Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

boszzz znowu pan madry.. ok ja pasuje;) juz nam ostatnio powiedziales ze 2mhz wachaniana pci zabijaja dyski i mielismy dobry kabaret ale mi juz starczy i nie bede z toba "dyskutowal".zamiast panikowac i ladowac kosmiczna czcionka takie glupoty jak kolega wystarczy wspomniec ze wysokie pci niekorzystnie wplywa na dyski.straszycie ludzi sami nie wiecie czym bo tobie pewnie do glowy nie przyszlo wrzucic nawet 205mhz na tym kt600 ktore spokojnie robi 230.

edit:

wy chyba z domerykiem do jednego technikum chodzicie co?

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi tylko ktos powie jaki sens zaoszczedzic 50 zl na plycie glownej kupujac sprzet value i ryzykowac uwalenie podzespolu wartego 4 razy wiecej niz suma zaoszczedzona....

@moj sempron- Chlodzenie daje rade, to pewnie zasilacz, koles ma czyfteka to zrobie malego swapa i sie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, kupiłem semprona 2500+ puściłem go na FSB 215 chodzi stabilnie (testowałem w prime) tyle, że temperature pokazuje 68 stopni w stresie, normalnie 45 do 50...ale gzieś slyszłem, że te procki moga spoko pracować w temp do 75 stopni, co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak w podpisie sempik 2,2 poszedł na 9x220 na goodramach 400@440 więcej nie idzie bo pamięci już nie dają rady, i teraz mam możliwość zmiany go na sempa 2,5 co sądzicie zamienić więcej z niego bede miał wydajnośći ? niestety nie moge sprawdzić jak sie kręci, czy zostawić tego 2,2 i jak zmienie ramy za jakiś miesiąć to cisnąć z tego do fsb 230 bo nie wiem czy więcej pójdzie proc bo ramy hynixy kupie to one sie ładnie kręcą. Pozdrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boszzz znowu pan madry.. ok ja pasuje;) juz nam ostatnio powiedziales ze 2mhz wachaniana pci zabijaja dyski i mielismy dobry kabaret ale mi juz starczy i nie bede z toba "dyskutowal".zamiast panikowac i ladowac kosmiczna czcionka takie glupoty jak kolega wystarczy wspomniec ze wysokie pci niekorzystnie wplywa na dyski.straszycie ludzi sami nie wiecie czym bo tobie pewnie do glowy nie przyszlo wrzucic nawet 205mhz na tym kt600 ktore spokojnie robi 230.

edit:

wy chyba z domerykiem do jednego technikum chodzicie co?

1368959[/snapback]

Johnyboy po co się krytykować jak można pomagać sobie w problemach nie każdy wszystko wie najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domeryk wyzwalasz pozytywne emocje;) przeciez cie nie krytykuje.ja tylko dementuje brednie ze kt400 nie nadaje sie do podkrecania - chyba ze sie jest noobem i ma sie tego skila zeby spierdzielic dysk ;)

poztym mysle ze powinienes na to spojrzec bardziej filozoficznie i logicznie oraz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage to ze ja po prostu chce sie podzielic wiedza ktora zaprzecza lub kluci sie z tymi bredniami ktore sie tu wypisuje;) (~p v ~q) take it easy

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domeryk wyzwalasz pozytywne emocje;) przeciez cie nie krytykuje.ja tylko dementuje brednie ze kt400 nie nadaje sie do podkrecania - chyba ze sie jest noobem i ma sie tego skila zeby spierdzielic dysk ;)

poztym mysle ze powinienes na to spojrzec bardziej filozoficznie i logicznie oraz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage to ze ja po prostu chce sie podzielic wiedza ktora zaprzecza lub kluci sie z tymi bredniami ktore sie tu wypisuje;) (~p v ~q) take it easy

1373456[/snapback]

Ja cię popieram tez chce pomoc w granicach swoich możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zmodować mojego sempka 2200+ (wcześniej nie dokopałem się do 'złotego' :D). Komp wita mnie tekstem mobile AthlonXP-M 2400+. Fsb puściłem na 166 (bezpiecznie :wink:) i tu zaczynają się dziwy :? - mnożnik 11 zamiast 9 (w windzie), speed 1833, drugi mostek chyba źle zrobiony - mnożnik nie idzie >11. Podniosłem fsb do 180 i napięcie z 1,6 na 1,725, podczas logowania w xp się zawiesił :-| Dałem większe vcore - to samo. Procek po prostu nie wytrzymuje takich prędkości, więc mam zonka. Próbowałem zrobić odwrotnie - zmniejszyć mnożnik, a zwiększyć fsb, niestety Core Center zamiast 166*11 wykrył 200*9 i przy jakiejkolwiek zmianie zawiecha :? Jakim innym programem mogę jeszcze tego dokonać? Moje mobo to msi kt4a-v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam semprona 2400+ od miesiaca i.... dostalem miedziany radiator

chcialem wymienic stary na ten, ale tak mocno "siedzial" ze ukryszylem proca

komp wlaczal sie na 3s i wylaczal, az po kilku godzinach resetow wlaczyl sie i dziala juz normalnie od kilku dni czy ktos moze mi to wytlumaczyc ??

 

czy po widocznym ukruszeniu rdzenia jest mozliwa gwarncja ??

Edytowane przez ucho103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj na gwarancje jak uznają to bedziesz się cieszył tylko wciśnij sprzedawcy nieprawdopodobną historyjkę o wypadku podczas pracy. wiesz o co mi chodzi...

1376930[/snapback]

Z ukruszonymi rdzeniami na Gwarancje za bardzo nie chcą przyjmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ukruszyles rdzen to nikt takiego proca na gwarancji nie przyjmie, masz trzy wyjscia, 1) sprzedac na allegro jako ukruszony ale sprawny, sa ludzie ktorzy takie kupuja :wink: 2) Skoro dziala to zostawic go u siebie i na przyszlosc uwazac 3) Porozmawiac z ciocia/wujkiem/mama/siostra i dokonac zamiany na okreslonych warunkach (tj w razie problemow np zwracasz procesor) moze ktos na to pojdzie skoro procesor dziala i komus jest obojetne czy jest podkrecony czy nie byle mogl pisac w wordzie i czasem obejrzec film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ukruszonymi rdzeniami na Gwarancje za bardzo nie chcą przyjmować  :)

1377151[/snapback]

 

przyjmująjak wciśnie sięfajną chistoryjke albo sprzedawca będzie totalnym ******* !!!! wszystko da sięzrobić. jak chcesz ja pozbył bym się go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może mi ktoś podać na jakich czipsetach będzie odrazyu ustawiało mnożnik na największy możliwy po zrobieniu mobile moda bo chce kupic plytke na której nie będe musiał sie bawić crystal cpuid tylko odrazu bedzie odpalac na najwyzszym mozliwym(u mnie na k7s5a , czipset sis 735 odrazu odpala na x11 bo zrobiłem mobile moda na jednym tylko mostku i nie musze sie bawic w pszestawianie z windy)Z jedenj strony to zaleta bo nie trzeba sie bawić programikami ale z drugiej najgorsze jest to ze zamalowując drugi mostek bedzie odrazu walilo na 24 co nie jest za bardzo optymistyczne :wink:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, a nawet 2 pytanka ;). Czy mój wentek Arctic Cooling 2tc wystarczy do 2200mhz?? Na opakowaniu pisze "up to athlon xp 3400+". I czy po zrobieniu mobile moda da się ustawić mnożnik inny nish 11x ?? np. 10,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, a nawet 2 pytanka ;). Czy mój wentek Arctic Cooling 2tc wystarczy do 2200mhz?? Na opakowaniu pisze "up to athlon xp 3400+". I czy po zrobieniu mobile moda da się ustawić mnożnik inny nish 11x ?? np. 10,5.

1380963[/snapback]

Powinien podołać takiemu stresikowi po overcloker modyfikacjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja a ja ino tak wykrecilem 10.5x200 (2100) wiecej plytka nei dala skubana !!;( a tak milo szlo . Moge pwoeidziec ze semprony sa dobre ale zeby je krecic cza miec dobre ramki i plyte glowna a i chlodzenie ofkoz:P ja mam takie jak w :opisie: pierto nizej

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja a ja ino tak wykrecilem 10.5x200 (2100) wiecej plytka nei dala skubana !!;( a tak milo szlo . Moge pwoeidziec ze semprony sa dobre ale zeby je krecic cza miec dobre ramki i plyte glowna a i chlodzenie ofkoz:P ja mam takie jak w :opisie: pierto nizej

pozdro

1381819[/snapback]

i odpowiedni zasilacz :) który trzyma odpowiednie napięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy wycisne 200fsb z semprona 3000 (Soc.A), ktory jest faktycznie bartonem 2800 z zanizonym mnoznikiem z 12,5 na 12 ??

 

PRZY TAKIM KONFIGU:

 

Abit nf7-s

Codegen 350W

Wentyl BOX

 

O ile by trzeba podniesc V-core ??

 

Standardowo S3000 ma 12 x fsb166 = 2000, 512cache

 

Ja chcialbym osignac 12x200=2400, co wedlug oznaczen AMD daloby cos kolo Semprona 3500+

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...