARYGODNOŚĆ niż precyzję pomiarów, a ten sprzęt cieszy się pewną renomą i producent gwarantuje że jak pokaże -100 to znaczy że faktycznie jest -100. Więc jak Berkut pokaże że ma na tym termometrze rekord świata to raczej nikt tego kwestionował nie będzie, natomiast jak wyleci z tekstem że kawałek druta pokazał mu jakąś temperaturę to po prostu zostanie wyśmiany.

Jeśli sprawia Ci to różnicę, to możesz ten kawałek druta nazywać "termometrem miedzianym". Zrobiło się bardziej wiarygodnie? Powinno, bo takiego "sprzętu" używa się też w badaniach naukowych. Poza tym można za kilka złotych dostać termometry platynowe (lepiej brzmi?) w postaci wygodnych w montażu chipów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armadon - masz 100% racje i wlasnie oto chodzilo.

 

Moglem kupic DT502 (low end) ktory kosztuje 128 euro (minimalnie mniej niz FLUKE wychodzi w koncu - o 100zl) ale przy cenach rzedu 700zl... czy myslisz ze te 100zl robi mi ronice ?

 

Marsjan - jesli mozesz przyblizyc problem to bylbym bardzo szczesliwy, mysle ze po popracowaniu nad tym wiele osob tutaj i przyszlych byloby bardzo szczesliwych z tego.

 

Ponadto mysle nad taka inicjatywa zeby porownywac termometry uzywane przez np. Raven'a czy Diode (i innych) do FLUKE by byl on referencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsjan - jesli mozesz przyblizyc problem to bylbym bardzo szczesliwy, mysle ze po popracowaniu nad tym wiele osob tutaj i przyszlych byloby bardzo szczesliwych z tego.

Sprawa jest banalna: opór metali zmienia się liniowo z temperaturą do ok. -250C. Można związku z tym dokładnie i powtarzalnie zmierzyć temperaturę mierząc opór drutu, ew. napylonej na ceramikę cienkiej warstrwy. Wydaje mi się, że można nawet kupić standaryzowane termometry platynowe i wtedy odpada problem szukania wzorca do przecechowania. Są też chyba mierniki, które autometem przeliczaja opór takiego chipa na temperaturę.

 

A co do wiarygodności to trudno mi oceniać potencjalnych odbiorców, ale ich ew. nieodwierzanie świadczyłoby o słabej znajomości tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...