Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem zdecydowany na X850XT PE ale tej wersji nie ma nigdzie jest tylko zwykła X850XT za 1890 zł -

1250831[/snapback]

A kto Ci powiedział, że nie ma :

 

ATi Radeon X850XT PE

 

Ja na razie poczekam, choc tez myslalem o wymianie platformy na PCI-E. Na razie bez sensu, wszystkie gry w 1280 na full detail z antyaliasingiem chodza, lekko przycina mi sie oslawiony Lock-On, morderca FPSow, co mnie denerwuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

File patrz dostępność produktu: wszystkie produkty zarezerwowane, pcprojekt też ma tę kartę w cenniku więc chciałem zamówić ale dowiedziałem się od sympatycznej Pani, że niestety ale nie mają tej wersji - jest dostępna tylko X850XT :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już jedziecie na temat wypasionych kart to jest konkretne pytanie:

Która karta jest nie tylko wydajniejsza , ale również jeżeli chodzi o jakość obrazu, filtrowania i wszystkie inne czynniki:

jedna sztuka 256MB X850XT PLatinium, czy dwie w SLI 256MB GeForce 6800 tu bez Ultra i GT???

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej od wczoraj jestem posiadaczem Sapphira X800XT box VIVO.

Moje spostrzezenia i wyniki :

Karta bardzo szybka ale to nie musze nikomu udowadniac, osobiscie przesiadlem sie z 9700 wiec skok jest ogromny, szczegolnie ze teraz moge sobie wykozystac moj 21 cali monitorek ;), jak odpalilem Riddicka w 1280x1024 z AAx4 Anizox8 i zobaczylem 42fps w miejscu gdzie na 9700 w 1024 bez AA i z anizox8 mialem 12 - to poprostu padlem nie mowiac o jakosci grafiki w takim trybie ;).

Co do podkrecania, narazie mam standardowe chlodzenie, pamieci jak zobaczylem sa samsungi 1.6ns.

Rdzen kreci sie dosc kiepsko, na start wrzucilem 530MHz (500standardowo) i niestety 3dmark sie zawiesil, nie bylo artefaktow ale program sie zawiesil. zjechalem do 526MHz i juz wszystko super biega, wiec na tym chlodzeniu max dla rdzenia to 526MHz. temp w windowsie pokazuje 30stp jak pracuje podskakuje do 50.

Co do pamieci to jak narazie zrobilem wszystkie testy z praca na 580MHz (500 standardowo) nie ma zadnych artefaktow i nie zawiesza sie komputer, tak jak mowie narazie jest 580 ale to nie max,

 

Wyniki na procku A643000+ @ 2600MHz X800XT@ 526/580 omega na cat 4.12

 

3DMark 2001 - 24.963

3DMark 2003 - 12.792

3DMark 2005 - 6021

Aquamark 3 - 69,827 CPU-10.186 GFX - 10,623

 

 

powiedzcie mi czy jak kupie sobie to fajowe chlodzenie arctic 4 to czy sciagajac standardowy wentyl trace gwarancje?? i czy ten nowy cooler chlodzi rowniez pamieci, bo przyznam sie ze ddr3 niezle sie grzeja

aha i czy to ze tak slabo sie kreci rdzen to wina collera?? jak myslicie bo 526 to malo co???pamieci juz lepiej ;)

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która karta jest nie tylko wydajniejsza , ale również jeżeli chodzi o jakość obrazu, filtrowania i wszystkie inne czynniki:

jedna sztuka 256MB X850XT PLatinium, czy dwie w SLI  256MB GeForce 6800  tu bez Ultra i GT???

a co ma ilosc gpu, do jakosci obrazu? fsaa i aniso pozostaja na tym samym poziomie w jakosci i sposobie generowania, jak w przypadku jednego gpu. jezeli zas chodzi o wydajnosc to w tym przypadku x850 bedzie wydajniejszy ....

 

...jak odpalilem Riddicka w 1280x1024 z AAx4 Anizox8 i zobaczylem 42fps w miejscu gdzie

w jakim dokladnie miejscu? moze zmierzysz frapsem scenke wprowadzjaca na samym poczatku gry i podasz min. max. aver.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim dokladnie miejscu? moze zmierzysz frapsem scenke wprowadzjaca na samym poczatku gry i podasz min. max. aver.?

1251938[/snapback]

ok jak wroce do domu to to zrobie i jutro zdam relacje, chodzi ci o ta scenke gdzie stoja przed wiezieniem tam gdzie tak wiatr wieje??? aha i wjakich ustawieniach podac ci wyniki i w jakiej rozdzielczosci

 

 

 

Dobra teraz mi pomozcie jakie chlodzenie wybrac Arctic Cooling VGA Silencer ATI4 czy tego nowego zalmana VF700-Cu - zalman jest prawie 2 razy drozszy, generalnie uzywam zalmana na procku i jakos lubie zalmanki lae jak to sie sprawuje na grafice???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jak wroce do domu to to zrobie i jutro zdam relacje, chodzi ci o ta scenke gdzie stoja przed wiezieniem tam gdzie tak wiatr wieje??? aha i wjakich ustawieniach podac ci wyniki i w jakiej rozdzielczosci

moze byc fps z tej scenki, ale lepiej wlasnie zapusc benchmark z frapas na demku wprowadzajacy - od momentu pojawenia sie planety i stateczku do moementu jak wysiadaja juz z niego...

a no umsknelo :) 1280x1024 4xfsaa, 8xaniso...

 

Dobra teraz mi pomozcie jakie chlodzenie wybrac Arctic Cooling VGA Silencer ATI4 czy tego nowego zalmana VF700-Cu - zalman jest prawie 2 razy drozszy, generalnie uzywam zalmana na procku i jakos lubie zalmanki lae jak to sie sprawuje na grafice???

wlasnie zapodalem tego zalmana (ba nawet dwa :) ) na swoje grafy, moze nie jest w moim przypadku wydajniejszy niz oryginalne, ale zdecydowanie cichszy. silencer przy nim to imho totalna tandeta...zreszta ogolnie imho tez... Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy jak kupie sobie to fajowe chlodzenie arctic 4 to czy sciagajac standardowy wentyl trace gwarancje?? i czy ten nowy cooler chlodzi rowniez pamieci, bo przyznam sie ze ddr3 niezle sie grzeja

aha i czy to ze tak slabo sie kreci rdzen to wina collera?? jak myslicie bo 526 to malo co???pamieci juz lepiej ;)

1251910[/snapback]

Tutaj znajdziesz co nieco o montazu Silencera. Mam ta sama karte co Ty, wgralem bios od XTPE. Niestety po zmianie chlodzenia na Silencera nie wzrosl potencjal OC. Karta pracuje na 540/580. I to jest jej max bez modow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak juz to przeczytalem, ladnie to zrobiles zdjecia opis brawo brawo. Tak mam taka sama karte, dziwi mnie tylko fakt ze tak samo jak ty mam na pudelko ten znaczek platinum edition, a karta nie jest platinum tylko zwyklym XT.

No ja max dla rdzenia moge ustawic 526MHz na 530 jest zwis, pamieci narazie zrobilem na 580 i wszystko biega slicznie wiecej jeszcze nie probowalem dzisiaj potestuje.

 

Co dalo ci wgranie biosu od XTPE??? lepiej zaczela sie krecic? czy przed zmiana biosu tak samo biegala. Bo tak sobie mysle ze jezeli ma mi tylko temp zmniejszyc to chyba nie kupie tego arctica. W idle karta ma 28-30stp jak gram podnosi sie do 50stp (po podkreceniu oczywiscie), najwyzej sciagne standardowe chlodzenie i posmaruje pasta arctic silver 5 rdzen, bo pewnie oryginalnie jest jakas biala kupa, do czyszczenia uzyles zwyklego zmywacz do paznokci, tak?????

 

kurde chyba ze sie skusze i po przyszlej wyplacie kupie zalmana 700, w komplecie ma radiatorki na pamieci, ale musial bym poszukac jakis recek tego zalmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

wydaje mi sie ze mod do xt pe podwyzsza napiecie albo ta karta poprostu jest nei dovoltowana fabrycznie i tylko vmod pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem taka aukcje koles twierdzi ze na tej karcie X800pro podkreconej 540/570 na procku A64 3000+ ma takie wyniki

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41057089

 

no sory ale yotomeczek od nas ma mniej ;) a ma karte wykrecana maxa i to XT a tutaj jest pro

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem taka aukcje koles twierdzi ze na tej karcie X800pro podkreconej 540/570 na procku A64 3000+ ma takie wyniki

1252488[/snapback]

Koleś ściemnia, to niemożliwe. Za niskie taktowania na takie wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majdan - jak masz podkrecona X800xt , i jakich sterow uzywasz. Od wczoraj posiadam X800xt podkrecilem narazie 526rdzen (to juz max) 580 pamiec (wiecej nie probowalem) i nie moge przekroczyc 13K w 2003 i 25K w 2001

a procka mam na 2600MHz (A64) widze ze masz nizej procka ale widocznie musisz miec wieksze zegary w karcie ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zadowolonym posiadaczem Asus 9800XT i od niedawno (z obawy o oczy) przesiadłem się z 19CTR na 15' LCD. Dlatego jestem skazany na granie w 1024. Dawno nie zaglądałem na forum o kartach ale jako miłośnik Ati (nie wiem czemu) chciałbym coś zmienić. Tak naprawdę kieruje mną próżność bo czasu na granie mam coraz mniej ale człek zawsze chce mieć cacka innych ;). Wyczytałem z tego wątki, że raczej X800Pro to nie ma co kupować tylko od razu XT lub XT PE.

W marcu wraca moja szwagierka z USA i mogę zamówić cos tam od niej. Modować tej karty nie będe, zależy mi na seryjnie dobrych osiągach. Oczywiście drobne ingerencje w zegary wchodzą w rachubę.

Co polecacie? Kupic X800XT (ceny ok 450USD) czy w podobnej cenie 6800GT?. Zasilacza nie będę chciał zmieniać dlatego obawiam się , że mój Chieftec 360 nie pociągnie GF? (już napędza 2xhdd,2xdvd itp)

 

Czy może XT PE? Ps. karta raczej na AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dalo ci wgranie biosu od XTPE??? lepiej zaczela sie krecic? czy przed zmiana biosu tak samo biegala.

1252282[/snapback]

W zasadzie nic. Mimo iz bios XTPE ma inne timingi, to i tak karta kreci sie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majdan - jak masz podkrecona X800xt , i jakich sterow uzywasz. Od wczoraj posiadam X800xt podkrecilem narazie 526rdzen (to juz max) 580 pamiec (wiecej nie probowalem) i nie moge przekroczyc 13K w 2003 i 25K w 2001

a procka mam na 2600MHz (A64) widze ze masz nizej procka ale widocznie musisz miec wieksze  zegary w karcie ;)

pozdrawiam

1252555[/snapback]

Zagary 540/590 czyli takie jakie ma X850XT PE, BIOS od X800XT. A karta to X800pro VIVO. Sterowniki Catalyst 4.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic. Mimo iz bios XTPE ma inne timingi, to i tak karta kreci sie tak samo.

1252998[/snapback]

dem a robiles moze test : bios XT podkrecona radlinkerem do PE kontra bios XT_PE?? Jestem ciekaw czy jest jakas roznica skoro coz z timingami jest pokombinowane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem a robiles moze test : bios XT podkrecona radlinkerem do PE kontra bios XT_PE?? Jestem ciekaw czy jest jakas roznica skoro coz z timingami jest pokombinowane ...

1253287[/snapback]

Niestety, nie popełniłem takich testów. Sprawdzilem tylko czy karta uciagnie taktowania PE i wgralem od razu bios XTPE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO mam juz ostateczne wyniki podkrecalnosci mojej karty: Sapphire X800Xt vivo

rdzen chodzi max na 526MHz - wiec slabiutko ale pamiec mi biega na 610MHz (1220MHz) !!!!! jak patrze po waszych wynikach to naprawde te 610 dla pamieci to rewelacja (bez zadnych modow i bez radiatorow). na 620MHz pojawiaja sie artefakty ale 3dmarki przechodza cale ale obraz jest skropkowany.Na 610 czysciutko, przelecialem 3 3dmarki, aquamarka pogralem w riddicka i 526/610 full stable. pamieci sa bardzo gorace, wiec musze pomyslec o jakis radiatorkach, do tego czasu ustawilem pamieci na 580.

 

SULACO : chciales wyniki w Riddicku, oto one : zrobione frapsem minmaxavg, filmik wprowadzajacy do gry i potem na tej platformie przed wiezieniem gdzie tak wieje wiatr, rozgladalem sie we wszystkie strony i tez to nagralem

oto wyniki :

 

Porcek AMD 64 3000+ @ 2600MHz 768MBram @ 410MHz cl2 Radeon x800XT @ 526/610 catalyst 4.12

 

rozdzielczosc 1280x1024 4xAA 8xAnizo

demko wprowadzajace

min - 20fps

max - 216fps

avg - 51.057fps

 

platforma

min - 27fps

max - 86fps

avg - 42,831

 

rozdzielczosc 1600x1200 4xAA 8xAnizo

demko wprowadzajace

min - 12fps

max - 145fps

avg - 33,634

 

platforma

min - 23fps

max - 59fps

avg - 30,561fps

 

 

i nowe wyniki 3dsmarkow

3DMark 2001 - 25,366

3DMark 2003 - 12.840

3DMark 2005 - 6106

 

P.S. Tak sobie wlaczylem wczoraj far Cry'a w 1600x1200 4xAA 8xAnizo wszysto na maxa w grze i grafika powalila na kolana

w takiej rozdzielczosci na 21 calowym monicie dopiero gry wygladaja, i tak zaczalem gre i jak sie wychodzi z tunelu na ta wyspe (poczatek gry), zawsze tam mialem ostry spadek FPS, jak pamietam a swoim 9700 mialem tam juz duzo ponizej 20fps, (1024 4xaa 8xanizo) a teraz w takiej rozdzielczosci oczywiscie byl spadek, ale do ilu 40fps!!!, no doslownie przejde te gre jeszcze raz

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SULACO : chciales wyniki w Riddicku, oto one :

dzieki.

tak pytam z ciekawosci, bo nigdzie nie znalazlem jakiegos porownania, a jestem ciekaw jak to bryka na x800...ogolnie porownywalnie. u mnie wyglada to tak:

1280x1024 4xfsaa 8xaniso, 6800ultra 450/600, a64@2,57

demko

Avg: 45.748 - Min: 15 - Max: 136

a sam poczatek gry ponizej 30fps nie spada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki.

tak pytam z ciekawosci, bo nigdzie nie znalazlem jakiegos porownania, a jestem ciekaw jak to bryka na x800...ogolnie porownywalnie. u mnie wyglada to tak:

1280x1024 4xfsaa 8xaniso, 6800ultra 450/600, a64@2,57

demko

Avg: 45.748 - Min: 15 - Max: 136

a sam  poczatek gry ponizej 30fps nie spada...

1254185[/snapback]

no porownywalnie zeczywiscie, jednak u mnie na tej platformie na poczatku gry co tak wieje spada ponizej 30fps, jest 27 chyba najnizej, ale skoleji mam lepsze wyniki w demku poczatkowym - ogolnie lepiej. A to dziwne bo z tego cow iem ati kuleje w opengl, w doomie szczegolnie, a tu widze ze tak zle nie jest.

 

no ja mysle ze to jest na singlu bo gdyby to bylo na sli to bym zaczal sie smiac ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no porownywalnie zeczywiscie, jednak u mnie na tej platformie na poczatku gry co tak wieje spada ponizej 30fps, jest 27 chyba najnizej, ale skoleji mam lepsze wyniki w demku poczatkowym - ogolnie lepiej. A to dziwne bo z tego cow iem ati kuleje w opengl, w doomie szczegolnie, a tu widze ze tak zle nie jest.

jezeli cos jest pisane na "czysty" ogl bez spec rozszerzen, to dlaczego nie mialoby to chodzic podobnie...

 

no ja mysle ze to jest na singlu bo gdyby to bylo na sli to bym zaczal sie smiac ;)

tak, to jest w SLi ;) bez przesady, az tak zle nie jest z 6800 :)

na SLi w tych samych ustawieniach:

Avg: 97.005 - Min: 30 - Max: 304

na starcie fps nie spada ponizej 58...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest w SLi ;) bez przesady, az tak zle nie jest z 6800 :)

na SLi w tych samych ustawieniach:

Avg: 97.005 - Min: 30 - Max: 304

na starcie fps nie spada ponizej 58...

1254263[/snapback]

no to juz niezly power, tylko jaka cena

:blink:

 

generalnie jestem super zadowolony z tej karty tym bardziej ze kupilem ja za 1650zl ;) i to z w oryginalnym pudelko z wszystkimi kablami grami plytami itp i z gwarancja komputronika na papierze oczywiscie na 20 miesiecy (tyle zostalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...