Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

sorki pomylka mala. pomylily mi sie mostki.

na SB mam jakis maly radiatorek za 4zl przymocowany na 1 mala kropelke :)

jest tam tez tasma dwustronnna. ale u gory dalem dla pewnosci klej bo ostatnio odkleil mi sie taki radiator z grafiki i ladnie wisial w powietrzu. na szczecie mialem zabezpieczonego A2ZS bo juz bym plakal.

Patrz radiator na grafice w Moim kompie.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki pomylka mala. pomylily mi sie mostki.

na SB mam jakis maly radiatorek za 4zl przymocowany na 1 mala kropelke :)

jest tam tez tasma dwustronnna. ale u gory dalem dla pewnosci klej bo ostatnio odkleil mi sie taki radiator z grafiki i ladnie wisial w powietrzu. na szczecie mialem zabezpieczonego A2ZS bo juz bym plakal.

Patrz radiator na grafice w 1454392[/snapback]

Na zdjęciu SB jest jeszcze bez chłodzenia. Niezbyt rozumiem o co chodzi z tą kropelką od góry, skoro jest taśma dwustronna. Gdzie kupowałeś taśmę i jak sie sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym radiatorze jest orginalnie tasma zamontowana.

Zdjecie jest jeszcze bez chldozenia na SB . ale to samo chlodzenie ktorte jest na zdjeciu na GPU jest na SB.

Wystarczyla kropelka na SB i wtedy przylozylem radiaotr z tasma dwustronna.

Radiator z sama tasma po jakims czasie sam moze odpasc. Ale dalem kropelke kleju na SB zeby miec pewnosc ze nieodpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym sie dowiedzec o ile podkrece procka na podanych nizej podzespolah :

 

Sempron 2200+ Ramy jakies noname 256mb 133mhz

Mobo Asrock K7VT4A+/F/A/ASR zasilacz wiem tylko ze 350v

GeForce 4 MX 440 64mb Twardy WD 80 GB

 

Aha mam jesz jedno pytanko gdzie zmienic napiecie na plycie glownej ??

 

 

Z góry DZIEKUJE.

 

Pzdr. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym sie dowiedzec o ile podkrece procka na podanych nizej podzespolah :

 

  Sempron 2200+                              Ramy jakies noname 256mb 133mhz

  Mobo Asrock K7VT4A+/F/A/ASR        zasilacz wiem tylko ze 350v

    GeForce 4 MX 440 64mb                  Twardy WD 80 GB

 

Aha mam jesz jedno pytanko gdzie zmienic napiecie na plycie glownej ??

Z góry DZIEKUJE.

 

                                            Pzdr.  <_<

1455018[/snapback]

 

Jak wogole chodzi ci sprzet z ramami na 133MHz ??? To sa DDR wogole ????

Semy sa na 166MHz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wogole chodzi ci sprzet z ramami na 133MHz ??? To sa DDR wogole ????

Semy sa na 166MHz .

1455044[/snapback]

Napisze Ci tabelke z CPU-Z

Type DDR-SDRAM

Size 256 Mbytes Fraquecy 166,6 FSB:DRAM 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym sie dowiedzec o ile podkrece procka na podanych nizej podzespolah :

 

  Sempron 2200+                              Ramy jakies noname 256mb 133mhz

  Mobo Asrock K7VT4A+/F/A/ASR        zasilacz wiem tylko ze 350v

    GeForce 4 MX 440 64mb                  Twardy WD 80 GB

 

Aha mam jesz jedno pytanko gdzie zmienic napiecie na plycie glownej ??

Z góry DZIEKUJE.

 

                                            Pzdr.  <_<

1455018[/snapback]

mam taka sama płyte co ty i taki procesor u mnie chodzi 210 FSB bez problema. wystarczy przestawic zworke na plycie na 200 FSB. a jesli chodzi o napiecie to moze dac tylko wzrost o 5 lub 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo

 

na moim sepronie 3000+(754) nie moge dac wiekszego FSB niz 223 potem komp albo siada albo sie restartuje ,mnoznik X9...

sadzilem ze ten procek ma wieksze mozliwosci(?) plyta to asus k8n-e deluxe,w/g

http://www.in4.pl/ FSB stabilne na niej do 260(mozliwosc podciagniecia do 300:]

 

czy ktos ma podobna plyte,procek?moze dac wieksze napiecie na procesor...

 

HELP ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sempki na 754 sa duzo szybsze niz te na sA?? (chodzi mi konkretnie o semp 3000+ na sA i s.2800 754)i czy wogule cala ta konstrukcja jest jakos znaczaco wydajniejsza?? bo sprawa jest taka ze teko sempa na jadrze bartona nieopatrznie juz kupilem :( i zwrucilbym go jednak z pienielna strata (100 zl) kurcze i zal mi dupe sciska jednak jesli te 754 jest dobre i te Newarki kture maja wyjsc beda rzeczywiscie tak dobre jak ludzie muwia to przezyje jakos to siano ??

Edytowane przez Ochre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Napewno wszystko jest na forum ale nie mam zaduzo czasu na grzebanie w internecie i prosilbym o rade. Zmiemilem ostatnio plyte na ABita NF7-S bo chce troche wycisnac z kompa. Mam semprona 2400+ na orginalnym boxowym chlodzeniu, a pamiec to GoodRam 256(ddr400).

Zamierzam dokupic:

- PENTAGRAM Q92ALCU ( za ta cene nie ma chyba nic lepszego? )

- Pamiec - Hynix D43 w Dualu 2x256Mb - sprawdzone na 500Mhz-za 220zl (czy to dobra cena??)

- chlodzenie na mosfety , SB itp...

 

Zasadnicze pytanie to to czy warto dokupywac to wszystko bo czytalem gdzies ostatnio ze te procki maja problemy z wysokim FSB ,

wiec czy wrto ladowac kase jesli moze sie skonczyc na fsb 220??

 

PS.

Wczoraj puscilem go na fsb200 ze standardowym napieciem , pamieci synchronicznie czyli chodzily na 400mhz .

3dmarka przeszedl bez problemow a po 30min w Prime95 - Torture Test temperatura wzrosla do 53stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Napewno wszystko jest na forum ale nie mam zaduzo czasu na grzebanie w internecie i prosilbym o rade. Zmiemilem ostatnio plyte na ABita NF7-S bo chce troche wycisnac z kompa. Mam semprona 2400+ na orginalnym boxowym chlodzeniu, a pamiec to GoodRam 256(ddr400).

Zamierzam dokupic:

- PENTAGRAM Q92ALCU ( za ta cene nie ma chyba nic lepszego? )

- Pamiec - Hynix D43 w Dualu 2x256Mb - sprawdzone na 500Mhz-za 220zl (czy to dobra cena??)

- chlodzenie na mosfety , SB itp...

 

Zasadnicze pytanie to to czy warto dokupywac to wszystko bo czytalem gdzies ostatnio ze te procki maja problemy z wysokim FSB ,

wiec czy wrto ladowac kase jesli moze sie skonczyc na fsb 220??

 

PS.

Wczoraj puscilem go na fsb200 ze standardowym napieciem , pamieci synchronicznie czyli chodzily na 400mhz .

3dmarka przeszedl bez problemow a po 30min w Prime95 - Torture Test temperatura wzrosla do 53stopni.

1462013[/snapback]

 

moim zdaniem wymien tylko to chlodzenie i zobacz ile fsb z niego pocisniesz, te twoje ramy moga tez ladnie poleciec

z 2 zas strony 256 ramu, tak jak by malo, kupuj i tez ten ram [;

poczujesz kopyto (;

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sempki na 754 sa duzo szybsze niz te na sA?? (chodzi mi konkretnie o semp 3000+ na sA i s.2800 754)i czy wogule cala ta konstrukcja jest jakos znaczaco wydajniejsza?? bo sprawa jest taka ze teko sempa na jadrze bartona nieopatrznie juz kupilem :( i zwrucilbym go jednak z pienielna strata (100 zl) kurcze i zal mi dupe sciska jednak jesli te 754 jest dobre i te Newarki kture maja wyjsc beda rzeczywiscie tak dobre jak ludzie muwia to przezyje jakos to siano ??

1461637[/snapback]

s. 754 dużo lepsze jest ;) Polecam właśnie tego Semprona 2800 pod s. 754, jeżeli masz taką możliwość to kupuj płyte główną pod s. 754 i tego semprona i będzie GIT !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja niedawno kupilem Semprona 2600+. Standartowo zegar 1833 bodajze. Podnioslem fsb na 200Mhz (plyta nf7-2s) i proc wystartowal jako Sempron 2200Mhz. Zadnych zwisow. Temperatura 44-46 stopni, wiec chyba luz :) polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nie kreconego Semprona 2200+ (9x166), ktory caly czas chodzi na temp. nie spadajacej ponizej 50*C (teraz mam 55*C)! Zasilanie odjalem o -0,6% co zbyt duzo nie dalo :). Jest chlodzony Spire Whisper Rock IV. Cooler ma tydzien. Zastapil DataCooler'a, ktorego wymienilem bo myslalem, ze jest wadliwy bo przeciez 55*C to chyba za duzo... okazalo sie jednak ze cooler byl dobry! Na Spire temp. nie ulegla zmianie (nawet jesli to symboliczna roznica, 1-2*C). Co jest z tym procesorem, ze az tak sie grzeje? Moze byc w jakis sposob uszkodzony? To jakas ultra grzejąca sie seria czy jak? Mam go zareklamowac?

 

Kolega 3 posty wyzej ma 45*C na podkreconym do 2200mhz Sempronie 2600+...

Edytowane przez adrian3dfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja np. dzisiaj mam na procu 47 stopni (wedlug speed fun-a) z pentagramem QC-80Cu w pokoju mam 28 stopni (masakra dzisiaj) bez obudowy i w spoczynku..

Na Cooler masterze mialem ok. 10 stopni wiecej../

Proc do wymiany, dodam ze zamiezam go krecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla przykladu: moj znajomy ma kreconego Athlona 2000mhz + Spire Whisper Rock IV (taki sam jak mój). Cooler wlacza sie przy 43*C a on tyle nawet nie osiaga! Ma 40*C! na 2000mhz!!! Dopiero gdy proc zaczyna sie stresowac cooler sie wlacza (w dodatku do 1500rpm, na pełne obroty czyli 2300 nigdy nie musial sie wlaczac). Ja mam 2200+ czyli 1500mhz, cooler chodzi caly czas na 2300rpm i mam 55*C!!! Co dzieje sie z tym procesorem? Czy to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czujnik Ci cygani. Mi w upał pokazuje przy ostrym graniu 69 *C(na nie podkręconym) jak dotknę radiator to fakt gorący strasznie ale wątpię aby miał aż tyle. Ale jak na dworze nie ma takiego skwaru to w idle mam 42-46*C a w stresie dochodzi do 66*C

Może pasty za dużo dałeś.

Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta byla juz fabrycznie naniesiona na radiator (na pewno nie za duzo). U mnie roznica w stresie za to jest o dziwo bardzo mala. Piszesz ze masz od 42-46 do 66*C, ja dla przykladu mając 54*C w spoczynku - w stresie mam tylko 58*C, dziwne ale prawdziwe. Radiator mam wiecznie chlodny, ale czujnik napewno nie jest kopniety, bo znajomy do ktorego wczesniej nalezala ta plyta mial Athlona kreconego do 2000mhz i mial 40*C (!!!), wentylator mu sie nawet nie wlaczal :) Dopiero jak odpalal cos "stresujacego" to wtedy plyta wlaczala cooler na 1500rpm (czyli na ok.60%), do pelnych 2300 nigdy nie doszlo bo plyta wlacza je dopiero przy 53*C :) A ja kurde mam ten sam wentylator i proca ktory ma tylko 1500mhz i jade srednio na 55*C!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie wysokie u was te temperatury.. u mnie na wykręconym sempie na 2000MHz tem. w stresie nie przekracza 50*C (a jak jest nie tak gorąco na zewnątrz to mam 42*C) w spoczynku mam około 35*C...

Podobno jednak temp. podawane przez programy należy traktować z przymrużeniem oka...

adrian3dfx - a jakął masz płytę główną - bo np. gigabyte zazwyczaj ostro zawyżają temperaturę

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie wysokie u was te temperatury.. u mnie na wykręconym sempie na 2000MHz tem. w stresie nie przekracza 50*C (a jak jest nie tak gorąco na zewnątrz to mam 42*C) w spoczynku mam około 35*C...

Podobno jednak temp. podawane przez programy należy traktować z przymrużeniem oka...

adrian3dfx - a jakął masz płytę główną - bo np. gigabyte zazwyczaj ostro zawyżają temperaturę

pozdro

1469880[/snapback]

hehe ja tez mam niskie temp mam mojego wr4 wypucowanego na lusterko ocz5+ i na 2100 mhz 1.7vcore ( w windzie pokazuje 1.78 :D) mam MAX w stresie 44 wiecej nie widzialem a wprzewaznie 36-40 a mod na mobilka mi nie chcial wyjsc olowkiem nie wiem czemu narazie sobie geile zamowilem 1gb :P to bedze fajnie bo i tak 2100mhz sempron ma juz spooooko wydajnosc A64 mi narazie nie potrzebne :]

 

edit: zapomialem powiedziec ze to sempek 2400+ :]

Edytowane przez .iNsAnE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESC k7vta3 (shit!). ale co Wy sie tego czujnika uczepiliscie? on napeweno pokazuje dobra temp. i to wlasnie mnie martwi. Przeczytaj moja wypowiedz 3 albo 5 postow wyzej :) 40*C na A2000mhz! przy wylaczonym coolerze! ja mam 56*C na S1500mhz i 2300rpm! NA TEJ SAMEJ PLYCIE!!!

 

ECS :)

Edytowane przez adrian3dfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...