Skocz do zawartości
seraphine

MSI K8N Neo Platinum ...czyli, co da się z tego wycisnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

kurde jak te msi to taka padaczka to zoastań przy gb i tyle... Moze troszke ubogo wyposazona ale rev. 1.1 ssie i tyle w dziedzinie o/c. Ostatnio sie wyniczki pod 2.7ghz na nich posypały. Gaz właśnie mi sie chwalił że dobry procek od focusa i też 2.7 ghz mu pękło. Chyba pora puscić nojego proca na allegro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii oc akurat nic nie przemawia na korzysc GB bo tak czy tak moj proc konczy sie na 2560 przy 1,65 a tyle wlasnie z nowym biosem MSI mozna dac dla sempow, duzy plus wlasnie za to dla MSI, ale to tak na marginesie. Pisze bo zrobilem maly tescik - podlaczylem stara myszke pod port com, wykrylo, ale kursor sie nie rusza, mysz nie dziala, w celu sprawdzenia wrzucam ta sama mysz do drugiego kompa - włala dziala bez problemu - diagnoza - walniety port com, dzialanie bye bye MSI wracaj do serwisu, niby usterka niewielka ale to eliminuje mi neta wiec dla mnie istotna, bede domagal sie nowej plytki lub kasy choc to drugie raczej w gre wchodzic nie bedzie pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii oc akurat nic nie przemawia na korzysc GB bo tak czy tak moj proc konczy sie na 2560 przy 1,65 a tyle wlasnie z nowym biosem MSI mozna dac dla sempow, duzy plus wlasnie za to dla MSI, ale to tak na marginesie. Pisze bo zrobilem maly tescik - podlaczylem stara myszke pod port com, wykrylo, ale kursor sie nie rusza, mysz nie dziala, w celu sprawdzenia wrzucam ta sama mysz do drugiego kompa - włala dziala bez problemu - diagnoza - walniety port com, dzialanie bye bye MSI wracaj do serwisu, niby usterka niewielka ale to eliminuje mi neta wiec dla mnie istotna, bede domagal sie nowej plytki lub kasy choc to drugie raczej w gre wchodzic nie bedzie pozdro

1665526[/snapback]

Czyli jak jest w biosie 1.9 z Vcore procentówka dla sempów bez c&q 1,65V; czyli 1,5V+10%? czy jakoś inaczej,bo to by oznaczałoże def jest 1,5V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, bios 1.9 daje vcore do 1,65 z tym ze jak damy def mamy 1,4 ale jak juz chcemy najnizsze 'zmienialne" to 1.5V, dziwne acz prawdziwe ;D w kwestii dzielnikow - nie wiem, plyta padla po 2 dniach w trakcie flashu :o msi suxx ;) a teraz na gigabytowym f17 robie z palcem w d... 300x8 przy memkach na 2,7V co przy biosie f16 wymagalo 2,8V, brawa dla GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem najnowszy bios 1,9

Zmiany w porównaniu do 1.7

1.Regulacja Vcore od 1,5 do 1,65V co 0,05V (przedtem było od0,85 do 1,7V co 0,025V)czyli dla mnie (A64) kicha,dla sempów 0,1V wyżej (było 1,55V).

2.Regulacja Vdimm bez zmian 2,5-2,85V co 0,05V

3.Zmieniono zakładkę Cell Menu

-dzielniki pamięci bez zmian 100,133,166,200

-w poz dram configuration dołożono 4 dodatkowe regulacje timingów(4 podstawowe jak wcześniej+ 4 dodatkowe),ale brak zmiany z 1T/2T.

Możliwości oc nie sprawdzałem,gdyż miałem problem z wejściem do windy,nie drażyłem tematu gdyż Vcore min=1,5V zupełnie mi nie "pasi"(często pracuję na 1,2-1,4V).

Wróciłem do biosu 1,7 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam osoby która by była wstanie zaprogramować mi kostkę flash biosem.

Najlepiej ktoś z okolic Katowic lub może ktoś wie gdzie w Katowicach można wykonać tę czynnonść. Byłem na giełdzie, odwiedziłem pare serwisów i elektroników ale jak już programują to te starsze kostki (prostokątne).

Edytowane przez ghostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się w sprzedaży nastepczyni MSI K8N Neo Fsr

 

MSI K8N Neo-V2

 

Płytka jest niedroga,(223zł,ale wygląda na okrojoną niestety :blink: ) może przydał by się test tej mobo na EGiełdzie?

 

@focus_:

Możesz wprowadzić do swojego kalendarza to przedsięwzięcie? :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam płytę główną MSI k8n Force 3 250 Gb FSR. Ostatnio bawiłem się w podkręcanie, ale jako laik zupełny chciałem zasięgnąć opinii fachowców czy wynik jaki osiągnąłem może być zadowalający i czy w ogóle dobrze to robiłemJ. Standardowo komputer mam wyposażony w proca AMD Athlon 64 +2800. Jego taktowanie to 1810 MHz. Pamięć Kingstone’a 512 MB 400 DDR. Po podkręceniu taki oto wynik:

HT – 816 MHz

Memory Bus – 449 MHz

CPU Multiplier – 9,0x

CPU speed – 2438 MHz

 

Oto ustawienia w Call Menu jakie udało mi się przy tym osiagnąć:

 

Max Memclock – 166 MHz

Cash Latency – 2,5

TRCD – 3

TRP – 2

TRAS – 5

HT Frequency – 3x

CPU FSB Frequency – 272

CPU Ratio – 9x

Napięcie procesora – 1,55 V

 

Można by cos jeszcze ewentualnie podciągnąć? Czy może już dać sobie spokój? Myslałem że jak dam wieksze napięcie np. 1.65 i zwieksze FSB np do 280 to jeszcze windows wstanie. Jednak pojawia sie bład że brakuje lub nie może odnaleźć pliku windows\system32\config\system. Może można to jakoś obejść? Bo jak widać jest jeszcze niewykorzystany margines na podniesienie napięcia z 1.55 w zwyż. Tylko czemu ten bład wyskakuje. Nie wiem tez czy w jakiś sposób można na tej płycie podkręcić chipset. Może ktoś już kiedyś spotkał się z tym problemem? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to objawy niestabilności,wygląda na to że memki już nie dają rady,zmniejsz dzielnik na div 133 i do góry htt co1-2MHz(od272MHz) nie za duzymi skokami. :wink:

Jaki masz bios ? do A64 nalepszy by był 1.7(szeroka regulacja nap Vcore)

Miałem tą mobo jakiś czas ,znam ją ;mogę powiedzieć o niej w sanych superlatywach,stabilna dobra płytka. :wink:

Procek jak nie biega przy 1,5V na 2400MHz to orłem nie jest,ale tez nie jest taki zły.To nara. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie testował jeszcze tego biosu? Bo ja się trochę boję flashować (podobno często na płytach MSI jakiś błędy wychodzą), bo jak się źle sflasciach!e to co się wtedy w ogóle robi? Trzeba oddać komputer do serwisu?

A zamiana biosu by mi się przydała ze wzgędu na kilka problemów, jeden z nich opisałem w tym temacie (to jakby ktoś chciał pomóc :wink: ): http://forum.purepc.pl/Podkrecanie-Sempron...ra-t167417.html - w końcu może być nikłe prawdopodobieństwo, że to wina płyty głównej / źle wygranego biosu albo czegoś, prawda?

Po drugie to czy to jest normalne, że gdy włącze komputer (po kilku godzinach przerwy, a nawet kilkunastu - rano po całej nocy) i wejdę od razu szybko do biosu, to pokazuje mi się temperatura procesora nie mniejsza niż 32 stopnie... Czy to jest normalne? Ta druga temperatura jest w porządku (na początku wynosi tylko 15 stopni!), więc myślę że procesor też powinine być całkiem zimny... Więc może czujniki w płycie zawyżają mi zawsze temperaturę o te 10 - 15 stopni? Obecna wersja mojego biosu to 1.9

 

Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź na powyższe pytania (a przynajmniej drugie) :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie jak sprawdzić aktualną szybkoćś szyby AGP (w mhz)? Może to przez to mi się wyłącza, że mi blokada nie działa?

Kolejna dziwna sprawa to fakt, że przy włączonym SpeedFanie komputer po chwili grania mi się... zawiesza! To znaczy gram sobie np. 5 min. i nagle gra zaczyna się przez 5 s strasznie ciąć, a potem zawiesza się. 3Dmark też się zaweisił. W takiej sytuacji pomaga tylko twardy reset. Czy to nie jest dziwne? Bez SpeedFan'a chodzi idealnie.

Proszę odpowiedzcie na powyższego i tego posta! Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temp procka to normalne że zaraz po starcie osiaga temp idle,wolniej nagrzewa się chipset i dyski. :wink:

 

Napisz jaki masz cały konfig(płyta ta jest bardzo stabilna),wtedy bedzie można powiedzieć coś więcej. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/Podkrecanie-Sempron...ra-t167417.html

Tutaj jest reszta konfiguracji (z tym, że teraz mam pamięć 2 kości 512 Elixir 400mhz), a karta graficzna to PixelView GF 6600GT (nie podkręcany, tylko pamięć z 900 @ 1000 tak jak w wersjach tej samej karty na PCI-E, więc całkiem bezpiecznie).

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/Podkrecanie-Sempron...ra-t167417.html

Tutaj jest reszta konfiguracji (z tym, że teraz mam pamięć 2 kości 512 Elixir 400mhz), a karta graficzna to PixelView GF 6600GT (nie podkręcany, tylko pamięć z 900 @ 1000 tak jak w wersjach tej samej karty na PCI-E, więc całkiem bezpiecznie).

W tamtej lokalizacji i tutaj nie napisałeś o dysku.Jeżeli masz SATA podłącz go do slotu3.

Tutaj masz ustawienia biosu zakładka Cell Menu dotyczy wprawdzie biosu 1.7 dla A64 ale te pozycje które są w 1.9 tak ustaw (szyna HTT wedle Twojego uznania oc).

No i te temperatutrki masz wysokie jak na Sempa,zrobiłeś już coś a tym ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosa 2.1 mam już od miesiąca prawie. Podczas flashowania w Windowsie coś poszło nie tak i komputer sie zrestartował i pouruchomieniu pojawiał sie tylko napis, żeby włożyć do napędu A dyskietke systemową. Więc przed flashowaniem dobrze sie jest zabezpieczyć w dyskietke startową od windowsa i drugą dyskietke z biosem i programem flashującym. Wsumie niewiem co nowego wprowadził ten bios (pewnie niewiele) w stosunku do 1.9,a co do kręcenia proca to tez niewiem bo niekręce.

A co do temperatur, to u mnie też są wysokie latem proc ma ponad 70 w stresie,34 bez obciązenia Z włączonym C'nQ, a radiator wydaje mi sie że az niejest taki gorący, chociaż zadługo sie palca na nim nie utrzyma.

Edytowane przez Plum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu to dla A64 i Sempów z C&Q uważam że najlepszy jest 1.7 umożliwia podanie wyższego Vcore 1,7V jak również liniową regulację od 0,8Vdo1,7V co 0,025V,co jest ważne bo jak procek sie bardzo grzeje to może na niższym Vcore pójdzie ,a wydzielanie ciepła będzie mniejsze.W tym wątku pisałem sporo o tych problemach polecam lekturę. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plum: A jeśli nie mam stacji dyskietek to co mam zrobić? Nie może być płyta CD?

@Ricci: W tych ustawieniach co podałeś podane jest AGP Freq. 67 mhz zamiast 66 mhz jak u mnie, może mi przez to nie działa blokada AGP, są jakieś przeciążenia czy coś i zasilacz wyłącza komputer?

 

Jeśli chodzi o temperatury to teraz w stresie mam maksymalnie 43 - 46 (zależy czy okno otwarte :P), po podkręceniu się nie zmieniają (mam teraz Freezer'a 64 Pro). Co do dysku to w sumie nie wiem jaki mam, muszę sprawdzić to napiszę.

Sprawdziłem dysk, mam 120 GB(to akurat wiedziałem :P) ATA (chyba Segate z tego co pamiętam)

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ricci: W tych ustawieniach co podałeś podane jest AGP Freq. 67 mhz zamiast 66 mhz jak u mnie, może mi przez to nie działa blokada AGP, są jakieś przeciążenia czy coś i zasilacz wyłącza komputer?

Ustaw 67MHz,oby to było tylko to :wink:

(pozostałe ustawienia jak podałem?)

 

Jeśli chodzi o temperatury to teraz w stresie mam maksymalnie 43 - 46 (zależy czy okno otwarte :P), po podkręceniu się nie zmieniają (mam teraz Freezer'a 64 Pro). Co do dysku to w sumie nie wiem jaki mam, muszę sprawdzić to napiszę.

Sprawdziłem dysk, mam 120 GB(to akurat wiedziałem :P) ATA (chyba Segate z tego co pamiętam)

Dysk rozumiem masz PATA to nie ma problemu braku blokady SATA na interfejsie 1,2. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poradźcie coś na ten głośny wiatraczek nad North Bridge. Ma takie napady co jakiś czas, że udaje A-10 Tankkillera :) Czy niebieski Zalman sam wystarczy do chłodzenia tego chipseta? Czy może lepiej zamontować potencjometr do regulacji obrotów (teraz CoreCenter pokazuje że ten maluch zasuwa na 6026 obr...)

Mam K8N Neo3-FSR (MS-7135) - cały dzień komp działa i teraz CPU temp. 34 stopnie (Sempron 3000) a SYS temp. 38 stopni (w CoreCenter).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricci: pozostąłe ustawienia mam takie same, oprócz timingów (tzn. powyłączane te wszystkie Dynamic Overclocking itp.). CPU voltage mam na default (próbowałem też na 1.55).

Teraz chciałem spróbować z tym AGP na 67, ale jak daje FSB w okolicach 265 albo nawet 260, to mi w biosie wyskakują takie śmieszne rzeczy: Current CPU Speed 81mhz a jak ustawiłem na 265 to miałem chyba 33 :blink: Może to jakaś znana przypadłość na tej wersji biosu (1.9), że nie pokazuje poprawnych szybkości powyżej określkonego FSB? Bo komputer bałem się dalej uruchomić z taką szybkością żeby zobaczyć czy taka faktycznie jest, jeszcze by się coś schrzaniło...

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym sprawdzałem dzisiaj tą blokadę AGP i po zwiększeniu FSB na 220 program nTune pokazuje dalej 66 mhz AGP 33mhz PCI, więc blokada działa nawet na ustawieniu 66 :( Już nie mam pomysłów... Mogę spróować tego nowego biosu, ale jak mam to zrobić skoro nie mam stacji dyskietek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosa można wgrać z pod windowsa bez dyskietek za pomocą LiveUpdate, ale jak ci sie coś niepowiedzie to bedziesz wtedy potrzebował stacji dyskietek do odratowania płyty.

Edytowane przez Plum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tego się boję, że się coś schrzani... Ale chyba dzisiaj spróbuję. Jakby co to napiszę z drugiego kompa, że się nie udało (ostrzeżenie dla innych :P). Poza tym mam o tyle dobrze, że w razie niepowodzenia mogę też z drugiego komputera przenieść stacje dyskietek (tam chyba działa).

PS ściągnąłem najnowszy BIOS z oficjalnej strony i nie ma tam żadnego pliku .bin, tylko jakiś .exe... z tego co przeczytałem w readme to mam go chyba uruchomić z wiersza poleceń z dyskietki startowej windowsów, czyli mogę po prostu włożyć CD z win 98, uruchomić DOS i stamtad uruchomić program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole to mam pytanie, jak chcę wgrać nowy bios programem WinFlash to on jak daje open to domyślnie pokazuje tylko pliki z rozszerzeniem .bin, natomiast nazwa plik, w którym jest zawarty ten najnowszy bios to W7030NMS.210

Co mam zrobić w takiej sytuacji, dąć mu "pokazuj wszystkie rozszerzenia" i normalnie wybrać ten plik, czy nie? I czy mogę normalnie używać programu WinFlash jak mam system plików NTFS a nie FAT32? Bo coś na stronie MSI pisało, że jak się ma NTFS to się coś innego używa...?

Proszę, odpowiedzcie szybko, bo bym chciał dzisiaj jeszcze spróbować sflahować...

 

Edit: Sprawa nieakutalna, udało się poprawnie wgrać nowy BIOS :) Idę teraz testować czy mi się komputer przypadkiem przestanie wyłączać przy podkręcaniu :)

 

Edit2: Po wgraniu najnowszego BIOS-u nie mam już żadnych problemów z wyłączaniem się komputera :) Nie sądze, żeby coś zmienili w 2.1 takiego skoro nikt oprócz mnie nie miał takiego problemu, pewnie po prostu ten 1.9 był u mnie wcześniej źle sflashowany :)

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu do msi k8n neo fsr to uważam że najlepszy jest 1.7

Mialem przez chwile 1.9 ale szybko wrucilem na stary bo muj sempronik 2600 wogule nie chcial się podkręcać.

Biosu 2.1 jeszcze nie testowalem zobacze przez święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...