Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zauważyłem, że nie ma takiego topiku, a ponieważ Semprony są coraz popularniejsze, chciałem nieco opowiedzieć o zakup[ionym przeze mnie w tym tygodniu procku.

Kupiony na Allegro, aukcja: 1094248[/snapback]

No wiec ja mam takie pytanie. Mam semprona 2200+ i plyte głowna Abit NF7 (v2.0). Obecnie mam podkreconego procka na 1668 Mhz (186 FSB) bez zadnej zmiany napiecia. Moja plyta jest podobna bardzo dobra do o/c. Chcialbym z mojego sempa wycisnac cos wiecej. Tak conajmniej do 2.0 Ghz lub wiecej. Jakie powinno byc bezpieczne napiecie.????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem ostatnio Semprona 2400+, który powinien latac jakieś 2 GHz o ile dobrze sie orientuję a mam na maxa 1,33 GHz a Windows widzi go jako Athlon MP 1500+. Płyta główna Asrock K7Upgrade 880. Mój kumpel ma taką samą płytę, Semprona 2200+ i chodzi mu 1,88GHz. Co robić?

1294363[/snapback]

Hmmm. Sempron 2400+ ma standardowe taktowanie 1668 Mhz. Ja mam obecnie sempa 2200+. Z poczatku wykrywal mi go jako Athlona Xp 1500. Wgralem nowego biosa do plyty i wszystko gra. Sprobuj tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do FSB 200 powinien isc bez zmiany napiecia, u mnie napiecie 1,85 V a obecnie w fazie testow 2V bo taki jest przeskok :mad: kwestia tylko zebys go schlodzil, a tam pozatym patrzac na sygnaturke to raczej pytanie nie aktualne chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz.. jednemu sie wysypie przy pci 36 a inny 45 jedzie bez bolu.kwestia tego jak pomozesz komputerkowi znosic wysokie pci plus szczescie;)

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam braci, którzy mają 2600+. Nie mogę przeskoczyc tych 210Mhz fsb. Próbowalem juz na Twinmosach M-tekach i wchodzi do windy na 220, ale niestabilnie na maksa, po chwili zwiechy. Grzać się nie ma prawa, bo założylem nowiusienkiego zalmana. Może hynixy d43? Ile wyciągacie u siebie?

1291249[/snapback]

U mnie Hynixy D-43 Singiel wygrzewana 4 sesje 10X270 :) polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Sempa 2200+ (1,5GHz std) i zmęczyłem go tak:

9x166 FSB = 1494 - ustawienia standard

9x200 FSB = 1800 - napięcia standard

11x200 FSB = 2200 - napięcie VCore +5%, temp w stres 54stC

(Athlon XP 3000+ ma tylko 2167 MHz)

W week zaatakuję 2400-2500, muszę tylko zerżnąć L6 ;)

i załatwić dobrą pastę.

 

Żeby było śmieszniej to wszystko mi hula na niskobudżetowym

ASRock K7V88 za .2kPLN

2x256 DDR 400 no name

i standardowym coolerku za 29PLN :D B)

 

Jak ktoś pisze, że Semp to dupny procesor to nie wie o czym mówi

bo kręci się to to jak głupie tylko jak z kobietą, trzeba wiedzieć co, gdzie i jak!

C'ys

--

frmnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Sempa 2200+ (1,5GHz std) i zmęczyłem go tak:

9x166 FSB = 1494 - ustawienia standard

9x200 FSB = 1800 - napięcia standard

11x200 FSB = 2200 - napięcie VCore +5%, temp w stres 54stC

(Athlon XP 3000+ ma tylko 2167 MHz)

W week zaatakuję 2400-2500, muszę tylko zerżnąć L6 ;)

i załatwić dobrą pastę.

 

Żeby było śmieszniej to wszystko mi hula na niskobudżetowym

ASRock K7V88 za .2kPLN

2x256 DDR 400 no name

i standardowym coolerku za 29PLN :D B)

 

Jak ktoś pisze, że Semp to dupny procesor to nie wie o czym mówi

bo kręci się to to jak głupie tylko jak z kobietą, trzeba wiedzieć co, gdzie i jak!

C'ys

--

frmnd

1296789[/snapback]

Hehe dokładnie chodzi nie żle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej to wszystko mi hula na niskobudżetowym

ASRock K7V88 za .2kPLN

2x256 DDR 400 no name

i standardowym coolerku za 29PLN :D B)

 

Jak ktoś pisze, że Semp to dupny procesor to nie wie o czym mówi

bo kręci się to to jak głupie tylko jak z kobietą, trzeba wiedzieć co, gdzie i jak!

C'ys

--

frmnd

1296789[/snapback]

no to rzeczywiscie niskobudżetowa płyta jak za 2k;]]]]]]]]

a semp jest doopnym procesorem , bo zeby go porządnie wykręcić trzeba miec doopną płyte głónwną:>[czyli nforsy odpadają]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez tutaj bez takich skomplikowanych obliczen;P bo pomysle ze jestes na 4 semestrze ;D

swoja droga semprony to jest dobry wybor.tyle ze model sie kupuje w zaleznosci od plyty glownej;)

jak masz via to 2200+ bo i tak mnoznik odblokujesz.pod jakiegos gownianego gigabyte albo asrocka to 2600+ i modlic sie o fsb 200 a pod takie nf7 to 2300+ i jechac z szyna;)

edit: literowki i plusiki przy oznaczeniach;]

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

A więc mam sempron'a 2200 i chciałbym go podkrecić :D ale nie znam się na tym kompletnie ;] Moja płyta głowna to Biostar M7VIT Bravo ;] i nie moge znaleść  FSB  ( bo [ciach!]o się na tym znam :D) więc czy ktoś mogł by mi mniej wiecej wyjaśnić krok po kroku jak podkręcić tego procka konkretnie to znaleść to fsb :D

z góry dzieki :D

Pozdro!!   :oops:  :oops:  :oops:

1098313[/snapback]

Hmmm. Dokładnie nie znam takiej płyty i nie wiem czy ta twoja MOBO ma funkcje FSB. Ale jeśli już to musisz wejść do BIOSA i tam bedzie MENU. Tam powinna byc taka opcja FREQUFENCY/VOLTAGE czy jakos tak. Otwierasz to i tam sobie sam wpisujesz ile chcesz. Semprony maja standardowe takotowanie 166 Mhz, więc nie podkrecaj za duzo na początek bo sobie jeszcze cos schrzanisz. Proponuje abys sobie ustawil narazie ok. 180 FSB (to ci 120 Mhz wiecej czyli 1620). Róznica będzie widoczna w grach. Wzrost temp nawet nie zauważalny. Więc życze miłego podkrecania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja mam takie pytanie. Mam semprona 2200+ i plyte głowna Abit NF7 (v2.0). Obecnie mam podkreconego procka na 1668 Mhz (186 FSB) bez zadnej zmiany napiecia. Moja plyta jest podobna bardzo dobra do o/c. Chcialbym z mojego sempa wycisnac cos wiecej. Tak conajmniej do 2.0 Ghz lub wiecej. Jakie powinno byc bezpieczne napiecie.????

1295281[/snapback]

jak chcesz to zrobic na tych pamieciach?????asynchro raczej go niepodciagniesz na fsb i tu niechodzi o napiecie na procka bo bez zmiany powinien isc na fsb200.

 

no to rzeczywiscie niskobudżetowa płyta jak za 2k;]]]]]]]]

a semp jest doopnym procesorem , bo zeby go porządnie wykręcić trzeba miec doopną płyte głónwną:>[czyli nforsy odpadają]

1296797[/snapback]

a ty to juz pier..... od rzeczy nietrzeba miec super plyty i pamieci zeby go dobrze wykrecic

wystarcza np. kingstony+Nf7 i jedziesz do fsb230-240 spokojnie a koszt 250+235

albo jakies noname 400Mhz i np.plyta kt600 koszt 225+175.

Na kazdej wyciagasz ponad 2200Mhz z czym ze na vt600 nawet do 2500Mhz.

Pomysl zanim napiszesz taka bzdure,albo milcz jak na milczeniu owiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty to juz pier..... od rzeczy nietrzeba miec super plyty i pamieci zeby go dobrze wykrecic

wystarcza np. kingstony+Nf7 i jedziesz do fsb230-240 spokojnie a koszt 250+235

albo jakies noname 400Mhz i np.plyta kt600 koszt 225+175.

Na kazdej wyciagasz ponad 2200Mhz z czym ze na vt600 nawet do 2500Mhz.

Pomysl zanim napiszesz taka bzdure,albo milcz jak na milczeniu owiec.

1298544[/snapback]

no ja jechałem na elixrach fsb 222 i miałem te 2ghz....

ale co z tego skoro ten złom nie ma odblokowanego mnożnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka :) planuje w nabliższym czasie przesiadke z athlona 2200+ thoroughbred na semprona. I tu prosze was o pomoc nie wiem czy sie zdecydować na 2200+ czy na 2400+a moze jeszcze 2300? :| Planuje oczywiście skubańca pomęczyc bo mam całkiem dobre warunki do @. Mój stary procek niezbyt dobrze sie kreci (nie moge m.in. odblokowac mnoznika) ALE MAM NADZIEJE NA LEBSZE WYNIKI W SEMPRONIE. DORADZCIE MI KTOREGO WYBRAĆ :mellow: p.s. da sie odblokowac mnozniki w tych sempronach czy rzeczywiscie to takie trudne?

Edytowane przez ozzy_SC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. da sie odblokowac mnozniki w tych sempronach czy rzeczywiscie to takie trudne?

Nie da sie....grrrrrrrr zaczniecie czytac poprzednie posty i uzywac search

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość dorwania za pół darmo semprona 2200+ na gwarancji, odrazu zaznaczam że płyty nie ruszę mimo że jest stara i niekompatybilna (szyna 266) i to nie z powodu że jestem w niej zakochany, tylko dlatego że mam sporą ilość ramu na 266 i jego wymiana była by bardziej kosztowna niż to jest warte

 

Czy za pomocą drut moda (płyta nie ma czegoś takiego jak zmiana mnożnika w biosie) da się ustawić mu mnożnik na np. x16 lub więcej, czy komukolwiek się to udało?

 

Czy odblokowanie mnożnika działa w większości wypadków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość dorwania za pół darmo semprona 2200+ na gwarancji, odrazu zaznaczam że płyty nie ruszę mimo że jest stara i niekompatybilna (szyna 266) i to nie z powodu że jestem w niej zakochany, tylko dlatego że mam sporą ilość ramu na 266 i jego wymiana była by bardziej kosztowna niż to jest warte

 

Czy za pomocą drut moda (płyta nie ma czegoś takiego jak zmiana mnożnika w biosie) da się ustawić mu mnożnik na np. x16 lub więcej, czy komukolwiek się to udało?

 

Czy odblokowanie mnożnika działa w większości wypadków?

1299900[/snapback]

mnożnika niestety nie zmienisz żadnymi drutami, przerabialismy to już i niestety kupa.

jedyną możliwoscią zmiany mnożnika jest przeróbka na mobila i zmiana mnożnika zpod windy....

ale ta zmiana nic Ci nie da bo 11x147[tak licze twoją płytke] nic Ci nie da :|

zmiana płytki i tyle.....

i co z tego ze masz ramy 266? na słabych timingach lajtowo pójdą na 333 jak nie wyżej

 

 

BTW mnożnik 11 bo tyle max można chyba ustawić :|

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze masz ramy 266? na słabych timingach lajtowo pójdą na 333 jak nie wyżej

Wytłumacz to mojej kości 512MB kingstone która na najwyższych możliwych timingach już na fsb150 potrafi wywalić windowsa już na starcie :evil: o dziwo 256MB no name przechodzi w takich warunkach nawet kilkugodzinnego prime95 :shock:

 

No cuż dzięki za szybką poradę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka  :) planuje w nabliższym czasie przesiadke z athlona 2200+ thoroughbred na semprona. I tu prosze was o pomoc nie wiem czy sie zdecydować na 2200+ czy na 2400+a moze jeszcze 2300? :| Planuje oczywiście skubańca pomęczyc bo mam całkiem  dobre warunki do @. Mój stary procek niezbyt dobrze sie kreci (nie moge m.in. odblokowac mnoznika) ALE MAM NADZIEJE NA LEBSZE WYNIKI W SEMPRONIE. DORADZCIE MI KTOREGO WYBRAĆ :mellow: p.s. da sie odblokowac mnozniki w tych sempronach czy rzeczywiscie to takie trudne?

1299406[/snapback]

 

wez 2400+ zawsze to mnoznik 10, a nie 9, potem tylko wieksze fsb >200 i wiecej V i bedziesz bardzo zadowolony, dzisiaj sie bawilem kolegi 2200+ i jestem pod wrazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka  :) planuje w nabliższym czasie przesiadke z athlona 2200+ thoroughbred na semprona. I tu prosze was o pomoc nie wiem czy sie zdecydować na 2200+ czy na 2400+a moze jeszcze 2300? :| Planuje oczywiście skubańca pomęczyc bo mam całkiem  dobre warunki do @. Mój stary procek niezbyt dobrze sie kreci (nie moge m.in. odblokowac mnoznika) ALE MAM NADZIEJE NA LEBSZE WYNIKI W SEMPRONIE. DORADZCIE MI KTOREGO WYBRAĆ :mellow: p.s. da sie odblokowac mnozniki w tych sempronach czy rzeczywiscie to takie trudne?

1299406[/snapback]

A ten Athlon XP to Thoroughbred rev. A czy rev. B? Jak rev. B to nie ma sensu zmieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mobo Asrock:

1299748[/snapback]

mam Asrock K7VT4-4X KT400 i sempron 2400+

jeżeli połączę mostek L5 (2) to będę miał mobila i możliwość zmiany mnożnika do 11x za pomocą zworek na mobo,

a jeżeli połączę L5 (1) to będę mógł zapodać mnożnik do x24 ???

http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e24.html#L5

 

dobrze zrozumiałem ?

Edytowane przez ghost_mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mozna powiedziec o moim spemronie na zielonym laminacie i z takimi oznaczeniami :

 

SDA25000DUT3 2573382A51575

BCXJB 0501APMW V 1999AMD

 

gdzie tu jest seria ? i czy ten procek ma max temperature 90 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...